بدلیل نوسان قیمت لطفا قبل از ثبت سفارش تماس بگیرید

کلینیک تعمیرات

بروزترین تجھیزات و کارشناسان مجرب

پشتیبانی و مشاوره

9205958191 - (98+)

تکنیک های اساسی عیب یابی کامپیوتر

آیا می دانید اگر صفحه شما خالی شود چه کاری انجام دهید؟ اگر به نظر نمی رسد که یک برنامه را ببندید ، یا نمی توانید صدایی را از بلندگوهای خود بشنوید ، چه می کنید؟ هر وقت با رایانه خود مشکلی دارید ، وحشت نکنید!

 بسیاری از تکنیک های اساسی عیب یابی وجود دارد که می توانید با تماس گرفتن واحد کلینیک رسا با کارشناسان ما در ارتباط باشید و برای رفع مواردی از این دست استفاده کنید. در این درس ، ما چیزهای ساده ای را به شما نشان می دهیم که هنگام عیب یابی و همچنین چگونگی حل مشکلات متداول که ممکن است با آنها روبرو شوید ، امتحان کنید.

نکات کلی

موارد مختلفی وجود دارد که می تواند در رایانه شما مشکل ایجاد کند. مهم نیست که چه چیزی باعث ایجاد مسئله می شود ، عیب یابی همیشه یک روند آزمایش و خطا خواهد بود – در بعضی موارد ، ممکن است قبل از یافتن راه حل ، از چندین روش مختلف استفاده کنید. رفع مشکلات دیگر ممکن است آسان باشد. توصیه می کنیم با استفاده از نکات زیر شروع کنید.

مراحل خود را بنویسید: پس از شروع عیب یابی ، ممکن است بخواهید هر قدم را که بردارید بنویسید. به این ترتیب ، شما می توانید دقیقاً آنچه را که انجام داده اید به خاطر بسپارید و می توانید از تکرار همان اشتباهات خودداری کنید. اگر در پایان از افراد دیگر برای کمک بخواهید ، بسیار ساده تر خواهد بود اگر آنها دقیقاً بدانند که قبلاً چه چیزی را امتحان کرده اید.

در مورد پیام های خطا یادداشت برداری کنید: اگر رایانه شما پیام خطا به شما می دهد ، حتماً تا حد امکان اطلاعات را بنویسید. ممکن است بعداً بتوانید از این اطلاعات استفاده کنید تا دریابید که آیا افراد دیگر دارای همان خطا هستند یا خیر.

همیشه کابل ها را بررسی کنید: اگر با یک قطعه خاص از سخت افزار رایانه مانند مانیتور یا صفحه کلید خود مشکل دارید ، اولین قدم آسان این است که تمام کابل های مرتبط را بررسی کنید تا مطمئن شوید که آنها به درستی متصل هستند.

مجدداً رایانه را مجدداً راه اندازی کنید: وقتی همه چیز دیگر شکست خورد ، راه اندازی مجدد رایانه چیز خوبی برای امتحان کردن است. این می تواند بسیاری از موارد اساسی را که ممکن است با رایانه خود تجربه کنید ، حل کند.

تکنیک های اساسی عیب یابی کامپیوتر

با استفاده از روند حذف

اگر با رایانه خود مشکلی دارید ، ممکن است بتوانید با استفاده از فرآیند حذف ، چه اشتباهی را پیدا کنید. این بدان معناست که شما لیستی از مواردی را تهیه خواهید کرد که می تواند باعث ایجاد مشکل شود و سپس آنها را یکی یکی آزمایش کنید تا آنها را از بین ببرند. هنگامی که منبع مسئله رایانه خود را شناسایی کردید ، یافتن راه حل آسان تر خواهد بود.

سناریو:

بیایید بگوییم که شما در حال تلاش برای چاپ دعوت نامه ها برای یک جشن تولد هستید ، اما چاپگر چاپ نمی کند. شما ایده هایی در مورد آنچه می تواند ایجاد کند ، دارید ، بنابراین آنها را یکی یکی می گذرانید تا ببینید که آیا می توانید دلایل احتمالی را از بین ببرید.

ابتدا چاپگر را بررسی می کنید تا ببینید که روشن شده و به محافظ Surge وصل شده است. این مسئله است ، بنابراین این مسئله نیست. در مرحله بعد ، شما بررسی می کنید تا مطمئن شوید که کارتریج جوهر چاپگر هنوز جوهر دارد و کاغذ بارگذاری شده در سینی کاغذ وجود دارد. در هر دو مورد چیزها خوب به نظر می رسند ، بنابراین می دانید که مسئله هیچ ارتباطی با جوهر یا کاغذ ندارد.

اکنون می خواهید مطمئن شوید که چاپگر و رایانه به درستی در حال برقراری ارتباط هستند. اگر اخیراً به روزرسانی سیستم عامل خود را بارگیری کرده اید ، ممکن است در چاپگر دخالت کند. اما می دانید که به روزرسانی های اخیر وجود نداشته است و چاپگر دیروز کار می کرد ، بنابراین باید به جای دیگری نگاه کنید.

شما سیم USB چاپگر را بررسی می کنید و می فهمید که آن را به هم وصل نمی کند. وقتی قبلاً چیز دیگری را به رایانه وصل کرده اید ، باید آن را به طور تصادفی از بین برده باشید. هنگامی که بند ناف USB را وصل کردید ، چاپگر دوباره شروع به کار می کند. به نظر می رسد این مسئله چاپگر حل شده است!

این فقط یک نمونه از موضوعی است که ممکن است هنگام استفاده از رایانه با آن روبرو شوید. در بقیه این درس ، ما در مورد سایر مشکلات رایج رایانه و برخی از راه های حل آنها صحبت خواهیم کرد.

تکنیک های اساسی عیب یابی کامپیوتر

 

راه حل های ساده برای مشکلات مشترک

بیشتر اوقات ، مشکلات را می توان با استفاده از تکنیک های عیب یابی ساده مانند بسته شدن و بازگشایی برنامه برطرف کرد. مهم است که این راه حل های ساده را قبل از استفاده از اقدامات شدیدتر امتحان کنید. اگر هنوز مشکل برطرف نشده است ، می توانید سایر تکنیک های عیب یابی را امتحان کنید.

  • مشکل: دکمه پاور رایانه شروع نمی شود

راه حل 1: اگر رایانه شما شروع نمی شود ، با بررسی سیم برق شروع کنید تا تأیید کنید که به طور ایمن به قسمت پشتی رایانه و پریز برق وصل شده است.

راه حل 2: اگر به یک پریز برق وصل شده است ، حتماً یک محل کار باشد. برای بررسی خروجی خود ، می توانید دستگاه الکتریکی دیگری مانند لامپ را وصل کنید.

راه حل 3: اگر رایانه به محافظ Surge وصل شده است ، تأیید کنید که روشن است. ممکن است شما مجبور شوید با خاموش کردن آن و سپس به عقب ، محافظ Surge را مجدداً تنظیم کنید. همچنین می توانید یک لامپ یا دستگاه دیگر را به محافظ Surge وصل کنید تا تأیید کنید که به درستی کار می کند.

راه حل 4: اگر از لپ تاپ استفاده می کنید ، ممکن است باتری شارژ نشود. آداپتور AC را به دیوار وصل کنید ، سپس سعی کنید لپ تاپ را روشن کنید. اگر هنوز راه اندازی نشده است ، ممکن است لازم باشد چند دقیقه صبر کنید و دوباره امتحان کنید.

  • مشکل: یک برنامه به آرامی در حال اجرا است

راه حل 1: برنامه را ببندید و مجدداً بازگشایی کنید.

راه حل 2: برنامه را به روز کنید. برای انجام این کار ، روی منوی راهنما کلیک کرده و به دنبال گزینه ای برای بررسی به روزرسانی ها باشید. اگر این گزینه را پیدا نکردید ، ایده دیگر اجرای یک جستجوی آنلاین برای به روزرسانی برنامه است.

  • مشکل: یک برنامه یخ زده است

بعضی اوقات ممکن است یک برنامه گیر کرده یا یخ زده شود. وقتی این اتفاق بیفتد ، نمی توانید پنجره را ببندید یا بر روی هر دکمه موجود در برنامه کلیک کنید.

راه حل 1: نیرو را ترک کنید. در رایانه شخصی می توانید Ctrl+Alt+Delete (کنترل ، ALT و حذف کلیدها) را روی صفحه کلید خود فشار دهید (و نگه دارید). در MAC ، Command+Option+ESC را فشار داده و نگه دارید. سپس می توانید برنامه غیر پاسخگو را انتخاب کرده و برای بستن آن ، روی کار End (یا Force Quit on Mac) کلیک کنید.

راه حل 2: رایانه را مجدداً راه اندازی کنید. اگر نتوانید یک برنامه را ترک کنید ، راه اندازی مجدد رایانه خود همه برنامه های باز را بسته خواهد کرد.

  • مشکل: همه برنامه های موجود در رایانه به آرامی اجرا می شوند

راه حل 1: یک اسکنر ویروس را اجرا کنید. شما ممکن است بدافزار در پس زمینه اجرا کنید که باعث کاهش سرعت کارها می شود.

راه حل 2: رایانه شما ممکن است از فضای هارد دیسک تمام شود. سعی کنید هر پرونده یا برنامه مورد نیاز خود را حذف کنید.

راه حل 3: اگر از رایانه شخصی استفاده می کنید ، می توانید دیسک defragmenter را اجرا کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دیسک defragmenter ، درس ما در مورد محافظت از رایانه خود را بررسی کنید.

  • مشکل: کامپیوتر یخ زده است

گاهی اوقات ممکن است رایانه شما کاملاً بی پاسخ باشد یا یخ زده شود. هنگامی که این اتفاق می افتد ، شما قادر به کلیک بر روی هر نقطه از صفحه ، باز یا بسته شدن برنامه ها یا دسترسی به گزینه های خاموش کردن نخواهید بود.

راه حل 1 (فقط ویندوز): ویندوز اکسپلورر را مجدداً راه اندازی کنید. برای انجام این کار ، Ctrl+Alt+Delete را روی صفحه کلید خود فشار داده و نگه دارید تا مدیر وظیفه باز شود. در مرحله بعد ، Windows Explorer را از برگه Proceses پیدا کرده و انتخاب کنید و روی Restart کلیک کنید. برای دیدن برگه فرآیندها ممکن است نیاز به کلیک بیشتر در قسمت پایین پنجره داشته باشید.

راه حل 2 (فقط MAC): Restart Finder. برای انجام این کار ، Command+Option+ESC را روی صفحه کلید خود فشار داده و نگه دارید تا کادر گفتگوی Force Quit Applications را باز کنید. بعد ، یاب را پیدا کرده و انتخاب کنید ، سپس روی Relaunch کلیک کنید.

راه حل 3: دکمه پاور را فشار داده و نگه دارید. دکمه پاور معمولاً در قسمت جلویی یا طرف رایانه قرار دارد که به طور معمول توسط نماد قدرت نشان داده می شود. دکمه پاور را به مدت 5 تا 10 ثانیه فشار داده و نگه دارید تا کامپیوتر را مجبور به خاموش کردن کند.

راه حل 4: اگر رایانه هنوز خاموش نشود ، می توانید کابل برق را از پریز برق جدا کنید. اگر از لپ تاپ استفاده می کنید ، ممکن است بتوانید باتری را برای خاموش کردن رایانه مجبور کنید. توجه: این راه حل باید آخرین راه حل شما پس از تلاش سایر پیشنهادات در بالا باشد.

  • مشکل: ماوس یا صفحه کلید کار را متوقف کرده است

راه حل 1: اگر از ماوس یا صفحه کلید سیمی استفاده می کنید ، مطمئن شوید که به درستی به رایانه وصل شده است.

راه حل 2: اگر از ماوس یا صفحه کلید بی سیم استفاده می کنید ، حتماً روشن شده و باتری های آن شارژ شده است.

تکنیک های اساسی عیب یابی کامپیوتر

 

  • مشکل: صدا کار نمی کند

راه حل 1: سطح حجم را بررسی کنید. بر روی دکمه صوتی در گوشه بالا یا پایین سمت راست صفحه کلیک کنید تا مطمئن شوید که صدا روشن است و حجم آن بالا رفته است.

راه حل 2: کنترل پخش کننده صوتی را بررسی کنید. بسیاری از پخش کننده های صوتی و تصویری کنترل صوتی جداگانه خود را خواهند داشت. اطمینان حاصل کنید که صدا روشن است و حجم آن در بازیکن روشن شده است.

راه حل 3: کابل ها را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که بلندگوهای خارجی وصل شده ، روشن شده و به درگاه صوتی صحیح یا درگاه USB وصل شده اند. اگر رایانه شما دارای درگاه های رنگی باشد ، درگاه خروجی صوتی معمولاً سبز خواهد بود.

راه حل 4: هدفون را به رایانه وصل کنید تا دریابید که آیا می توانید صدا را از طریق هدفون بشنوید.

  • مشکل: صفحه خالی است

راه حل 1: رایانه ممکن است در حالت خواب باشد. روی ماوس کلیک کنید یا هر کلید را روی صفحه کلید فشار دهید تا آن را بیدار کنید.

راه حل 2: اطمینان حاصل کنید که مانیتور وصل شده و روشن شده است.

راه حل 3: اطمینان حاصل کنید که رایانه وصل شده و روشن شده است.

راه حل 4: اگر از دسک تاپ استفاده می کنید ، مطمئن شوید که کابل مانیتور به درستی به برج رایانه و مانیتور متصل شده است.

حل مشکلات دشوارتر

اگر هنوز راه حلی برای مشکل خود پیدا نکرده اید ، ممکن است لازم باشد از شخص دیگری کمک بخواهید. به عنوان یک نقطه شروع آسان ، ما توصیه می کنیم وب را جستجو کنید. این امکان وجود دارد که سایر کاربران مشکلات مشابهی داشته باشند و راه حل هایی برای این مشکلات اغلب بصورت آنلاین ارسال می شود.

 همچنین ، اگر شما یک دوست یا یکی از اعضای خانواده دارید که درباره رایانه ها چیزهای زیادی می داند ، ممکن است بتوانند به شما کمک کنند.به خاطر داشته باشید که بیشتر مشکلات رایانه ای راه حل های ساده ای دارند ، اگرچه ممکن است برای پیدا کردن آنها مدتی طول بکشد.

 برای مشکلات دشوار ، ممکن است یک راه حل شدیدتر مانند اصلاح مجدد هارد یا نصب مجدد سیستم عامل خود مورد نیاز باشد. اگر فکر می کنید ممکن است به یک راه حل مانند این نیاز داشته باشید ، ابتدا توصیه می کنیم با یک حرفه ای مشورت کنید. اگر شما متخصص رایانه نیستید ، ممکن است که تلاش برای این راه حل ها می تواند اوضاع را بدتر کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما از طریق شماره های زیر در ارتباط باشید.  02155958090    09205958191

مسن تر

چگونه از باتری لپ تاپ مراقبت کنیم؟

جدیدتر

ابزار حرفه ای برای استودیوی حرفه ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید
دسته بندی محصولات
دنبال کردن:
jQuery(document).ready(function() {