بدلیل نوسان قیمت لطفا قبل از ثبت سفارش تماس بگیرید

کلینیک تعمیرات

بروزترین تجھیزات و کارشناسان مجرب

پشتیبانی و مشاوره

9205958191 - (98+)

بهترین موتور رندرینگ برای بلندر

خوب، البته، رندر و اکوسیستم Blender در راه حل های رندر قدرتمند کم ندارد. خود Blender شامل سه رندر همه کاره خارج از جعبه است و تعداد بیشتری از اشخاص ثالث وجود دارد.

چرخه ها

ابتدا، رندر چرخه ها. Cycles با ویژگی‌های غنی‌ترین و اثبات‌شده‌ترین رندر موجود در Blender است. این یک موتور ردیابی مسیر است، به این معنی که به ویژه در بازآفرینی پیچیدگی‌های پرتاب نور در اطراف صحنه و تعامل با عناصر مختلف در آن خوب است. قبلاً در بسیاری از تولیدات تلویزیونی و فیلم از جمله فیلم نتفلیکس Next Gen توسط استودیوی کانادایی Tangent Animation استفاده شده است.

Cycles دارای مجموعه‌ای غنی از ویژگی‌های رندر است، از جمله گره‌های سایه‌انداز قدرتمند PBR، پراکندگی زیرسطحی دقیق، جابجایی برداری و تقسیم‌بندی تطبیقی، پراکندگی حجم و جذب، کاستیک، پشتیبانی از کریپتومات و موارد دیگر. چرخه ها به شدت حفظ و به روز می شوند، با توسعه اخیر که بر بهینه سازی سنگین تمرکز دارد.

این امر Cycles را به یک ردیاب مسیر نسبتاً سریع در بالای مجموعه ویژگی های چشمگیر خود تبدیل می کند، به خصوص با افزودن رندر مجهز به OptiX که به آن اجازه می دهد تا از هسته های RTX برای بهبود چشمگیر سرعت رندر استفاده کند. همچنین دارای چندین viewport و حذف کننده رندر است، از جمله حذف کننده های قدرتمند OIDN (CPU) و OptiX (GPU). همچنین دارای پشتیبانی از رندرینگ چند GPU برای هر دو پردازنده گرافیکی Nvidia و AMD و همچنین پشتیبانی از رندر GPU + CPU “Hybrid” با tile-stealing است.

همانطور که گفته شد، Cycles محدودیت های خود را دارد. در حال حاضر در زمینه هایی مانند سوزاننده، جایی که LuxCoreRender هم در سرعت و هم از نظر دقت، آن را شکست می دهد، توانایی ندارد. همچنین فاقد اتصال نور است، یک ویژگی بسیار درخواستی که در بسیاری از رقبای مستقیم آن وجود دارد. Cycles موفقیت خود را با پورت شدن به پلاگین‌های دیگر نرم‌افزارهای سه بعدی، مانند Insydium’s Cycles4D، که Blender’s Render Engine را به Maxon’s Cinema 4D می‌آورد، ثابت کرده است.

بهترین موتور رندرینگ برای بلندر

ایو

Eevee که در ابتدا به‌عنوان یک نمای «زمان واقعی» برای بلندر با هدف تبدیل شدن به یک ابزار پیش‌بینی برای کمک به جریان کار سایه‌زنی برادر بزرگش، Cycles طراحی شد، به یک جانور خاص خود تبدیل شده است.

Eevee موتور رندر شطرنجی بلادرنگ Blender است که جایگزین رندر داخلی Blender در Blender 2.80 شد. از زمان انتشار، Eevee با وجود اینکه یک موتور شطرنجی است، یکی پس از دیگری قدرت خود را به نمایش گذاشته است.

در حالی که Eevee هرگز نمی تواند ضربه موتور ردیابی مسیر را برای ضربه شکست دهد، به ویژه در مناطقی مانند Global Illumination، Refraction و Caustics، Eevee همچنان دارای ویژگی قدرتمندی است که در بالای سرعت رندر فوق العاده سریع خود قرار دارد:

رندر حجم، پخش زیرسطحی، پشتیبانی از مو، یک گره قدرتمند Shader-to-RGB برای سایه زدن NPR، و پشتیبانی Motion Blur و Cryptomatte که اخیراً اضافه شده است.

چرخه توسعه فعلی Eevee بر پر کردن شکاف‌های مجموعه ویژگی‌های آن متمرکز است تا آن را به‌عنوان یک گزینه رندر تولید کاملاً قابل اجرا کند، و به طور گسترده در کوتاه Coffee Run توسط استودیوی انیمیشن بلندر استفاده شد – که اگر تا به حال دیده‌اید، ساعت فوق‌العاده‌ای است.

بزرگترین نقطه قوت Eevee سرعت است. این به قیمت از دست دادن بزرگترین کاستی های آن است که به دلیل ماهیت طراحی شطرنجی آن است: انعکاس، شکست، سایه‌های تماس و موارد دیگر افکت‌های «فضای صفحه» هستند، به این معنی که هیچ ردیابی مسیر واقعی برای محاسبه بازتاب نور فراتر از صفحه نمایش وجود ندارد. این می‌تواند دستیابی به رندرهای واقع‌گرایانه را بسیار چالش‌برانگیزتر کند، به‌ویژه زمانی که با برادران ردیابی مسیر دقیق‌تر، اما کندتر مقایسه می‌شود.

بهترین موتور رندرینگ برای بلندر

workbench

موتور میز کار موتور «استاندارد» است که نمای Blender را تأمین می کند. مسئولیت اصلی آن اجرای صاف زمانی است که تمام وظایف قبل از بافت / سایه / نور / رندر انجام می شود.

اگرچه تمام سایه های خاکستری نیست، زیرا میز کار دارای ویژگی های قدرتمندی است که هدف آنها کمک بصری به کاربر در بسیاری از کارها، مانند رندر حفره، matcaps، خطوط کلی و گزینه های Xray در میان سایر موارد است.

برخی از کاربران ماجراجو حتی سعی می‌کنند موتور میز کار را رام کنند و سریعاً رندرهای «تمام‌شده» را بیرون بیاورند، اما این برای افراد ضعیف نیست یا به راحتی به دست می‌آید.

OctaneRender برای بلندر

OctaneRender یکی از پیشگامان صحنه رندر GPU بود که برای اولین بار راه اندازی شد و از آن زمان به نام معروف برای رندر قدرتمند و در عین حال سریع تبدیل شده است. این یک موتور رندر بی طرفانه و از نظر طیفی صحیح است که از سخت افزار RTX تا حد زیادی استفاده می کند تا تصاویر دقیق را با سرعت های فوق العاده سریع درست در نمای دید ارائه کند.

از جمله موارد دیگر، این ویژگی دارای مواد لایه‌ای است (برخلاف اختلاط دستی لایه‌های سایه‌دار)، پراکندگی تصادفی زیرسطحی طیفی، رندر حجمی یا رندر پیکسل عمیق با ادغام کامل Nuke.

هندسه خارج از هسته بهینه شده برای صحنه های بزرگتر، و همچنین دو ماژول جدید “Vectron” و “Spectron” که امکان ارائه هندسه ها و حجم های رویه ای بسیار بزرگ را فراهم می کند. خوشبختانه برای کاربران بلندر، Octane یک لایه رایگان ویژه از پلاگین Blender خود را ارائه می دهد، با اخطار پشتیبانی از تنها یک GPU در نسخه رایگان فوق الذکر.

این پلاگین به شکل یک ساخت بلندر مخصوص است که مستقیماً از OTOY با موتور OctaneRender داخلی دانلود شده است، که ممکن است برای کاربرانی که مصرف کننده قدرت تولید روزانه دارند، ناراحت کننده باشد.

نکته دیگر این است که Octane با گره های سایه زن/ویرایشگر خود ارائه می شود و به همین دلیل مواد Cycles به طور خودکار به OctaneRender منتقل نمی شوند. با این حال، هر دو موتورهای رندر مبتنی بر PBR هستند، منطق پشت ساختار سایه‌زن به اندازه‌ای نزدیک است که انتقال سایه‌زن‌ها (حداقل آنهایی که بر اساس بافت‌های تصویری هستند) به اندازه کافی ساده باشد.

بهترین موتور رندرینگ برای بلندر

LuxCoreRender

LuxCoreRender نه تنها یکی از قدیمی‌ترین موتورهای رندر بی‌طرفانه از نظر فیزیکی صحیح در بلوک است (حاوی پوشش LuxRender محترم که قدمت آن به سال 2007 بازمی‌گردد)، بلکه یکی از قدرتمندترین‌ها نیز هست. LuxCoreRender نیز یک پروژه منبع باز است که آن را به نوعی روحیه نزدیک به Blender در این زمینه تبدیل می کند.

فلسفه طراحی LuxCoreRender یک مدل بدون محدودیت و از نظر فیزیکی کاملاً دقیق هنگام محاسبه رندر است. نتایج این برخی از چشمگیرترین/دقیق ترین رندرهای خارج از جعبه است. همچنین از Path-Tracers «سنتی» مانند Cycles با مجموعه‌ای از ویژگی‌ها برای محاسبه اطلاعات نور حتی در چالش‌برانگیزترین صحنه‌ها برتری دارد.

این باعث می‌شود که LuxCoreRender برای رندر صحنه‌هایی با فوکوس بر روی اجسام با انکسار شدید، مواد سوزاننده یا فضاهای داخلی کم‌نور بسیار قوی باشد. همچنین دارای گروه بندی نور است که سیکل ها در این مرحله به شدت از دست داده اند.

در حالی که این رویکرد بدون سازش در ابتدا به معنای زمان‌های رندر شدید بود، به‌روزرسانی‌های عملکرد و رندر GPU و همچنین حذف نویز قدرتمند عملکرد رندر را به‌طور چشمگیری افزایش داده است. LuxCoreRender همچنین به خوبی با Blender بازی می کند، به عنوان یک پلاگین – بر خلاف Octane – در دسترس است، و همچنین می تواند گره های مواد Cycles را تجزیه کند.

برای رندر گیری پیشرفته شما به یک سیستم قوی و قدرتمند نیاز دارید تا پاسخگوی پروژه های شما باشد، برای داشتن بهترین سیستم میتوانید به رسا اعتماد کنید، ما بهترین ها را در اختیار شما قرار میدیم.

پرزنت حضوری 02155958090

مشاوره آنلاین 09205958191

مسن تر

مهم ترین قطعات کامپیوتر برای ارتقاء

جدیدتر

5 مورد از بزرگترین مشکلات ویندوز 11

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید
دسته بندی محصولات
دنبال کردن:
jQuery(document).ready(function() {