بدلیل نوسان قیمت لطفا قبل از ثبت سفارش تماس بگیرید

کلینیک تعمیرات

بروزترین تجھیزات و کارشناسان مجرب

پشتیبانی و مشاوره

9205958191 - (98+)

راهنمای خرید کارت صدا با بررسی مدل های مختلف

سوالی که بیشتر ذهن شماها را درگیر کرده این است که کارت صدا چی بخرم خوب باشه؟ نکته اولی که باید به آن توجه کنید باید ببینید برای چه کاری می خواهید از کارت صدا استفاده کنید و طبق آن بتوانید بهترین کارت صدا را انتخاب کنید.

کارت صدا ها انواع مختلفی دارند و تنوع بالای آنها باعث شده است در خرید انتخاب را برای شما سخت تر کنند.برای همین قبل از خرید باید هدف خودتون از خرید کارت صدارا تائین کنید تا در خرید به راحتی بتوانید یک کارت صدا عالی را داشته باشید.زیرا کارت صداها دارای ترکیبات متنوعی از ورودی ها و خروجی ها هستند که هنگام خرید بهتر است به آنها توجه داشته باشید.

وظیفه کارت صدا اتصال میکروفون و تجهیزات صوتی و استودیویی به کامپیوتر در نظر گرفته شده و سیستم های آنالوگ را به اطلاعات صوتی تبدیل می کند.

 

چرا به کارت صدا نیاز دارید؟

کارت صدای کامپیوتر کیفیت خیلی بالایی ندارد و کیفیت صدای آن محدود  است و ورودی و خروجی های آن نیز برای ضبط کردن موسیقی کافی نیست. بیشتر کارت صداهایی که در کامپیوتر ها قرار دارند دارای یک ورودی استریوی line level با کیفیت معمولی، یک خروجی هدفون و  یک خروجی استریوی line level هستند.

اختلال سیگنال های الکترومغناطیس و رادیویی و تاخیر زیاد آنها ، تاثیر منفی زیادی روی کیفیت صدای ورودی و خروجی می گذارد. تنها دو کانال ورودی، ضبط کردن یک کیت درامز و یا یک گروه موسیقی کاملا غیر ممکن است.کارت صداهایی که بر روی کامپیوتر قرار دارند برای اتصال یک اسپیکر و اجرای فایل های صوتی فشرده مناسب هستند. ولی برای ضبط موسیقی و مانیتور کردن صدا با کیفیت استودیویی نیاز به کارت صدایی تخصصی و قابل اطمینان خواهید داشت.

راهنمای خرید کارت صدا با بررسی مدل های مختلف

 

انتقال صدای دیجیتال بر عهده کارت صدا می باشد. مثلا این صدارا به وسیله ی نوعی اتصال مانند USB، Thunderbolt، FireWire یا کارت PCI/PCIe به کامپیوتر انتقال می‌دهد.این پروسه را می توانید به صورت معکوس هم نیز انجام بدهید. مثلا اطلاعات که شامل صدای دیجیتال است را از کامپیوتر بگیرد و آنها را به سیگنال آنالوگ تبدیل کند. در آخر شما می توانید سیگنال های تولید شده را از طریق مانیتور های استودیویی یا هدفون گوش کنید.

کارت صداهایی که بر روی کامیپوتر نصب می شوند دارای یک ورودی و خروجی استریوی با کیفیت معمولی و یک خروجی برای هدفون دارند. به دلیل اختلال در صداهای ورودی و خروجی تاثیر منفی می گذارد. کارت صداهایی که در کامپیوتر نصب می شوند برای وصل کردن یک اسپیکر به کامپیوتر و پخش فایل‌های فشرده مانند MP3 مناسب هستند و اگر شما تصمیم به انجام کارهای حرفه‌ای دارید، باید یک کارت صدای حرفه‌ای تهیه کنید.

از کارت صداها می توانید در انواع سیستم های پرتابل و غیرپرتابل استفاده کنید. با توجه به نوعی که کارت صداها دارند می توانید صداها را با کیفیت و حداقل تاخیر پخش کنید. از طرف می توانید با توجه به کارکرد شما و نیاز شما هر کارت صدایی خواستید رو تهیه کنید و از آن استفاده کنید.

کارت صدا به چه درد ما می خورد؟

به جای آنکه از کارت صدای توکار و داخل کامیپوتر استفاده کنید بهتر است از کارت صداهای اختصاصی که وجود دارند استفاده کنید. کارت صدا از لحاظ فنی یک رابط صدا می باشد ولی کیفیت صدای آن محدود و ورودی خروجی های قوی ندارندو برای ضبظ صدا چندان مناسب نمی باشد. بیشتر  کارت صداها فقط یک ورودی لاین لول استریویی معمولی و در حد استفاده معمولی مشتری دارند.

انتخاب کانفیگ ورودی/خروجی مناسب

اندازه کانفیگ ورودی و خروجی در انتخاب صدا بسیار مهم است. تعداد ورودی و خروجی هایی که به آن نیاز دارید کاملا به استفاده شما دارد که چه انتظاری را از آن خواهید داشت . رابط های صدا انواع مختلفی دارند از دستگاههای رومیزی دو کاناله گرفته تا سیستم هایی که می توانند صدها کانال را ضبط کنند.

راهنمای خرید کارت صدا با بررسی مدل های مختلف

مثلا اگر شما یک خواننده ترانه سرا هستید، به یک جفت ورودی نیز دارید، در صورتی که ورودی های مناسبی باشند . بیشتر رابط های صدا شامل دو یا چند پری آمپ میکروفونی هستند. اگر قرار باشد که از میکروفون های کاندنسور استفاده کنید، باید حتماً مطمئن شوید که پری آمپ های رابط تان نیز مجهز به برق فانتوم هستند.

مثلا اگر می خواهید کیبورد یا گیتار خودتان را به رابط متصل کنید حتما باید حتماً باید ورودی های متناسب با سطح دستگاه تان (که های زی (hi-Z) نیز نامیده می شود) را هم داشته باشید. ورودی ها و خروجی های لاین لول برای وصل کردن پردازشگرهای اوت برد، آمپ های هدفون (برای خلق میکس های هدفونی جداگانه) و مانیتورهای استودیویی عالی هستند.

آپشن های قابلیت اتصال به کامپیوتر

یکی از اصول پایدار و همیشگی صنعت ضبط این است که فناوری برای مدت طولانی ثابت باقی نمی ماند. در فناوری های مربوط به کامپیوتر، استاندارد و منسوخ شدن در کنار هم هستند. به عبارت دیگر، فقط یکی دو نوع اتصال رابط صدا استاندارد محسوب می شوند که عبارتند از: تاندربولت، یو اس بی، فایروایر، و PCIe. بیشتر کامپیوترهای مک و پی سی مجهز به پورت های یو اس بی هستند (یا USB 2 و یا USB 3)، در حالی که فایروایر (یا ۴۰۰ و یا ۸۰۰) اکثراً در سیستم عامل مک یافت می شود.

هر دوی این پروتکل ها بطور متوسط سرعت شان یکی ست (۴۸۰Mbps)، که برای ضبط حداکثر تا ۶۴ تراک در آن واحد در شرایط ایده آل به اندازه کافی سریع هستند. همچنین، برخی رابط های ساده نیز وجود دارند که هنوز از USB 1.1 استفاده می کنند، که خیلی کندتر است اما برای ضبط یک یا دو کانال به اندازه کافی سریع هست.

تاندربولت

این مدل به دلیل سرعت بسیار بالا و تاخیر بسیار کمش استاندارد رابط جدیدی برای اتصال رابط های صدا محسوب می شود. Thunderbolt 3 (که در آخرین ورژن های مک یافت می شود) سرعتش دو برابر Thunderbolt 2 و هشت برابر USB 3 است، که حداکثر تا ۴۰ Gbps و طول کابل های حداکثر تا ۱۰۰ متر را با استفاده از کابل نوری پشتیبانی می کند. رابط های پیشرفته زیادی اکنون وجود دارند که تاندربولت را پشتیبانی می کنند.

فایروایر

یکی از مزیت هایی که فایروایر دارد نسبت به یو اس بی داده ها را با سرعت یکدست تری انتقال می دهد.این کار باعث می شود در مواقع ضبط کانال های بیشتر در آن واحد قابل اطمینان تر باشد.ایرادش این است که رابط های کمتری وجود دارند که از فایروایر به جای یو اس بی استفاده کنند، و کامپیوترهای کمتری وجود دارند که مجهز به پورت های فایر وایر باشند. اگر شما یک پی سی دارید، شاید به نصب یک کارت فایروایر نیاز داشته باشید.

یو اس بی

مزیت یو اس بی{۳٫۰ ، ۲٫۰ و ۱٫۱} این است که رابط های زیادی وجود دارند که طوری طراحی شده اند که بتوانند از طریق برق باس یو اس بی  کار کنند، که این نکته در صورتی بسیار عالی هست که برنامه شما این باشد که بخواهید ضبط موبایلی را با لپ تاپ تان انجام دهید.

PCIe

PCIe یک رابط مبتنی بر کارت داخلی است که  بدین معناست که شما نمی توانید از این رابط ها برای کامپیوترهای لپ تاپ استفاده کنید. با نصب موثر رابط صدای خود روی مادربورد کامپیوترتان، شما می توانید از مزیت دور زدن برخی از فرایندهای تبدیل داده ها که باعث تاخیر و پهنای باند محدود می شوند، بهره مند شوید.

بیشتر رابط های صدای PCIe طوری طراحی شده اند که بتوانند تعداد بالای تراک ها و سرعت تقریباً آنی مورد نیاز استودیوهای حرفه ایی را مدیریت نمایند، و در نتیجه نسبت به رابط های یو اس بی یا فایروایر گرانتر هستند. به عبارت دیگر، یک سری رابط های PCIe مقرون به صرفه هستند که به کاربران تازه کار این امکان را می دهند تا از این فرمت بهره مند شوند.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و انتخاب بهترین کارت صدا با توجه به نیاز شما، از کارشناسان ما کمک بگیرید.

شماره تماس: 09205958191

مسن تر

خرابی لپ تاپ هنگام استفاده از لومیون

جدیدتر

میدی کنترلر چیست؟راهنمای خرید میدی کنترلر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید
دسته بندی محصولات
دنبال کردن:
jQuery(document).ready(function() {