بدلیل نوسان قیمت لطفا قبل از ثبت سفارش تماس بگیرید

کلینیک تعمیرات

بروزترین تجھیزات و کارشناسان مجرب

پشتیبانی و مشاوره

9205958191 - (98+)

مشکلات رایج در لپ تاپ

بسیاری از کاربران لپ تاپ ها سعی دارند مشکلات رایج لپ تاپ  خود را خودشان حل کنند اما باید بدانید حل کردن برخی مشکلات نیاز به نظر متخصص دارد. در این مقاله برخی از مشکلاتی که ممکن است برای دستگاه شما به وجود بیاید را مرور می کنیم.

مشکلات رایج در لپ تاپ

گرمای بیش از حد منظم

اگر رایانه شما فقط یک یا دو بار بیش از حد گرم می شود و می توانید علت آن را در برنامه یا فرآیند خاصی که در آن زمان در حال اجرا بود ردیابی کنید، احتمالاً نشان دهنده یک مشکل جدی نیست. با این حال، اگر رایانه شما مرتباً بیش از حد گرم می شود – حتی زمانی که هیچ برنامه ای در حال اجرا نیست یا غیرفعال است – ممکن است باعث هشدار شود. گرمای بیش از حد می تواند به اجزای داخلی آسیب برساند و منجر به انواع مشکلات پایداری شود، بنابراین اگر این یک اتفاق معمولی است، بهتر است با یک متخصص مشورت کنید.

به عنوان مثال، اگر CPU رایانه شما بیش از حد گرم می شود، ممکن است به دلیل معیوب بودن فن CPU یا به طور کلی خنک کننده ناکافی باشد. هر دوی اینها مسائل قابل تعمیر هستند، اما مواردی که نیاز به جدا کردن دستگاه دارند — بهترین چیزی که به افراد با تجربه واگذار شود.

صفحه نمایش آبی ثابت

“صفحه آبی مرگ” (یا BSOD) چیزی است که اکثر کاربران رایانه شخصی حداقل یک بار آن را تجربه کرده اند. در حالی که BSOD ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد، اگر شما دائماً آنها را تجربه می کنید، قطعاً باعث نگرانی است. در بسیاری از موارد، BSOD های مکرر نشان دهنده مشکلات سخت افزاری هستند – چه با رم، هارد دیسک یا حتی خود مادربرد. اینها همه قطعاتی هستند که بسته به شدت مشکل نیاز به تعمیر یا تعویض دارند.

بار دیگر، اگر تجربه کار با سخت افزار کامپیوتر را ندارید، بهتر است این نوع تعمیرات را به متخصصان بسپارید. تلاش برای رفع این مشکل ممکن است بیشتر از اینکه مفید باشد به ضرر شما تمام شود.

عملکرد آهسته

با بزرگتر شدن رایانه شما باید انتظار کاهش تدریجی عملکرد را داشت. با این حال، اگر متوجه کاهش ناگهانی و قابل توجه در عملکرد شدید، قطعاً جای نگرانی است. این می تواند نشان دهنده تعدادی از مشکلات، از جمله عفونت های بدافزار، فایل های سیستمی خراب یا حتی مشکلات سخت افزاری باشد.

در هر صورت، عملکرد کند معمولاً بسیار خسته کننده است، بنابراین بهتر است در اسرع وقت مشکل را تشخیص داده و تعمیر کنید. یک تعمیرگاه حرفه ای کامپیوتر قادر خواهد بود به سرعت علت مشکل را شناسایی کرده و در کمترین زمان دستگاه شما را به سرعت به حالت اول برگرداند.

صداهای عجیب و غیرقابل شناسایی

در برخی موارد، ممکن است بتوانید صداهای خاصی را که رایانه شما تولید می کند شناسایی کرده و آنها را به یک جزء خاص ردیابی کنید. به عنوان مثال، صدای کلیک ممکن است نشان دهنده مشکل در هارد دیسک باشد، در حالی که صدای ساییدن ممکن است از فن CPU باشد. با این حال، اگر صداهای عجیب و غریب و غیرقابل شناسایی از دستگاه خود می شنوید، قطعاً دلیلی برای هشدار است.

این نوع صداها اغلب نشان دهنده مشکلات سخت افزاری جدی هستند، بنابراین مهم است که دستگاه را در اسرع وقت توسط یک متخصص بررسی کنید. در غیر این صورت، ممکن است با تعمیرات بسیار پرهزینه ای در مسیر روبرو شوید.

مشکلات رایج در لپ تاپ

خاموشی های مداوم

اگر رایانه شما به طور تصادفی خاموش می شود – به خصوص اگر در میانه استفاده از آن اتفاق می افتد – قطعاً دلیلی برای نگرانی است. در برخی موارد، همانطور که قبلا ذکر کردیم، این می تواند ناشی از گرمای بیش از حد باشد. با این حال، می تواند نشان دهنده مشکلات منبع تغذیه، مادربرد یا حتی CPU باشد.

مانند بسیاری از مشکلات دیگر در این لیست، اگر رایانه شما دائماً در حال خاموش شدن است، بهتر است آن را برای تشخیص و تعمیر به یک متخصص ببرید. تلاش برای حل این مشکل ممکن است پرهزینه باشد، بنابراین همیشه بهتر است که احتیاط کنید.

لپ تاپ شارژ نمی شود

در مواردی که لپ‌تاپ دارید که دیگر قادر به شارژ کردن نیست، این معمولاً نشان‌دهنده مشکل باتری است. در برخی موارد، بسته به نوع و مدل لپ‌تاپ، ممکن است بتوانید باتری را خودتان تعویض کنید. با این حال، در موارد دیگر، ممکن است لازم باشد آن را برای تعمیر به یک متخصص ببرید.

به عنوان مثال، اگر پورت شارژ لپ تاپ شما آسیب دیده باشد، این چیزی است که باید توسط یک تکنسین ماهر تعمیر شود. همین امر در مورد مشکلات مادربرد یا منبع تغذیه نیز صدق می کند – که هر دو می توانند از شارژ صحیح لپ تاپ شما جلوگیری کنند.

همانطور که می بینید، تعدادی از مسائل مختلف وجود دارد که می تواند زمان مراجعه به تعمیرگاه کامپیوتر را نشان دهد. اگر هر یک از مشکلات ذکر شده در بالا را تجربه می کنید، بهتر است دستگاه خود را برای تشخیص و تعمیر در اسرع وقت تحویل بگیرید. انجام این کار در دراز مدت باعث صرفه جویی در وقت، پول و ناامیدی شما می شود.

برای اطلاعات بیشتر در این مورد، یا کسب اطلاعات در مورد هر یک از راه حل های تعمیر کامپیوتر ما، امروز با کارشناسان ما تماس بگیرید.

شماره تماس:09205958191    02155958090

مسن تر

بهترین صفحه نمایش لپ تاپ

جدیدتر

افزایش عمر باتری لپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید
دسته بندی محصولات
دنبال کردن:
jQuery(document).ready(function() {