بدلیل نوسان قیمت لطفا قبل از ثبت سفارش تماس بگیرید

کلینیک تعمیرات

بروزترین تجھیزات و کارشناسان مجرب

پشتیبانی و مشاوره

9205958191 - (98+)

بهترین سیستم برای نرم افزار داوینچی

در حالی که Blackmagic یک راهنمای انتخاب و پیکربندی سخت‌افزار برای DaVinci Resolve دارد که بسیار بهتر از لیست ساده «نیازهای سخت‌افزار» است که اکثر توسعه‌دهندگان ارائه می‌دهند، حاوی اطلاعاتی است که در تجربه ما یا تاریخ‌گذاری شده‌اند یا به سادگی بهترین روش برای یک کار محکم و قابل اعتماد نیستند.

همراه ما باشید تا در ادامه این مقاله درباره اینکه چه سیستم داوینچی DaVinci Resolve را بهترین اجرا می کند و دقیقاً چه نوع عملکردی را می توانید از گزینه های سخت افزاری مختلف انتظار داشته باشید.

بهترین سیستم برای نرم افزار داوینچی

پردازنده (CPU)

در حالی که DaVinci Resolve به شدت به عملکرد GPU شما متکی است (مخصوصاً هنگام استفاده از OpenFX یا کاهش نویز)، پردازنده (یا CPU) هنوز یک جزء مهم در سیستم شما است. در حالی که بسیاری از بخش‌های دیگر سیستم تا حدی بر عملکرد تأثیر می‌گذارند، CPU قطعه اصلی سخت‌افزار است که بخشی از مطلقاً هر کاری و هر کاری است که انجام می‌دهید.

توجه داشته باشید که در حالی که ایستگاه‌های کاری Dual Xeon در گذشته برای DaVinci Resolve ایده‌آل بودند، زیرا اغلب برای تعداد بالاتر GPU مورد نیاز بودند، تغییرات اخیر هم در سخت‌افزار و هم در نرم‌افزار باعث می‌شود که دیگر چنین نباشد. تقریباً در هر نمونه، یک ایستگاه کاری واحد CPU باید به راحتی با سیستم Dual Xeon با هزینه بسیار کمتر مطابقت داشته باشد.

  • کدام CPU برای درجه بندی رنگ و ویرایش در DaVinci Resolve بهترین است؟

بهترین CPU برای Resolve در درجه اول به میزان قدرت GPU شما در سیستم شما بستگی دارد. اگر یک واحد پردازش گرافیکی دارید، حتی یک CPU میان رده مانند Core 13th نسل اینتل یا سری Ryzen 7000 AMD بسیار خوب خواهد بود، اما اگر دو یا سه پردازنده گرافیکی داشته باشید، هنگام استفاده از یک پردازنده گرافیکی بالاتر شاهد افزایش عملکرد خواهید بود. پردازنده پایانی

با این حال، به طور کلی، پردازنده‌های AMD Threadripper PRO 5000 WX-Series بهترین عملکرد را در DaVinci Resolve ارائه می‌دهند، اگرچه پردازنده‌های اصلی‌تر ذکر شده در بالا نسبت به قیمت خود فوق‌العاده هستند.

  • کدام CPU برای Fusion در Resolve بهترین است؟

Fusion نسبتاً اخیراً در DaVinci Resolve ادغام شده است و در حال حاضر کمی متفاوت از بقیه Resolve است. در اینجا، شما بهتر از یک CPU با فرکانس بالا نسبت به پردازنده‌ای با هسته‌های زیاد هستید.

  • آیا تعداد بیشتر هسته‌های CPU  داوینچی را سریع‌تر می‌کند؟

تا حد معینی، هسته‌های بیشتر باید عملکرد را بهبود بخشند، اگرچه پروژه‌های پیچیده‌تر با OpenFX و کاهش نویز اغلب بیشتر تحت تأثیر عملکرد GPU (های) شما قرار می‌گیرند تا پردازنده. علاوه بر این، Resolve از بسیاری جهات مجموعه‌ای از بسته‌های نرم‌افزاری مختلف است که با هم ترکیب شده‌اند و برخی (مانند Fusion) CPU را با عملکرد هر هسته بالاتر از پردازنده‌ای با هسته‌های زیاد ترجیح می‌دهند.

به خاطر داشته باشید که تعداد هسته تنها یکی از بسیاری از مشخصات مختلف است که بر عملکرد تأثیر می گذارد. به همین دلیل، ما به شدت توصیه می کنیم به جای اینکه سعی کنید یک CPU را بر اساس تعداد هسته (یا هر مشخصات دیگر) به تنهایی انتخاب کنید، به عملکرد معیار مستقیم برای CPU های مختلف نگاه کنید.

  • آیا اینتل QuickSync برای DaVinci Resolve مفید است؟

برخی از پردازنده‌های اینتل دارای تراشه‌های گرافیکی داخلی با قابلیت‌های کدگذاری و رمزگشایی ویدیویی پیشرفته هستند که به عنوان QuickSync شناخته می‌شود. اکثر کارت‌های ویدیویی مدرن عملکرد مشابهی دارند، اما پردازنده‌های هسته دوازدهم اینتل دارای سطوح بیشتری از رمزگشایی سخت‌افزاری برای فیلم‌های H.265 هستند که در پردازنده‌های گرافیکی امروزی در دسترس نیستند.

نکته منفی این است که پردازنده‌های اصلی از نظر تعداد هسته و پشتیبانی از چندین کارت گرافیک محدود هستند، بنابراین پردازنده‌های سطح بالاتر همچنان عملکرد کلی بهتری ارائه می‌دهند، اما مدل‌هایی مانند Intel Core i9 12900K و i7 12700K می‌توانند قیمت و عملکرد خوبی داشته باشند. گزینه هایی برای کسانی که با H.265 در DaVinci Resolve کار می کنند.

کارت گرافیک

DaVinci Resolve به شدت از کارت(های) ویدئویی در سیستم شما برای بهبود عملکرد پخش و رندر استفاده می کند. به همین دلیل، انتخاب GPU شما تأثیر مستقیمی بر عملکرد سیستم شما دارد. یک نکته کلیدی که باید به آن توجه داشت این است که در حالی که نسخه رایگان Resolve می تواند از کارت های قدرتمندی مانند RTX 3080 استفاده کند، تنها به یک واحد پردازش گرافیکی محدود می شود. با این حال، نسخه استودیو از نظر فنی می تواند از هشت پردازنده گرافیکی استفاده کند – اگرچه در آزمایش ما عملکرد معمولاً در حدود 3-4 GPU به اوج می رسد.

علاوه بر این، نسخه استودیو شامل رمزگذاری و رمزگشایی H.264 با شتاب GPU است که اغلب منجر به افزایش قابل توجهی در عملکرد هنگام کار با آن نوع رسانه می شود.

  • کدام GPU (کارت تصویری) برای DaVinci Resolve بهترین است؟

DaVinci Resolve از استفاده از GPU سود زیادی می‌برد و در حال حاضر NVIDIA RTX 4090 بهترین کارتی است که می‌توانید برای Resolve تهیه کنید – عملکردی برابر با دو پردازنده گرافیکی نسل قبل دارد. اگر کمی بودجه بیشتری دارید، GeForce RTX 4080 نیز عملکرد فوق‌العاده‌ای ارائه می‌دهد – یا اگر می‌خواهید بیشتر هزینه کنید و عملکرد را به حداکثر برسانید، می‌توانید دو مورد از هر کدام را برای نتایج حتی سریع‌تر انتخاب کنید.

حافظه (RAM)

مقدار دقیق RAM مورد نیاز شما به وضوح، طول و پیچیدگی پروژه شما بستگی دارد، اما Resolve به طور کلی نسبت به نیازهای RAM نسبتاً سبک است. با این حال، به خاطر داشته باشید که اگر اغلب با چندین برنامه به طور همزمان کار می کنید، ممکن است بخواهید حتی رم بیشتری در سیستم خود داشته باشید زیرا هر برنامه به رم مخصوص به خود نیاز دارد.

  • DaVinci Resolve به چه مقدار رم نیاز دارد؟

مقدار دقیقی که شما نیاز دارید دقیقاً به کاری که انجام می دهید بستگی دارد، اما ما بسته به رزولوشن های مختلفی که با آنها کار می کنید یک دستورالعمل کلی داریم.

بهترین سیستم برای نرم افزار داوینچی

فضای ذخیره سازی (هارد دیسک)

ذخیره سازی جنبه ای است که معمولاً از یک ایستگاه کاری ویرایش ویدیو نادیده گرفته می شود. در حالی که ممکن است پردازنده یا کارت گرافیک همه پردازش‌ها را انجام دهد، اما اگر فضای ذخیره‌سازی شما قادر به ادامه کار نباشد، سرعت آن اجزا مهم نیست. چیزی که فضای ذخیره سازی را پیچیده می کند این واقعیت است که نه تنها باید با انواع مختلف درایوهای موجود امروز سر و کار داشته باشید، بلکه می خواهید آنها را به گونه ای پیکربندی کنید که عملکرد را در DaVinci Resolve به حداکثر برساند.

  • از چه نوع درایو ذخیره سازی برای DaVinci Resolve استفاده کنم؟

سه نوع اصلی درایو وجود دارد که ممکن است برای یک ایستگاه کاری ویرایش ویدیو استفاده کنید: SSD، NVMe، و درایو پلاتر سنتی. از بین این سه، درایوهای پلاتر سنتی کندترین هستند اما بسیار مقرون به صرفه هستند و در ظرفیت های بسیار بزرگتر از درایوهای SSD یا NVMe در دسترس هستند. به همین دلیل، آنها درایوهای ذخیره‌سازی طولانی‌مدت عالی می‌سازند، اما در بیشتر موارد برای کار مستقیم از آن ایده‌آل نیستند.

درایوهای SATA SSD چندین برابر سریع‌تر از یک درایو پلاتر هستند اما گران‌تر نیز هستند. این درایوها برای طیف وسیعی از وظایف مانند نگه داشتن سیستم عامل و برنامه‌های کاربردی، ذخیره رسانه و پروژه‌هایی که فعالانه روی آن‌ها کار می‌کنید، یا به عنوان درایو کش/خراش بسیار عالی هستند.

درایوهای NVMe در دو نوع (M.2 و U.2) عرضه می‌شوند، اما هر یک به طور قابل توجهی سریع‌تر از درایو SSD هستند. آنها حدود 30٪ گرانتر از SSD هستند، اما در عوض تا 5 برابر سریعتر هستند! با این حال، در بیشتر موارد با درایو NVMe شاهد افزایش عملکرد چندانی نخواهید بود زیرا یک SSD استاندارد مدرن در حال حاضر به اندازه کافی سریع است که به ندرت یک گلوگاه عملکرد محسوب می شود. فیلم‌برداری با نرخ بیت بالا (~2000 مگابیت در ثانیه یا بالاتر) معمولاً تنها زمانی است که داشتن رسانه روی درایو NVMe برای DaVinci Resolve ضروری است.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق شماره های زیر با ما در ارتباط باشید.  09205958191  02155958090

مسن تر

بهترین سیستم برای SketchUp

جدیدتر

نکات مهم در صدابرداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید
دسته بندی محصولات
دنبال کردن:
jQuery(document).ready(function() {