بدلیل نوسان قیمت لطفا قبل از ثبت سفارش تماس بگیرید

کلینیک تعمیرات

بروزترین تجھیزات و کارشناسان مجرب

پشتیبانی و مشاوره

9205958191 - (98+)

افزایش سرعت سیستم در ویندوز 1

با افزایش سرعت سخت افزار رایانه شخصی، نرم افزار نیز افزایش می یابد و سیستم عامل ویندوز نیز از این قاعده مستثنی نیست. این به ویژه در مورد زمان راه اندازی صادق است. با این حال، پس از راه اندازی، فاکتورهای عملکرد دیگری نیز وجود دارد که باید در نظر بگیرید. حتی جدیدترین نسخه ویندوز نیز از کاهش سرعت در امان نیست و هنوز همه آماده ارتقاء از ویندوز 10 به ویندوز 11 نیستند. این نکات برای افزایش سرعت ویندوز، چه از نسخه 10 و چه 11 استفاده کنید، به خوبی کار می کنند.

مشکل بسیاری از مقالاتی که به شما می گویند چگونه سرعت ویندوز را افزایش دهید این است که به شما می گویند برخی از ویژگی های سرگرم کننده تر سیستم عامل مانند انیمیشن های بصری را خاموش کنید. اکثر نکات ما راه هایی را به شما نشان می دهند که می توانید سیستم ویندوز خود را بدون به خطر انداختن ظاهر و عملکرد آن، سرعت بخشید. بسیاری از نکات را می توان به صورت رایگان انجام داد، اما برخی از آنها شامل صرف کمی پول نقد برای نرم افزار یا سخت افزار است.

برای افرادی که ماشین‌های قدیمی‌تر و کم‌مصرف دارند که می‌خواهند سرعتشان را افزایش دهند، اما به چیزهای اضافی اهمیتی نمی‌دهند، چند نکته که در انتهای این فهرست پیدا می‌کنید، عملکرد سیستم را در ازای کاهش بصری افزایش می‌دهند .

توجه داشته باشید که باید مراقب آنهایی باشید که «رایانه خود را افزایش دهید!» تبلیغات برای پاک کننده های رجیستری، که اغلب منجر به بدافزار می شود. مایکروسافت قاطعانه از استفاده از پاک کننده های رجیستری پشتیبانی نمی کند.

چیزی که توصیه می شود این است که نسخه سیستم عامل خود را به روز نگه دارید ، اگرچه ما این را به عنوان یک نکته لیست نکردیم زیرا همه بدون توجه به آن باید این کار را انجام دهند. به‌طور دوره‌ای به تنظیمات > Windows Update بروید تا ببینید آیا به‌روزرسانی‌های امنیتی و قابلیت اطمینانی وجود دارد که باید نصب کنید. رایانه شما ممکن است پس از به‌روزرسانی سریع‌تر کار کند زیرا می‌تواند شامل به‌روزرسانی‌های درایور سخت‌افزار باشد. حتی اگر به‌روزرسانی ویژگی بزرگی نمی‌خواهید این کار را انجام دهید — می‌توانید آن به‌روزرسانی‌های اصلی را در همان بخش تنظیمات به تعویق بیندازید.

افزایش سرعت سیستم در ویندوز 1

1. برنامه Tune-Up Utility را اجرا کنید

چند نرم افزار پاکسازی سیستم شخص ثالث برای ویندوز 10 وجود دارد که ممکن است سرعت رایانه شما را افزایش دهد، اما این دسته از نرم افزارها مانند گذشته محبوب نیستند. بسیاری از این ابزارها عملکرد رایانه شخصی را افزایش می دهند، اما گاهی اوقات فقط به مقدار کمی. دانلودهای مخرب زیادی وجود دارد که ادعا می‌کنند سرعت رایانه شما را افزایش می‌دهند، بنابراین حتماً از محصولی استفاده کنید که آزمایش و بررسی شده است. برای مثال Iolo System Mechanic گزینه خوبی است.

2. Crapware را حذف کنید.

اگرچه وضعیت در حال بهبود است، مشکلی که در مورد برخی از رایانه‌های جدید وجود دارد این است که آنها با نرم‌افزارهای غیرضروری زیادی عرضه می‌شوند، که گاهی اوقات bloatware، crapware یا PUP برای برنامه‌های بالقوه ناخواسته نامیده می‌شوند. چند سال پیش، یک رایانه شخصی Lenovo که ما در PCMag آزمایش کردیم، نزدیک به 20 برنامه به اصطلاح کمکی داشت که گهگاه ظاهر می شدند و کاری که ما انجام می دادیم را قطع می کردند. حتی مایکروسافت نیز در این بازی بی تقصیر نیست، زیرا چند بازی و نرم افزار واقعیت ترکیبی را در رایانه ها گنجانده است که شاید علاقه ای به آنها نداشته باشید.

روی هر کاشی برنامه ناخواسته در Start کلیک راست کرده و Uninstall را انتخاب کنید. انجام این کار بلافاصله برنامه را حذف می کند. همچنین می توانید روی دکمه Start لوگوی ویندوز کلیک راست کرده و گزینه برتر Programs and Features را انتخاب کنید. یا فقط برنامه ها را در کادر جستجوی کنار دکمه Start تایپ کنید.

معمولاً می‌توانید با مرتب‌سازی فهرست برنامه‌های نصب‌شده بر اساس نام سازنده رایانه شخصی، مقصران crapware را پیدا کنید. گزینه های خوب دیگر این است که بر اساس اخیر مرتب کنید تا ببینید آیا برنامه هایی وجود دارد که نمی دانستید نصب کرده اید یا خیر. یا با اندازه، برای خلاص شدن از شر موارد بسیار بزرگی که نیاز ندارید. وقتی برنامه‌های ناخواسته‌ای را که نمی‌خواهید پیدا کردید، آن‌ها را انتخاب کنید و روی Uninstall کلیک کنید. متأسفانه، هر بار فقط می توانید یکی را حذف کنید. اگر انبوهی از bloatware دارید، نیم ساعت یا بیشتر را برای این پروژه در نظر بگیرید.

به خاطر داشته باشید که ویندوز 10 و 11 دو نوع برنامه دارند: برنامه های دسکتاپ سنتی و برنامه های فروشگاه مدرن مایکروسافت (که قبلاً فروشگاه ویندوز نامیده می شد). هر دو نوع را در صفحه برنامه‌ها و ویژگی‌های برنامه تنظیمات مدرن مشاهده خواهید کرد. برای برنامه‌های غیر فروشگاهی، کنترل پنل باز می‌شود، جایی که می‌توانید برنامه‌های دسکتاپ قدیمی خوب را حذف کنید. در هر دو، می توانید آنها را بر اساس اندازه، تاریخ نصب، یا نام مرتب کنید یا یک برنامه خاص را جستجو کنید.

یکی از دلایلی که حذف برنامه ها به عملکرد کمک می کند این است که بسیاری از برنامه ها فرآیندها را در زمان بوت بارگیری می کنند و چرخه های RAM و CPU ارزشمندی را اشغال می کنند. هنگامی که در بخش برنامه‌ها و ویژگی‌های کنترل هستید، می‌توانید روی Turn Windows Features On یا Off کلیک کنید و لیست را اسکن کنید تا ببینید آیا چیزی وجود دارد که استفاده نمی‌کنید.

3. فرآیندهای راه اندازی را محدود کنید.

همانطور که گفته شد، بسیاری از برنامه‌ها فرآیندهای جانبی را نصب می‌کنند که هر بار که کامپیوتر خود را راه‌اندازی می‌کنید اجرا می‌شوند و برخی از آنها چیزهایی نیستند که نیاز دارید همیشه روی سیستم خود اجرا شوند. در مقایسه با ویندوز 7، جایی که باید ابزار MSCONFIG را اجرا می‌کردید، نسخه‌های جدیدتر ویندوز راه آسان‌تری را برای محدود کردن مواردی که هنگام راه‌اندازی از Task Manager به‌روزرسانی شده اجرا می‌شوند، به شما ارائه می‌دهند.

ساده ترین راه برای فراخوانی Task Manager با فشار دادن Ctrl-Shift-Esc است. به تب Startup بروید و تمام برنامه هایی را که در هنگام راه اندازی ویندوز بارگیری می شوند را مشاهده خواهید کرد. کادر محاوره ای حتی دارای ستونی است که تأثیر راه اندازی هر کدام را به شما نشان می دهد. ستون Status نشان می دهد که آیا برنامه در هنگام راه اندازی فعال است یا خیر. برای تغییر این وضعیت می توانید روی هر ورودی کلیک راست کنید. معمولاً دیدن چیزهایی که نمی خواهید اجرا کنید نسبتاً آسان است. به عنوان مثال، اگر هرگز از iTunes استفاده نمی کنید، احتمالاً نیازی به اجرای دائم iTunesHelper ندارید.

افزایش سرعت سیستم در ویندوز 1

4. دیسک خود را پاک کنید

از منوی Start، Disk Cleanup را تایپ کنید تا ابزار قابل اعتمادی که برای چندین نسل از سیستم عامل ویندوز بوده است باز شود. Disk Cleanup آشغال‌های ناخواسته مانند فایل‌های موقت، صفحات وب آفلاین و فایل‌های نصب‌کننده را روی رایانه شخصی شما پیدا می‌کند و پیشنهاد می‌کند همه آنها را به یکباره حذف کنید. حتی ممکن است متوجه شوید که سطل آشغال شما از قسمت درزهایش برآمده است – به طور کلی، تنها زمانی که درایو شما نزدیک به پر باشد، تأثیر قابل توجهی روی سرعت دارد.

اگر به طور منظم یکپارچه سازی دیسک را برنامه ریزی نکرده اید، آن را در ابزار Optimize Drives تنظیم کنید، که می توانید با تایپ نام آن در کادر جستجو در کنار دکمه Start، آن را پیدا کنید. توجه داشته باشید که اگر دیسک اصلی شما یک SSD است، پس نیازی به یکپارچه سازی ندارید، زیرا هیچ قسمت متحرکی برای خواندن دیسک وجود ندارد.

یک راه حتی جدیدتر برای حفظ استفاده از فضای ذخیره سازی، فعال کردن گزینه Storage Sense است. با حذف فایل های موقت و موارد سطل بازیافت، به طور خودکار فضا را آزاد می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر شما می توانید با کارشناسان ما از طریق شماره های زیر در ارتباط باشید. 02155958090   09205958191

مسن تر

چگونه وقفه های سیستم را رفع کنیم؟

جدیدتر

بهترین لپ تاپ برای معماری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید
دسته بندی محصولات
دنبال کردن:
jQuery(document).ready(function() {