بدلیل نوسان قیمت لطفا قبل از ثبت سفارش تماس بگیرید

کلینیک تعمیرات

بروزترین تجھیزات و کارشناسان مجرب

پشتیبانی و مشاوره

9205958191 - (98+)

انتشار مشخصات پردازنده AMD Ryzen 7 5700G

پردازنده شتاب یافته برند AMD مدل Ryzen 7 5700G که معرفی نشده بود، مشخصات اولیه آن منتشر شده و تصویری از این پردازنده نیز فاش شده است. ان مدل از خانواده سزان می باشد و مخصوص دسکتاپ است. پردازنده‌های کلاس دسکتاپ رایزن ۵۰۰۰ که با نام خانواده‌ی ورمیر (Vermeer) نیز شناخته می شود دارای هسته هایی می باشد که خانواده سزان نیز از همین هسته ها استفاده می کنند.  یکی از ویژگی های قابل توجه تراشه‌‌های رایزن ۵۰۰۰ این است که با توجه به معماری ذن ۳ در IPC (دستورالعمل بر سیکل کلاک) پیشرفت کرده است.

انتشار مشخصات پردازنده AMD Ryzen 7 5700G

مشخصات پردازنده AMD Ryzen 7 5700G

با توجه به نوشته های تامز هاردور، اخیرا یک وب سایت به Ryzen 7 5700G دسترسی پیدا کرده و از این پردازنده عکس گرفته است. AMD Ryzen 7 5700G پردازنده‌ای هشت هسته‌ای بر پایه‌ی معماری ذن 3 محسوب می‌شود و به ترتیب ۳٫۸ گیگاهرتز و ۴٫۶ گیگاهرتز سرعت کلاک پایه و بوست دارد و همچنین دارای 16 مگابایت حافظه کش L3 می باشد. با توجه به اطلاعاتی که منتشر شده، پردازنده Ryzen 7 5700G دارای واحد گرافیکی وگا 8 با ۵۱۲ پردازنده‌ی جریانی و سرعت کلاک ۲ گیگاهرتز می باشد.

انتشار مشخصات پردازنده AMD Ryzen 7 5700G

تامز هاردور

بر اساس گزارش های تامز هاردور، تراشه پردازنده Ryzen 7 5700G که به Chiphell رسیده است «در سطح تولید» می باشد و با توجه به این موضوع این تراشه هنوز آماده‌ی فروش یا استفاده نشده است. با توجه به تصویر منتشر شده از پردازنده Ryzen 7 5700G به نظر می رسد که این پردازنده مانند دیگر پردازنده های رایزن می باشد و با کد OPN آن 100-000000263 اعلام شده که این کد مشخص می کند که این پردازنده در دسته‌ی APU-های سری Pro قرار نمی‌گیرد.

احتمال دارد که این پردازنده دارای چهار مگابایت حافظه‌ی کش سطح دوم (L2 Cache) و ۱۶ مگابایت حافظه‌ی کش سطح سوم (L3 Cache) که دوبرابر پردازنده‌های رایزن ۴۰۰۰ می باشد استفاده می کند. و اسکرین شاتی که توسط ابزار CPU-Z منتشر شده نشان می دهد که حداکثر سرعت کلاک این پردازنده ۴٫۴ گیگاهرتز (۴۴۴۱ مگاهرتز) می باشد.

انتشار مشخصات پردازنده AMD Ryzen 7 5700G

پردازنده AMD Ryzen 7 5700G

چند بنچمارک توسط Chiphell بر روی پردازنده Ryzen 7 5700G اجرا شده است. به امتیاز تک تردی ۶۳۱٫۳ و امتیاز چند تردی ۶۷۸۲٫۴، این پردازنده در بنچمارک CPU-Z دست پیدا کرده است و در Cinebench امتیاز آن برابر ۶۰۴۰ بوده است. همچنین Chiphell بنچمارک AIDA Cache & Memory را نیز بررسی کرد.

انجام نتیجه گیری هایی درباره عملکرد تراشه Ryzen 7 5700G غیرممکن است زیرا امتیازهایی دقیق برای مقایسه (امتیازهایی که در شرایط مشابه ثبت شده باشند)، وجود ندارد. اما با توجه به بهره مندی این تراشه از معماری ذن 3 بی شک از از تراشه‌های ذن 2 و ذن 1 قوی تر می باشد.

گزارش هایی در چند ماه اخیر با محوریت Ryzen 5700G منتشر شده است. در وب‌سایت USB-IF، این تراشه ثبت شده است و همین موضوع نشان می دهد که Ryzen 5700G ساخته شده است و سازگاری با مشخصه‌ی USB دارد. مدتی بعد با فاش و رویت شدن مشخصات فنی Ryzen 5700G در Cinebench در eBay حضور پیدا کرد. و چند بار نیز تصاویر نمونه مهندسی این پردازنده نیز افشا شد. اما این نخستین بار است که مدل نهایی Ryzen 7 5700G در دنیای واقعی رؤیت می‌شود.

اما این موضوع هنوز مشخص نشده است که شرکت AMD پردازنده‌های شتاب‌یافته‌ی سزان کلاس دسکتاپ را به‌صورت مستقل هم عرضه می‌کند یا آن ها را آماده در انحصار شرکت‌های تولیدکننده‌ی کامپیوتر نگه می دارد.

مسن تر

بیت کوین و اتریوم چه تفاوتی با هم دارند

جدیدتر

راهنمای خرید پاور میکسر برای هیئت

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید
دسته بندی محصولات
دنبال کردن:
jQuery(document).ready(function() {