بدلیل نوسان قیمت لطفا قبل از ثبت سفارش تماس بگیرید

کلینیک تعمیرات

بروزترین تجھیزات و کارشناسان مجرب

پشتیبانی و مشاوره

9205958191 - (98+)

راهنمای خرید میکسر دیجیتال

مهم نیست که فضای سالن شما چقدر بزرگ یا کوچک باشد، یا برای تولیدات موزیکال، تشریفات، نمایش فیلم و… استفاده شود، هر کدام ممکن است به یک سیستم صوتی برای داشتن قابلیت‌های خاص نیاز داشته باشند. میکس بورد که به آن کنسول میکس یا میکسر دیجیتال نیز می گویند، دستگاهی است که صدا را دریافت، پردازش، نظارت و هدایت می کند. میکسرهای اصلی آنالوگ بودند. امروزه اکثر تجهیزاتی که برای دریافت و توزیع صدا استفاده می شود دیجیتال است، از جمله میکسر دیجیتال.

راهنمای خرید میکسر دیجیتال

درک تفاوت بین دیجیتال و آنالوگ ضروری است، به خصوص زمانی که در حال انتخاب یک تخته میکس جدید هستید. به طور خلاصه، یک فرمت آنالوگ، موج صوتی آنالوگ اصلی را پخش می کند. یک فرمت دیجیتال از موج صوتی آنالوگ اصلی نمونه برداری می کند، سپس آن را به دنباله های عددی یک و صفر تبدیل می کند. در نهایت، این اعداد به یک موج ولتاژ تبدیل می شوند که موج آنالوگ را تقلید می کند.

در کنار میکسرهای آنالوگ و دیجیتال، میکسرهای لاین و میکسرهای برقی نیز وجود دارد. میکسرهای خط معمولاً آنالوگ هستند و به شما امکان می دهند چندین منبع را در یک خروجی اختصاصی ادغام کنید که کانال هایی را که می توانید برای دستگاه های دیگر استفاده کنید آزاد می کند. اگرچه این یک واحد است، یک میکسر برقی هم میکسر و هم تقویت کننده قدرت است. میکسرهای برقی منابع عالی برای سیستم های PA هستند که به قابلیت حمل نیاز دارند. بسته به نیازهای AVL شما، میکسرهای لاین و میکسرهای برقی ممکن است تطبیق پذیری و راحتی مورد نیاز را به شما ارائه دهند.

یکی از مزیت های قابل توجه موج دیجیتال این است که هرگز با گذشت زمان از بین نمی رود. تا زمانی که تجهیزات می توانند اعداد را بخوانند و پردازش کنند، هر بار موج صوتی یکسان را می شنوید. امواج صوتی آنالوگ، با این حال، می توانند در طول زمان کاهش یابند و در نتیجه صشدا مخدوش شوند. صرف نظر از اینکه کدام میکسر را انتخاب می کنید، همه آنها دارای اجزای ضروری یکسانی مانند ورودی و خروجی هستند، و همچنین می توانند صدا را از منابع متصل به میکسر مخلوط، متعادل کنند و اثر بگذارند.

از آنجایی که میکسر شما یک جزء اساسی از سیستم صوتی کامل شماست، نباید اولین میکسر دیجیتالی را که پیدا کردید خریداری کنید. لحظه ای برای ارزیابی نیازهای فعلی و آینده خود وقت بگذارید. شما باید بودجه خود را تعیین کنید، پیچیدگی سیستم میکس صوتی خود را انتخاب کنید، قدرت پردازشی مورد نیاز برای نتایج مورد نظر خود را شناسایی کنید و در نظر بگیرید که برای استفاده از این میکسر تا حد امکان به کدام ورودی، خروجی و لوازم جانبی نیاز دارید.

بودجه خود را تعیین کنید

چقدر هزینه برای یک میکسر دیجیتال زیاد است؟ چقدر کم است؟ قبل از اینکه حتی میکسرهای دیجیتال و قیمت آنها را مقایسه کنید، ابتدا باید تصویر روشنی از بودجه خود داشته باشید. برنامه ریزی مسئولانه خرید مسئولانه را ممکن می سازد. نه تنها می‌خواهید یک میکسر دیجیتالی بخرید که نیازهای مالی و عملیاتی فعلی شما را برآورده کند، بلکه می‌خواهید این محصول برای سال‌های آینده نیز به این نیازها ادامه دهد.

قیمت میکسرهای دیجیتال با توجه به کیفیت، قابلیت اطمینان و ویژگی های عملکرد هر مدل متفاوت است. به خاطر داشته باشید که میکسر دیجیتالی که نیازهای شما را برآورده می کند ممکن است به لوازم جانبی یا قطعات دیگری نیاز داشته باشد که هزینه های شما را افزایش می دهد.

همانطور که یک میکسر دیجیتال پایه به اندازه کافی نیازهای یک مکان اجرای عالی را برآورده نمی کند، یک میکسر دیجیتال قوی و بسیار فنی ممکن است نیازهای مکان کوچکتر و صمیمی تر شما را بیش از حد تحت فشار قرار دهد. ماندن در حد بودجه ضروری است، اما باید عاقلانه خرج کنید. حتی اگر توانایی خرید یک میکسر دیجیتال پیچیده را داشته باشید، این باعث نمی‌شود که تجهیزات ایده‌آلی برای نمایش کامل اجراهای میزبانی شده در محل شما باشد.

راهنمای خرید میکسر دیجیتال

پیچیدگی سیستم خود را انتخاب کنید

همانطور که شروع به مرور تخته های صوتی می کنید، بدون شک طیف گسترده ای از سیستم های موجود را کشف خواهید کرد. هیچ دو سیستمی یکسان نیستند، و اگرچه بسیاری از آنها ممکن است ویژگی های مشابهی را ارائه دهند، قبل از تصمیم گیری باید در مورد هر یک به طور کامل تحقیق کنید. یکی از نکات قابل توجه پیچیدگی خود سیستم است. سیستم های مختلف نیازهای مختلف را برآورده می کنند. بسته به رویدادهایی که مرکز شما میزبانی می کند، ممکن است به یک میکسر دیجیتال نیاز داشته باشید که پتانسیل بالایی را ارائه دهد. با این حال، یک سیستم سخت برای کار، توانایی های شما را محدود می کند.

اگرچه ممکن است مشخصات فنی میکسر دیجیتال ایده آل باشد، اما باید به رابط کاربری آن نیز توجه زیادی داشته باشید. به هر حال، اگر نتوانید به راحتی و به طور موثر از آن استفاده کنید، یک سیستم صوتی برتر چقدر خوب کار می کند؟ وقتی صحبت از نحوه کار با میکسر می شود، درک کنید که رابط کاربری می تواند از ساده تا پیچیده متغیر باشد. برخی ممکن است از دستگیره ها و نمایشگرهای آنالوگ استفاده کنند، در حالی که برخی دیگر دارای صفحه نمایش لمسی کاملا دیجیتال هستند. انتخاب میکسری که رابط کاربری روان و قابل درک داشته باشد اولین قدم برای اطمینان از موفقیت آنهاست.

ورودی ها و خروجی ها را در نظر بگیرید

چه در حال تعویض میکسر دیجیتال قدیمی خود باشید و چه در حال ساخت اولین سیستم صوتی برای محل برگزاری خود باشید، طبیعی است که بر ایجاد تجربه بهینه برای مهمانان خود تمرکز کنید. ارتقای سیستم AVL شما یک تصمیم هیجان انگیز است و ما می دانیم که نمی توانید برای دیدن و شنیدن محصول نهایی صبر کنید. به یاد داشته باشید، آنچه از میکسر دیجیتال خود به دست می آورید همان چیزی است که در آن قرار می دهید – به معنای واقعی کلمه. باید در نظر بگیرید که برای دستیابی به خروجی صوتی مورد نظر به چند کانال ورودی فیزیکی نیاز دارید.

چند اصطلاح کلیدی وجود دارد که باید هنگام انتخاب میکسر دیجیتال خود بدانید. هر چیزی که به میکسر خود وصل می کنید، مانند ابزارها یا میکروفون ها، باید به یک کانال ورودی وصل شود که اساساً یک مسیر سیگنال است. کانال های بیشتر به شما امکان می دهند دستگاه های بیشتری را وارد کنید. می‌توانید فرکانس‌های آن را با EQ یا افکت‌های آنبورد دستکاری کنید. میکسرها کانال ها را به داخل اتوبوسی هدایت می کنند که صدا را به بلندگو یا سیستم ضبط می فرستد. همچنین می توانید صدا را از طریق خروجی مستقیم به تجهیزات پردازشی خارج از میکسر ارسال کنید.

اگر در حال حاضر از یک میکسر دیجیتال استفاده می کنید، ابتدا به تعداد ورودی آن و تعداد کانال هایی که معمولا استفاده می کنید نگاه کنید. در حالت ایده‌آل، باید میکسری را انتخاب کنید که ورودی‌های بیشتری نسبت به عددی که در حال حاضر استفاده می‌کنید داشته باشد. یک قانون کلی خوب این است که این عدد را تقریباً یک و نیم افزایش دهید. به عنوان مثال، اگر از پنج ورودی استفاده می کنید، می خواهید یک میکسری بخرید که حداقل هفت ورودی داشته باشد.

اگر این اولین سیستم صوتی است که سالن شما خواهد داشت، از مشاوره گرفتن از یک متخصص معتبر AVL نترسید. بسته به نیازهای سرگرمی زنده شما و سطح مقیاس پذیری که پیش بینی می کنید، منابعی مانند تکنسین های با تجربه در گروه رسا به شما کمک می کنند تا تعداد ورودی های مورد نیاز خود را شناسایی کنید. به خاطر داشته باشید که می توانید جعبه های ورودی/خروجی خارجی را نیز به عنوان آخرین راه حل خریداری کنید. با این حال، در ابتدا بهتر است مخلوط‌کننده‌ای را انتخاب کنید که ورودی‌های اضافی را در اختیار شما قرار دهد تا فضای کافی برای رشد داشته باشید.

راهنمای خرید میکسر دیجیتال

قدرت پردازش

قدرت پردازش یکی دیگر از عناصر حیاتی است که نیاز به بررسی دارد. مشابه نحوه عملکرد پردازنده ها در رایانه خانگی شما، پردازنده های داخل یک میکسر دیجیتال بر سرعت عملکرد تأثیر می گذارند. پردازنده با سایر اجزای برد ارتباط برقرار می کند و دستورالعمل هایی را ارائه می دهد که باعث اجرای برنامه های دیگر می شود. یک پردازنده کند سرعت را محدود می کند، در حالی که یک پردازنده قوی آن را افزایش می دهد. یکی از مزایای قابل توجه انتخاب یک میکسر دیجیتال نسبت به نسخه های آنالوگ این است که قابلیت پردازش سیگنال دیجیتال استثنایی را ارائه می دهد.

اکثر میکسرهای دیجیتال، حتی آنهایی که پیچیده یا قوی نیستند، پردازش در زمان واقعی را ارائه می دهند. میکسرهای آنالوگ برای دستیابی به این قابلیت ها به یک قطعه دیجیتال اضافی نیاز دارند. میکسرهای دیجیتال می توانند یکسان سازی را در چندین باند فرکانس فراهم کنند، همه کانال ها را در هر ورودی، خروجی و گذرگاه فیلتر کنند، بازخورد این کانال ها را متوقف کنند و صدای زیر را درست کنند. برخی از آنها برای مخلوط کردن خودکار صدای ورودی از میکروفون ها در زمان واقعی قابل برنامه ریزی هستند. بسته به طیف وسیعی از ویژگی‌ها، یک میکسر دیجیتال ممکن است دارای جلوه‌های داخلی نیز باشد که تنوع و تطبیق پذیری بیشتری را برای اجراها ارائه می‌دهد.

لوازم جانبی که باید وصل کنید

شاید شما در حال انجام تعمیرات اساسی سیستم AVL هستید، یا شاید فقط در حال تعویض میکسر آنالوگ خود با یک برد دیجیتال هستید – در هر صورت، باید در نظر بگیرید که چگونه همه عناصر سیستم با یکدیگر تعامل دارند. برای اینکه این سیستم یکپارچه کار کند، همه اجزا باید به یکدیگر متصل شده و با قطعات یک برد مخلوط کن سازگار باشند. لوازم جانبی را که ممکن است با میکسر دیجیتال جدید خود استفاده کنید در نظر بگیرید:

  • میکروفون ها
  • هدفون
  • کارت های حافظه
  • پایه میکسر
  • کابل های صوتی
  • کیس های میکسر
  • مارهای دیجیتال
  • کارت های توسعه
  • آلات موسیقی
  • نرم افزار ضبط

اثرات خارجی

نحوه استفاده از برد میکس صوتی به همان اندازه مهم است که چرا از آن استفاده می کنید. دوباره در نظر بگیرید که چند دستگاه را از طریق ورودی ها وصل می کنید و از چه نوع تجهیزات دیگری می خواهید در آینده استفاده کنید. یکی از مسائلی که برخی از سالن ها با آن مواجه می شوند این است که تجهیزات یا سیستم های قدیمی آنها با میکسر دیجیتال جدیدشان سازگار نیست. با کمی تدبیر و تحقیق می توان از این مشکل جلوگیری کرد. قبل از اینکه تصمیم میکسر دیجیتال خود را نهایی کنید، تعیین کنید که آیا اجزای سیستم فعلی شما یکپارچه به هم متصل می شوند یا خیر.

برای ارتباط با کارشناسان گروه رسا می توانید از طریق شماره های 02155958090    09205958191   با ما در ارتباط باشید.

مسن تر

تفاوت میکسرهای آنالوگ و دیجیتال

جدیدتر

تفاوت میکروفون usb و xlr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید
دسته بندی محصولات
دنبال کردن:
jQuery(document).ready(function() {