بدلیل نوسان قیمت لطفا قبل از ثبت سفارش تماس بگیرید

کلینیک تعمیرات

بروزترین تجھیزات و کارشناسان مجرب

پشتیبانی و مشاوره

9205958191 - (98+)

10 نکته برای مراقبت بهتر از لپ تاپ

آیا می خواهید تجربه محاسباتی خود را بهبود ببخشید؟ یا به دنبال راه های بهتری برای مراقبت از لپ تاپ خود هستید؟ در اینجا 10 نکته حرفه ای رایانه از متخصصان آورده شده است:

  1. لپ تاپ خود را به درستی خاموش کنید

اکثر مردم فقط یک بار درب لپ‌تاپ خود را می‌بندند. بسیار سریع است، لپ‌تاپ به حالت خواب می‌رود، وقتی دوباره آن را باز کنید همیشه برای شما آماده است. اما ممکن است بخواهید به جای اینکه همیشه آن را در حالت خواب نگه دارید، آن را به درستی خاموش کنید. و وقتی به درستی می گوییم، به معنای خاموش کردن آن از رابط سیستم است. تا زمانی که صفحه سیاه شود، دکمه پاور را نگه ندارید.

وقتی لپ‌تاپ خود را در حالت خواب قرار می‌دهید، داده‌های RAM جلسه قبلی شما در حافظه پنهان می‌مانند و تا زمانی که لپ‌تاپ را خاموش نکنید، به طور کامل ریست نمی‌شوند. حتی پس از بیدار شدن لپ‌تاپ، همه چیز در آنجا باقی می‌ماند و RAM ظرفیت حافظه کمتری برای کار کردن دارد.

خاموش کردن یا راه‌اندازی مجدد لپ‌تاپ می‌تواند این داده‌های ذخیره‌شده را بازنشانی کند و به شما یک صفحه تمیز برای کار دوباره بدهد. همچنین ممکن است بتوانید تعدادی از اشکالات یا مشکلات نرم افزاری را هنگام راه اندازی مجدد آن برطرف کنید. به همین دلیل است که ممکن است بخواهید قبل از اینکه چشمان خود را به سمت آن مرد فناوری اطلاعات بچرخانید، دو بار فکر کنید وقتی از او می پرسد “آیا دوباره سعی کرده اید آن را روشن و خاموش کنید؟”

  1. از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

شما هرگز نمی دانید چه اتفاقی برای لپ تاپ شما می افتد، حوادث غیرقابل اجتناب و خرابی های سخت افزاری ممکن است اتفاق بیفتد و احتمالا روز شما را خراب کند. ذخیره سازی امن و ایمن داده ها کلید جلوگیری از فجایع داده های از دست رفته است. هر نوع پشتیبان گیری از اطلاعات مکانی عالی برای ذخیره فایل های شما است.

اگر داده‌های زیادی دارید که نیاز به پشتیبان‌گیری منظم دارید، می‌توانید از میان سرویس‌های ذخیره‌سازی مبتنی بر ابر آنلاین مانند Google Drive یا Dropbox یا حتی سرویس‌های مبتنی بر اشتراک انتخاب کنید. اگر ترجیح می دهید همه چیز را روی یک هارد اکسترنال آفلاین داشته باشید، این نیز خوب است! می‌توانید فایل‌های خود را روی درایو بکشید و رها کنید یا از پشتیبان‌گیری ویندوز یا Apple Time Machine یک نسخه پشتیبان تهیه کنید.

هارد دیسک لپ تاپ شما ممکن است بعد از 3-5 سال از کار بیفتد. این بدان معنا نیست که کل لپ تاپ مرده است، بلکه فقط به این معنی است که باید هارد دیسک را تعویض کنید. برای جلوگیری از پرداخت هزینه بیشتر برای خدمات بازیابی اطلاعات، بهتر است مطمئن شوید که از تمام اطلاعات مهم شما نسخه پشتیبان تهیه شده است.

10 نکته برای مراقبت بهتر از لپ تاپ652

  1. پاکسازی دیسک

یک ابزار مفید در هر رایانه ویندوزی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند فضای هارد دیسک خود را پیدا کرده و آزاد کنید و به نام پاک کردن دیسک. متأسفانه برای لپ‌تاپ‌های مک‌بوک اپل هیچ ابزار داخلی برای پاک‌سازی دیسک وجود ندارد، اما تعدادی برنامه خارجی وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را نصب کنید و از آنها برای پاک کردن فضا استفاده کنید.

با کلیک راست بر روی درایو C محلی خود و کلیک بر روی “Properties” می توانید Disk Cleanup را پیدا کنید. از برگه “General” ظرفیت درایو خود را پیدا خواهید کرد و می توانید از Disk Cleanup در آنجا استفاده کنید.

Disk Cleanup می‌تواند نصب‌های به‌روزرسانی‌های قدیمی ویندوز یا فایل‌های موقتی را که دیگر به آن‌ها نیاز ندارید، پیدا کند. اگر به دنبال آزاد کردن فضای لپ تاپ خود هستید، ابتدا از این ابزار استفاده کنید. سپس می‌توانید فایل‌های بزرگی را پیدا کنید که عکس‌ها یا ویدیوهایی را که می‌توانید به یک هارد دیسک خارجی منتقل کنید یا به سادگی حذف کنید.

  1. برنامه ها را هنگام راه اندازی غیرفعال کنید

اگر می خواهید لپ تاپ شما سریعتر و بدون وقفه بوت شود، ممکن است بخواهید برخی از برنامه های راه اندازی را غیرفعال کنید. این برنامه‌ها طوری تنظیم شده‌اند که پس از روشن کردن رایانه به‌طور خودکار باز شوند. وقتی لپ‌تاپ شما هنگام راه‌اندازی چیزهای دیگری برای کار کردن دارد، می‌تواند کل فرآیند را کند کند.

همیشه می‌توانید پس از راه‌اندازی رایانه، برنامه‌های مورد نیاز خود را راه‌اندازی کنید، این فقط یک موضوع راحت است. برنامه‌های برنامه راه‌اندازی در لپ‌تاپ‌های ویندوزی را می‌توان از Task Manager و System Preferences در Apple MacBooks غیرفعال کرد.

از تب Startup Task Manager، می‌توانید تأثیر راه‌اندازی هر برنامه را ارزیابی کنید و انتخاب کنید که راه‌اندازی خودکار آن‌ها غیرفعال شود. همچنین باید از قبل اهمیت این برنامه ها را در نظر بگیرید. برنامه های راه اندازی در Apple macOS به عنوان آیتم های ورود شناخته می شوند. می توانید آنها را از تنظیمات سیستم > کاربران و گروه ها > موارد ورود پیدا کنید.

  1. دسترسی خود را با میانبرهای صفحه کلید بهبود دهید

میانبرهای صفحه کلید تنها با چند ترکیب کلید می توانند کار را برای شما آسان تر کنند. با برخی از این میانبرها، مجبور نخواهید بود موس خود را به جایی که نیاز دارید بیاورید یا حتی از پنجره های مختلف عبور کنید. در اینجا چند میانبر مفید صفحه کلید وجود دارد که زندگی شما را آسان تر می کند:

رایانه شما را قفل می کند: Win + L (ویندوز) / Cmd + Ctrl + Q (اپل)

یک پنجره را کوچک می کند: Win + D (ویندوز) / کنترل ماموریت (اپل)

پنجره را می بندد: Ctrl + W

یک برگه بسته مرورگر را لغو می کند: Ctrl + Shift + T (ویندوز) / Cmd + Shift + T (اپل)

  1. لپ تاپ خود را روی سطوح صاف و جامد استفاده کنید

لذت بردن از برنامه تلویزیونی مورد علاقه خود در رختخواب یکی از لذت های بزرگ زندگی است. اما می تواند عواقبی به همراه داشته باشد. استفاده از لپ تاپ بر روی سطوح پارچه ای مانند تخت خواب یا مبل توصیه نمی شود، زیرا این کار می تواند دریچه های لپ تاپ را مسدود کند.

این نوع انسداد می تواند به سیستم خنک کننده لپ تاپ شما فشار وارد کند. دریچه های مسدود شده باعث می شود هوای گرم از لپ تاپ سخت تر پخش شود. این خطر گرم شدن بیش از حد را افزایش می دهد.

10 نکته برای مراقبت بهتر از لپ تاپ653

  1. داخل لپ تاپ را تمیز کنید

هوای فشرده یک راه حل سریع و آسان برای تمیز کردن لپ تاپ است. برای کل فرآیند نیز به ابزارهای زیادی نیاز ندارید. می توانید یک قوطی هوای فشرده را از هر فروشگاه بزرگ سخت افزاری یا لوازم الکترونیکی تهیه کنید. آنها معمولا با یک نازل کوچک ارائه می شوند که می تواند به شکاف های کوچک بین اجزای لپ تاپ برسد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که درب پایینی لپ تاپ را باز کنید و خرده ها یا گرد و غباری که در داخل آن گیر کرده است را بیرون بیاورید.

تمیز کردن لپ تاپ یک عادت مهم مراقبت از رایانه است که باید حفظ شود. نه تنها لپ تاپ را تمیز نگه می دارید، بلکه خطر داغ شدن بیش از حد لپ تاپ را نیز کاهش می دهید. وقتی گرد و غبار زیادی در داخل لپ تاپ انباشته شده باشد، گرد و غبار می تواند گرما را به دام بیندازد و فشار زیادی به فن ها وارد کند.

  1. از پوشش صفحه کلید استفاده کنید

استفاده از پوشش صفحه کلید بیشتر یک روش پیشگیرانه برای تمیز نگه داشتن لپ تاپ است. ممکن است متوجه آن نشوید، اما گرد و غبار و خرده‌های لپ‌تاپ می‌توانند به راحتی از طریق شکاف‌های کیبورد وارد لپ‌تاپ شوند. بنابراین این پوشش‌های صفحه کلید می‌توانند جلوی این اتفاق را بگیرند.

  1. ضربه های ملایم، نه کلیک

قطعات متحرک لپ تاپ به دلیل استفاده مداوم ما بیشتر مستعد شکستن هستند. این شامل تاچ پد لپ تاپ نیز می شود. سعی کنید به جای کلیک کردن روی صفحه، روی صفحه لمسی ضربه بزنید. با استفاده نکردن زیاد از قطعات متحرک آن، مطمئناً می توانید طول عمر تاچ پد را افزایش دهید.

10 نکته برای مراقبت بهتر از لپ تاپ654

  1. روشنایی صفحه نمایش خود را کم کنید

صفحه نمایش هر لپ تاپ با نور پس زمینه آن روشن می شود. این معمولاً یک چراغ LED است که احتمالاً در طول عمر لپ‌تاپ می‌سوزد. برای صرفه جویی در مصرف انرژی و طول عمر نور پس زمینه، ممکن است بخواهید هر زمان که می توانید روشنایی صفحه را کم کنید.

تعمیرات تخصصی در کلینیک رسا

ما برای کمک اینجا هستیم! در بخش خدمات کامپیوتری رسا، تکنسین‌های با تجربه ما همیشه خوشحال هستند که در مورد هر مشکل رایانه‌ای کمک کنند. از مک‌بوک‌های اپل گرفته تا رایانه‌های رومیزی ویندوز، ما می‌توانیم مشکلات رایانه‌ای که شما دارید را ارزیابی و تعمیر کنیم. آیا به ارتقای لپ تاپ یا رایانه رومیزی خود فکر می کنید؟ ما همچنین می‌توانیم در مورد نحوه انجام آن مشاوره ارائه دهیم.

پرزنت حضوری 02155958090

مشاوره آنلاین 09205958191

مسن تر

سیستم مورد نیاز نرم افزار اتوکد

جدیدتر

راهنمای تمیز کردن لپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید
دسته بندی محصولات
دنبال کردن:
jQuery(document).ready(function() {