بدلیل نوسان قیمت لطفا قبل از ثبت سفارش تماس بگیرید

کلینیک تعمیرات

بروزترین تجھیزات و کارشناسان مجرب

پشتیبانی و مشاوره

9205958191 - (98+)

بازی کامپیوتری یا کنسول بازی؟

هر پلت فرم یک تجربه منحصر به فرد ارائه می دهد ، و اگر چه کنسول ها مقرون به صرفه تر هستند، رایانه های شخصی بازی می تواند هر کاری و همه چیز یک کنسول می تواند انجام دهد و اغلب آن را بهتر انجام دهد.

بازی کامپیوتری یا کنسول بازی؟

مزایای بازی در کامپیوتر بیش از کنسول

رایانه های شخصی بازی دارای مزایای مختلفی نسبت به کنسول ها از جمله عملکرد کلی بهتر، تنوع بازی، و سفارشی سازی و ارتقاء پذیری هستند. چه بیشتر, رایانه های شخصی بازی نیز می تواند برای استفاده روزمره مانند مدرسه استفاده می شود, کار, و یا سرگرمی های دیگر مانند جریان فیلم و نشان می دهد. اساسا، یک کامپیوتر می تواند هر کاری که یک کنسول می تواند و بیشتر و (اغلب) بهتر انجام دهد.

1. قیمت

در حالی که کنسول های بازی ارزان تر از بسیاری از گزینه های کامپیوتر بازی, مهم است به عامل در هزینه های اضافی مرتبط با کنسول از جمله ماهانه یا سالانه پاس اشتراک آنلاین و بازی های گران تر.

رایانه های شخصی بازی هزینه بیشتر تا جلو در طیف وسیعی از $1,000 به $3,000. در حالی که کنسول ها ۴۰۰ تا ۶۰۰ دلار قیمت گذاری می شوند، هزینه طول عمر برای رایانه های شخصی بسیار بهتر است. کنسول ها می توانند تعمیر آن گران یا غیرممکن باشند و هنگامی که یک کنسول جدید هر ۵ تا ۷ سال یک بار منتشر می شود، قدیمی ترها بی ربط می شوند و قادر به انجام بازی های جدیدتر نیستند.

بازی هایی که در تمام سیستم گیمینگ در دسترس هستند اغلب ارزان تر بر روی کامپیوتر; یک بازی تازه منتشر شده که ۷۰ دلار در PS400 هزینه دارد ممکن است در طول انتشار ۴۰ تا ۶۰ دلار بر روی کامپیوتر هزینه داشته باشد. بازی های کامپیوتر نیز در فروش اغلب از توزیع کنندگان در حال رقابت برای فروش در حالی که بازی های کنسول باقی می ماند همان قیمت برای طولانی تر.

تفاوت هزینه در طول زمان اضافه می کند و می تواند در نهایت گران تر از طریق کنسول ها در دراز مدت. رایانه های شخصی بازی 7-10 سال گذشته اما سخت افزار می تواند در طول زمان به روز رسانی به آخرین طولانی تر. کنسول ها به طور متوسط ۵ سال طول می کشید و آن ها را به طور کامل به عنوان تنها گزینه «ارتقاء» خود جایگزین کرده اند.

یکی دیگر از مزایای بازی بر روی کامپیوتر بیش از کنسول این گزینه به خاص تر است که با آن قطعات و اجزای شما را انتخاب کنید برای بهبود تجربه خود را به جای انتظار برای انتشار یک نسخه حرفه ای از یک کنسول فقط به صفحه نمایش بهتر و یا سرعت.

2. قابلیت ارتقاء سخت افزار

ارتقا پذیری سخت افزار یک عامل بزرگ زمانی است که انتخاب کامپیوتر بازی روي يه کنسول. در حالی که طرح های جدید سخت افزار کنسول PS5 و Xbox Series X به سخت افزار رایانه های شخصی نزدیک تر می شود، باز هم محدود به استاندارد، سخت افزار کارخانه نصب شده در آن ها است. در حالی که با کامپیوتر بازی شما گزینه های سخت افزاری بسیاری برای همه چیز از پردازنده ها، واحد منبع تغذیه، رم، و حتی کارت های گرافیکی.

با استفاده از این آزادی انتخاب شما می توانید کامپیوتر بازی خود را به تناسب می خواهد و نیازهای خاص خود را خیاط, اولویت بندی گرافیک, فریم در ثانیه, و تجربه گیم پلی کلی. رایانه های شخصی بازی Apex به شما این گزینه را به سفارشی کردن و انتخاب پردازنده های مختلف، کولر، مادربرد، رم، GPU، حافظه، و بیشتر.

3. عملکرد بازی

عملکرد بهتر یکی از دلایل اصلی مردم را انتخاب کنید به بازی بر روی یک کامپیوتر بیش از یک کنسول بازی است. با داشتن اجزای با کیفیت بالاتر نه تنها کامپیوتر خود را طولانی تر آخرین, اما آن را یک تجربه بازی صاف تر ارائه.

رایانه های شخصی بازی به طور معمول تصاویری گرافیکی بهتر و نرخ قاب بالاتر به دلیل اجزای قدرتمندتر از کنسول ها دارند. کنسول های بازی در مقایسه با رایانه های شخصی بازی مدرن برای پایین نگه داشتن گرما و کاهش هزینه ها برای تولید کننده دست کم گرفته می شوند. بیشتر بازی ها بر روی کلاه کنسول در حداکثر ۶۰ فریم در ثانیه، و گاهی اوقات از آن گل کوتاه می افتند. در مقابل،

در مقابل، نه تنها می تواند رایانه های شخصی بازی رسیدن به 60fps بلکه بیش از 140fps و آپیکسی ذن حتی می تواند این کار را در وضوح بالا تا 4K انجام دهد. علاوه بر این، بازی های کامپیوتر ساخته شده در تنظیمات برای تغییر صفحه نمایش گرافیک بصری به جای سخت افزار رایانه های شخصی خود را ساخت آن را آسان تر برای رسیدن به نرخ قاب قابل پخش است. بیشتر بازی های کنسولی همان سطح سفارشی سازی گرافیکی را ارائه نمی دهند.

بازی کامپیوتری یا کنسول بازی؟

4. تنوع بازی بیشتر

یکی دیگر از منطقه ای که رایانه های شخصی بازی مزیت عظیمی نسبت به کنسول ها دارند کاتالوگ بزرگتر بازی های موجود است. همه چیز از MMO به بازی های مرورگر، رایانه های شخصی طیف بسیار گسترده تری از بازی های موجود بیش از کنسول های بازی. حتی بازی هایی که منحصر به کنسول های خاصی مانند هاله و بسیاری دیگر از بازی های ایکس باک است، هم اکنون بر روی PC در دسترس هستند اما نه کنسول های دیگر.

همچنین بسیاری از توسعه دهندگان بازی های مستقل آماتور و حرفه ای که بازی های خود را به طور انحصاری بر روی کامپیوتر منتشر وجود دارد. بازی های دیجیتال در کنسول ها باید در فروشگاه ها یا برنامه های خود خریداری شود اما بازی های PC در بازار های مختلف مانند بخار، حماسه فروشگاه بازی، و بسته نرم افزاری فروتن – که همه آنها ارائه فروش و تخفیف در دسترس هستند.

بازی رایگان

رایگان به بازی یکی دیگر از دلایل بزرگ مردم گرانش به رایانه های شخصی. بازی مانند افسانه Apex و دلپذیر رایگان به بازی، آوردن تجربه های عظیم آنلاین چند نفره به بازیکنان کامپیوتر بدون هیچ هزینه ای. علاوه بر این ، بسیاری از توزیع کنندگان بازی بازی های رایگان برای زمان محدود به مشتریان در طول تبلیغات ویژه ارائه دهد.

وزارت دفاع بازی

اگر دوست دارید از هم جدا، سفارشی، و یا تغییر دهید، سپس شما آزادی برای تغییر لذت ببرید، و یا “وزارت دفاع”، و اضافه کردن عناصر جدید به بازی های خاص بر روی کامپیوتر، مانند Skyrim یا GTA. Modding نه تنها اجازه می دهد تا شما را به بازی خود را، اما برخی از بازی ها به شما اجازه می دهد برای به اشتراک گذاشتن و لذت بردن از mods با دیگران. برخی از کنسول ها یک سطح از modding به بازی های خاص ترکیب, اما نه تقریبا در همان سطح بر روی کامپیوتر.

5. بازی های منحصر به فرد

برخی از بازی ها منحصر به کنسول ها هستند اما انحصاری PC بیشتری نسبت به اکثر کنسول ها وجود دارد. در حال حاضر در دسترس تر و آسان تر از همیشه برای ایجاد بازی خود را بنابراین هزاران نفر از بازی های indie در دسترس برای دانلود در اینترنت وجود دارد.

علاوه بر این، بسیاری از بازی های ایندی به دلیل هزینه های بالای پورتینگ بازی ها به کنسول منحصر به PC هستند. بازی هایی که منحصر به فرد نیست هنوز هم از بودن در کامپیوتر بهره مند شوند از اکثر توزیع کنندگان تخفیف های ویژه ای برای تشویق فروش بازی کامپیوتر ارائه دهد.

6. بدون پرداخت خدمات آنلاین

اگر می خواهید به صورت آنلاین با دیگران در یک کنسول بازی کنید، معمولاً علاوه بر هزینه ارائه دهنده خدمات اینترنتی شما، نیاز به عضویت برای خدمات آنلاین از طریق آن کنسول دارد. کنسول ها باید چه توسط فای یا اترنت به اینترنت متصل شوند، اما برای دسترسی به خدمات آنلاین مانند بازی های چند نفره، اشتراک خدمات آن ها مورد نیاز است. این پرداخت های خدمات آنلاین بسته به اینکه در کدام کنسول بازی می کنید، می تواند در هر نقطه از ۲۰ تا ۱۲۰ دلار در سال هزینه داشته باشد.

تنها چیزی که شما نیاز به دسترسی به چند نفره بازی های آنلاین بر روی کامپیوتر اتصال به اینترنت است. بنابراین، تنها چیزی که شما برای آن پرداخت می کنید، سرویس از طریق ISP شماست، و هزینه خدمات آنلاین یک شرکت کنسول را قطع می کنید.

7. کنترل آزادی

اکثریت کنترل کننده های مورد استفاده برای کنسول هایی مانند ایکس باک یا پلی استیشن برای بازی PC کار می کنند که آیا بی سیم هستند یا نه، به شما گزینه های بیشتری در هنگام انتخاب آنچه که باید استفاده کنید می دهند. کنسول ها معمولاً شما را به کنترل کننده های اختصاصی خود محدود می کنند و مدل های شخص ثالث را تأیید می کنند.

gamers کامپیوتر در درجه اول استفاده از ماوس و صفحه کلید، به خصوص هنگامی که آن را به بازی FPS از آن ارائه دقت و دقت بیشتر می آید. بازیکنان ورزشی رقابتی اغلب با استفاده از ماوس و صفحه کلید بیش از کنترل کننده های بازی. که گفت : بسیاری از بازی های کامپیوتر به شما اجازه استفاده از کنترل کننده کنسول (و یا حتی تقریبا از آنها) فقط خوب ، به شما آزادی انتخاب در مورد چگونگی بازی عناوین مورد علاقه خود را.

بازی کامپیوتری یا کنسول بازی؟

8. لوازم جانبی و افزودنی

بازی کامپیوتر به شما می دهد طیف گسترده ای از انتخاب های جانبی در ماوس خود را, صفحه کلید, مانیتور, و بیشتر. برخی از بازیکنان ترجیح می دهند به بازی با صفحه کلید و ماوس در حالی که دیگران دوست دارند به استفاده از پد بازی، joysticks، و یا شاید چرخ مسابقه. هر چه بازی خود را از انتخاب، شما می توانید دستگاه ورودی خود را به تجربه بازی خود را لذت بخش تر مطابقت.

با پیشرفت کامپیوتر و GPU، رایانه های شخصی به شما آزادی بیشتری در انتخاب مانیتور برای بازی با نرخ قاب بالا و تنظیمات گرافیکی پیشرفته می دهد. صوتی و بلوتوث / هدفون های بی سیم به علاوه دیگری به بازی کامپیوتر به عنوان شما به راه حل های هدفون خاص مانند کنسول محدود نمی شود. بازی کامپیوتر همچنین اجازه می دهد تا برای واقعیت مجازی با استفاده از تجهیزات خاص است که به کامپیوتر شما متصل می شود.

کنسول ها به طور کلی تنها تغییرات اندکی بر روی همان چیدمان کنترل کننده، صفحه نمایش و هدست شما دارند. هر لوازم جانبی و افزودنی های دیگر معمولا ً به بازی ای که بازی می کنید بستگی دارد.

9. سازگاری به عقب

اکثریت کنسول ها فاقد سازگاری عقب مانده هستند و مگر اینکه صاحب کنسول اصلی باشید، قادر به انجام بازی های قدیمی تر بر روی سیستم های جدیدتر ن خواهید بود. کامپیوترهای بازی به نفع بودن بر روی یک سیستم عامل کامپیوتر ساخته شده, به این معنی بسیاری از بازی های تولید شده برای کامپیوتر خواهد شد قابل پخش بر روی هر سیستم آینده. این است که همیشه مورد به عنوان برخی از بازی های قدیمی تر (مانند، اوایل 90s قدیمی) بر روی سخت افزار جدیدتر کار نمی کند.

تقلید همچنین تنفس زندگی جدید را به بازی کامپیوتر به عنوان شما می توانید عناوین قدیمی تر دسترسی داشته باشند و بازی آنها را بر روی کامپیوتر با انتخاب خود را از لوازم جانبی. فقط مطمئن شو که ميدوني مسائل حقوقی مبهم در مورد تقلید قبل از اینکه شما شروع به دانلود که قدیمی SNES بازی ROM.

10. استفاده روزمره

فراتر از بازی، یک کامپیوتر را می توان برای کارهای روزمره از جمله برای کار و مدرسه استفاده می شود. نه تنها وظایف معمول خود را مانند چک کردن ایمیل، نوشتن اسناد، مرور وب انجام خواهد داد، بلکه این کارها را به خوبی انجام خواهد داد. وظایف دیگر شما می توانید استفاده از یک ماشین با کارایی بالا هستند; video editing, photo editing, AutoCAD & design applications. رایانه های شخصی می توانند برای اهداف کاری، مدرسه ای، و ارتباطی مورد استفاده قرار گیرند که آن ها را به ارزش سرمایه گذاری می کند.

کنسول ها تقریباً به طور انحصاری برای مقاصد سرگرمی استفاده می شوند؛ بازی بازی, جریان فیلم ها, و غیره. بنابراین ، شما می توانید آنها را برای دیگر استفاده نمی کند ، استفاده های روزمره مانند شما می توانید با یک کامپیوتر.

افکار نهایی در مورد چرا بازی کامپیوتر بهتر از کنسول

به طور کلی، بازی PC به طور کلی بهتر از کنسول به دلایل مختلف است. هر دو بازی کامپیوتر و بازی در کنسول جوانب مثبت متمایز و منفی خود را, اما در نهایت آن را به بودجه خود را پایین می آید و تجربه شما به دنبال. هزینه اولیه یک کامپیوتر گران تر از یک کنسول است اما مزایای به نفع بازی کامپیوتر هستند. این که آیا شما در بودجه هستند و یا به دنبال راه اندازی نهایی، بسیاری از ردیف که در آن شما می توانید برای کامپیوتر بازی خود را انتخاب کنید وجود دارد، اعم از بودجه تمام راه را به هواخواه.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما از طریق شماره های زیر در ارتباط باشید.02155958090    09205958191

مسن تر

ابزار حرفه ای برای استودیوی حرفه ای

جدیدتر

بهترین SSD های اکسترنال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید
دسته بندی محصولات
دنبال کردن:
jQuery(document).ready(function() {