بدلیل نوسان قیمت لطفا قبل از ثبت سفارش تماس بگیرید

کلینیک تعمیرات

بروزترین تجھیزات و کارشناسان مجرب

پشتیبانی و مشاوره

9205958191 - (98+)

چرا هارد اکسترنال شناسایی نمی شود؟

یکی از مواردی که در هنگام اتصال هارد اکسترنال به لپ تاپ پیش می آید این است که هیپچ اثری از درایو مد نظرتان دیده نمی شود. در ویندوز دلایل مختلفی وجود دارد که هارد اکسترنال را نمی خواند که می توان به اتصال نادرست، خرابی کابل، مشکلات سیستمی، درایوی یا غیره اشاره کرد.  این مشکلات برای بسیاری از کاربران اتفاق می افتد و می توان به راحتی آن ها را رفع کرد. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا به بررسی وصل نشدن هارد اکسترنال بپردازیم.

چرا هارد اکسترنال شناسایی نمی شود؟

1-بررسی اتصالات

به احتمال زیاد، یکی از اولین کارهایی که در مورد وصل نشدن هارد به سیستم انجام داده اید این است که یک بار هارد را از سیستم جدا کرده اید و مجددا آن را وصل کرده اید. به این نکتته توجه کنید که برای برقراری اتصال، حتما از ازکابل هارد اصل و باکیفیت کمک بگیرید.

نکته قابل توجه دیگر این است که بعضی از مدل های هارد اکسترنال علاوه بر کابل اصلی، به اتصال جداگانه به آداپتور برق نیاز می باشد و حتما متصل بودن آداپتور آن به برق را در صورتی که هارد شما هم این چنین طراحی شده است را بررسی کنید. علاوه بر این مورد، در برخی از مدل ها، برای روشن کردن دستگاه کلیدی وجود دارد که باید از روشن بودن آن اطمینان حاصل کرد.

2-امتحان کردن پورت های دیگر

از دیگر علت های وصل نشدن هارد اکسترنال می توان به مشکل پورت USB اشاره کرد. بعضی اوقات مشکل می تواند از پورت USB باشد یا که استاندارد آن از هارد پشتیبانی نمی کند. در این صورت بهتر است که به یکی دیگر از درگاه‌های سیستم، کابل خود را وصل کنید. متصل کردن هارد به گوشی یا لپ تاپ را در صورت حل نشدن مشکل امتحان کنید تا بتوانید بفهمید تا مشکل از لپ تاپ است یا هارد.

چرا هارد اکسترنال شناسایی نمی شود؟

3-سیستم را ری استارت کنید.

از راهکارهای معمولی می توان به ریستارت کردن سیستم اشاره کرد که در بسیاری از مواقع مشکل شما را برطرف می کند، برای شناسایی نشدن هارد اکسترنال نیز می توانید از این راه کار استفاده کنید. پس لپ تاپ یا سیستم خود را خاموش کنید و کابل برق را اگر سیستم به برق وصل می باشد، جدا کنید و دوباره کابل ها را پس از چند دقیقه انتظار وصل کرده و سیستم خود را دوباره روشن کنید.

4-درایو را بررسی کنید.

یکی از مواردی که باعث بروز باگ های مانند شناسایی نشدن هارد به وسیله سیستم می شود، قدیمی شدن درایو می باشد. مراحل زیر را در سیستم خود برای بررسی وضعیت درایو مربوط و به روزرسانی آن طی کنید:

1- به صورت همزمان، کلیدهای Windows + R را روی صفحه کلید فشار دهید.

2- عبارت devmgmt.msc در پنجره‌ای کوچکی که باز می شود وارد کرده و اینتر بزنید.

3- روی فلش کنار گزینۀ Disk drives، در لیست کلیک کنید.

4- روی نام درایور هارد اکسترنال خود از زیر گزینه ها، راست کلیک کنید.

5- می توانید از گزینه های مختلف در این مرحله کمک بگیرید.

6- ابتدا گزینه Update driver را امتحان کنید، باید درایور به صورت خودکار، با انتخاب این گزینه آپدیت شده و دوباره هارد پس از چند دقیقه به نمایش گذاشته شود. به سراغ گزینه بعدی در صورت حل نشدن مشکل بروید.

7- برای حذف کل درایو از روی سیستم، گزینه Uninstall device را انتخاب کنید، بعد سیستم را خاموش کرده و دوباره آن را بعد از چند دقیقه روشن کنید. به صورت خودکار، نصب دوباره درایو انجام می شود. گزینه بعدی را در صورت حل نشدن مشکل نخواندن هارد اکسترنال انجام دهید.

8- تب Driver را بعد از انتخاب گزینه properties، کلیک کنید.

9- با کلیک کردن روی گزینه Update Driver Software، دستورالعمل‌های بعدی را پشت سر بگذارید تاه به صورت اساسی درایو آپدیت شود.

5-بررسی هارد در مدیریت دیسک

باید راه دسترسی به آن در مدیریت دیسک یا Disk Management سیستم، در صورتی که هارد شما مشکل سخت افزاری و جدی پیدا نکرده باشد؛ حتی اگر در explorer file نمایش داده نشود، وجود داشته باشد. روی صفحه کلید خود به صورت هم‌ زمان، Win+X را برای بررسی خود در این بخش نگه دارید تا منوی روی سیستم شما باز شود و بعد Disk Management در میان گزینه‌های آن انتخاب کنید.

ی‌توانید دوباره از کلیدهای ترکیبی Win+R در صورت پاسخگو نبودن این روش کمک بگیرید. عبارت diskmgmt.msc باز شدن پنجرۀ run، وارد کرده و روی گزینه ok کلیک کنید تا در این صورت پنجرۀ مدیریت دیسک برای شما باز شود. حالا باید در لیست، هارد دیسک خود در درایوهای اصلی سیستم ببندید. می توانید در این صورت امیدوار باشید تا هارد شما مشکل جدی پیش نیامده است و ممکن است مشکل از پارتیشن بندی یا مواردی این چنینی باشد. ممکن است، New Volume را به جای نام درایو مشاهده کنید و یا وضعیت هارد خود را offline یا unallocated ببینید. در هر صورت، می‌توانید ترفندهای بعدی را برای حل هر کدام از این مشکلات استفاده کنید.

6-فعال کردن درایو

باید آنلاین یا آفلاین بودن، در صورت پیدا کردن نام هارد خود در پنجره مدیریت دیسک، بررسی کنید، برای انجام این کار، ابتدا با فشردن هم‌ زمان دکمه‌های Win+X و انتخاب گزینه Disk Management در سیستم خود، پنجرۀ مدیریت دیسک را باز کنید و در لیست نام هارد اکسترنال را پیدا کنید. سپس، می‌توانید وضعیت هارد خود را در کادر دوم سمت چپ پنجره مشاهده کنید. اگر دیسک روی حالت offline تنظیم شده است، گزینه online را با راست کلیک کردن روی آن انتخاب کنید. احتمالا ویندوز، پس از چند دقیقه انتظار موفق به شناسایی هارد شما خواهد شد. در غیر این صورت، غییر نام درایور شاید بتواند مشکل را برطرف کند.

چرا هارد اکسترنال شناسایی نمی شود؟

7-تغییر دادن نام درایو

1- وارد گزینه Disk Management با فشردن هم زمان دکمه های Win+X شوید.

2- روی نام هارد خود در این پنجره راست کلیک کنید و این نکته را در نظر داشته باشید که اگر نام هارد خود را در لیست پیدا نکردید، باید باید روی درایوری راست کلیک کنید که به نام New Volume دیده می‌شود.

3- گزینۀ Change Drive Letter and Paths را انتخاب کنید.

4- روی گزینۀ Add، در پنجرۀ جدیدی که ظاهر شده است کلیک کنید.

5- برای درایو خود یک حرف انتخاب و روی گزینه OK کلیک کنید. نکته قابل توجه این است که نامی که انتخاب کردید نباید با نام درایوهای اصلی یکی باشد.

8-پارتیشن بندی

1- پنجرۀ دیسک منیجر را باز کنید. برای انجام این کار، دکمه‌های ویندوز + x به صورت همزمان روی کیبورد فشار داده و گزینه Disk Management را انتخاب کنید.

2- درایوی که به هارد دیسک مربوط است را انتخاب کنید.

3- در قسمت پایین پنجره Unallocated، در صورت نیاز هارد به پارتیشن بندی، نمایش داده می شود.

4- روی همین قسمت پایین پنجره، راست کلیک کنید.

5-گزینۀ New Simple Volume را انتخاب کنید.

6- روی Next، برای رفتن به مرحلۀ بعد کلیک کنید.

7- در بخش Simple volume size in MB، حجمی برای اختصاص به هارد خود برحسب مگابایت و براساس ظرفیت هارد وارد کرده و روی next کلیک کنید. باید عدد نوشته شده در مقابل Maximum disk space را برای قابل استفاده بودن تمام ظرفیت هارد در این بخش بنویسید.

8-روی next کلیک کنید.

9- روی next بعد از انتخاب کردن گزینه format this volume کلیک کنید.

به این نکته توجه کنید که این مراحل باعث فرمت اطلاعات شما خواهد شد. پس تنها در صورتی این روش را به کار گیرید که نسخه‌ای دیگری از اطلاعات خود در دسترس دارید.

رسا با تجربه چندین ساله با بهترین روش ها مشکل هارد شما را شناسایی می کند. می توانید با گرفتن مشاوره از کارشناسان ما بهترین تصمیمات را بگیرید. برای ارتباط با رسا از طریق شماره های زیر می توانید با ما در تماس باشید.

02155958090

09205958191

مسن تر

5 دلیل برای ارتقاء به ویندوز 11

جدیدتر

سیستم مورد نیاز premiere pro

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید
دسته بندی محصولات
دنبال کردن:
jQuery(document).ready(function() {