بدلیل نوسان قیمت لطفا قبل از ثبت سفارش تماس بگیرید

کلینیک تعمیرات

بروزترین تجھیزات و کارشناسان مجرب

پشتیبانی و مشاوره

9205958191 - (98+)

زمان مناسب ارتقاء سیستم

با بسیاری از اجزای سخت افزاری جدایی ناپذیر درگیر در عملکرد یک کامپیوتر، مهم است که شما از بحرانی ترین این قطعات آگاه باشید اگر شما می خواهید برای حفظ سلامت مداوم کامپیوتر خود و پشتیبانی از عملکرد مطلوب در دراز مدت.
برای این کار، شما باید فعالانه بر عملکرد کامپیوتر نظارت کنید، از جمله سن و استفاده از پردازنده کامپیوتر، حافظه RAM، ذخیره سازی SSD یا HDD، و کارت گرافیک. اگر یک یا چند تا از این اجزای کامپیوتر نشانه هایی از شکست یا تاخیر سرعت را نشان دهد، ممکن است زمان ارتقاء کامپیوتر باشد. برای بهترین تجربه محاسباتی، درک عملکرد هر جزء، اینکه چه مدت باید طول بکشند، و نشانه هایی که وقت ارتقاء آن رسیده است، ضروری است.برای ارتقا سیستم خود می توانید به بخش کلینیک ما مراجعه کنید و با مشورت با کارشناسان ما سیستم خود را به بهترین نحو ممکن ارتقا بدهید.
بررسی کامپیوتر ما ارتقاء اینفوگرافیک زیر برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این اجزای کلیدی، آنچه که آنها انجام می دهند، چه مدت آنها به طور معمول آخرین، و گزینه های ارتقاء مشترک در نظر گرفتن زمانی که آن زمان برای افزایش عملکرد است.
علائم هشدار دهنده وجود دارد. کامپیوتر شما به طور ناگهانی آهسته, کندوپاش به توقف بنابراین شما باید آن را راه اندازی مجدد هر ساعت. هشدارهای ثابت به شما اطلاع می دهند که به ذخیره سازی بیشتری نیاز دارید. اگر متوجه می شوید که کامپیوتر شما در حال اقدام کردن است و یا عملکرد در حال کند شدن است، ممکن است زمان ارتقاء یک یا چند جزء بر روی کامپیوتر شما باشد. هنگامی که آن را به ساخت ارتقاء می آید، چهار جزء است که، هنگامی که ارتقاء داده شده، تمایل به حل مشکلات شایع ترین طاعون کامپیوتر شما وجود دارد: پردازنده، رم، هارد دیسک، و GPU.

پردازنده

CPU چیست؟

واحد پردازش مرکزی (CPU) مغز کامپیوتر شماست. اطلاعات (واکشی) را دریافت می کند، داده ها (رمزگشایی ها) را پردازش می کند، و محاسبات (اجراها) را انجام می دهد. شما می توانید مشخصات پردازنده کامپیوتر ویندوز خود را با پیمایش به تنظیمات سیستم > در مورد > کنید. سپس روی “مشخصات دستگاه” کلیک کنید. برای دیدن استفاده بی درنگ از CPU، می توانید Task Manager را روی رایانه خود باز کنید و روی برگه “Performance” کلیک کنید.
زمان مناسب ارتقاء سیستم

یک CPU به طور متوسط چه مدت طول می کشد؟

CPU شما باید بین 10 تا 20 سال در اکثر موارد طول می کشید.

چه نشانه های پردازنده من در حال شکست است؟

علائم یک پردازنده بیش از حد استرس و شکست شامل سیستم عامل خود را با وجود طرفداران در حال اجرا بارگذاری نیست. همچنین اگر کامپیوتر شما روشن است اما هیچ چیز بار و یا قدرت روشن و سپس آن را خاموش به طور ناگهانی، شما ممکن است مسائل پردازنده داشته باشد. اگر گمان می کنید پردازنده در قلب مسائل کامپیوتری شما قرار دارد، رکورد استفاده از CPU خود را بررسی کنید. اگر پردازنده شما در حال اشباع کردن بر روی تمام هسته ها، شما ممکن است بخواهید آن را ارتقا دهید.
توجه داشته باشید: اگر CPU خود را ارتقا دهید، ممکن است نیاز به ارتقاء مادربرد و رم همراه با آن نیز داشته باشد.

رم

Ram چیست؟

حافظه دسترسی تصادفی (RAM) به طور موقت داده هایی را که به طور فعال از آنها استفاده می کنید در حالی که در کامپیوتر تان استفاده می کنید ذخیره می کند. به همین دلیل است که اگر شما تمایل به باز کردن 40 زبانه در یک بار، شما متوجه کاهش عملکرد کلی. RAM اجازه می دهد تا شما را به دسترسی سریع تر به داده ها نسبت به اگر آن را مستقیما از هارد دیسک خود را.
دو نوع رایج رم، رم پویا (DRAM) و RAM استاتیک (SRAM) وجود دارد. رم پویا (DRAM) شایع تر از SRAM است. از ترانزیستورها و کاپیتول ها تشکیل شده و با نرخ هزاران بار در ثانیه تازه می شود.
رم ایستا (SRAM) ترانزیستورهای بیشتری در هر سلول حافظه نسبت به DRAM دارد و نیازی به تازه کردن ندارد. با توجه به ویژگی های پیشرفته تر آن، آن را به طور قابل توجهی سریع تر – بلکه گران تر – نسبت به DRAM.

رم به طور متوسط چه مدت طول می کشد؟

به طور معمول، شما نیاز به جایگزینی رم خود را به طور کامل نیست. بلکه, شما ممکن است پیدا کنید که شما نیاز به ارتقاء آن بسته به آنچه شما استفاده از کامپیوتر خود را برای و چه نوع از برنامه های کاربردی شما اجرا.
مقدار RAM مورد نیاز شما بستگی به این دارد که برای چه چیزی از کامپیوتر خود استفاده می کنید. 4GB برای مرور عمومی اینترنت و / یا در حال اجرا برنامه های کاربردی غیر حافظه فشرده کافی است. 8GB به 12GB بهتر است برای بازی, جریان ویدئو, و / یا در حال اجرا برنامه های کاربردی حافظه فشرده. 16GB و فراتر از آن برای اجرای برنامه های کاربردی مربوط به ویرایش عکس با وضوح بالا، ویرایش ویدئو، انیمیشن، و تصویرسازی لازم است.
زمان مناسب ارتقاء سیستم

چه نشانه هایی رم من در حال شکست است؟

اگر شما در حال تجربه مسائل عملکرد مانند عقب مانده و یا انجماد با وظایف روزمره, شما ممکن است نیاز به ارتقاء رم خود را.
توجه داشته باشید: در برخی از مدل های لپ تاپ، RAM به مادربرد فرو رفته است، به این معنی که شما نمی توانید رم را خودتان ارتقا دهید. کتابچه راهنمای سرویس/سخت افزار رایانه خود را بررسی کنید تا مشخص شود که آیا رم شما فرو رفته است یا نه.

یک هارد دیسک جایی است که تمام داده های روی کامپیوتر شما ذخیره می شوند. این متفاوت از RAM به دلیل آن ذخیره سازی طولانی مدت کامپیوتر شما است، به عنوان مخالف به حافظه کوتاه مدت RAM ارائه می شود. رایج ترین انواع هارد دیسک ها هارد دیسک (HDD) و درایوهای حالت جامد (SSD) هستند.
HDD ویژگی های سنتی چرخش هارد دیسک. در حالی که ارزان تر از SSD است، آن را نیز کندتر، بلندتر، و می تواند گرم اجرا شود.
درایوهای حالت جامد (SSD) نوع جدیدی از هارد دیسک بدون هیچ گونه قطعات متحرک هستند. این یک هارد دیسک بسیار سریع تر است اما یک گزینه قیمت گذاری در کامپیوترهای بالا پایان یافت می شود.

یک هارد دیسک به طور متوسط چه مدت طول می کشد؟

یک هارد معمولی بین ۳ تا ۵ سال طول خواهد کشید.

چه نشانه هایی هارد دیسک من در حال شکست است؟

نشانه های هارد دیسک خود را در حال مرگ می تواند از عملکرد کلی کندتر به داده های خراب محدوده.
توجه: این مهم است که به محض توجه به نشانه هایی که هارد دیسک شما نزدیک به شکست است، از هارد دیسک خود حمایت کنید. راه حل های پشتیبان رایج شامل هارد دیسک های خارجی و ذخیره سازی ابر از راه دور است.

کارت گرافیک

GPU چيه؟

یک واحد پردازش گرافیکی (GPU)، یا کارت گرافیک، اطلاعات را از پردازنده دریافت می کند و سپس تصمیم می گیرد که چگونه پیکسل های روی صفحه باید آن اطلاعات را نمایش دهند.
دو نوع کارت گرافیک رایج شامل آرایه گرافیکی تصویری (VGA) است که ۲۵۶ رنگ را رندر می کند. آرایه گرافیکی توسعه یافته کوانتومی (QXGA)، از سوی دیگر، عملکرد بالایی دارد و قادر به رندر میلیون ها رنگ است.

یک کارت گرافیک به طور متوسط چه مدت طول می کشد؟

به طور معمول، شما باید انتظار کارت گرافیک خود را به بیش از 5 سال طول می کشید. با آن گفت: طول عمر ممکن است بستگی به اگر شما یک GPU تنها و یا پیکربندی GPU دوگانه. GPU تنها مقرون به صرفه تر و بهتر برای کاربران گاه به گاه است. GPU دوگانه، در مقابل، گران تر است اما کاربرانی که نیاز به گرافیک بزرگ دارند از افزایش عملکرد گرافیکی لذت خواهند برد.

چه نشانه هایی GPU من در حال شکست است؟

هنگامی که خطوط تصادفی و یا نقطه ظاهر می شود، و یا رنگ های نادرست بر روی صفحه نمایش شما ظاهر می شود، شناخته شده به عنوان مصنوعات، ممکن است زمان برای ارتقاء کارت گرافیک خود را.
توجه: مصنوعات همچنین می تواند نشانه ای باشد که کارت گرافیک شما بیش از حد گرم می شود، بنابراین سیستم خنک کننده را قبل از اینکه مستقیم به ارتقاء بروید بررسی کنید. جلوگیری از گرم شدن بیش از حد با تمیز کردن منظم دریچه ها و طرفداران برای حذف ساخت گرد و غبار.
اگر شما هم سیستمتان نیاز به ارتقا دارد و به دنبال یک کلینیک مطمئن برای ارتقا آن هستید. می توانید با خیال راحت با واحد کلینیک ما تماس بگیرید و با کارشناسان ما در ارتباط باشید. راهای ارتباطی با کارشناسان ما: 02155958090   09205958191
مسن تر

7 مشکل رایج کامپیوتر اداری و نحوه رفع آن

جدیدتر

معرفی نرم افزار برای گیمرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید
دسته بندی محصولات
دنبال کردن:
jQuery(document).ready(function() {