بدلیل نوسان قیمت لطفا قبل از ثبت سفارش تماس بگیرید

09205958191
از شنبه تا پنجشنبه هر هفته
info@rsa-co.com

کلینیک تعمیرات

بروزترین تجھیزات و کارشناسان مجرب

پشتیبانی و مشاوره

9205958191 - (98+)

بلنگو پسیو چه کاربردی دارد؟

باندها انواع مختلفی دارند که باندهای پسیو یکی از انواع مختلف باندها می باشد که این باندها همانطور که اسمشان پیداست، غیرفعال (passive) می باشند. به باندهایی که برای کار کردن و راه اندازی به یک منبع تغذیه خارجی مانند آمپلی فایر نیاز دارند، باندهای پسیو گفته می شود. یکی از دلایلی که این نوع باندها از محبوبیت زیادی برخوردارند این است که سیستم صوتی خود را با استفاده از آمپلی فایر قدرتمندتر کنید و آن را ارتقا دهید. با استفاده از کابل این نوع باندها به یکدیگر متصل می شوند.

یکی از تفاوت هایی که باندهای اکتیو و پسیو با یکدیگر دارند البته به جز ظاهر و عملکردهای دیگر، کیفیت صدای نهایی می باشد. خودتان باید تعیین کننده‌ اجزای بلندگوی پسیوتان باشید پس نتیجه میگیریم برای اینکه یک آمپلی فایر خوب تهیه کنید و اجرا با یکدیگر هماهنگی داشته باشند باید تخصص کافی در این زمینه داشته باشید. به بهترین کیفیت صدا با هماهنگ کردن شدت و توان این تجهیزات باهم می رسید.

اما باز هم امکان تداخل سیگنال بین اسپیکرها نیز وجود دارد. به دلیل قوانین فیزیک این تداخل ها  هر چقدر هم که برای جلوگیری از تداخل فرکانسی و ایجاد نویز تلاش کنید، اتفاق میوفتند. عواملی مانند کراس اور، سیم های طویل پخش شده در گرداگرد اتاق و تجهیزات بیرونی انتقال دهنده سیگنال سبب ایجاد نویز و یا تداخل سیگنال می شوند. به حداقل رسیدن این نویزها و تداخل سیگنال از جمله تلاش های طراحان اسپیکر می باشد.

بلنگو پسیو چه کاربردی دارد؟635

با استفاده از یک سیگنال تقویت شده باندهای پسیو وظیفه خود را انجام می دهند. سیگنال به یک فرکانس پایین و قوی در مدار در این نوع باندها مربوط می شود که کراس اوور نام دارد. دلایلی که باندهای پسیو پرطرفدارتر هستند و مشتریان بیشتر این باندها را نسبت به بندهای اکتیو انتخاب می کنند، جوانب مثبت و منفی باندهای پسیو مانند دیگر اسپیکرها می باشد و همچنین انعطاف پذیری در‌کاربرد این نوع باندها و موارد استفاده از آن ها می باشد.

با وجود هر چه بیشتر اتصالات کابل یا تجهیزات، امکان تداخل در مسیر سیگنال نیز وجود دارد. برای به حداقل رساندن این تداخل ها، طراحان تمام قابلیت ها را در این تجهیزات قرار می دهند. استفاده از این باندها در فضاهای سر بسته باعث می شود که کابل ها را در اطراف اتاق بکشید اما در صورتی که به این کابل ها نیاز ندارید می توانید از اسپیکرهای کوچک تر و سبک تر استفاده کنید که به کابل کشی نیازی ندارند.

کراس اوور چیست؟

محل قرارگیری یک کراس اوور پسیو، قبل از اسپیکرها بوده و از اجزایی مانند مقاومت، سلف و خازن برای انتقال و تقسیم سیگنال از آمپلی فایر به اسپیکرهای با فرکانس های مختلف استفاده می شود که می توان به ووفر، تیوتر و میان رده ها اشاره کرد.

اتوموبیل ها بیشترین کاربرد کراس اوور پسیو را دارند. از چندین درایور مختلف در سیستم های صوتی برای کمک به تولید صدای با کیفیت، استفاده می شود. اما هدف اسپیکر اتصال هر درایور به یک فرکانس خاص می باشد. بیشتر کراس اوور هایی که در سیستم های صوتی اتومبیل قرار می گیرند، پسیو می باشد به دلیل اینکه به منبع تغذیه خارجی نیازی ندارند. یک نوع پسیو از سیگنال صوتی که از طریق آن جریان می یابد، تغذیه می شود. از سلف و خازن در این نوع کراس اوور ها مورد استفاده قرار می گیرند.

بلنگو پسیو چه کاربردی دارد؟636

کراس اوور اسپیکر پسیو چیست؟

برای اینکه فرکانس برای درایورهای مختلف یک باند تنظیم شود، به یک چرخه کراس اوور در اسپیکرهای پسیو نیاز می باشد. علاوه بر این از آمپلی فایر برای تقویت سیگنال صوتی در این نوع اسپیکرها استفاده می شود. یک باند پسیو که دارای توییتر و ساب ووفر جداگانه می باشد برای تامین فرکانس مورد نیاز این ساب ووفر و تیوتر نیاز است تا سیگنال توسط چرخه ای به نام کراس اوور به فرکانس های بالا و پایین تقسیم گردد.

بلنگو پسیو چه کاربردی دارد؟637

ویژگی های بلنگو پسیو

به کابل برق و پریز جدا برای کار کردن اسپیکرهای پسیو احتیاجی نمی باشد. از طریق اتصال به تقویت کننده خارجی برق موردنیاز آن ها تامین می‌شود. فقط یک کابل برای انتقال برق و سیگنال صوتی در باندهای پسو نیاز دارید. برق و سیگنال صوتی به وسیله دو کابل مجزا در باندهای اکتیو دریافت می شود.

باندهای پسیو به دلیل نبود تقویت کننده یا همان آمپلی فایر داخلی از وزن کمتری برخوردارند. امپدانس خروجی تقویت کننده، مقاومت داخلی و تراز توان هنگام خرید و یا استفاده از باندهای پسیو، با یکدیگر تطبیق داده شوند.

پشت اسپیکرهای پسیو بر خلاف باندهای اکتیو که پیچ های ولوم، هیت سینک، ورودی فلش و USB قرار دارند، ساده می باشد و با درست تنظیم شدن زاویه اسپیکرهای پسیو، می توانید از بهترین خروجی صدا استفاده کنید.

می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره های زیر با ما در ارتباط باشید.

02155958090  و  09205958191

مسن تر

سیستم مورد نیاز premiere pro

جدیدتر

میکسر صدا چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید
دسته بندی محصولات
jQuery(document).ready(function() {