بدلیل نوسان قیمت لطفا قبل از ثبت سفارش تماس بگیرید

کلینیک تعمیرات

بروزترین تجھیزات و کارشناسان مجرب

پشتیبانی و مشاوره

9205958191 - (98+)

5 مورد از بزرگترین مشکلات ویندوز 11

ویندوز 11 دارای بسیاری از ویژگی‌ها و پیشرفت‌های جدید نسبت به نسخه قبلی خود، یعنی ویندوز 10 است. از رابط کاربری جدید گرفته تا پشتیبانی از برنامه اندروید، دلایل زیادی برای انتقال شما به سیستم‌عامل جدید وجود دارد. اما قبل از انجام این کار، مواردی وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید. بیایید بارزترین مشکلات ویندوز 11 را در حال حاضر ببینیم.

  1. تناقضات رابط کاربری ویندوز 11

از زمان ویندوز 8، مایکروسافت می خواست عناصر رابط کاربری قدیمی ویندوز را به نفع یک رویکرد مدرن حذف کند. اما حتی با وجود قدرت مایکروسافت پشت این کار، رابط کاربری قدیمی تا به امروز باقی مانده است.

با ویندوز 10، مایکروسافت بسیاری از عناصر را مدرن کرد. این شرکت با ویندوز 11 همه چیز را یک قدم جلوتر برد. در نتیجه، ویندوز 11 بسیار تمیزتر و از نظر زیبایی شناختی نسبت به ویندوز 10 به نظر می رسد.

ناهماهنگی رابط کاربری یک مشکل بزرگ در ویندوز 11 است. از یک طرف، برنامه شیک تنظیمات وجود دارد. از سوی دیگر، کنترل پنل قدیمی وجود دارد. به طور مشابه، بقایایی از زبان طراحی Aero ویندوز ویستا مانند نمادهای جعبه گفتگو وجود دارد. در اینجا حتی ویندوز XP نیز در رابط کاربری نمایش داده می شود. کافی است بگوییم، پس از سال‌ها استفاده از رابط‌های کاربری که به‌جای کلیت‌های متجانس به نظر می‌رسند، مایکروسافت باید رابط کاربری ویندوز 11 را سازگار کند.

5 مورد از بزرگترین مشکلات ویندوز 11

  1. محدودیت های نوار وظیفه

حداقل بگوییم نوار وظیفه ویندوز 11 قطبی شده است. برای برخی، این تازه سازی است که نوار وظیفه همیشه به آن نیاز داشته است. برای دیگران، این یک آشفتگی با عملکرد اصلی از دست رفته است. در حالی که نمی‌توانیم انکار کنیم که آخرین نسخه نوار وظیفه ویندوز مدرن به نظر می‌رسد، باید از نبود بسیاری از ویژگی‌های اصلی نوار وظیفه ابراز تاسف کنیم.

برای شروع، نمی توانید اندازه نوار وظیفه را تغییر دهید یا آن را جابه جا کنید. در ویندوز 10، می توانید نوار وظیفه را در اطراف نمایشگر به جهت دلخواه خود حرکت دهید. شما همچنین می توانید آن را بلندتر کنید. شما نمی توانید هیچ یک از اینها را در ویندوز 11 انجام دهید. کمبود این ویژگی های اصلی نوار وظیفه بسیار گیج کننده است.

در مرحله بعد، نمی توانید نمادهای نوار وظیفه را کوچکتر کنید. بار دیگر، این یک گزینه در ویندوز 10 بود. چرا مایکروسافت آن را حذف کرد؟ ما نمی دانیم. همین مورد برای مشاهده زمان و تاریخ در چند مانیتور نیز صادق است. ساعت و تاریخ را می‌توانستید روی مانیتور دوم ویندوز 10 ببینید. مایکروسافت نیز بدون هیچ دلیلی این ویژگی را حذف کرد.

همین امر در مورد منوی زمینه که با کلیک راست بر روی نوار وظیفه ظاهر می شود. در ویندوز 10، منوی زمینه پر از گزینه های سفارشی سازی مانند نمایش/پنهان کردن دکمه ها است. در ویندوز 11، منوی زمینه تنها به یک گزینه “تنظیمات نوار وظیفه” محدود می شود.

به زبان ساده، مایکروسافت باید نوار وظیفه را تعمیر کند و مطمئن شود که حداقل به اندازه عملکرد ویندوز 10، اگر نه بیشتر، عمل کند. همانطور که همه چیز در حال حاضر پیش می رود، نوار وظیفه ویندوز 11 احساس می شود عجولانه و ناقص است.

5 مورد از بزرگترین مشکلات ویندوز 11

 

  1. محدودیت های منوی استارت ویندوز 11

مایکروسافت به طور قابل توجهی منوی استارت را با ویندوز 11 اصلاح کرده است. همچنین هیچ کاشی زنده وجود ندارد. و لیست طولانی همه برنامه هایی که از ویندوز 10 می شناسید نیز از بین رفته است. می‌توانید برنامه‌ها را به منوی استارت پین کنید و برنامه پیشنهادی یا پراستفاده‌شده را ببینید.

منوی شروع جدید دارای یک سری مشکلات است. به عنوان مثال، وقتی برنامه‌های پیشنهادی را حذف می‌کنید، یک فضای خالی بزرگ در پایین منوی استارت باقی می‌ماند. این فقط طراحی بدی است.

حذف کاشی‌های زنده بدون ارائه جایگزین، تصمیم بحث‌برانگیز دیگری است. مطمئناً همه Live Tiles را دوست نداشتند. اما، اگر به درستی مورد استفاده قرار گیرد، اطلاعات مفیدی ارائه کردند. با منوی شروع جدید، ما تمام دسترسی به این اطلاعات را در یک نگاه از دست داده ایم.

علاوه بر این، هیچ راهی برای گروه‌بندی برنامه‌ها در ویندوز 10 وجود ندارد. تنها کاری که می‌توانید انجام دهید این است که برنامه‌ها را پین کنید.

به طور خلاصه، مایکروسافت بسیاری از ویژگی ها را از منوی استارت جدید تغییر داده یا حذف کرده است بدون اینکه به کاربران گزینه هایی برای انصراف از این تغییرات بدهد. اگر این شرکت می خواهد ویندوز 11 بهترین تجربه ویندوز تا به امروز باشد، باید به کاربران این امکان را بدهد که منوی استارت ویندوز 11 را سفارشی کنند.

  1. Bloatware ویندوز 11

این اجتناب ناپذیر به نظر می رسد که هر وقت کسی می خواهد در مورد ویندوز صحبت کند، باید در مورد bloatware که همراه آن است صحبت کند. ویندوز 10 مملو از بازی هایی بود که کسی بازی نمی کرد و برنامه هایی که هیچ کس استفاده نمی کرد. و به همین ترتیب، bloatware هنوز در ویندوز 11 یک مشکل است.

مایکروسافت یا باید بسته‌بندی برنامه‌هایی را که مردم نمی‌خواهند متوقف کند، یا باید ابزار ساده‌ای به کاربران ارائه دهد تا همه bloatware‌ها را از ویندوز 11 حذف کنند. این نه تنها از طریق یک سیستم‌عامل سبک‌تر، عملکرد را بهبود می‌بخشد، بلکه همچنین افزایش تجربه کاربری.

5 مورد از بزرگترین مشکلات ویندوز 11

 

  1. اشکالات و ناسازگاری های متعدد

اگر از ما بپرسید، ویندوز 7 آخرین باری بود که مایکروسافت یک سیستم عامل را بدون اشکالات و ناسازگاری های عمده منتشر کرد. ویندوز ویستا، 8 و 10 همگی مملو از باگ بودند. متاسفانه، ویندوز 11 یکی دیگر از شروع های دشوار مایکروسافت است. به عنوان مثال، برخی از مشکلات قدیمی چاپگر که برای مدت طولانی ویندوز 10 را درگیر کرده است، هنوز در ویندوز 11 وجود دارد.

یکی از بزرگترین مشکلات مربوط به چاپگر در ویندوز 11، آسیب پذیری PrintNightmare است. این یک مشکل در ویندوز 10 بود و مایکروسافت ادعا کرد که پس از انتشار چندین به‌روزرسانی، آن را برطرف کرده است. اما طبق گزارش ها، این به روز رسانی ها این مشکل را برطرف نکردند و PrintNightmare همچنان در حال اجرا است.

به طور خلاصه، اگر سری به Subreddits ویندوز بزنید، به احتمال زیاد با کاربرانی مواجه خواهید شد که از باگ های ویندوز 11 شکایت دارند. نیازی به گفتن نیست که مایکروسافت باید باگ های اصلی ویندوز 11 را برطرف کند. اگر بخواهد کاربران کاربران را مجبور به انتقال به سیستم عامل جدید کنند، حداقل باید مشکلات قدیمی را برطرف کند.

ویندوز 11 شروع سختی دارد، اما پتانسیل بالایی دارد

به نظر می رسد که مایکروسافت ویندوز 11 را با عجله عرضه کرده است. بسیاری از ویژگی ها یا نیمه کاره هستند یا به طور مستقیم وجود ندارند. موضوع bloatware نیز وجود دارد. سپس، ما اشکالات را داریم.

بنابراین، مایکروسافت کارهای زیادی برای انجام دادن دارد. اما این مسائل را برای لحظه ای کنار بگذارید تا متوجه شوید که ویندوز 11 پتانسیل زیادی دارد. بیایید امیدوار باشیم که این شرکت این پتانسیل را ارائه دهد.

برای اطلاعات بیشتر با شماره 02155958090 و یا از طریق شماره تلفن 09205958191 به صورت آنلاین با ما در ارتباط باشید.

مسن تر

بهترین موتور رندرینگ برای بلندر

جدیدتر

چگونه CPU سیستم خود را ارتقا بدهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید
دسته بندی محصولات
دنبال کردن:
jQuery(document).ready(function() {