بدلیل نوسان قیمت لطفا قبل از ثبت سفارش تماس بگیرید

کلینیک تعمیرات

بروزترین تجھیزات و کارشناسان مجرب

پشتیبانی و مشاوره

9205958191 - (98+)

بهترین راه برای تمیز کردن کامپیوتر

اگر رایانه شما به کندی کار می کند یا هنگام تلاش برای کار کردن صدای زیادی ایجاد می کند، مشکل می تواند گرد و غبار باشد. فن ورودی سیستم شما گرد و غبار را با هوای تازه که اجزای داخلی را خنک می کند به داخل می کشد. سپس گرد و غبار روی قطعات کامپیوتر شما می نشیند که به نوبه خود گرما را به دام می اندازد. اگر کنترل نشود، می تواند منجر به گرم شدن بیش از حد شود. در حالی که نمی توانید این مشکل را کاملاً از بین ببرید، مطمئناً می توانید با گردگیری منظم رایانه خود تأثیر آن را کاهش دهید.

بسته به محیط شما، باید هر شش تا دوازده هفته یکبار کامپیوتر خود را گردگیری کنید. برخی از چیزهایی که به گرد و غبار بیشتر کمک می کند حیوانات خانگی و ساخت و سازهای نزدیک است. بهترین راه برای تمیز کردن کامپیوتر را در ادامه خواهیم دید.

از هوای کنسرو شده برای گردگیری رایانه خود استفاده کنید. استفاده از کنسرو هوا آسان است و در اکثر فروشگاه های لوازم کامپیوتری و اداری موجود است. از جاروبرقی استفاده نکنید. خلاء می تواند الکتریسیته ساکن ایجاد کند که می تواند به اجزای کامپیوتر آسیب برساند. جارو برقی همچنین می تواند مکش کافی ایجاد کند تا فن های شما به اندازه کافی بچرخند و به آنها آسیب برساند. از گردگیر پر یا پارچه نیز استفاده نکنید. مالش اجزا می تواند به آنها آسیب برساند.

آیا گرد و غبار می تواند کامپیوتر را خراب کند؟

تجمع گرد و غبار می تواند (و مطمئناً) به دو دلیل اصلی بر عملکرد رایانه شما تأثیر بگذارد: باعث می شود اجزای رایانه شما گرما را حفظ کنند و باعث می شود که فن های داخلی گرما را از سیستم دفع کنند و در نتیجه کارایی کل سیستم کاهش یابد.

 

بهترین راه برای تمیز کردن کامپیوتر

چگونه کامپیوتر را تمیز کنیم

برای مشاهده نحوه باز کردن کیس، از دفترچه راهنمای مالک رایانه خود استفاده کنید. اگر لپ تاپ دارید، کامپیوتر خود را خاموش و از برق بکشید، سپس هوای کنسرو شده را با زاویه به دریچه ها هدایت کنید.

  1. برق آن را خاموش کنید

برق را خاموش کنید و کامپیوتر خود را از برق بکشید. قاب را باز کنید و نگاهی بیندازید، اگر گرد و غبار زیاد بود، بزرگترین تکه ها را با دست بردارید.

  1. هوای کنسرو شده را اسپری کنید

دستورالعمل های روی قوطی هوا را دنبال کنید و هنگام پاشش آن را در حالت عمودی نگه دارید.

  1. همه قسمت ها را اسپری کنید

دریچه‌های جلو، فن‌ها، خنک‌کننده پردازنده، خنک‌کننده گرافیکی، سینک‌های حرارتی، منبع تغذیه، دریچه‌های عقب، فضاهای مخفی/مخفی و هر مکان دیگری که تجمع آشکار وجود دارد را اسپری کنید. سمپاشی را تا زمانی که تمام گرد و غبار از بین برود ادامه دهید.

  1. پرونده را ببندید

کیس خود را ببندید و راه اندازی مجدد کنید. پس از راه‌اندازی مجدد، باید متوجه تفاوت در نحوه واکنش طرفداران خود شوید. در بیشتر موارد، آنها سریع‌تر می‌چرخند و به مرور زمان اجزای داخلی را خنک‌تر نگه می‌دارند. درباره اجزای داخلی کامپیوتر بیشتر بدانید.

بهترین راه برای تمیز کردن کامپیوتر

گرد و غبار نه تنها جذاب نیست، بلکه می تواند به طور بالقوه به بخش هایی از رایانه شما آسیب برساند یا حتی از بین ببرد. تمیز کردن منظم رایانه به شما کمک می کند تا به درستی کار کند و از تعمیرات گران قیمت جلوگیری کنید.تمیز کردن کامپیوتر شما ممکن است کمی کثیف کاری و دردسر داشته باشد. شما می خواهید گرد و غباری را که از رایانه خود پاشیده اید با جاروبرقی پاک کنید. اما کامپیوتر شما بهتر کار می کند و عمر قطعات را افزایش می دهید.

هر چند وقت یکبار باید یک کامپیوتر رومیزی را تمیز کنم؟ به عنوان یک راهنمای تقریبی، کامپیوتر خود را هر 3 تا 6 ماه یکبار تمیز کنید. کامپیوترهایی که روی زمین قرار می‌گیرند باید بیشتر تمیز شوند، زیرا این مکان کم اجازه می‌دهد گرد و غبار و خاک راحت‌تر وارد شوند.

بهترین راه برای تمیز کردن کامپیوتر

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره، با ما تماس بگیرید.

پرزنت حضوری 02155958090

مشاوره آنلاین 09205958191

 

مسن تر

خمیر سیلیکون cpuچیست؟

جدیدتر

خنک کننده آبی یا بادی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید
دسته بندی محصولات
دنبال کردن:
jQuery(document).ready(function() {