بدلیل نوسان قیمت لطفا قبل از ثبت سفارش تماس بگیرید

کلینیک تعمیرات

بروزترین تجھیزات و کارشناسان مجرب

پشتیبانی و مشاوره

9205958191 - (98+)

چرا کامپیوتر بسازیم؟

ساختن یک رایانه شخصی می تواند در عین حال هیجان انگیز و طاقت فرسا باشد. بر خلاف یک پیش ساخته، شما باید در مورد بسیاری از چیزها پرس و جو کنید، قیمت ها را مقایسه کنید و اجزا را نهایی کنید. نه تنها محدود به خرید، بلکه ممکن است مجبور شوید رایانه شخصی را خودتان مونتاژ کنید، مگر اینکه کسی را داشته باشید که در این زمینه کمک کند.

بنابراین، بله، شما باید بدانید که در هنگام ساخت یک سیستم شخصی چه کاری انجام می دهید. اما، اگر آماده هستید و تحقیقات خود را انجام داده اید، ساختن یک رایانه شخصی باید ارزش آن را داشته باشد. این مقاله باید پاسخ دهد که چرا باید یک رایانه شخصی را روی رایانه های از پیش ساخته شده یا OEM مونتاژ کنید. در اینجا این است که چرا باید یک رایانه شخصی برای خود بسازید. برای ساختن یک رایانه شخصی برای خود باید زمان، بودجه و راحتی را در نظر بگیرید. هنگامی که در مورد آن مطمئن شدید، به فهرست دلایل تصمیم گیری نگاهی بیندازید!

برای ساختن یک کامپیوتر می توانید با واحد کلینیک تعمیرات ما در ارتباط باشید و در این باره از کارشناسان ما مشاوره های رایگان دریافت کنید.

  • مقرون به صرفه است

هنگام ساخت رایانه شخصی، می توانید برای رایانه ای که برای کارهای اصلی اداری و سرگرمی های رسانه ای مناسب است، به 300 تا 400 دلار بپردازید. البته، گزینه‌های از پیش ساخته‌شده زیادی در همین محدوده وجود دارد، اما ممکن است با رویکرد خودت انجام بده (DIY) کامپیوتر بهتری با هزینه کمتر بسازید.

این به این دلیل است که همیشه هزینه و هزینه قطعات در یک ماشین از پیش ساخته شده وجود دارد. با توجه به اینکه برند یا فروشگاه آن را برای شما مونتاژ می کند و آماده نگه می دارد، عادلانه است که برای این کار از شما هزینه بگیرند. با این حال، در بسیاری از موارد، آنها برای کاری که انجام می دهند، هزینه زیادی از شما دریافت می کنند.

بنابراین، اگر نمی خواهید هزینه غیر ضروری بپردازید، بهتر است خودتان آن را بسازید. این فقط صرفه جویی در هزینه پرداخت شده نیست. همچنین انتخاب های زیادی برای کاهش هزینه رایانه شخصی خود با استراتژی DIY دارید. به عنوان مثال، شما می توانید در مورد اجزای انتخابی خود انتخابی داشته باشید در حالی که برای کاهش بودجه خود مبادلات خاصی انجام می دهید. در مورد ماشین های از پیش ساخته شده، ممکن است شامل اجزای غیرضروری باشد که با نیازهای شما مطابقت نداشته باشد، که منجر به برچسب قیمت بالاتر می شود.

چرا کامپیوتر بسازیم؟

چرا برای چیزی که نیاز ندارید پرداخت کنید؟

درعوض، با انتخاب سخت افزار لازم تحت بودجه خود، در هزینه های خود صرفه جویی کنید و هزینه های غیر ضروری را حذف کنید. از این رو، سرمایه گذاری در مونتاژ رایانه شخصی تضمین می کند که بهترین ارزش را برای خرید به دست آورید.

  • آزادی انتخاب اجزای خود

همانطور که در بالا ذکر شد، شما می توانید با اجزای سازنده انتخاب کنید و بودجه ساخت خود را تنظیم کنید. علاوه بر آن، اگر ترجیح برند خاصی دارید یا می‌خواهید بهترین قطعات را از تولیدکنندگان مختلف دریافت کنید، می‌توانید این کار را انجام دهید.

فرض کنید اجزایی را بر اساس یک طرح رنگ خاص یا زیبایی شناسی ترجیحی می خواهید. به دنبال آن برو! چراغ های RGB می خواهید؟ شما آزادی را دارید کامپیوتری می‌خواهید که مناسب تنظیمات میز شما باشد؟ با خیال راحت این کار را انجام دهید! به طور خلاصه، شما امکانات نامحدودی برای ساخت یک کامپیوتر مطابق با نیاز خود دارید. مهم نیست چقدر احمق هستند.

با یک رایانه از پیش ساخته شده، مجموعه محدودی از گزینه های سفارشی سازی را دریافت می کنید. برخی از فروشگاه‌ها گزینه‌های مناسبی را ارائه می‌دهند، اما اغلب موارد عجیبی برای جلوگیری از آزادی کامل وجود دارد، مانند محدودیت در انتخاب کابینت یا قاب دستگاه.

  • گزینه های ارتقا آسان تر و بهتر برای آینده

بدون شک، گزینه‌های ارتقای متوسطی برای رایانه شخصی، چه از پیش ساخته یا مونتاژ شده، دریافت می‌کنید. با این حال، اگر خودتان آن را بسازید، می‌توانید قطعات بهتری را برای اطمینان از گزینه‌های ارتقای بیشتر و محافظت در آینده انتخاب کنید. به عنوان مثال، من یک رایانه شخصی با چندین گزینه ارتقای فضای ذخیره سازی و گزینه های ارتقای رم ساختم.

البته، همه به یک کامپیوتر با کیفیت بالا و مقاوم در برابر آینده نیاز ندارند. اما اگر شما فردی هستید که قصد دارید حداقل چهار تا پنج سال از رایانه استفاده کنید و هنوز هم فضایی برای ارتقاءهای آینده می خواهید، ساختن یک رایانه شخصی می تواند تصمیم عاقلانه ای باشد.

همچنین، به‌روزرسانی رایانه شخصی که ساخته‌اید معمولاً در مقایسه با یک دستگاه از پیش ساخته شده در دسترس‌تر است. به عنوان مثال، دستگاه از پیش ساخته شده ممکن است کابینتی نداشته باشد که به شما امکان می دهد درایو ذخیره سازی دیگری نگه دارید یا یک خنک کننده مایع اضافه کنید. بنابراین، وقتی خودتان آن را می‌سازید، می‌توانید به‌روزرسانی‌های احتمالی آینده را در نظر بگیرید و قطعات را بر اساس آن انتخاب کنید.

  • سیستم خنک کننده پیشرفته

اطمینان از اینکه بهترین خنک کننده را برای سیستم خود دریافت می کنید، کار سختی است. با این حال، زمانی که یک رایانه شخصی با استفاده از روش DIY بسازید، امکان پذیر است. یک ماشین از پیش ساخته شده ممکن است روی خنک کننده تمرکز کند یا نباشد. برای بیشتر موارد استفاده، هدف آنها قابل استفاده بودن است.

با این حال، اگر در حال ساخت یک رایانه شخصی هستید، گزینه های مختلفی برای اطمینان از خنک کننده بهینه برای سیستم خود خواهید داشت. و شایان ذکر است که هر چه خنک کننده شما کارآمدتر باشد، طول عمر قطعات شما افزایش می یابد.

  • قطعات با کیفیت بالاتر

در حالی که می توانید با ساخت یک رایانه شخصی مقدار زیادی پول پس انداز کنید، اما اگر بودجه مشکلی ندارد، می توانید قطعات با بهترین کیفیت را نیز انتخاب کنید. چه بخواهید حلقه های خنک کننده مایع سفارشی، یک منبع تغذیه با درجه طلا/پلاتین یا یک کارت گرافیک با بهترین حرارت، همه این کارها را انجام دهید.

اگر بودجه اجازه می دهد، می توانید یک مادربرد برای پردازنده خود تهیه کنید تا بهترین ترکیب از عملکرد و ویژگی ها را داشته باشد. حتی می‌توانید رم‌هایی را انتخاب کنید که با یک هیت سینک خوب به نظر می‌رسند. به عبارت دیگر، هنگام انتخاب اجزای باکیفیت برای رایانه شخصی شما محدودیت آسمان است.

  • کسب دانش در مورد سخت افزار کامپیوتر

اگر کنجکاو هستید که کامپیوترتان چگونه کار می کند/کار می کند، ساختن یک کامپیوتر شخصی یکی از بهترین راه ها برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن است. حتی اگر کسی به شما در ساختن آن کمک کند، با اجزای ضروری آشنا می شوید و ترکیب مناسبی از سخت افزار را برای بهترین عملکرد انتخاب می کنید.

به عنوان مثال، برای اطمینان از طول عمر قطعات خود به یک منبع تغذیه کارآمد نیاز دارید که با نوع رتبه بندی قابل تشخیص است. بنابراین، در این مورد، یک منبع تغذیه با درجه طلایی 80+ باید بازدهی بهتری نسبت به PSU با درجه برنز 80+ به شما بدهد. اگر با برخی از قوی‌ترین قطعات سر و کار دارید، باید منابع تغذیه پلاتینیوم/تیتانیوم را انتخاب کنید.

در مثالی دیگر، جفت کردن یک کیت رم در حالت دو کاناله می تواند عملکرد بهتری به شما بدهد. به طور مشابه، چیزهای زیادی وجود دارد که باید در فرآیند مونتاژ یک رایانه شخصی عالی برای خود جستجو کنید. ناراحت نباش اگر شروع می کنید، همیشه می توانید به انواع ویدیوها و راهنماهای نوشتاری آنلاین مراجعه کنید.

  • بدون نیاز به ضمانت های تمدید شده زیرا بهترین ها را دریافت می کنید

هنگامی که یک سیستم از پیش ساخته شده را خریداری می کنید، اغلب به چند سال ضمانت محدود می شود. با این حال، بسته به قطعاتی که خریداری می کنید، ضمانت ها می تواند تا 10 سال در هنگام ساخت رایانه شخصی ادامه یابد.

معمولا پردازنده و مادربرد به سه سال گارانتی محدود می شود. اما فن ها، AIO، کولر هوا، منبع تغذیه، رم، فضای ذخیره سازی و کارت گرافیک می توانند ضمانت هایی بین پنج تا ده سال ارائه دهند. به عنوان مثال، یک منبع تغذیه خوب با درجه طلای 80+ ده سال گارانتی به شما ارائه می دهد و یک خنک کننده مایع 5 سال گارانتی ارائه می دهد. و با چنین گارانتی، کامپیوتر را برای مدت طولانی نگه دارید.

چرا کامپیوتر بسازیم؟

  • بدون Bloatware از پیش نصب شده

خوشبختانه، شما کنترل کامل سیستم خود را در اختیار دارید. بنابراین، می‌توانید سیستم‌عامل مورد نظر خود، ابزارهای نرم‌افزاری را که می‌خواهید انتخاب کنید و تمیزترین پیکربندی را برای رایانه شخصی خود نگه دارید. سیستم های از پیش ساخته شده ممکن است با ابزارهای غیر ضروری از پیش نصب شده همراه باشند. البته، شما می توانید تجربه خود را از بین ببرید، اما گاهی اوقات می تواند آزاردهنده باشد.

  • عملکرد قابل اعتماد برای مدت طولانی

با توجه به اینکه می توانید بهترین ارزش را نسبت به پول خود داشته باشید، قطعات با کیفیت بالاتر و ضمانت نامه های بهتر را دریافت کنید، باید یک کامپیوتر قابل اعتماد برای طولانی مدت نیز تهیه کنید. یک رایانه از پیش ساخته شده ممکن است برخی مصالحه ها را انجام داده باشد که ممکن است بعداً مشکلاتی را ایجاد کند. اما، وقتی یک رایانه شخصی می‌سازید، با توجه به اینکه بهترین اجزای ممکن را متناسب با بودجه خود دریافت می‌کنید، می‌توانید از عملکرد آن اطمینان داشته باشید.

  • ارزش فروش مجدد خوب

بسیاری از ما قصد داریم برای مدت طولانی از کامپیوتر بدون نیاز به فروش آن استفاده کنیم. با این حال، به دلایلی، اگر قصد دارید رایانه خود را بفروشید، یک رایانه از پیش ساخته شده با توجه به کاهش ضمانت و کیفیت کلی آن، ارزش فروش مجدد خوبی نخواهد داشت.

اما، اگر یک رایانه شخصی را با استفاده از قطعات باکیفیت با ضمانت‌های بهتر مونتاژ کرده باشید، می‌تواند ارزش فروش مجدد خوبی را در مقایسه با قیمت دست دوم بازار برای شما به ارمغان بیاورد.

کنترل رایانه شخصی خود را به دست بگیرید و چیزی بسازید که شما را خوشحال کند.

با توجه به اینکه زمان کافی برای تحقیق و مونتاژ سیستم دارید، رایانه شخصی که می‌سازید باید نسبت به گزینه‌های از پیش ساخته شده برتر باشد. این فقط در مورد ارزش پیشنهادی، ضمانت های بهتر و آزادی نیست. همچنین به شما اطمینان و رضایت را از خرید شما می دهد.

برای برخی، این ممکن است طاقت فرسا یا وقت گیر باشد. البته، اگر گزینه دیگری ندارید، یک کامپیوتر از پیش ساخته شده هنوز خوب است. اما، اگر می توانید زمان صرف کنید تا بهترین استفاده را از پول خود ببرید، یک رایانه شخصی بسازید!

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق شماره های زیر با ما در ارتباط باشید.برای ارتباط با کارشناسان ما : 02155958090   09205958191

مسن تر

راهنمای گام به گام ساخت pc

جدیدتر

رایج ترین مشکلات سخت افزاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید
دسته بندی محصولات
دنبال کردن:
jQuery(document).ready(function() {