بدلیل نوسان قیمت لطفا قبل از ثبت سفارش تماس بگیرید

09205958191
از شنبه تا پنجشنبه هر هفته
info@rsa-co.com

کلینیک تعمیرات

بروزترین تجھیزات و کارشناسان مجرب

پشتیبانی و مشاوره

9205958191 - (98+)

اتصال آمپلی فایر به میکسر

گاهی اوقات داشتن یک میکسر به تنهایی کافی نیست. برای دریافت ولوم مناسب از تجهیزات خود به یک آمپر نیاز دارید. بدون مورد مناسب که سازگار باشد، ممکن است با سطح صدا ضعیفی روبرو شوید. کارشناسان صوتی ما یک راهنمای گام به گام آسان برای درک نحوه اتصال آمپلی فایر به میکسر را برای تنظیم بهتر و روان تر مورد بحث قرار می دهند.

5 مرحله ای که باید هنگام اتصال میکسر به آمپلی فایر دنبال کنید: اگر میکسر صوتی شما فاقد قدرت کافی است و می خواهید یک اتاق را پر کنید یا با جمعیت روبرو شوید، باید از یک تقویت کننده استفاده کنید. خوشبختانه، اتصال میکسر دیجیتال یا آنالوگ خود به یک پاور آمپر فرآیند پیچیده ای نیست، اگرچه ممکن است مصرف برق را افزایش دهد. در اینجا مراحل نحوه اتصال یک میکسر به یک آمپلی فایر با اجزای مختلف آورده شده است.

اتصال آمپلی فایر به میکسر

مرحله 1: هر دو دستگاه را از برق بکشید و خاموش کنید

هنگام اتصال دو دستگاه، مطمئن شوید که همه دستگاه ها را از هر گونه اتصالات الکتریکی جدا کرده و خاموش کنید تا از اتصال کوتاه، اختلال یا صدا جلوگیری شود. پس از آن، بلندگوها را در جایی که می‌خواهید بایستند قرار دهید تا مطمئن شوید که سیم بلندگو کشیده و صاف می‌شود، بدون اینکه کابل بلندگوی اضافی در پایین سمت راست، جایی که بلندگوها قرار دارند، سیم پیچ شده باشد.

مرحله 2: کابل بلندگوی چپ را وارد کنید

وقتی تمام رایانه های خود را از پریز وصل و خاموش کردید، باید سیم بلندگوی سمت چپ را وصل کنید. انتهای یک سر سیم بلندگو را به جک های خروجی میکسر صدا که در امتداد پشت قطعه در سمت راست قرار دارد وصل کنید.

سپس می توانید بلندگوها را به گونه ای وصل کنید که به شما امکان می دهد “L/Monitor” را برای یک جک و “R/L+R” را برای دیگری ببینید. همچنین سوئیچی پیدا خواهید کرد که به شما امکان می دهد بین استفاده از نمایشگر و استفاده از بلندگوها یا فقط استفاده از بلندگوهای روی میکسر یکی را انتخاب کنید.

مرحله 3: دوشاخه ها را در انتهای دیگر میکسر قرار دهید

پس از آن، دقیقاً مانند مرحله دو، دوشاخه‌های طرف دیگر ترکیب را به آمپر برقی در جک‌های صدا، کابل بلندگوی سفید را به جک سمت چپ و کابل بلندگوی قرمز را به جک سمت راست وصل کنید. بعد از اینکه کابل‌های بلندگو را به انتهای بلندگوها وصل کردید، دوبار بررسی کنید که سیم‌کشی مطمئنی داشته باشند

و اگر همه جک‌ها را از میکسر به بلندگوها وصل می‌کنید، باید مستقیماً از میکسر به بلندگوها وصل کنید. این باعث می شود بلندگوهای تقویت شده وصل شود در حالی که جک نمایشگر روی میکسر برای تنظیم مانیتور باز بماند.

اگر از راه‌اندازی سیستم مانیتور استفاده می‌کنید، سیم را از میکسر به بلندگوها وصل کنید. در شرایط خاص، سطح خط از آمپر را می توان مستقیماً به بلندگوها هدایت کرد و سپس کابل های بلندگوی بلندگوی سمت راست را می توان مستقیماً به خروجی های استریو دوم در بلندگوی سمت چپ هدایت کرد.

اتصال آمپلی فایر به میکسر

مرحله 4: سیم های برق را به بلندگوها وصل کنید

پس از قرار دادن دوشاخه ها در انتهای دیگر میکسر، مرحله بعدی این است که سیم های برق را به بلندگوها وصل کنید، آنها را به منبع تغذیه وصل کنید و هم بلندگو و هم میکسر را روشن کنید. اما ابتدا میکسر و سپس آمپلی فایر را روشن کنید، قبل از روشن کردن کنترل سطوح خروجی صدا، مطمئن شوید که سطوح پایین هستند. همچنین می توانید از لغزنده های صدا برای تنظیم صدا استفاده کنید.

با این حال، قبل از اینکه بخواهید صدای آمپلی فایر را به هر سطح، زیر و بمی و فرکانس تغییر دهید، انتخاب می کنید که دکمه انتخاب آمپلی فایر را در یکی از جک های صدا قرار داده و آن را به میکسر درایو اضافه کنید.

مرحله 5: اتصال خود را بررسی کنید

در نهایت، هنگامی که مراحل و اقدامات فوق را انجام دادید، آخرین مرحله این است که اتصال خود را برای برد صوتی خود دوباره بررسی کنید. اگر آمپلی فایر شما همچنان به بلندگوها متصل است و میکسر شما دارای سیگنال صوتی است که از آن عبور می کند، باید مطمئن باشید که صداهایی که تولید می کند راضی کننده هستند.

اطمینان حاصل کنید که تمام تنظیمات صدا در پخش کننده سی دی یا سایر دستگاه ها کم شده است، سپس میکسر و سپس تقویت کننده PA را روشن کنید و به تدریج کنترل های سطح خروجی را افزایش دهید. اگر آمپلی فایر PA شما با کابل مناسب به بلندگوها متصل باشد و میکسر شما سیگنال صوتی را از طریق ورودی دریافت کند، کیفیت صدای عالی خواهید داشت! برای بررسی تنظیمات صدا را کمی تنظیم کنید.

اتصال آمپلی فایر به میکسر

آیا میکسر به تقویت کننده نیاز دارد؟

یک میکسر در بیشتر موارد به تقویت کننده های قدرت نیاز ندارد. میکسرهای موجود امروزی نیز جلوه‌های داخلی را ارائه می‌کنند و نیاز به دستگاه‌های خارجی را کاهش می‌دهند. اما اگر در مورد تقویت صدا صحبت می کنید – مانند مخلوط کردن صداهای زنده، به تقویت کننده نیاز خواهید داشت.

نتیجه

حالا که فهمیدید میکسر و آمپلی فایر چیست و چگونه میکسر را به آمپلی فایر وصل کنید. می بینید که کار سختی نیست. مراحل را با دقت گام به گام دنبال کنید. این دو به یکدیگر یک مرحله ضروری برای اطمینان از عملکرد عالی بلندگوها است.

اگر تمامی این راه ها را امتحان کردید ولی براتون نتیجه ای نداشته، می تونید با ما تماس بگیرید تا توی نصب بلندگو ها و یا متصل کردن آمپلی فایر به میکسر به شما عزیزان کمک کنیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

پرزنت حضوری 02155958090

مشاوره آنلاین 09205958191

مسن تر

دوقلوهای افسانه ای بهرینگر

جدیدتر

چیدمان اصولی بلندگوها برای هیئت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید
دسته بندی محصولات
jQuery(document).ready(function() {