بدلیل نوسان قیمت لطفا قبل از ثبت سفارش تماس بگیرید

کلینیک تعمیرات

بروزترین تجھیزات و کارشناسان مجرب

پشتیبانی و مشاوره

9205958191 - (98+)

تعمیرات باتری لپ تاپ

آیا باتری لپ تاپ شما فقط چند دقیقه دوام می آورد؟ یا با قطع شارژر لپ تاپ شما بلافاصله خاموش می شود؟ ما می توانیم کمک کنیم. این احتمال وجود دارد که لپ تاپ شما به باتری جدید نیاز داشته باشد. من به شما توضیح خواهم داد که چگونه از مشکل بودن باتری لپ تاپ خود و نیاز به تعویض آن مطلع شوید.

  1. از کجا بفهمم باتری تمام شده است؟

هنگامی که لپ تاپ شما شارژ نمی شود چیزهای کمی وجود دارد که می توانید آنها را آزمایش کنید. این چهار قسمتی است که لپ تاپ شما برای شارژ کردن درست خود به آن نیاز دارد:

  • شارژر لپ تاپ،
  • پورت شارژ،
  • مادربرد،
  • و البته باتری

هنگامی که هر یک از این چهار قسمت آسیب ببیند، می تواند مانع از فرآیند شارژ شود. بنابراین، وقتی متوجه شدید که لپ‌تاپ شما شارژ نمی‌شود، احتمالاً نباید زود نتیجه‌گیری کنید.

برای تست خود باتری، می توانید از تشخیص قبل از بوت استفاده کنید. این یک تست تشخیصی سریع است که سخت افزار را در سراسر لپ تاپ شما بررسی می کند. می تواند باتری را در کنار قطعاتی مانند هارد دیسک و فن ها تست کند. باید لپ‌تاپ خود را مجددا راه‌اندازی کنید، سپس کلید خاصی را فشار دهید تا عیب‌یابی پیش از راه‌اندازی آغاز شود.

هر مارک کامپیوتر با کلید مخصوص خود برای این تست همراه است. برای مثال، برای رایانه‌های Dell «F12»، برای رایانه‌های HP «Esc» و برای مک‌های اپل «D» است. آزمایش خاصی برای مادربرد وجود ندارد، اما اگر تشخیص پیش از راه‌اندازی با گزارش خرابی RAM و GPU به شما بازگردد، ممکن است بتوانید خرابی مادربرد را تأیید کنید. این به این دلیل است که رم و GPU روی مادربرد اکثر لپ‌تاپ‌های مدرن تعبیه شده‌اند.

در لپ‌تاپ‌های مک بوک اپل، اگر Apple Diagnostics خرابی SMC را گزارش کند، می‌توانید خرابی برد منطقی را نیز تأیید کنید. مادربرد جایی است که برق از طریق آن به باتری می رسد، بنابراین باتری بدون این کانال نمی تواند شارژ شود.

برای درگاه شارژر و شارژر، می توانید از شارژر یدکی استفاده کنید تا ابتدا آنها را تست کنید. اگر کار نکرد، می توانید پورت شارژر را با یک مولتی متر بررسی کنید. این درگاه شارژر را از نظر خرابی آزمایش می کند، زیرا ممکن است خم شده یا شل شود. به این ترتیب نمی تواند شارژ را از شارژر حمل کند.

تعمیرات باتری لپ تاپ555

  1. لپ تاپ من روشن نمی شود. باتریش تموم شده؟

برخلاف تصور رایج، برای روشن کردن لپ تاپ خود به باتری در حال کار نیاز ندارید. لپ تاپی که روشن نمی شود ممکن است باعث شود اکثر کاربران لپ تاپ فکر کنند که نیاز به تعویض باتری دارند، اما اینطور نیست. این یک قربانی رایج برای مشکلات لپ‌تاپ مرده است.

اگرچه باتری لپ‌تاپ شما خالی شده باشد، اما تا زمانی که لپ‌تاپ به آداپتور برق (شارژر) متصل است، باید قادر به روشن کردن آن باشید. باتری فقط یک قسمت کوچکی از لپ‌تاپ است که انرژی را برای استفاده در زمانی که به برق وصل نیست، ذخیره می‌کند. این بخش مسئول تأمین انرژی برای لپ‌تاپ شما نیست، بلکه وظیفه آن تنها ذخیره و آماده‌سازی انرژی است.

این مسئولیت به عهده مادربورد است. جریان برق از درگاه شارژ به مادربورد می‌رود، جایی که برق از طریق مدارهایش به تمام اجزای دیگر لپ‌تاپ ارسال می‌شود. بنابراین، هنگامی که لپ‌تاپ شما روشن نمی‌شود، دلیل آن معمولاً باتری خالی نیست.

این مشکل تنها به مادربورد اختصاص ندارد، ممکن است مشکلات سخت‌افزاری دیگری نیز وجود داشته باشد. وجود یک لپ‌تاپ مرده ممکن است نشانه وجود چند نقص سخت‌افزاری باشد که از جمله آنها می‌توان به مشکلات در مادربورد، رم یا کارت گرافیک اشاره کرد. این اجزا برای فرآیند راه‌اندازی لپ‌تاپ بسیار حیاتی هستند و زمانی که یکی از آن‌ها با مشکل مواجه شود، ممکن است لپ‌تاپ قادر به روشن شدن نباشد.

  1. آیا باید پس از شارژ کامل لپ تاپ خود را از برق جدا کنم؟

نه، لازم نیست لپ‌تاپ خود را پس از شارژ کامل از برق بکشید. وصل نگه داشتن کابل شارژر به لپ تاپ باعث “شارژ بیش از حد” یا آسیبی به عمر باتری لپ تاپ نمی شود. بنابراین، لازم نیست نگران رها کردن لپ تاپ خود برای شارژ یک شبه باشید. شما فقط می توانید شارژر را در زمانی که از آن استفاده می کنید، در حالی که از آن استفاده نمی کنید، در هر زمانی که واقعاً استفاده می کنید، داخل آن بگذارید.

باتری‌های لیتیوم یونی در لپ‌تاپ‌های مدرن با مکانیزمی ساخته می‌شوند که به گونه‌ای طراحی شده است که پس از شارژ کامل باتری، شارژ آن را متوقف کند. با این کار از حوادثی که ممکن است در صورت ادامه شارژ باتری و شروع به گرم شدن باتری اتفاق بیفتد جلوگیری می کند. اگر روی نماد باتری لپ‌تاپ خود کلیک کنید، باید آن را با علامت «وصل شده، شارژ» یا «وصل، شارژ کامل» ببینید.

اگر نگران بدتر شدن عمر باتری هستید، این نباید مشکل بزرگی در مورد باتری های لیتیوم یونی باشد. باتری‌های لیتیوم یونی نیز به گونه‌ای ساخته شده‌اند که می‌توانند بارها و بارها بدون از دست دادن ظرفیت انرژی خود، شارژ شوند.

شما می توانید لپ تاپ خود را صدها بار شارژ کنید و این باعث نمی شود میانگین عمر باتری و عملکرد آن تغییر کند. البته، پس از حدود 600 چرخه شارژ یا بیشتر، باتری ممکن است عملکرد خود را از دست بدهد و شروع به از کار افتادن کند. سپس باید آن را جایگزین کنید.

تعمیرات باتری لپ تاپ666

  1. «باتری سرویس» در مک بوک من به چه معناست؟

لپ‌تاپ‌های مک‌بوک اپل دارای نشانگرهای وضعیت باتری متفاوتی هستند که به کاربران درباره باتری‌هایشان و زمان نیاز به سرویس‌دهی می‌گویند. این شامل «باتری سرویس»، «به زودی جایگزین کنید» یا «اکنون جایگزین کنید». مک های جدیدتر ممکن است فقط «سرویس توصیه شده» را نشان دهند.

“باتری سرویس” به این معنی است که باتری ممکن است شارژ کمتری داشته باشد یا به خوبی زمانی که نو بود کار نمی کند. باتری هنوز کار می کند و می توان آن را شارژ و استفاده کرد، اما به زودی به کمی توجه نیاز دارد. ممکن است بخواهید آن را برای مقداری TLC به فروشگاه اپل ببرید.

همانطور که اشاره شد، تعداد چرخه‌های شارژ بالا ممکن است به معنای زودتر خالی شدن باتری باشد. شما می‌توانید تعداد چرخه‌های خود را در سیستم عامل Mac خود از طریق “System Information” بررسی کنید. به قسمت Hardware > Power بروید، سپس می‌توانید اطلاعاتی مانند ظرفیت شارژ کامل و تعداد چرخه‌های لپ‌تاپ خود را ببینید. همچنین، می‌توانید حداکثر تعداد چرخه‌ها برای مدل Mac خود را از پشتیبانی Apple دریافت کنید.

با این حال، تعداد چرخه‌های شارژ بالا تنها یکی از عوامل ممکن برای خرابی باتری لپ‌تاپ است و بسیاری از عوامل دیگر نیز می‌توانند به خرابی آن منجر شوند. حتی باتری با تعداد چرخه‌های کم ممکن است از کار بیافتد. علاوه بر عملکرد باتری، نحوه استفاده از باتری و عملکرد کلی لپ‌تاپ نیز می‌تواند به خرابی باتری منجر شود.

  1. آیا باید از محافظ برق استفاده کنم؟

یک محافظ برق می تواند از لپ تاپ شما در برابر سرخ شدن در اثر جریان نادرست محافظت کند. هنگامی که یک موج برق اتفاق می افتد، جریان به سوکت های دیگر هدایت می شود و می تواند از طریق شارژر به لپ تاپ شما منتقل شود. این می تواند انواع آسیب ها از جمله سوختن مادربرد یا سرخ کردن باتری را به همراه داشته باشد.

با این حال، تصور نکنید که یک برد برق با محافظ برق مانع از آسیب رساندن کامل برق به رایانه شما می شود. این کمک می کند، اما 100٪ محافظت نمی کند. منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) محافظ برق بسیار بهتری برای رایانه شما است. اگر رایانه شما برای کسب و کار شما بسیار مهم است، باید یک یو پی اس تهیه کنید. بسیاری از کسب و کارها برای کامپیوترهای اصلی خود، چاپگرها، یو پی اس دارند.

تعمیرات باتری لپ تاپ777

آیا نیاز به تعویض باتری لپ تاپ دارید؟

اگر نیاز به راهنمایی بیشتر در مورد لپ‌تاپ خود دارید، ما در اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم! در کلینیک ما، تکنسین‌های ما با تجربه آماده‌اند تا در هر مشکل کامپیوتری به شما کمک کنند. ما تعمیر و خدمات رایانه‌ای ارائه می‌دهیم، بدون تفاوتی که آیا دسکتاپ یا لپ‌تاپ، رایانه شخصی یا مک دارید. امروز با ما تماس بگیرید تا مشکلات شما را برطرف کنیم و به شما در بهبود عملکرد دستگاه‌تان کمک کنیم.

رسا با سابقه چندیدن ساله بهترین مشاوره ها رو به شما می دهد. برای ارتباط با کارشناسان ما می توانید از طریق شماره های زیر با ما در ارتباط باشید.

02155958090      09205958191

مسن تر

بهترین کیبورد برای گیمینگ

جدیدتر

چرا هارد دیسک خراب می شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید
دسته بندی محصولات
دنبال کردن:
jQuery(document).ready(function() {