بدلیل نوسان قیمت لطفا قبل از ثبت سفارش تماس بگیرید

کلینیک تعمیرات

بروزترین تجھیزات و کارشناسان مجرب

پشتیبانی و مشاوره

9205958191 - (98+)

بهترین کارت گرافیک های سال 2022

قدرتمندترین پردازنده‌های گرافیکی بازی و همچنین بهترین کارت‌های گرافیکی که بین قیمت و عملکرد تعادل برقرار می‌کنند. این تقریباً یک حرکت پاک برای AMD برای بهترین عنوان کارت گرافیک در حال حاضر است. اگر RTX 4090 بسیار سریع نبود به هر حال خواهد بود. این به دلیل کمبود پردازنده‌های گرافیکی عالی انویدیا در سال گذشته یا بیشتر نیست، بلکه به این بستگی دارد که امروزه پول شما چه چیزی به شما می‌دهد. و زمانی که یک GPU AMD خریداری می کنید بسیار بیشتر است.

در حال حاضر تعداد زیادی GPU تحت MSRP وجود دارد و تقریباً همه آنها کارت گرافیک AMD هستند. به همین دلیل است که برخی از کارت‌ها را خواهید دید که ما در زمان راه‌اندازی آن‌قدرها دوستش نداشتیم و اکنون در فهرست بهترین‌ها قرار می‌گیریم.

داریم به زمانی از سال می رسیم که بهترین کارت های گرافیک ممکن است برای مدت طولانی تری بهترین کارت گرافیک نباشند. RTX 4090 انویدیا در حال حاضر از نظر عملکرد از اکثر سری RTX 30 گوشت چرخ کرده است، البته با قیمت گزاف، و به زودی شاهد پیوستن RX 7900 XTX و RX 7900 XT از AMD خواهیم بود.

پیشنهاد می‌کنیم از RX 6950 XT و RTX 3090 Ti گران‌قیمت خودداری کنید، زیرا می‌توانید در عرض چند ماه عملکرد بیشتری در قبال پول خود داشته باشید. پردازنده‌های گرافیکی با بودجه بیشتر مانند RTX 3060(در برگه جدید باز می شود)یا RX 6600 XT(در برگه جدید باز می شود)با این حال، به احتمال زیاد بلافاصله با کارت های جدید براق جایگزین نمی شوند، بنابراین این کارت هایی هستند که ما در حال حاضر توصیه می کنیم.

بهترین کارت گرافیک های سال 2022

Nvidia GeForce RTX 4090؛ قدرتمندترین پردازنده گرافیکی بازی تا کنون

هیچ چیز ظریفی در مورد کارت گرافیک انویدیا GeForce RTX 4090 وجود ندارد. این یک توده بزرگ و بزرگ از یک فشار دهنده پیکسل است، و در حالی که منحنی های اضافی به چیزی که در غیر این صورت می تواند شبیه به چرخش پوشش RTX 3090 به نظر برسد اضافه شده است، هنوز هم آن زیبایی کارت گرافیک جدید را دارد.

به نظر می رسد برخی از مدل های پلاستیکی نیمه طنز ساخته شده توسط سازندگان پردازنده گرافیکی برای اندازه روزافزون کارت هایشان ساخته شده است. اما این نه مدل است و نه ماه، این پیشتاز برای کل نسل پردازنده‌های گرافیکی سری RTX 40 و اولین طعم ما از معماری جدید Ada Lovelace است.

از یک طرف، این یک مقدمه جهنمی برای نوع عملکرد فوق العاده ای است که آدا می تواند با یک بند بلند ارائه دهد، و از سوی دیگر، انتشار کمی ناشنوا در پرتو بحران اقتصادی جهانی است که باعث راه اندازی یک کارت گرافیک می شود. برای اقلیت محدودی از گیمرها کمی احساس ناراحتی می کنند.

اما نمی‌توانیم آن را برای این راهنمای بهترین پردازنده‌های گرافیکی در سراسر جهان نادیده بگیریم، زیرا، همانطور که امروز، نوامبر 2022 وجود دارد، هیچ جایگزینی برای RTX 4090 وجود ندارد که بتواند به عملکرد آن نزدیک شود. این غیرقابل توقف است و احتمالاً جلوتر از بسته باقی خواهد ماند زیرا AMD دو کارت جدید RDNA 3 خود را به عنوان رقبای 16 گیگابایتی RTX 4080 بیشتر می بیند.(در برگه جدید باز می شود).

این پردازنده گرافیکی وسیعی است که 170 درصد ترانزیستورهای بیشتری نسبت به تراشه غیرممکن GA102 دارد که RTX 3090 Ti را تامین می‌کند. و در بیشتر موارد، باعث می‌شود که کارت پرچم‌دار قبلی نسل آمپر به خوبی به نظر برسد. این حتی قبل از اینکه وارد ترکیب مساوی شکوه و جادوی سیاه شوید که در پس نسخه جدید DLSS 3.0 قرار دارد که صرفاً برای Ada طراحی شده است.

ببین، سریع است، باشه. با روشن بودن همه چیز، با DLSS 3 و Frame Generation که کار جادویی خود را انجام می دهند، RTX 4090 به طرز چشمگیری سریعتر از RTX 3090 است که قبل از آن عرضه شده بود. امتیاز مستقیم 3DMark Time Spy Extreme دو برابر هسته بزرگ آمپر است و قبل از اینکه ray tracing یا DLSS وارد آن شود، سیلیکون خام دو برابر نرخ فریم 4K را در Cyberpunk 2077 نیز ارائه می‌کند.

نمی توان انکار کرد که یک کارت فوق العاده جذاب است و این تقریباً RTX 4090 را کمی بیشتر از یک نقطه مرجع برای اکثر ما گیمرهای رایانه شخصی می کند. سپس روز شماری می کنیم تا آدا به قلمرو قیمت گذاری ما انسان های فانی نزول کند.

با این حال، RTX 4090 به خودی خود یک کارت گرافیک عالی است و هوس عملکرد هر فردی را که می تواند هزینه 1600 دلاری را برای یک GPU جدید تحمل کند، برآورده می کند. این به این معناست که آنها گیمرهایی با پاشنه‌های غیرقابل تصور هستند، یا تولیدکنندگان محتوا که مایل به استفاده از کارت Quadro نیستند. و شایسته فروش خواهد بود، زیرا در حال حاضر هیچ پردازنده گرافیکی دیگری وجود ندارد که بتواند به آن نزدیک شود.

AMD Radeon RX 6650 XT؛ بهترین کارت گرافیک میان رده در حال حاضر

Radeon RX 6600 XT AMD با قلبش به سرنگونی RTX 3060 Ti انویدیا راه اندازی شد یا به آن نزدیک شوید. متأسفانه، در آن زمان کاملاً وجود نداشت و با برچسب قیمت 379 دلاری به یک فروش سخت تبدیل شد. با این حال، AMD بعداً این راه‌اندازی را با RX 6650 XT دنبال کرد که نسخه‌ای نسبتاً (کمی) سریع‌تر از RX 6600 XT است. چیزی که حتی بهتر از این است این است که امروزه RX 6650 XT به طور چشمگیری ارزان تر از رقبای Nvidia است و به خوبی تحت MSRP آن است. سپاس خداوند را!

بنابراین اکنون RX 6650 XT AMD بسیار بهتر از هر چیزی است که در مقابل آن قرار گرفته است. پردازنده‌های گرافیکی مقرون‌به‌صرفه AMD مانند شراب خوب به بلوغ رسیده‌اند. که رفتاری کاملا کلاسیک برای AMD است.

AMD Radeon RX 6650 XT دارای پردازنده گرافیکی Navi 23 است. یکی از نسل دوم تراشه های Navi آن بر اساس معماری بسیار چشمگیر RDNA 2 است. این یکی دیگر از پردازنده های گرافیکی TSMC N7 (7 نانومتری) است، اما کوچکترین پردازنده گرافیکی نسل فعلی AMD. با وجود مقیاس کوچک، ترانزیستورهای بیشتری را حتی از قدرتمندترین کارت‌های نسل اول Navi، یعنی تراشه Navi 10 در قلب RX 5700 XT، در خود جای داده است.

وقتی صحبت از سرعت و فید می شود، ما در مورد تراشه ای با 32 واحد محاسباتی (CUs) در قلب خود صحبت می کنیم که در مجموع 2048 پردازنده جریانی دارد. همان RX 6600 XT. با این حال، می تواند حداکثر سرعت ساعت 2635 مگاهرتز را به دست آورد که طبق استانداردهای هر کسی بسیار سریع است.

با این سرعت، با اطمینان از ارزان‌ترین پردازنده گرافیکی Ampere انویدیا، RTX 3060، در سراسر صفحه شکست می‌خورد. این مهم است زیرا در واقع در حال رقابت با RTX 3060 از نظر قیمت است و به طور مداوم از آن می گذرد.

بهترین نمایش برای جدیدترین GPU Navi در وضوح هدف 1080p آن است. این بار معمولاً در مورد کارت های AMD در مقایسه با رقابت های Nvidia آنها صادق است. این صفحه نمایش در 1440p نیز بسیار قادر است، اگرچه اگر قصد دارید از صفحه نمایش 4K استفاده کنید، ممکن است کمی قدرت بیشتری بخواهید.

مطمئناً RX 6650 XT یکی از مواردی است که باید قبل از جمعه سیاه و در دوره شلوغ خرید به آن توجه کرد. در حال حاضر ارزان می شود، بله، اما با قیمت کمتر از 300 دلار این یک سرقت مطلق است. حتی در حال حاضر قیمت آن به 260 دلار می رسد، بنابراین قیمت آن حتی ارزان تر می شود.

AMD Radeon RX 6700 XT؛ بهترین کارت گرافیک 1440p در حال حاضر

سطح معینی از شکوه و هیجان است که با هر تعمیر اساسی معماری همراه می شود، اگرچه شاید ما به اندازه کافی به آنچه بعد از آن می آید عشق نمی ورزیم. کارت‌های گرافیکی مقرون‌به‌صرفه‌تر که در واقع آن فناوری جدید را برای توده‌ها به ارمغان می‌آورند، برای بسیاری از گیمرهایی که به دنبال ارتقا هستند، به همان اندازه مهم هستند. AMD Radeon RX 6700 XT آغاز آن سفر برای RDNA 2 بود: پردازنده گرافیکی با صدای غرغر یک کنسول نسل بعدی با قیمت کمتر از 500 دلار.

ما در اینجا از ارزان ترین تراشه ها صحبت نمی کنیم. Radeon RX 6700 XT هنوز از نظر بسیاری از افراد یک کارت رده بالا است، اما برچسب قیمت آن تا هفته به بازار مقرون به صرفه‌تر می‌رود و این در لیستی از چیزهایی است که ما کاملاً دوست داریم در سال 2022 ببینیم. .

Radeon RX 6700 XT چیزهای بیشتری نسبت به نصف کردن سیلیکون تراشه برتر AMD یعنی  Radeon RX 6900 XT دارد.(در برگه جدید باز می شود). از برخی جهات، مطمئناً، این یک برش مستقیم در وسط است. RX 6700 XT دارای 40 واحد محاسباتی (CUs) برای مجموع 2560 هسته RDNA 2 است و به 64 ROP مجهز است – دقیقاً نیمی از حداکثر پیکربندی پردازنده گرافیکی Navi 21 – اما کارت حافظه بیش از حد عادلانه خود دارد. و Infinity Cache.

یکی از ویژگی‌های اصلی سری RDNA 2 AMD در مقایسه با پردازنده‌های گرافیکی رقیب GeForce از ظرفیت حافظه شما بزرگ‌تر است و RX 6700 XT این روند را کاهش نمی‌دهد. 12 گیگابایت GDDR6 روی این کارت بسته بندی شده است: تلاشی برای چیزی که ما خوش بینانه آن را «محافظت از آینده» می نامیم. این ظرفیت VRAM بیشتر از RTX 3060 Ti و RTX 3070 است و با RTX 3060 12 گیگابایتی همخوانی دارد.

با قیمتی نزدیک به GeForce RTX 3070، در عین حال عملکرد بین آن و GeForce RTX 3060 Ti، که اغلب به دومی نزدیک تر است، Radeon یک جایگزین قوی بود اما اولین بندر من برای این نوع پول نقد نبود. برای بخش خوبی از زندگی خود اکنون همه اینها تغییر کرده است زیرا اغلب به میزان قابل قبولی ارزانتر از RTX 3060 Ti است.

این گفته من هنوز فکر می کنم می توانید همین الان یک RTX 3060 Ti انتخاب کنید و از آن راضی باشید. اگر فقط به این دلیل است که آن کارت احتمالاً بهترین ارزش پیشنهادی کل سری RTX 30 بود و هنوز هم چیزی نزدیک به آن است (همه چیز ناموفق است). اگر ردیابی اشعه شما را آزار نمی‌دهد و حافظه اضافی را ترجیح می‌دهید، RX 6700 XT در حال حاضر بهترین پردازنده گرافیکی برای خرید است.

بهترین کارت گرافیک های سال 2022

AMD Radeon RX 6600؛ بهترین کارت گرافیک مقرون به صرفه در حال حاضر

چند سال خوبی برای خرید بازی های رایانه شخصی یا ساختن دستگاه خود نگذشته است. با این حال، اوضاع در نهایت در حال بهبود است. سهام هنوز هم می تواند ضربه بخورد یا از دست برود، اما قیمت ها دوباره شروع به معقول شدن کرده اند.

این در مورد کارت‌های گرافیک AMD بسیار بیشتر از Nvidia در حال حاضر صدق می‌کند، و نه بیشتر از سری بودجه. RX 6600 در زمان عرضه برای ما فوق العاده چشمگیر نبود، زیرا با توجه به اینکه همان مقدار پول نقد را یک RTX 3060 12GB درخواست می کرد، اما اغلب توسط کارت تیم سبز شکست می خورد. با این حال، اکنون بسیار بسیار ارزان تر است. حتی ارزان‌تر از RTX 3050 انویدیا است که آن را بسیار هوشمندانه‌تر از هر دو کارت خرید می‌کند.

همیشه تهدید انویدیا در اینجا وجود دارد، زیرا اگر تا به حال قیمت های خود را روی RTX 3060 12GB کاهش داده باشد، انتخاب بهتری خواهد بود. کارت AMD با 4 گیگابایت VRAM کمتر، اغلب عملکرد بازی پایین‌تر عرضه می‌شود و یکی از ویژگی‌های ارزشمندتر آن، FidelityFX Super Resolution، در دسترس است. با این حال، در حال حاضر هیچ نشانه‌ای از اینکه انویدیا در مورد قیمت‌های بالای خود کار زیادی انجام دهد ندیده‌ایم.

RX 6600 در عصر مدرن بسیار قادر به انجام بازی های 1080p است، در این مورد نگران نباشید. این با استفاده از معماری RDNA 2 AMD ساخته شده است، که هنوز هم تقریباً بهترین سگ خارج از کمپ Radeon است. یک روز به زودی با معماری RDNA 3 جایگزین می‌شود، اما این تنها کارت‌های رده بالا در ابتدا خواهند بود— RX 6600 هنوز عمر زیادی در آن باقی مانده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و از آنان مشاوره های رایگان دریافت کنید. 02155958090   09205958191

مسن تر

دمای معمولی gpu هنگام بازی

جدیدتر

ارتقاء کارت گرافیک در لپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید
دسته بندی محصولات
دنبال کردن:
jQuery(document).ready(function() {