بدلیل نوسان قیمت لطفا قبل از ثبت سفارش تماس بگیرید

کلینیک تعمیرات

بروزترین تجھیزات و کارشناسان مجرب

پشتیبانی و مشاوره

9205958191 - (98+)

بازی طولانی تر و ایمن تر با ارگونومی

زمانی که به بازی اختصاص می‌دهیم، نمی‌توانیم نپذیریم که در “حالت بازی” قرار گرفته‌ایم. به ساعت‌هایی که پیش از کامپیوتر نشسته و از گیم پلی خود لذت می‌بریم، گیر افتاده‌ایم. اما این تجربه نه تنها باعث خوشحالی ما می‌شود، بلکه مجموعه‌ای از اثرات منفی نیز به همراه دارد. این اثرات شامل فشار گردن، خستگی چشم و درد در بدن می‌شوند.

استفاده از یک صندلی معمولی هنگام بازی برای ساعات طولانی اغلب منجر به وضعیت نامناسب می شود. این نه تنها حرکات را محدود می کند، بلکه باعث ایجاد فشار روی قسمت های مختلف بدن شما می شود. در پایان روز، کمر، گردن و شانه های شما به دلیل وضعیت بد بدن تحت فشار هستند.

به همین دلیل است که وضعیت بدنی مناسب و ارگونومی مهم هستند و به طور همزمان برای تجربه بهتر بازی کار می کنند. بنابراین، اگر گیمر هستید، فضای بازی راحت و ارگونومیک به شما کمک می‌کند تا احساس کنید و در بهترین حالت کار کنید.

صندلی های کامپیوتر همه تفاوت را ایجاد می کنند

وقتی ساعت ها جلوی کامپیوتر هستید، صندلی بازی چیزی است که باید از آن استفاده کنید. آنها دارای ویژگی های ارگونومیک برجسته ای هستند که برای جلوگیری از دردهای مزمن ایده آل هستند.

این صندلی ها به شما این امکان را می دهند که صندلی، پشتی و تکیه گاه را طوری تنظیم کنید که بدن خود را نگه دارد و در هنگام نشستن به درستی شکل بگیرد. بنابراین هنگامی که از آنها استفاده می کنید، عضلات شما فشار نمی آورند و انرژی بیشتری برای کار و بازی سازنده باقی می گذارند. به همین دلیل است که ما یک صندلی ارگونومیک را برای بازی توصیه می کنیم و باید تنظیمات ارتفاع داشته باشد که بتوان به راحتی از آن استفاده کرد.

بازی طولانی تر و ایمن تر با ارگونومی

چه چیزی شگفت انگیزترین صندلی بازی را می سازد؟

اکنون، فقط به یک مغازه نروید و هر صندلی بازی را که خوب به نظر می رسد انتخاب کنید. همه چیز در مورد زیبایی شناسی نیست. به سراغ چیزی بروید که از انحنای ستون فقرات شما پشتیبانی می کند و به آن کمک می کند. وقتی به دنبال یکی از صندلی ها هستید، صندلی را امتحان کنید. ارتفاع آن را تنظیم کنید و مطمئن شوید که پاهای شما می توانند صاف روی زمین قرار گیرند. البته باید آرامشی که می دهد را نیز رعایت کنید.

برای تکیه گاه ها نیز آن را تنظیم کنید و به آرامی بازوهای خود را روی آن ها قرار دهید. مطمئن شوید که شانه‌هایتان سفت نیستند و ببینید آیا می‌توانید استراحت کنید. همچنین در نظر داشته باشید که آیا می توانید ساعت ها با این وضعیت بنشینید بدون اینکه تحت فشار قرار بگیرید.

به اینجا ختم نمی شود. شما به یک صندلی نیاز دارید که دارای تکیه گاه کمر باشد. این به این دلیل است که می توانید فشار و فشار روی کمر و عضلات خود را کاهش دهید. وقتی صندلی شما این را داشته باشد، از فضای بین کمر و پشتی صندلی استفاده می کند.

تنظیمات صندلی و مانیتور

شما نباید تنها صندلی خود را طوری تنظیم کنید که در هنگام بازی بهترین موقعیت را داشته باشید. لازم است زاویه و موقعیت مانیتور خود را نیز ثابت کنید. بنابراین، در اینجا مواردی وجود دارد که هنگام شروع به تنظیم این دو باید در نظر بگیرید:

  • همانطور که قبلاً اشاره کردیم، تنظیماتی که روی صندلی انجام می‌دهید باید به پاهایتان اجازه دهد که روی زمین صاف شوند. اگر اینطور نیست، یک سکو یا چهارپایه برای استفاده در زیر میز اضافه کنید.
  • صندلی شما باید اجازه دهد که آرنج شما در همان ارتفاع و سطح میزی باشد که از آن استفاده می کنید. هنگام مانور دادن با ماوس یا استفاده از صفحه کلید مطمئن شوید که 90 درجه خم شده است.
  • برای مانیتور، مطمئن شوید که در سطح چشم است، بنابراین مجبور نیستید برای دیدن چیزی به زور به بالا نگاه کنید. همچنین شما را از خم شدن به جلو یا خم کردن سر خود به پایین برای دیدن آنچه انجام می دهید باز می دارد.

مطمئن شوید که مانیتور شما به اندازه یک بازو از شما تنظیم شده است. از خستگی بیشتر چشم جلوگیری می کند که خوب است.

مانیتور بازی را با دقت انتخاب کنید، چشمان شما از شما تشکر خواهند کرد

جدا از اینکه می خواهید در حین بازی راحت بمانید، همچنین می خواهید چشمانتان در این فرآیند فشار کمتری داشته باشند. به همین دلیل است که باید یک مانیتور بازی ارگونومیک مانند AORUS FI32Q را با دقت انتخاب کنید تا ضمن ایمن ماندن، از بازی طولانی‌تر اطمینان حاصل کنید.

این به شما کمک می کند تا از مشکلات رایجی که افراد هنگام استفاده طولانی از رایانه از آن رنج می برند جلوگیری کنید. اینها شامل مشکلات بینایی و چشمی است. بله، این مشکلات مربوط به کامپیوتر می تواند موقتی باشد، اما مشکلات چشم و بینایی باعث ناراحتی می شود و می تواند باعث مشکلات سلامتی طولانی مدت شود.

مانیتورهای بازی ارگونومیک – چرا باید از آنها استفاده کنید

صندلی های بازی ارگونومیک تنها چیزهایی نیستند که امروزه می توانیم به زرادخانه بازی خود اضافه کنیم. مانیتورهای ارگونومیکی نیز وجود دارد که ویژگی‌های ارگونومیک را برای حفظ سلامتی و مدت زمان طولانی‌تری در بازی ارائه می‌کنند.

یک مانیتور با طراحی ارگونومیک از بروز این مشکلات جلوگیری می کند و آن را به یک جنبه مهم برای یک ایستگاه کاری/بازی راحت تبدیل می کند. با آن، بهره وری و کارایی شما افزایش می یابد، بدون اینکه دچار مشکلات جسمی و چشمی شوید.

این مانیتورها چه چیزی باید داشته باشند؟

وقتی در حال خرید هستید، به دنبال مانیتوری باشید که دارای فناوری نور آبی کم و ویژگی‌های ضد سوسو باشد. آنها مهم هستند زیرا هر دو سطح نور کم را کاهش می دهند که معمولاً باعث چشمک زدن سریع چراغ ها می شود. برای آن ویژگی‌های بدون سوسو، آنها به گونه‌ای ساخته شده‌اند که یک منبع نور پایدار ساطع کنند. این برای جلوگیری از مشکلات خستگی چشم حیاتی است.

در مقایسه با این نوع مانیتورها، مانیتورهای معمولی روشنایی را از طریق سوسو زدن تنظیم می کنند. بنابراین، مواردی از نور کم بین افزایش روشنایی وجود دارد که با توجه به اینکه کاربران متوجه سوسو زدن نمی‌شوند، خوب نیست. و همانطور که اشاره کردیم، سوسو زدن برای چشم ها خوب نیست. آنها را تحت فشار قرار خواهد داد.

اعتقاد بر این است که نور آبی باعث خستگی چشم و سردرد اضافی در برخی از کاربران می شود و در صورت احساس ناراحتی باید تنظیم شود. اکنون بسیاری از مانیتورهای بازی با تنظیمات نور آبی قابل تنظیم عرضه می شوند که به شما امکان می دهد آن را مطابق با آن تنظیم کنید. فناوری نور آبی کم نورهای آبی را که توسط مانیتور شما منتشر می شود کاهش می دهد و به کاهش فشار روی چشم شما کمک می کند.

بازی طولانی تر و ایمن تر با ارگونومی

ارتفاع مناسب مانیتور

ایده آل است که دید چشمی شما در نقطه خاصی از صفحه نمایش شما خط کشیده شود. این حدود 5 تا 10 سانتی متر زیر گوشه بالای مانیتور است. شما باید اندازه گیری کنید و مطمئن شوید که مرکز آن حدود 17 تا 18 درجه پایین تر از سطح چشم شما باشد. این موقعیت دقیق بهترین و راحت ترین دید را هنگام بازی یا کار ارائه می دهد.

روشنایی ایده آل مانیتور

بله، شما همچنین باید مطمئن شوید که روشنایی رایانه شما به اندازه کافی تنظیم شده است. بررسی کنید که بین 200 تا 500 لوکس باشد. وقتی در منطقه ای هستید که فقط یک منبع نور روشن دارد، روشنایی آن باید 300 لوکس باشد.

حال اگر فضای کار یا بازی شما روشن است یا به نحوی تضاد نوری زیادی دارد، روشنایی متفاوتی لازم است. در این موارد، بهتر است مانیتور خود را با روشنایی بیشتری تنظیم کنید، مثلاً حدود 400 تا 500 لوکس. اگر از لوله های فلورسنت استفاده می کنید که به دلیل قدیمی بودن یا عملکرد نادرست سوسو می زنند، آنها را تعویض کنید. این به چشم شما کمکی نمی کند و همچنین می تواند باعث زور زدن شود.

بهترین ماوس بازی را برای دسته و سبک بازی خود انتخاب کنید

چگونه می توانیم موش را فراموش کنیم؟ برای اینکه ارگونومی کاملی داشته باشید که گیم پلی بی وقفه و راحت را به شما ارائه دهد، برای تکمیل تنظیمات خود به یک ماوس ارگونومیک گیمینگ عالی نیز نیاز دارید. مهم است که ماوسی را انتخاب کنید که به بهترین وجه برای دست شما مناسب باشد، مخصوصاً هنگام بازی برای دوره های طولانی، زیرا این نوع موش ها از مشکلات مزمن/حاد مچ جلوگیری می کنند.

اینجاست که یک ماوس بازی با ارگونومی خوب وارد می شود. این ماوس برای کمک به جلوگیری از کشیدگی در امتداد مچ دست و سایر مشکلات دست ساخته شده است. باز هم، فقط ماوسی را انتخاب نکنید که ظاهر جالبی دارد. همه ماوس‌های بازی جذاب به نظر می‌رسند، اما شما بر اساس نوع گرفتن خود به یکی نیاز دارید. در اینجا، انواع مختلف دستگیره موش‌ها را می‌شناسید که در دسترس هستند و کدام یک کاملاً برای شما مناسب است. از آنجا، شما می توانید تعیین کنید که کدام ماوس بازی برای نیازهای شما مناسب است.

انواع دستگیری ماوس

هر گیمر رایانه شخصی دارای سبک گرفتن متفاوتی است که هنگام در دست گرفتن ماوس بازی خود از آن استفاده می کند و مهم است که ماوسی را انتخاب کنید که به بهترین نحو با چنگ شما سازگار باشد. داشتن موس کاملاً متناسب با دست شما به کاهش خستگی دست و مچ کمک می کند و شما را در بازی نگه می دارد.

ماوس‌های بازی در سبک‌ها و طرح‌های مختلفی عرضه می‌شوند که با هدف پشتیبانی از این انواع مختلف دستگیره طراحی شده‌اند. مهم این است که بفهمید از چه نوع دستگیره ای استفاده می کنید و از ماوسی که کاملاً با دست شما مناسب است استفاده کنید.

  • چنگال

بیایید با این نوع دستگیره شروع کنیم. در اینجا، کف دست شما روی قسمت پشتی موش قرار می گیرد. نوک انگشتان شما تنها نقطه تماس در بالا هستند. البته انگشت شست شما در یک طرف قرار گرفته است. اگر این نوع شماست، پس ماوس بزرگتر را به شما پیشنهاد می کنیم و نباید خیلی سنگین باشد.

  • دستگیره نوک انگشت

این نوع دیگری است که در آن نوک انگشتان تنها نقطه تماس هستند، از این رو نام آن است. در اینجا، معمولاً ماوس را با فاصله کمی از دست خود می گیرید. بنابراین اساساً، کف دست شما هیچ تماسی با محصول نخواهد داشت. چند انگشت گیر هستند که دو انگشت خود را روی دکمه سمت راست ماوس قرار می دهند. آنها ادعا می کنند که برای کنترل بیشتر است.

  • دست گرفتن کف دست

این نوعی دستگیره است که پایه دست شما قسمت عقب ماوس را می پوشاند. برای انگشتان، وسط و سبابه معمولاً روی هر دو دکمه ماوس قرار دارند. وقتی نوبت به انگشت شست شما می رسد، روی کناره ماوس قرار می گیرد. برای کنترل بیشتر در آنجا قرار گرفته است.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما از طریق شماره های زیر در ارتباط باشید.  02155958090   09205958191

مسن تر

تفاوت PC سفارشی و کامپیوتر های آماده

جدیدتر

5نکته قبل از خرید cpu نسل دوازده اینتل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید
دسته بندی محصولات
دنبال کردن:
jQuery(document).ready(function() {