بدلیل نوسان قیمت لطفا قبل از ثبت سفارش تماس بگیرید

کلینیک تعمیرات

بروزترین تجھیزات و کارشناسان مجرب

پشتیبانی و مشاوره

9205958191 - (98+)

بهترین رزولوشن مانیتور برای گیمینگ

هنگامی که به دنبال خرید یک مانیتور جدید هستید، می توانید به راحتی در تعداد زیادی از گزینه هایی که در دسترس شما هستند گم شوید. گزینه های بی شماری در ابعاد، وضوح، نرخ تازه سازی و ویژگی های مختلف در دسترس شما هستند که انتخاب گزینه مناسب برای شما می تواند کاری دلهره آور باشد.

نکته مهمی که هنگام انتخاب مانیتور خود باید بدانید این است که دقیقاً به دنبال چه چیزی از آن هستید. هیچ فایده ای ندارد که برای چیزی که به طور کامل از آن استفاده نمی کنید خرج کنید. در واقع، همه چیز در مورد انتخاب آن نقطه شیرین است که عملکرد ایده آلی را که به دنبالش هستید به شما می دهد.

یکی از مهمترین مواردی که باید در مورد آن تصمیم بگیرید این است که می خواهید از چه وضوحی برای مانیتور خود استفاده کنید. بنابراین، امروز ما به دنبال این هستیم که سفر به مانیتورها را کمی آسان‌تر کنیم، زیرا رزولوشن مانیتور ممکن است برای شما بهتر باشد.

بهترین رزولوشن مانیتور برای گیمینگ

وضوح مانیتور چیست؟

وقتی از وضوح یک مانیتور صحبت می کنیم، واقعاً در مورد چه چیزی صحبت می کنیم؟ خوب، وضوح مانیتور به میزان پیکسل هایی که روی صفحه نمایش داده می شود اشاره دارد. این پیکسل ها مربع های رنگی کوچکی هستند که وقتی روی صفحه نمایش داده می شوند، تصاویری را که شما به آن نگاه می کنید تشکیل می دهند. هرچه تعداد پیکسل‌هایی که می‌توانید روی صفحه نمایش خود نشان دهید و متراکم‌تر بودن آن پیکسل‌ها بیشتر باشد، به این معنی است که تصویر واضح‌تر و واضح‌تر است که می‌توانید ببینید.

به عنوان مثال، یکی از محبوب ترین رزولوشن های مانیتور 1920×1080 (همچنین به عنوان 1080p یا Full HD شناخته می شود) است. این به این معنی است که مانیتور دارای 1920 پیکسل در عرض صفحه نمایش و 1080 پیکسل در طول نمایشگر است. این باعث می شود مانیتور در مجموع 2,073,600 بر روی صفحه نمایش داده شود و این پیکسل ها تصاویری را که هنگام استفاده از رایانه خود می بینید در اختیار شما قرار می دهند.

پس آیا پیکسل های بیشتر بهتر است؟

اکنون این سؤال بعدی را ایجاد می کند، آیا آنچه قبلاً ذکر کردیم به معنای بهتر بودن پیکسل های بیشتر است؟ از نظر فنی، بله، هر چه پیکسل های بیشتری را بتوانید روی صفحه نمایش دهید (هرچه وضوح بالاتر باشد) کیفیت تصویر بهتری را خواهید دید. با این حال مواردی وجود دارد که در این رابطه باید در نظر گرفت.

اولاً، هرچه تعداد پیکسل‌های بیشتری که نمایشگر شما باید نمایش دهد به این معنی است که رایانه شما برای تولید آن تصویر سخت‌تر کار می‌کند. این بدان معناست که اگر می خواهید از وضوح بالاتر استفاده کنید، به کامپیوتر و کارت گرافیک قوی تری نیاز دارید تا بتوانید تصاویر گرافیکی را در آن وضوح نمایش دهید. در صورت داشتن رایانه قدیمی یا با مشخصات پایین تر، توجه به این موضوع به ویژه مهم است.

ثانیاً، همه برنامه ها و بازی ها برای نمایش با وضوح بالاتر بهینه سازی نشده اند. این می تواند منجر به برخی مشکلات سازگاری با برخی از نرم افزارها شود که می تواند باعث ایجاد برخی مشکلات رابط کاربری و تجربه کاربر در هنگام استفاده از آنها شود. یک بار دیگر، همه چیز به تصمیم گیری دقیقاً مورد استفاده شما و آنچه که می خواهید از مانیتور خود خارج کنید باز می گردد. زمانی را صرف بررسی سخت افزاری کنید که در حال حاضر دارید و آیا برای استفاده از وضوح مورد نظر در مانیتور خود نیاز به ارتقاء سخت افزار اضافی دارید.

محبوب ترین رزولوشن های مانیتور کدامند؟

اکنون بیایید نگاهی بیندازیم به محبوب ترین رزولوشن هایی که مردم هنگام بازی و بهره وری از آنها استفاده می کنند.

  • 1920×1080 – Full HD 1080p

1920×1080 یکی از محبوب ترین رزولوشن های مانیتوراست که مردم از آن استفاده می کنند. این به این دلیل است که شما می‌توانید کیفیت تصویر عالی و واضحی در این وضوح داشته باشید و برای روشن کردن آن نیازی به رایانه‌ای درجه یک ندارید. مانیتورهای بی‌شماری با این رزولوشن در دسترس هستند که به این معنی است که مطمئناً می‌توانید مانیتوری پیدا کنید که تمام جعبه‌های شما را علامت می‌زند و با بودجه‌ای که می‌خواهید خرج کنید.

1080p مخصوصاً برای بازی عالی است زیرا به این معنی است که در صورت داشتن یک رایانه بازی مناسب، به احتمال زیاد بتوانید تنظیمات گرافیکی بازی خود را به حداکثر برسانید یا حداقل تنظیمات بالایی را اجرا کنید. این بدان معنی است که شما می توانید از کارت گرافیک خود به طور کامل برای ویژگی هایی مانند ردیابی پرتو استفاده کنید تا واقعاً از بازی های خود بیشترین بهره را ببرید.

در بسیاری از موارد، صفحه نمایش 1080p با کیفیت بالا، مانند مانیتور بازی AORUS FI25F، نقطه دلپذیری برای گیمرهایی است که دارای دستگاه بازی متوسط هستند. این وضوح همچنین برای استفاده عمومی اداری و بهره وری عالی است زیرا مانیتورها مقرون به صرفه هستند و می توانند تقریباً هر کاری را که می خواهید انجام دهید انجام دهید. امتیاز اضافی این مانیتورها این است که می‌توانید یک مانیتور دوم را نیز برای اجرای یک مانیتور دوتایی بدون شکستن بانک یا عرق کردن سخت‌افزار رایانه‌تان با سخت‌کوشی تهیه کنید. رزولوشن 1920×1080 نمایشگر 2,073,6000 پیکسل است.

 

  • 2560×1440 – 1440p WQHD

وقتی ما شروع به بررسی مانیتورهای با وضوح 2560×1440 می کنیم، همه چیز کمی جالب تر می شود. این مانیتورها به مانیتورهای 1440p نیز معروف هستند. نمایشگرهای 1440p به لطف پیکسل های اضافی که در تصویر قرار می دهند، تجربه بازی فوق العاده ای را ارائه می دهند. این پیکسل‌های اضافی به این معنی است که شما یک تصویر واضح و فوق‌العاده در بازی‌های خود دریافت می‌کنید که به تجربه بازی بسیار روان‌تری می‌افزاید. این رزولوشن با نرخ رفرش بالاتری مانند 144 هرتز همراه شده است و این رزولوشن یک رویا برای بازی است.

زیبایی بازی با رزولوشن 2560×1440 این است که تقریباً اکثر بازی‌ها از این وضوح پشتیبانی می‌کنند و قدرت آن سخت‌ترین رزولوشن نیست. برای اینکه بتوانید بازی‌ها را با این رزولوشن قدرت دهید، به یک کامپیوتر گیمینگ مناسب نیاز دارید، با این حال اکثر رایانه‌های شخصی گیمینگ سطح متوسط تا بالا می‌توانند به راحتی از عهده آن برآیند.

وقتی صحبت از بهره‌وری به میان می‌آید، استفاده از این وضوح نیز خوب است، اما بسیاری از کاربران در مقایسه با نمایشگر 1080p تفاوتی را متوجه نمی‌شوند، مگر اینکه از ابزارهایی مانند نرم‌افزار ویرایش گرافیکی و غیره استفاده کنند. متن در مقایسه واضح‌تر به نظر می‌رسد. به یک صفحه نمایش 1080p که خواندن مطالب را کمی آسان تر می کند و به خستگی چشم کمک می کند. رزولوشن 2560×1440 نمایشگر 3,686,400 پیکسل.

  • 3840×2160 – 4K UHD

اکنون به صفحه نمایش های 4K با وضوح 3840×2160 رسیده ایم. مانیتورهای 4K جام مقدس مانیتورها هستند و برخی از بهترین کیفیت تصویر موجود را امروز در اختیار شما قرار می دهند. استفاده از صفحه نمایش 4K به شما گرافیکی می دهد که در مقایسه با وضوح های دیگر خیره کننده به نظر می رسد. تصویر روشن، پر جنب و جوش است و جزئیات شفافی را در تصویر نشان می دهد که به سادگی با وضوح کمتر نمی توانید آنها را دریافت کنید.

وقتی صحبت از بازی می شود، هیچ چیز بهتر از بازی با رزولوشن 3840×2160 نیست. بازی‌های شما مانند قبل ظاهر می‌شوند و در واقع می‌توانید به لطف وضوح اضافه‌ای که در بازی می‌بینید، گاهی اوقات به برتری نسبت به سایر بازیکنان در میدان نبرد دست پیدا کنید. نکته ای که هنگام بازی با این وضوح باید به خاطر بسپارید این است که برای اینکه بتوانید در تنظیمات بالا بازی کنید به یک دستگاه بازی مناسب نیاز دارید. اگر فقط یک دستگاه بازی میان‌رده دارید، احتمالاً باید GPU و/یا CPU خود را به‌روزرسانی کنید تا بیشترین بهره را از بازی‌های خود ببرید.

نمایشگرهای رزولوشن 4K برای کارهای بهره وری مانند ویرایش ویدیو نیز حیاتی هستند. اگر کسی هستید که محتوا را با کیفیت 4K مانند ویدیوهای YouTube ایجاد می کنید، واقعاً به یک صفحه نمایش 4K نیاز دارید. این به شما امکان می دهد ویدیوهای خود را ویرایش کنید و ویدیوی خود را با وضوح کامل 4K که تولید می کنید مشاهده کنید. دقت رنگ در تولید ویدئو بسیار مهم است، بنابراین باید مطمئن شوید که مانیتوری مانند مانیتور بازی AORUS FI32U را انتخاب می‌کنید که دقت رنگ عالی را با وضوح مناسب ارائه می‌دهد.

این نمایشگرهای UHD نیز در زمینه مصرف رسانه اوج هستند. اگر کسی هستید که دوست دارید از صفحه نمایش خود برای تماشای فیلم و برنامه های تلویزیونی استفاده کنید، واقعاً می خواهید به یک صفحه نمایش 4K نگاهی بیندازید. با توجه به اینکه اکثر محتواها، خواه در YouTube، Twitch، Netflix یا Disney Plus باشند، با وضوح 4K در دسترس هستند، واقعاً می خواهید از آن بهره ببرید. هیچ چیز بهتر از این نیست که بنشینید و آخرین نسخه مارول را با کیفیت کامل و باشکوه 4K روی چیزی مانند مانیتور بازی AORUS FO48U تماشا کنید. رزولوشن 3840×2160 نمایشگر 8294400 پیکسل است.

بهترین رزولوشن مانیتور برای گیمینگ

  • 3440×1440 – فوق عریض

مانیتورهای فوق عریض با چند رزولوشن متفاوت ارائه می شوند، اما رایج ترین آنها 3440×1440 است. این نمایشگرها به دلیل عریض تر بودن با مواردی که قبلاً صحبت کردیم متفاوت است. آنها همان ارتفاع مانیتورهای دیگر را با 1440 پیکسل حفظ می کنند، با این حال آنها یک صفحه نمایش عریض تر با عرض 3440 پیکسل هستند.

این صفحه نمایش عریض تر برای استفاده در بهره وری به لطف صفحه نمایش اضافی که در هر طرف مانیتور دریافت می کنید، کاملاً فوق العاده است. این بدان معنی است که می توانید همزمان پنجره های بیشتری را روی صفحه نمایش دهید که برای کارهایی مانند برنامه نویسی، ویرایش ویدیو و طراحی گرافیک عالی است. هرچه بتوانید در یک زمان تعداد بیشتری را روی صفحه نمایش خود نشان دهید، انجام کارهایی مانند چند کار، کشیدن و رها کردن عناصر و مقایسه بین عناصر مختلف آسان تر خواهد بود.

مانیتورهای فوق عریض در هنگام بازی به خصوص بازی های تک نفره نیز می درخشند. همه بازی‌های ویدیویی به‌طور بومی از وضوح فوق‌العاده پشتیبانی نمی‌کنند، اما وقتی این کار را انجام می‌دهند، واقعاً می‌تواند به غوطه‌ور شدن یک بازی اضافه کند. بازی‌های نقش‌آفرینی و بازی‌های داستان محور تجربه کردن در این رزولوشن بسیار لذت بخش است، مشروط بر اینکه توسعه‌دهندگان از آن پشتیبانی کنند.

با داشتن صفحه نمایش گسترده تر، میدان دید بسیار وسیع تری در بازی ها به دست می آورید که واقعاً به شما کمک می کند تا شما را به تجربه بازی بکشاند. برای بازی های تک نفره این یک تجربه شگفت انگیز است. وقتی صحبت از بازی‌های چندنفره رقابتی مانند تیراندازی به میان می‌آید، به‌طور کلی، به‌طور کلی بازی‌های فوق عریض آن چیزی نیست که به دنبال آن هستید. با داشتن صفحه نمایش بسیار گسترده تر و میدان دید بزرگتر، می تواند در زمان واکنش و دید شما در طول بازی به دلیل صفحه نمایش بزرگتر که باید نظارت داشته باشید، تداخل ایجاد کند. رزولوشن 3440×1440 می تواند 4953600 پیکسل را نمایش دهد.

مهم است که تراکم پیکسلی را به خاطر بسپارید

رزولوشن تنها عاملی نیست که به کیفیت تصویر عالی می رسد، شما باید تراکم پیکسلی را نیز در نظر بگیرید. تراکم پیکسلی به تعداد پیکسل هایی که در یک ناحیه مشخص از صفحه نمایش داده می شود اشاره دارد. این تراکم پیکسلی با آنچه پیکسل در هر اینچ یا به اختصار PPI نامیده می شود اندازه گیری می شود.

هرچه تعداد پیکسل های بیشتری را بتوان در یک ناحیه خاص فشرده کرد، در نتیجه کیفیت تصویر بهتری خواهید داشت. با داشتن تراکم پیکسلی بالاتر، تشخیص بین تک تک پیکسل ها برای چشم انسان دشوارتر می شود. یک راه خوب برای بررسی این موضوع، مقایسه وضوح 1080p یک مانیتور 27 اینچی با وضوح 1080p یک مانیتور 32 اینچی است. هر دو مانیتور، اگرچه اندازه‌های متفاوتی دارند، اما تعداد پیکسل‌های یکسانی با عرض 1920 پیکسل و ارتفاع 1080 پیکسل با هر دو نمایشگر 2,073,600 پیکسل نمایش می‌دهند.

با این حال، از آنجایی که مانیتور 32 اینچی در واقع بزرگتر از 27 اینچ است، این بدان معناست که آن 2,073,600 پیکسل بیشتر از یکدیگر فاصله دارند. دورتر بودن این پیکسل ها از یکدیگر منجر به نمایش تصویر با کیفیت کمتر و وضوح کمتر می شود. این امر به ویژه در صورتی قابل توجه است که با متن های زیادی کار می کنید و ممکن است متوجه شوید که متن در مانیتور 32 اینچی کمی تار به نظر می رسد. به عنوان یک قاعده کلی، شما معمولاً می خواهید صفحه نمایشی را پیدا کنید که دارای PPI 80 یا بالاتر باشد تا در هنگام بازی و کار، یک تجربه تماشای یکپارچه داشته باشید.

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، تعداد زیاد نمایشگرهای موجود می‌تواند دلهره‌آور باشد و همچنین می‌تواند منجر به انتخاب صفحه‌نمایش یا وضوح تصویری شود که مناسب نیازهایشان نیست. با حصول اطمینان از اینکه وقت خود را صرف فکر کردن در مورد آنچه که می خواهید از مانیتور خود استفاده کنید، در حال حاضر از چه سخت افزاری استفاده می کنید و چه عواملی برای شما مهم هستند، فکر می کنید، هنگام تصمیم گیری بسیار مجهزتر خواهید بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر با گارشناسان ما از طریق شماره های زیر در ارتباط باشید.02155958090   09205958191

مسن تر

خنک کننده های حرفه ای لوپ باز

جدیدتر

اصول نگهداری سیستم گیمینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید
دسته بندی محصولات
دنبال کردن:
jQuery(document).ready(function() {