بدلیل نوسان قیمت لطفا قبل از ثبت سفارش تماس بگیرید

کلینیک تعمیرات

بروزترین تجھیزات و کارشناسان مجرب

پشتیبانی و مشاوره

9205958191 - (98+)

آموزش ذخیره سازی و حفظ اطلاعات

در مقالات گذشته به آموزش نصب نرم افزار ها و یا پاک کردن اصولی آنها پرداختیم و در اینجا درباره سازماندهی کردن هارد دیسک خود چه برای نرم افزارها و یا چه برای اطلاعاتی که دارید و یا حتی کنترل آن میپردازیم چون این مشکل ممکن است برای خیلی از کاربران پیش آمده باشد.

شما وقتی هارد دیسکتون پارتیشن بندی میشود، یعنی جدا جدا و تفکیک میشود، بهترین حالت آن است که این هارد دیسک خود و حافظه دراز مدت کامپیوترتون را مدیریت بکنید، به جهت اینکه در حقیقت شما یک بایگانی دارید در سیستم خود که این بایگانی نیاز به محافظت دارد.

خیلی از اطلاعاتی که شما در هارد دیسک خود محافظت میکنید ممکن است براتون بسیار ارزشمند باشد و گاهی اوقات از دست دادن آنها میتواند شما را خیلی ناراحت بکند. خیلی اوقات ویروسی شدن آن هم میتواند آزار دهنده باشد.

آموزش ذخیره سازی و حفظ اطلاعات

توصیه ما

توصیه و گفته ما این است که اصولا شما برای مطالبی که نیاز دارید به صورت بکاپ و ذخیره باشد، باید از درایوی غیر از درایو C استفاده بکنید. علی رغم اینکه شما از درایو دیگری استفاده میکنید، باید پوشه بندی بکنید تا خیلی مرتب فایل هاتون سازماندهی شده تا دسترسی راحتتری به آنها داشته باشید.

یک نکته بسیار مهم این است که درست است که ویندوز یک آپشنی را قرار داده تا شما بتوانید به راحتی و سریع پوشه جدید ایجاد بکنید؛ چه از روش راست کلیک و یا چه انتخاب گزینه بالای صفحه ها تا یک پوشه به نام نیو فولدر ایجاد کنید،مشکلی در این روش ها نیست چون یک راه میانبر است و خیلی زودتر و سریعتر شما به کار خود می رسید ولی به دو جهت ما با اینکار مخالف هستیم به دلیل این که ممکن است ایرادهایی برایتان به وجود بیاورند.

ممکن است خیلی وقت ها مشکل ویروسی شدن سیستم برای همه پیش آمده باشد بعضی از ویروس های جدید برای این طراحی و هدف گزاری شدند که دقیقا فایل های نیو و جدید را تخریب بکنند. وقتی شما فایل را به نام نیو فولدر ایجاد میکنید، این فایل ها در معرض خطر قرار خواهند گرفت. پس توصیه ما این است که به هیچ وجه سعی نکنید که آن فایل ها را در دراز مدت به همان نام نیو فولدرباقی بگذارید، حتما نامی برایشان قرار بدهید تا بتوانید آن هارا طبقه بندی بکنید.

وقتی شما میایید و فایل ها را در آن درایو به نام نیو فولدر یک دو سه درست میکنید و دسته بندی میکنید، بعد ها برای خودتون هم مشکل ساز خواهد شد و سازمندهی شما ناقص و بهم خورده میشود و حتی اگر فایل شما پاک بشود هنگام ریکاوری به مشکلات زیادی برخواهید خورد. پس حتما سعی کنید برای فایل های خود نامی انتخاب بکنید تا به مشکلی برنخورید.

چرا درایو C من پر است؟

اکثراً، فایل‌های بیهوده بزرگ، فایل‌های بزرگ، برنامه‌های نصب شده عظیم و فایل‌های موقت، پس از استفاده طولانی مدت از رایانه شخصی، بیشترین فضا را در درایو C سیستم شما اشغال می‌کنند. بنابراین روش موثر دیگری که می توانید امتحان کنید، آزاد کردن فضای هارد دیسک است.

آموزش ذخیره سازی و حفظ اطلاعات

اگر رایانه شما گزارش می دهد که فضای درایو C خالی است، احتمالاً با یک یا چند مورد از شرایط ذکر شده در زیر مواجه خواهید شد:

  • سیستم عامل ویندوز کند می شود یا بسیار کند می شود
  • فضای ذخیره سازی کم برای ذخیره داده ها و فایل های بیشتر
  • برای نصب آپدیت ویندوز به اندازه کافی بزرگ نیست
  • برای نصب برنامه در دسترس نیست

آزاد سازی فضای هارد دیسک

روش موثر که می توانید امتحان کنید، آزاد کردن فضای هارد دیسک است. با استفاده از موارد زیر میتوانید فضای هارد خود را آزاد کنید:

  •  پاکسازی دیسک
  •  حذف فایل های موقت
  •  سطل آشغال خالی
  •  پاک کردن فایل های بزرگ بی فایده
  •  فایل ها و برنامه های بزرگ را به درایو دیگری انتقال دهید
مسن تر

آموزش تنظیمات امنیتی ویندوز 10 و دیفندر

جدیدتر

بررسی بهترین پاور های کولر مستر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید
دسته بندی محصولات
دنبال کردن:
jQuery(document).ready(function() {