بدلیل نوسان قیمت لطفا قبل از ثبت سفارش تماس بگیرید

کلینیک تعمیرات

بروزترین تجھیزات و کارشناسان مجرب

پشتیبانی و مشاوره

9205958191 - (98+)

10 نکته آسان پشتیبان گیری از داده ها

مشکلات پشتیبان‌گیری در زندگی واقعی به ما یادآوری می‌کند که قبل از اینکه خیلی دیر شود از داده‌ها نسخه پشتیبان تهیه کنیم. هر چند وقت یک بار به پشتیبان گیری از اطلاعات رایانه خود فکر می کنید؟ اگر صادق باشیم، خیلی از ما باید جواب بدهیم، نه اغلب. ما می دانیم که پشتیبان گیری از داده ها مهم است، اما بسیاری از ما از داده های رایانه، تلفن یا رایانه لوحی خود به اندازه کافی و به طور منظم نسخه پشتیبان تهیه نمی کنیم.

بزرگترین دلایل از دست دادن داده ها عبارتند از:

 • دزدی لپ تاپ
 • حذف تصادفی / فایل های بازنویسی شده
 • قطعی برق و نوسانات برق
 • مایعات ریخته شده
 • فرسوده / خرابی ناگهانی هارد دیسک

درایوهای حافظه SSD خارجی، همچون مدل‌های Crucial X8 و X6، دارای دوام بالاتری هستند، که این ویژگی آنها را به انتخاب ایده‌آلی برای انتقال مکرر داده‌های شما به خارج از محل تبدیل کرده است. این درایوها همچنین با ظرفیت‌های تا 4 ترابایت، گزینه مقرون به صرفه‌ای برای بیشتر کاربران فراهم می‌کنند.

 1. تصمیم بگیرید که چه چیزی نیاز به پشتیبان گیری دارد

شما گزینه هایی برای شخصی سازی طرح پشتیبان خود دارید. بیشتر، ما در مورد محافظت از داده‌های با ارزش شما صحبت می‌کنیم: عکس‌ها، فیلم‌ها، موسیقی، اسناد شخصی و تلاش‌های خلاقانه دیجیتال، زیرا اینها داده‌هایی هستند که جایگزین کردن آنها اگر غیرممکن نباشد، سخت است. اما اگر صرفه جویی در زمان لازم برای بارگیری مجدد و سفارشی کردن مجدد تنظیمات برای شما مهم است، می توانید از تنظیمات، برنامه ها، برنامه ها و تنظیمات سیستم خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

 1. یک برنامه زمانی تنظیم کنید

یک برنامه پشتیبان منظم را انتخاب کنید که برای شما و حجم کاری شما منطقی باشد تا مطمئن شوید که از داده ها محافظت مداوم دارید. به طور معمول، اطلاعات شخصی شما باید اغلب پشتیبان گیری شود. اگر هر روز روی داده‌های مهم کار می‌کنید، پشتیبان‌گیری هر روز منطقی است. اگر اطلاعات شما کمتر تغییر می کند، ممکن است یک نسخه پشتیبان هفتگی کافی باشد.

 1. قانون پشتیبان 3-2-1

حداقل سه (3) نسخه از داده های خود را نگه دارید، دو (2) نسخه را در دستگاه های مختلف ذخیره کنید و حداقل یک (1) نسخه را در مکانی امن خارج از سایت نگه دارید. برای جزئیات بیشتر، “قانون پشتیبان گیری 3-2-1” را در وبلاگ Crucial بخوانید.

 1. بیش از تکیه بر ابر انجام دهید

سرویس‌های ابری راحت هستند و می‌توان آن‌ها را به صورت خودکار تنظیم کرد که بسیار عالی است. برای مثال، تلفن من بلافاصله از عکس‌ها و ویدیوهایم در گوگل نسخه پشتیبان تهیه می‌کند و من عاشق این ویژگی هستم. من به شدت خدمات ابری را برای یکی از نسخه های پشتیبان داده های شما توصیه می کنم. اما تمام اعتماد خود را به ابر نگذارید. اتکا به شخص ثالث برای مراقبت از خاطرات با ارزش و داده های مهم شما همیشه خطراتی دارد.

شرکت‌های ابری می‌توانند هک شوند، می‌توانند شرایط و توافقات خود را در هر زمان تغییر دهند، و بسیاری از آنها محدودیت‌هایی برای داده‌ها و عدم فعالیت دارند که می‌تواند عکس‌ها و اسناد غیرقابل جایگزینی را در معرض خطر قرار دهد.

 1. خودکار

همانطور که در سرویس های ابری اشاره کردم، پشتیبان گیری خودکار مفید است زیرا لازم نیست به خود یادآوری کنید که از داده های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید، همانطور که با کپی هایی که از دستگاه های SSD یا USB خارجی تهیه می کنید، این کار را انجام می دهید. بسته به نوع دستگاه و سیستم عاملی که استفاده می کنید، برنامه های مختلفی وجود دارد که پشتیبان گیری را خودکار می کند.

Windows Backup/File History یا macOS Time Machine دو نمونه هستند. راه‌اندازی بیشتر آنها با تایپ کردن «پشتیبان‌گیری» در عملکرد جستجو یا درخواست کمک از دستیار هوش مصنوعی کاملاً شهودی است. اگر تنظیم پشتیبان‌گیری خودکار همچنان به روشنی گل و لای است، دستورالعمل‌ها یا فیلم‌های آموزشی آسان‌تر را به‌صورت آنلاین جستجو کنید.

10 نکته آسان پشتیبان گیری از داده ها

 1. درایو خارجی مناسب را انتخاب کنید

درایو خارجی را انتخاب کنید که به اندازه کافی بادوام، سریع و جادار باشد تا همه داده های شما را در خود نگه دارد. درایوهای کوچک USB راحت و بسیار کوچک هستند، اما ممکن است فضای ذخیره‌سازی کافی برای همه داده‌های شما نداشته باشند و نمی‌توانند داده‌ها را به سرعت SSD منتقل کنند. درایوهای هارد دیسک خارجی (HDD) ارزان و جادار هستند، اما در مقابل ضربه‌ها و افت‌هایی که می‌تواند اطلاعات شما را غیرقابل نجات کند، آسیب‌پذیر هستند.

درایوهای حافظه SSD خارجی، همچون مدل‌های Crucial X8 و X6، دارای دوام بالاتری هستند، که این ویژگی آنها را به انتخاب ایده‌آلی برای انتقال مکرر داده‌های شما به خارج از محل تبدیل کرده است. این درایوها همچنین با ظرفیت‌های تا 4 ترابایت، گزینه مقرون به صرفه‌ای برای بیشتر کاربران فراهم می‌کنند.

 1. چند درایو خارجی را در نظر بگیرید

بسیاری از مردم ارزش دارد که به جای یک درایو با فضای زیاد، چندین درایو با ظرفیت کمتر داشته باشند. به این ترتیب آنها می توانند یک درایو پشتیبان اختصاص داده شده به موسیقی، دیگری برای عکس ها و دیگری برای فیلم ها داشته باشند. شاید آنها درایوهای جداگانه ای برای داده های شخصی مهم مانند پرونده های حقوقی، مالیاتی و پزشکی داشته باشند.

برخی از آنها درایوهای جداگانه برای کارهای جانبی یا کارهای خلاقانه دارند. اگر تصمیم دارید چندین درایو پشتیبان را نگه دارید، در نظر بگیرید که برای هر کدام چقدر ظرفیت نیاز دارید تا بیش از حد خرج نکنید.

 1. یک نسخه را خارج از سایت، در مکانی امن نگه دارید

این به نظر بی‌معنا است، اما بسیاری از ما این اشتباه را مرتکب می‌شویم که درایو(های) پشتیبان خارجی خود را دقیقاً در کنار رایانه خود قرار می‌دهیم (یا حتی با کابل USB از رایانه آویزان می‌شویم). در حالت ایده‌آل، یک گاوصندوق ضدآب یا ضد حریق خارج از محل، برای حداقل یک کپی از داده‌های شما بهترین است. اما حداقل دستگاه پشتیبان خود را در معرض دید قرار ندهید، جایی که احتمال دارد دزدان آن را همراه با سیستم شما بگیرند.

مسلماً استفاده از نسخه پشتیبان خارج از سایت خود هر روز عملی نیست، اما در صورت از دست دادن فاجعه بار، خوشحال خواهید شد که این کپی از داده های خود را داشته باشید، حتی اگر یک ماه گذشته باشد.

 1. یک دوست پشتیبان داشته باشید

اما از آنجایی که نگهداری آن درایو پشتیبان خارج از سایت دشوارترین است، ممکن است برای حفظ آن به بیش از یک یادآوری تقویم نیاز داشته باشید. من به شما پیشنهاد می کنم یک دوست قابل اعتماد یا یکی از اعضای خانواده را به عنوان دوست پشتیبان خود انتخاب کنید. این شخصی است که پشتیبان شما را ایمن نگه می دارد، در حالی که شما بک آپ آنها را ایمن نگه می دارید. با یک دوست پشتیبان، می توانید اغلب برای تبادل دیسک های پشتیبان برای نگهداری ایمن ملاقات کنید. مشوق؟ این یک بهانه عالی برای خوردن قهوه، ناهار، یا در زمین بازی یا پیاده روی در رودخانه است.

 

 1. دانش پشتیبان خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

اگر اقوام یا دوستانی دارید که در زمینه فناوری اطلاعات کافی ندارند، به آنها کمک کنید تا برنامه جامع پشتیبان خود را تنظیم کنند. این نه تنها شما را به یک فرد واقعاً خوب تبدیل می کند، بلکه می تواند در ادامه راه نیز مفید باشد. یک داستان هشداردهنده در مورد عمه سالخورده ای وجود دارد که چندین نسل از عکس های خانوادگی و شجره نامه ها را در یک دستگاه ابری ذخیره کرده بود، اما نه در یک درایو فیزیکی.

هنگامی که او درگذشت، هیچ کس نمی دانست که او این داده های گرانبها را ذخیره کرده است و در نهایت وقتی حساب ذخیره سازی ابری او غیرفعال و پاک شد، از بین رفت. با تنظیم یک برنامه با خانواده و دوستان، می توانید اطمینان بیشتری داشته باشید که داده های گرانبها حتی در سخت ترین زمان ها ایمن خواهند بود.

با پیروی از این نکات آسان پشتیبان‌گیری، با آگاهی از اینکه داده‌های شما امن و آماده بازیابی هستند، حتی اگر اتفاق غیرقابل تصوری برای سیستم شما رخ دهد، به خوبی در راه استراحت بهتر در شب خواهید بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما از طریق شماره های زیر در ارتباط باشید.  02155958090   09205958191  

مسن تر

اسمبل سیستم رندرینگ 2

جدیدتر

چگونه سیگنال وای فای را تقویت کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید
دسته بندی محصولات
دنبال کردن:
jQuery(document).ready(function() {