بدلیل نوسان قیمت لطفا قبل از ثبت سفارش تماس بگیرید

کلینیک تعمیرات

بروزترین تجھیزات و کارشناسان مجرب

پشتیبانی و مشاوره

9205958191 - (98+)

نحوه انتخاب قطعات و اسمبل سیستم گیمینگ

ساختن یک رایانه شخصی در درازمدت باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود، زیرا به احتمال زیاد نیازی به تعویض یا تعمیر قطعات به اندازه یک دستگاه از پیش ساخته شده نخواهید داشت. ساختن رایانه شخصی بازی خود یک تجربه ارزشمند است و به شما کنترل بسیار بیشتری بر قطعات و قطعاتی که در سیستم حرفه ای شما می چرخد ​​می دهد.

کسانی که هیچ آشنایی با عملکردهای داخلی رایانه شخصی ندارند ممکن است فکر کنند که این فرآیند بسیار دلهره آور است و یک رایانه از پیش ساخته شده را انتخاب کنند. ولی اگر به این موضوع علاقه مند هستید، ما این راهنمای مفید را ایجاد کرده ایم تا به شما یاد دهیم چگونه کامپیوتر بازی خود را بسازید.

ما همچنین چند نمونه از ساخت‌ها را در زیر قرار داده‌ایم که می‌توانید آنها را دنبال کنید تا یک سیستم گیمینگ با رنج قیمت های متفاوت بسازید. ما در اینجا سعی کرده‌ایم تا آنجایی که ممکن است فرآیند ساخت سیستم گیمینگ را ساده کنیم، اما اگر با سخت‌افزار رایانه شخصی آشنا نیستید، ممکن است برخی از اصطلاحات این راهنما نیاز به توضیح داشته باشند. ما برخی از قطعات که برای اسمبل یک سیستم گیمینگ نیاز دارید را نام برده و نحوه نصب آنها را به طور مختصر توضیح خواهیم داد.

نحوه انتخاب قطعات و اسمبل سیستم گیمینگ

مادربرد

مادربرد جایی است که تمام اجزای آن نصب می شوند و به آنها اجازه می دهد با هم کار کنند و وظایف خود را به درستی انجام دهند. نکته مهمی که قبل از شروع به کار بر روی مادربرد خود باید به آن توجه کنید این است که باید تا حد امکان به کتابچه راهنمای آن مراجعه کنید، زیرا مادربرد خاص شما ممکن است راه‌ها یا مکان‌های خاصی را برای نصب قطعات شما پیشنهاد دهد. همچنین، به خاطر داشته باشید که برخی از قطعات هنگام وصل کردن آنها به نیرویی نیاز دارند، در حالی که برخی دیگر فقط باید در نقاط مربوطه خود قرار گیرند. لطفاً قبل از نصب قطعات خود به دستورالعمل های زیر دقت کنید.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید کامپیوتر خود را روی یک سطح صاف مونتاژ می کنید. آن را روی فرش نسازید – مخلوطی از الکتریسیته ساکن و قطعات رایانه شخصی شما ترکیب خطرناکی است و می تواند به قطعات شما آسیب برساند.

پردازنده CPU

CPU (واحد پردازش مرکزی که به عنوان پردازنده نیز شناخته می شود) تمام فرآیندها و محاسبات را در رایانه شخصی شما انجام می دهد. برای رایانه شخصی خود، یک CPU از Intel یا AMD انتخاب خواهید کرد.

سوکت CPU مادربرد شما توسط یک تکه پلاستیک محافظت می شود که با باز کردن سینی می توانید آن را جدا کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به آرامی بازوی فلزی سینی را فشار دهید و آن را بیرون بکشید. پس از آزاد شدن از سینی، آن را بلند کنید تا سوکت باز شود و پلاستیک محافظ بیرون بیفتد. در صورت بروز هرگونه مشکلی در مادربرد خود، حتما این قطعه پلاستیکی را نگه دارید، زیرا باید قبل از ارسال مجدد آن به سازنده، آن را دوباره قرار دهید. در این مرحله، سینی سوکت CPU شما باید باز باشد و به شما امکان می دهد CPU خود را روی مادربرد خود نصب کنید.

نحوه انتخاب قطعات و اسمبل سیستم گیمینگ

 M.2 SSD

M.2 SSD یک قطعه کوچک است که فضای ذخیره سازی رایانه شما را فراهم می کند. شما می توانید یک SSD M.2 مبتنی بر SATA یا یک SSD M.2 مبتنی بر PCIe تهیه کنید که دومی می تواند NVMe را پشتیبانی کند.

درایوهای SSD M.2 مرحله آسان دیگری در این فرآیند هستند، اما فراموش نکنید که به دفترچه راهنمای خود مراجعه کنید تا بدانید ابتدا از کدام اسلات M.2 باید استفاده کنید. مادربرد شما ممکن است دارای محافظ های حرارتی محافظ روی اسلات های M.2 شما باشد، بنابراین ابتدا آن ها را بردارید. هنگامی که هر محافظی را از روی مادربرد برداشتید، می توانید SSD های M.2 خود را در آن قرار دهید. اینها برای وارد شدن به شکافهای مربوطه خود به نیروی کمی نیاز دارند، اما زیاد فشار ندهید – آنها باید به راحتی به داخل بلغزند.

حافظه RAM

RAM (یا حافظه دسترسی تصادفی) برای ذخیره داده ها و اطلاعاتی که توسط CPU پردازش می شوند استفاده می شود. در سیستم گیمینگ هرچه RAM بیشتری داشته باشید – همراه با یک پردازنده با کیفیت خوب – رایانه شما می تواند عملکردهای مختلف خود را سریعتر انجام دهد.

این مرحله دیگری است که در آن باید به دفترچه راهنمای مادربرد خود مراجعه کنید، که باید به شما بگوید که رم را در چه ترتیبی قرار دهید. در اسلات اول و سوم یا دوم و چهارم با هم فاصله دارند. دفترچه راهنمای مادربرد شما می تواند در اینجا به شما توصیه کند. جدا کردن رم به این صورت به شما کمک می کند تا از CPU خود نهایت استفاده را ببرید.

ابتدا، حتما گیره های پلاستیکی را در دو طرف هر شکافی که قصد استفاده از آن را دارید، پایین بیاورید. قرار دادن رم به نیروی بیشتری نیاز دارد، اما مطمئن شوید که از مقدار کم شروع کرده و سپس فشار خود را به تدریج افزایش دهید. هنگامی که صدای کلیک را می شنوید، RAM شما در اسلات خود قرار دارد.

انتخاب کیس

قرار دادن مادربرد در کیس آسان است، اما بلافاصله شروع به پیچاندن آن نکنید. در پشت کیس شما باید فضایی برای قرار دادن پورت های ورودی/خروجی مادربرد وجود داشته باشد. شما می خواهید مادربرد شما به راحتی در این فضا قرار گیرد تا بتوانید به همه پورت ها دسترسی داشته باشید. هنگامی که همه چیز جا افتاد، می توانید با پیچ های مناسب شروع به پیچاندن مادربرد خود روی پایه ها کنید.

نحوه انتخاب قطعات و اسمبل سیستم گیمینگ

منبع تغذیه PSU

PSU (یا منبع تغذیه) کامپیوتر شما و اجزای مختلف آن را برق تامین می کند. برای این کار باید به دفترچه راهنمای کیس خاص خود مراجعه کنید، اما این کار بسیار ساده است. هنگامی که متوجه شدید PSU شما باید به کدام سمت جهت گیری شود، و روی پایه نصب تنظیم کردید، می توانید به راحتی آن را داخل جای مناسب خود بگذارید و پیچ های براکت را محکم کنید. بسته به میزان فضایی که برای PSU خود دارید، ممکن است بخواهید آن را تا زمانی که همه کابل‌های برق مختلف آن را وصل نکنید، آن را ببندید.

SATA

SATA نوعی اتصال مانند USB است که برای هارد دیسک ها و SSD ها برای انتقال داده استفاده می شود. اکنون که منبع تغذیه نصب شده است، می توانید شروع به اتصال هر هارد دیسک SATA یا SSD کنید. کیس شما باید دارای یک محوطه مخصوص برای نگهداری این نوع درایوها باشد. این ناحیه را پیدا کنید، سپس به دنبال دو گیره فلزی در سمت چپ و راست هر قسمت بگردید. این گیره ها را فشار دهید و سپس محل را بیرون بکشید. اینجا جایی است که می توانید درایو SATA خود را پیچ کنید و آن را در داخل کیس خود ثابت نگه دارید.

کارت گرافیک GPU

GPU مخفف واحد پردازش گرافیکی است. نام دیگری برای کارت گرافیک این کار نمایش تصاویر را در رایانه شخصی شما انجام می دهد. هرچه این تصاویر دقیق تر و پیچیده تر باشند، به قدرت بیشتری از کارت گرافیک خود نیاز خواهید داشت. دو نام بزرگ در بازی کارت گرافیک Nvidia و AMD هستند.

در نهایت، وقت آن است که در مورد مؤلفه‌ای که احتمالاً بیشتر از همه در مورد آن هیجان‌زده هستید بحث کنید. کارت گرافیک به راحتی قابل نصب است. ابتدا باید تعداد مناسبی از درج‌های شکاف توسعه را از پشت کیس جدا کنید تا متناسب با کارت گرافیکتان باشد. بسته به اینکه با کدام پردازنده گرافیکی استفاده می کنید، این مقدار متفاوت است.

هنگامی که آنها را باز کردید و آنها را جدا کردید، متوجه شوید که باید کارت خود را در کدام شیار PCIe Express قرار دهید، سپس بریدگی پلاستیکی آن را در انتهای شکاف به سمت پایین بچرخانید تا برای نصب آماده شوید. در این مرحله، تنها کاری که باید انجام دهید این است که کارت گرافیک را با اسلات PCIe Express ردیف کنید و سپس فشار دهید تا بریدگی پلاستیکی بالا برود و کلیک کند.

در این مرحله از اسمبل سیستم گیمینگ خود، باید کارت گرافیک خود را به منبع تغذیه خود وصل کنید تا به آن برق بدهید. (کارت های گرافیکی کم مصرف معمولاً به برق اضافی نیاز ندارند، بنابراین اگر با آن کار می کنید، بهتر است از این مرحله صرف نظر کنید.) کابل های مناسب همراه منبع تغذیه خود را بردارید و یک سر آن را به گرافیک وصل کنید.

سیستم خنک کننده

سیستم خنک کننده برای محافظت از CPU در برابر گرمای بیش از حد استفاده می شود. سیستم‌های خنک‌کننده CPU مبتنی بر مایع دارای رادیاتور مجهز به فن هستند که می‌خواهید آن را به کیس خود بچسبانید. البته، باید محل نصب آن را مشخص کنید. توصیه می‌کنیم آن را به گریل بالای کیس خود پیچ ​​کنید، زیرا جریان هوای بیشتری را به شما می‌دهد، اما ممکن است برخی از کیس‌ها گریل بالایی نداشته باشند و باید آن را در پشت کیس نصب کنید. هنگامی که متوجه شدید که قرار است با چه موقعیتی حرکت کنید، رادیاتور را در خود گریل پیچ می کنید. وقتی این کار را انجام دادید، آماده وصل کردن پمپ هستید.

نصب سیستم عامل OS

OS مخفف سیستم عامل است. اکثر رایانه های شخصی بازی از ویندوز 10 استفاده می کنند – این همان چیزی است که ما پیشنهاد می کنیم – اگرچه برخی از افراد ممکن است بخواهند لینوکس را نصب کنند. پس از راه اندازی رایانه شخصی، باید مستقیماً وارد فرآیند نصب ویندوز 10 شوید تا بتوانید از کار کردن با آن لذت ببرید.

اگر رایانه شخصی شما بوت نمی شود، نگران نباشید: مطمئناً این پایان دنیا نیست. تعدادی چیز وجود دارد که باعث می شود رایانه شخصی در اولین تلاش شما راه اندازی نشود و در صورت عدم عملکرد هر گونه خرابی محصول، آنها به راحتی قابل حل هستند.

اگر در هر زمینه ای به مشکل برخوردید میتوانید از مشاوره های تخصصی ما استفاده کنید و یا حتی اگر به دنبال بهترین قطعات و اسمبل سیستم حرفه ای خود با توجه به بودجه مشخصی هستید، ما میتوانیم با پیشنهاد های خود یک سیستم عالی و قدرتمند برای شما اسمبل کنیم.

پرزنت حضوری 02155958090

مشاوره آنلاین 09205958191

مسن تر

باید و نبایدهای خرید سیستم گیمینگ

جدیدتر

بهترین صندلی های گیمینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید
دسته بندی محصولات
دنبال کردن:
jQuery(document).ready(function() {