بدلیل نوسان قیمت لطفا قبل از ثبت سفارش تماس بگیرید

09205958191
از شنبه تا پنجشنبه هر هفته
info@rsa-co.com

کلینیک تعمیرات

بروزترین تجھیزات و کارشناسان مجرب

پشتیبانی و مشاوره

9205958191 - (98+)

بلد نیستی کامپیوترت رو دستکاری نکن

مشکلات سخت افزاری رایانه که احتمالاً نباید خودتان آنها را تعمیر کنید. برخی از تعمیرات کامپیوتر بسیار آسان است و می تواند توسط یک مبتدی انجام شود. تعمیراتی مانند تعویض هارد دیسک در اکثر لپ تاپ های ویندوزی به ابزارهای زیادی یا سطح مهارت بالایی برای تکمیل نیاز ندارد. این نوع تعمیرات کامپیوتر از آن دسته هستند که ما بسیاری از کاربران کامپیوتر را به انجام آن تشویق می کنیم، زیرا زمان زیادی از شما نمی گیرد و می تواند در هزینه شما صرفه جویی کند.

تعمیراتی که به ابزار و قطعات خاص زیادی نیاز دارند کمی پیچیده تر هستند. حتی ممکن است برخی از آنها به مهارت بالایی در تعمیر کامپیوتر نیاز داشته باشند. تکنسین های حرفه ای می توانند بهتر از مشکلات سخت افزاری کامپیوتر شما مراقبت کنند. دلیل آن این است که تعمیرکاران تمام ابزارهای مورد نیاز را آماده دارند و در یک محیط امن و سازمان یافته کار می کنند.شما می توانید با خیال راحت خدمات خود را به بخش کلینیک ما بسپارید و از کارشناسان ما مشاوره های رایگان دریافت کنید.

اگر می خواهید وارد تعمیر کامپیوتر یا حتی ساخت رایانه شخصی شوید، تهیه مجموعه ای از ابزارهای محکم یک سرمایه گذاری عالی خواهد بود. به چند راهنما در سایت ها نگاهی بیندازید تا در حین انجام تعمیرات فنی بیشتر بدانید. اما اگر به دنبال ادامه تعمیر رایانه خود به تنهایی نیستید، احتمالاً نیازی به خرید همه ابزارها فقط برای یک پروژه تعمیر ندارید. شاید برای یک پروژه تعمیری ارزشش را نداشته باشد.

برای تعمیرات پیچیده که نیاز به ابزار خاصی دارند، توصیه می کنیم فقط آنها را به یک متخصص بیاورید. بیایید نگاهی بیندازیم و انواع مشکلات سخت افزاری رایانه را که احتمالاً نباید خودتان سعی کنید آنها را حل کنید، بررسی کنیم.

بلد نیستی کامپیوترت رو دستکاری نکن

  1.  تعویض باتری لپ تاپ معیوب

اول از همه، باتری های لپ تاپ به عنوان محصولات خطرناک در نظر گرفته می شوند و فقط باید توسط افراد حرفه ای استفاده شود. باتری های معیوب می توانند منبسط شوند و مایع یا گاز سمی نشت کنند. به‌عنوان تکنسین‌های باتجربه، ما شاهد بوده‌ایم که تعداد زیادی از باتری‌ها به‌طور خودبه‌خود بسیار داغ شده و در حین تعویض آن‌ها آتش گرفته‌اند. همچنین این احتمال وجود دارد که باتری معیوب بتواند مادربرد را سرخ کند.

همچنین احتمال شکسته شدن تصادفی سایر قسمت های لپ تاپ در حین جداسازی لپ تاپ وجود دارد. این به ویژه برای مدل های Ultrabook باریک است. بسته‌های باتری بسیار باریک‌تر هستند و قطعات لپ‌تاپ به شدت به هم فشرده شده‌اند. این کار تعمیر را سخت‌تر می‌کند، زمانی که در صورت شکستن چیزی باید بسیار مراقب باشید.

  1. خرابی مادربرد

رسیدگی به مشکلات مادربرد، حداقل، دشوار است. تشخیص و ترمیم هر دو سخت است. این به این دلیل است که مادربرد به عنوان یک برد مدار، هیچ راه مستقیمی برای تست عیوب ندارد. باید با آزمایش و از بین بردن سایر عیوب سخت افزاری احتمالی در بخش هایی مانند هارد دیسک، رم یا کارت گرافیک تأیید شود. اگر رایانه شما کاملاً از کار افتاده باشد و باید قطعات را برای آزمایش آنها خارج کنید، ممکن است کمی طول بکشد.

نکته دیگر این است که وقتی باید مادربرد خود را تعمیر کنید، معمولاً باید کل آن را تعویض کنید. این امر مستلزم آن است که تقریباً همه چیز را در رایانه خود جدا کنید. مادربرد مدار اصلی کامپیوتر است که همه چیز به یکدیگر متصل است. از آنجایی که باید همه چیز را جدا کرده و دوباره کنار هم قرار دهید، این فرآیند حتی برای یک تکنسین با تجربه بسیار دشوار است.

یکی از کارهایی که برخی از تکنسین های تعمیر کامپیوتر برای مادربردهای مرده انجام می دهند، تعمیر در سطح کامپوننت است. این یک فرآیند تعمیر است که به جای کل برد، قطعات کوچک مادربرد را جایگزین می کند. به دلیل سختی بالای آن، فقط برخی از خدمات تعمیر کامپیوتر چنین تعمیراتی را ارائه می دهند.

  1.  تعویض صفحه کلید مک بوک و اولترابوک

بسیاری از مدل‌های MacBook و Ultrabook دارای طراحی‌های باریک و قابل حمل هستند که برای کار در حال حرکت عالی هستند. با این حال، این با هزینه تعمیر پذیری کمتر همراه است. در حین جدا کردن لپ تاپ برای رسیدن به صفحه کلید، خطر شکستن تصادفی چیزی وجود دارد.

لپ‌تاپ‌های مک‌بوک اپل نیز اغلب با پیچ‌های پنج‌لوبی اختصاصی اپل ساخته می‌شوند. این نیاز به ابزار خاصی دارد. اگر از قبل مجموعه‌ای از پیچ‌گوشتی‌های معمولی رایانه دارید، آن‌ها را نمی‌برند. شما به ابزارهای مخصوص رایانه های اپل نیاز دارید.

بلد نیستی کامپیوترت رو دستکاری نکن

  1. صفحه نمایش لپ تاپ

بسیاری از نمایشگرهای مدرن لپ‌تاپ، به‌ویژه اولترابوک‌ها، باریک‌تر و باریک‌تر ساخته شده‌اند تا با ظاهر شیک دستگاه مطابقت داشته باشند. همانطور که می توان انتظار داشت با این قطعات ظریف و باریک، آنها حتی زمانی که کاملاً نو هستند کاملاً شکننده هستند.

روند استفاده از صفحه نمایش های لپ تاپ مدرن استفاده از چسب و نوار دو طرفه برای کنار هم قرار دادن چیزها به جای پیچ است. بدون یک راه در دسترس برای جدا کردن صفحه نمایش لپ تاپ، به ابزارهایی مانند بازکننده و یک پد حرارتی برای جدا کردن چسب نیاز خواهید داشت.

مانند بسیاری از تعمیرات لپ تاپ، هنگام تعویض صفحه نمایش لپ تاپ نیز باید باتری را جدا کنید. این برای ایمنی شما و از بین بردن احتمال دمیدن مادربرد است. ابزار و تلاش اضافی که برای تعمیر صفحه باید انجام دهید برای یک پروژه DIY ارزشش را ندارد.

  1. اکثر تعمیرات iMac

کامپیوترهای دسکتاپ iMac کامپیوترهای همه در یک هستند. هیچ برج جداگانه ای وجود ندارد، همه چیز فقط در داخل کل چیز است. این باعث می شود تعمیرات کمی پیچیده شود، زمانی که باید کل صفحه را باز کنید تا به هر چیزی برسید. به خصوص زمانی که برخی از قطعات در زیر برد منطقی مونتاژ می شوند، پیچیده می شود. تعمیرات یا ارتقاء رم تحت این نقص قرار می گیرند، زیرا رم تنها تحت برد منطقی قابل دسترسی است.

برای قرار گرفتن زیر صفحه نمایش iMac، به ابزارهای مخصوص باز کردن و مکنده نیاز دارید، سپس نوار دو طرفه ای که فقط برای iMac طراحی شده است تا آن را دوباره کنار هم قرار دهید. یافتن این نوار در اینترنت بسیار سخت است، بنابراین ممکن است بخواهید از طریق یک تکنسین تعمیر کمک بگیرید.

بنابراین این 5 مشکل سخت افزاری کامپیوتر است که احتمالاً باید آن ها را به متخصصان بسپارید. ما نه تنها به عنوان متخصصان تعمیر که خدماتی را ارائه می دهند، بلکه به عنوان متخصصان تعمیر که دشواری برخی از مسائل را درک می کنند، مشاوره می دهیم.

بسیاری از اوقات ما مشتریانی را با رایانه دریافت می کنیم که سعی کردند خودشان آن را تعمیر کنند اما وضعیت را بدتر کردند. درک اینکه با این تعمیرات چه کاری می توانید انجام دهید و چه کاری باید انجام دهید بسیار مهم است. ما همیشه اینجا هستیم تا کمک کنیم. از مک بوک های اپل گرفته تا لپ تاپ ها و رایانه های شخصی رومیزی، ما در این زمینه متخصص هستیم.

ارتباط با ما با شماره 09205958191 و 02155958090 تماس بگیرید.

مسن تر

6 دلیل کندی کامپیوتر و نحوه عیب یابی

جدیدتر

نکات کلیدی هنگام خریدن رم لپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید
دسته بندی محصولات
jQuery(document).ready(function() {