بدلیل نوسان قیمت لطفا قبل از ثبت سفارش تماس بگیرید

کلینیک تعمیرات

بروزترین تجھیزات و کارشناسان مجرب

پشتیبانی و مشاوره

9205958191 - (98+)

انتخاب میکروفون خوب🎤

میکروفن از جمله وسایل مورد نیاز برای ساخت استودیو خانگی و همچنین وکال و یااجرای زنده به حساب می آید و تا به همین امروز هم انسان نتوانسته یک دستگاه اینچنینی بسازد که صدا را آنطوری که هست انتقال دهد و این نشان دهنده این است که حتی بهترین میکروفن های دنیا هم دارای نواقصی هستند که به هنگام ضبط وکال روی صدا تأثیرگذارند. ما در این مقاله سعی داریم که به شما در انتخاب میکروفن مناسب خوانندگی کمک کنیم و به شما می گوییم که بهترین میکروفن کدام است .

هر دستگاه میکروفن می تواند در برخی از محدوده های فرکانسی دارای قوت و در برخی از محدوده ها هم دچار ضعف باشد که صد البته اشخاصی که در صدابرداری و ضبط وکال حرفه ای عمل می کنند با شناخت و تجربه ای که دارند به راحتی می توانند این نقاط ضعف را به نقاط قوت تبدیل کنند و کافی هست که درک خوبی از صدای خواننده و همچنین ابزار صدابرداری خود به خصوص میکروفن داشته باشند تا به این وسیله بتوانند نقاط ضعف صدای خواننده و همچنین ساز را به سرعت تشخیص داده و در نهایت بهترین میکروفن برای خوانندگی را انتخاب کنند.

انتخاب میکروفون خوب

نوازنده ها

اما شاید جالب باشد بدانید که خیلی از نوازنده ها و حتی خواننده های مطرح دنیا برای کار در استودیوها و یا حتی اجراهای زنده از یک دستگاه میکروفن مخصوص به خودشان استفاده می کنند و شاید این موضوع هیچ ارتباطی به قیمت و یا برند دستگاه میکروفن نداشته باشد و تجربه آنها ثابت کرده که کدام میکروفن دریافت صدای بهتری را به نسبت دیگر دستگاه ها دارد حتی اگر معمولی و ارزان قیمت هم باشد چرا که سازگاری با صدا از همه چیز مهم تر است.

با این ساختار می توانید بهترین میکروفن برای اجرا زنده را هم انتخاب نمایید. در خیلی فضا ها در بخش اجرای زنده میبینیم که برخی خوانندگان برای اجرا از میکروفون سنهایزر استفاده کرده و در جای دیگر مثلا هیئات مذهبی هر مداحی با یک میکروفون خاص خود میخواند و این امر بر اساس هماهنگ بودن آن میکروفون با صدا می باشد. به تبع کسانی که در ابتدای کار هستند نگاه میکنند که فلان شخص با چه میکروفونی اجرا می کند فارغ از اینکه تجهیزات و صدا بردار نیز بسیار مهم است .

خرید

قبل از خرید یک میکروفن استودیو باید به این نکته توجه کنید که چه نوع میکروفونی فارغ از اینکه چه نوع برندی است و چقدر قیمت دارد، برای ضبط صدا یا وکال و همچنین ضبط صدای ساز شما مناسب است.

قبل از خرید می توانید به نمودار پاسخ فرکانسی آن که در کاتالوگ آن قرار دارد نگاه کنید تا متوجه شوید که در چه ناحیه ای این دستگاه قدرت و یا ضعف دارد. حتی با بررسی در اینترنت و نگاه دقیق تر می توانید میزان رضایتمندی خریداران و سابقه ی کمپانی تولید کننده را هم مشاهده کنید و پس از آن با توجه به بودجه و تجهیزات پایه ای که دارید میکروفون خود را خرید کنید ، هرچند این نوع خرید اینکه برای استودیو خانگی یا حرفه ای باشد و شما چه میزان تجربه و گوش قوی داشته باشید بسیار حائز اهمیت می باشد.

محدوده فرکانسی

بعد از آن بایستی پاسخ فرکانسی این دستگاه با محدوده فرکانسی صدا و یا ساز خودتان مقایسه نمایید تا متوجه شوید که در نقاطی که صدای شما ضعیف عمل می کند آیا آن میکروفن این توانایی را دارد که ضعف صدای شما یا سازتان را بپوشاند یا تقویت کند یا برعکس صدا را ضعیف تر از واقعیت نشان می دهد.

همان طوری که در متن بالا به این موضوع اشاره کردیم در بسیاری از موارد انتخاب یک میکروفن به صورت کاملاً تجربی است و خیلی از خواننده ها، نوازنده های حرفه ای و حتی مداحان فقط با تجربه ای که از قبل به دست آورده اند و فارغ از اینکه این دستگاه قیمت کم یا زیادی دارد و یا یک برند خاص است، از آن استفاده می کنند.

این نشان دهنده این است که به هیچ عنوان نمی توان گفت که یک خواننده مطرح و معتبر به خاطر اینکه از یک میکروفن خاص استفاده می کند پس حتماً این دستگاه در نوع خوب بهترین است و برعکس این خواننده بعد از مدت ها به این نتیجه رسیده که صدای وی با یک میکروفن سازگاری دارد.

انتخاب میکروفون خوب

انتخاب میکروفن مناسب برای وکال

به هنگام ضبط وکال شما نیاز به میکروفن کاندنسری آن هم با دیافراگم بزرگ دارید و آن را بر حسب صدای خواننده و تجهیزات پایه انتخاب نمایید. برای این کار پیشنهاد می کنیم که سه یا چهار میکروفن را آماده کنید و این اختیار را به وکالیست بدهید که یک آهنگ کامل و یا قسمت های مهمی از یک آهنگ را با هر کدام از دستگاه هایی که مایل است بخواند.

سپس شما سعی کنید هر کدام از آهنگ ها را به صورت مجزا و جداگانه روی یک ترک ضبط کنید و بعد از آن خواننده را به اتاق کنترل ببرید و برداشت هایی که ضبط کرده اید را به وی نشان دهید. این باعث می شود که با دقت و بررسی کامل تصمیم به انتخاب یکی از میکروفن ها بگیرید که سازگاری بهتری با صدای وی دارد.

انتخاب میکروفون ساز

در انتخاب میکروفون ساز ها  بررسی باید هرچه ظریفتر و با دقت عمل بالایی انجام شود ، با گستردگی موسیقی و سبک های آن مستلزم حساسیت بیشتری است.در برخی موارد که کارهای معمولی رکورد و ساخته میشوند شاید در استودیوهایی که در آن بسیار کم از رکورد زنده ساز ها استفاده می کنند خیلی مهم نباشد ، ولی در ساخت موسیقی های حرفه ای و استودیو هایی که کاملا تخصصی نوازندگان چیره دست در آن حضور پیدا می کنند ، طبقه بندی و مجهز بودن به میکروفون های مربوط بسیار مهم است.

انتخاب میکروفون خوب

جدای از استودیو ها در ارکستر ها و اجراهای زنده که از چندین ساز مختلف و حتی گروه های کر و … در آن شرکت می کنند انتخاب و چیدمان درست میکروفون از ارکان اصلی بوده و صدابردار باید با علم و تجربه کافی به این مهم بپردازد. همواره سعی نموده ایم با ارائه بهترین برندها در زمینه تولید میکروفون های با کیفیت بتوانیم خدمت شایسته ای انجام داده باشیم. برای اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

پرزنت حضوری 02155958090

مشاوره آنلاین 09205958191

مسن تر

نصب فیلتر شکن v2ray برای ویندوز

جدیدتر

اصول صدابرداری اجرای زنده

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید
دسته بندی محصولات
دنبال کردن:
jQuery(document).ready(function() {