بدلیل نوسان قیمت لطفا قبل از ثبت سفارش تماس بگیرید

کلینیک تعمیرات

بروزترین تجھیزات و کارشناسان مجرب

پشتیبانی و مشاوره

9205958191 - (98+)

علائم آسیب کامپیوتر توسط آب

در حالی که دوام راه درازی را برای گجت‌های روزمره ما طی کرده است، آسیب مایع یکی از بزرگترین مشکلات رایانه‌ها و لپ‌تاپ‌ها است. حتی اگر مراقب دستگاه‌های خود باشید، یک نشت یا اتفاق ناگوار محیطی می‌تواند به اجزای داخلی رایانه شما آسیب برساند. اگر مطمئن نیستید که با چه نوع مشکلی درگیر هستید، برای یادگیری علائم آسیب ناشی از آب کامپیوتر به ادامه مطلب بروید.شما می توانید با بخش کلینیک ما از طریق شماره های زیر درارتباط باشید تا مشکلاتتون به راحتی  رفع شود.

علائم آسیب کامپیوتر توسط آب

علائم متداول آسیب آب

گاهی اوقات، آسیب مایع آشکار است. اگر بعد از نشت آب متوجه مشکلات کامپیوتری شدید، باید مستقیماً به یک تعمیرگاه کامپیوتر بروید. با این حال، آسیب می تواند کمی موذیانه تر از آن باشد. اگر در منطقه ای با رطوبت بالا زندگی می کنید، ممکن است تعجب کنید که بدانید رطوبت موجود در هوا گاهی اوقات می تواند بر اجزای لپ تاپ شما تأثیر بگذارد. البته خطای انسانی هم می تواند مقصر باشد. اگر رایانه ای را با دوست یا یکی از اعضای خانواده خود به اشتراک می گذارید یا فرزندی دارید که ممکن است به طور تصادفی چیزی روی دستگاه شما ریخته باشد، باید با آنها تماس بگیرید.

هنگامی که اجزای مرطوب در معرض رطوبت قرار می گیرند، ممکن است اتصال کوتاه کنند. این هجوم برق می تواند برای همه چیز از مادربرد، کانکتورها، هارد دیسک و غیره مشکلاتی ایجاد کند. اگر مشکوک هستید که نشت مسبب مشکلات شماست، باید فوراً رایانه خود را خاموش کنید تا از آسیب دائمی جلوگیری کنید. علائم زیر نشانه های رایجی است که نشان می دهد آسیب مایع مقصر است.

  • صفحه کلید یا صفحه نمایش شما کار نمی کند

اگر آب ریخته شده به داخل صفحه کلید شما سرازیر شود، ممکن است متوجه شوید که برخی یا همه کلیدهای شما پاسخگو نیستند. به طور مشابه، قطرات آب می‌توانند به لبه‌های ترک پد شما راه پیدا کنند و رفتار نامنظمی ایجاد کنند.

علائم آسیب کامپیوتر توسط آب

  • تغییر رنگ یا خوردگی وجود دارد

یکی دیگر از نشانه های بارز مشکلات رطوبت، تغییر رنگ در خارج یا داخل کامپیوتر شما است. یک بازرسی بصری برای بررسی خوردگی اطراف کانکتورها و مادربرد خود انجام دهید. هر گونه باقیمانده سفید یا سبز معمولاً نشانگر خوبی است که شما مایعی در داخل رایانه خود داشته اید.

  • شما در حال تجربه مشکلات صفحه نمایش هستید

بسته به جایی که مایع داخل لپ‌تاپ شما به پایان رسیده است، ممکن است با مشکلات مختلف صفحه نمایش مواجه شوید. تغییر رنگ پیکسل یا صفحه نمایشی که روشن نمی شود، هر دو می توانند نشان دهند که باید به دنبال تعمیر آسیب آب باشید.

  • برچسب تشخیص آب شما فعال شده است

بسیاری از کامپیوترها، از جمله Apple MacBook Pro، از نشانگر آب برای تعیین اینکه آیا دستگاه با آب تماس پیدا کرده است یا خیر، استفاده می کنند. می توانید مدل رایانه خود را جستجو کنید تا ببینید کجا و چگونه مدل خود را بررسی کنید. البته، یک سنسور فعال احتمالاً ضمانت شما را با سازنده رایانه باطل می کند.

کامپیوترت خیس شد، حالا چی؟

اگر به نظر می رسد که آسیب ناشی از آب علت مشکلات رایانه شما است، رایانه خود را خاموش نگه دارید تا زمانی که بتوانید آن را برای تعمیر بیاورید. هرچه زودتر لپ تاپ خود را بررسی کنید، شانس بهبودی کامل شما بیشتر است. ابرقهرمانان فناوری محلی شما اینجا هستند تا کمک کنند! برای کمک متخصص در زمینه تشخیص و تعمیر، با یک محل عیب یاب رایانه در نزدیکی خود تماس بگیرید.

برای کسب اطلاعات و گرفتن مشاوره می توانید با کارشناسان ما از طریق شماره های زیر در ارتباط باشید.

02155958090  09205958191

مسن تر

بهترین راه برای پشتیبان گیری داده

جدیدتر

بهترین لپ تاپ برای تدوین و میکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید
دسته بندی محصولات
دنبال کردن:
jQuery(document).ready(function() {