بدلیل نوسان قیمت لطفا قبل از ثبت سفارش تماس بگیرید

کلینیک تعمیرات

بروزترین تجھیزات و کارشناسان مجرب

پشتیبانی و مشاوره

9205958191 - (98+)

 بهترین میکروفون برای سخنرانی

زمانی که به یک میکروفون نیاز دارید، برای اینکه بهترین میکروفون را تهیه کنید، اقدام به تحقیق درمورد ویژگی های میکروفون می کنید و یا به بازار یا سایت های فروش تجهیزات صوتی مراجعه می کنید تا بتوانید بهترین میکروفون را برای خود انتخاب و تهیه کنید. اما رعایت یک سری نکات قبل از خرید به شما کمک می کند تا بهترین میکروفون را تهیه کنید. آشنایی با انواع مختلف میکروفون و اصطلاحات آن، به شما در خرید یک میکروفون خوب کمک می کند. میکرفون ها انواع مختلفی دارند مانند میکروفون داینامیک و کاندنسر.

میکروفون های داینامیک

این دسته از میکروفون ها، توسط وسایل الکترونیکی خود انرژی تولید می کنند و اجزای آن ها قابل حمل هستند. این میکروفون ها به آمپلی فایر داخلی، باتری و منبع تغذیه خارجی نیاز ندارند. میکروفون های داینامیک برای تولید سیگنال های الکتریکی از میدان مغناطیسی استفاده می کنند که جریان الکتریکی به فلز منتقل می شود که در این صورت یک شکل از انرژی را به شکل دیگر تبدیل می کند.

بهترین میکروفون برای سخنرانی

میکروفون های کاندنسر

میکروفن های کاندنسر، میکروفون هایی هستند که دارای حساسیت بالایی می باشند و بیشتر در استودیوها برای ضبط صدا با جزئیات بالا مورد استفاده قرار می گیرند. این میکروفون ها دارای یک صفحه حساس به نام دیافراگم هستند که در این صورت صدا به این دیافراگم برخورد می کند و دیافراگم براساس شدت صدا حرکت می کند که در داخل میکروفون این حرکت به انرژی الکتریکی تبدیل می شود.

الگوی قطبی

الگوی قطبی در میکروفون، نشان دهنده شکل حساسیت میکروفن نسبت به صدا می باشد. در واقع الگوی قطبی یعنی میکروفون در کدام جهت حساسیت بیشتر و در کدام جهت حساسیت کمتری دارد. الگوی قطبی مهم ترین ویژگی یک میکروفون است. این ویژگی به دسته تمام جهته، دو جهته و تک جهته تقسیم می شوند.

تمام جهتی یا (Omnidirectional)

این الگو که اولین الگو کاربردی می باشد، تمام جهتی یا Omnidirectional نام دارد. این میکروفون ها در همه جهات و زوایا صدا را دریافت می کنند و صدایی کاملا طبیعی را به شما ارائه می دهد. از این میکروفون ها می توانید برای تولید پادکست و ضبط صدای افراد استفاده کنید.

دو جهتی یا (Bidirectional)

میکروفون هایی که دارای این الگو می باشند، صدای را از دوجهت میکروفون دریافت می کنند، جلو و پشت. همچنین این میکروفون ها نویزهای اطراف را حذف می کنند. در استودیوها، برای ضبط استریو از این میکروفن استفاده می کنند.

تک جهتی یا (Cardioid)

این دسته از میکروفون ها، الگوی کاردیوئید (Cardioid) نام دارند که به آن الگوی قطبی نیز می گویند. این الگو صدا تنها از یک زاویه، از جلوی میکروفون دریافت می کنند. از این میکروفون ها بیشتر در تولید پادکست و برای انجام استریم استفاده می کنند.

پاسخ فرکانسی

در واقع پاسخ فرکانسی به معنای دامنه های فرکانسی است که یک میکروفون دریافت می کند که به وسیله بالاترین و پایین ترین فرکانس با هرتز Hz نشان داده می شود. برای مثال، پاسخ فرکانسی یک میکروفون مناسب برای خوانندگی بین ۸۰ هرتز تا ۱۵ کیلوهرتز می باشد. و میکروفونی با دامنه فرکانسی 50 هرتز، مناسب برای سازهای کوبه ای است.

امپدانس میکروفون

امپدانس یکی از آن ویژگی هایی است که برای داشتن کیفیت صدای مناسب، باید به آن دقت کنید. امپدانس در واقع، اندازه‌گیری مقاومت برحسب اهم در برابر جریان متناوب در مدار و هنگام اعمال ولتاژ است. اگر این پارامتر عدد کمتری داشته باشد، می تواند بدون افت کیفیت طول کابل میکروفون را افزایش دهد و در این صورت به تقویت کننده هایی با امپدانس ورودی بالا و گران تر، کمتر نیاز خواهیم داشت و در صورت کم بودن امپدانس ورودی تقویت کننده، سیگنال صدا نیز کمتر دچار افت می شود.

بهترین میکروفون برای سخنرانی

  • میکروفون AKG مدل D5

یکی از بهترین میکروفون ها برای اجرای زنده و سخنرانی، میکروفون AKG مدل D5 است. جنس این میکروفون فوق العاده، از جنس فلز و وزن آن 320 گرم می باشد. این میکروفون بسیار مقاوم است و از کیفیت بالایی برخوردار است. این میکروفون عالی دارای الگوی قطبی سوپرکاردیوئید می باشد که صدایی با کیفیت را به شما ارائه می دهد. استفاده از یک فیلتر low_cut در ساخت این میکروفون به شما این امکان را می دهد که نویزهای پایین را کاهش دهید و دارای امپدانس 600 اهم می باشد و از دیگر ویژگی های این میکروفون حساسیت بالا و نویز پایین می باشد.

بهترین میکروفون برای سخنرانی

  • میکروفون Shure  مدل SM58

یکی دیگر از میکروفون هایی که برای سخنرانی از گزینه های عالی می باشد، میکروفون Shure مدل SM58 است. این میکروفون دارای جنس فوق العاده چدن با رنگ استاتیک و وزن 298 گرمی می باشد و صدایی که به شما ارائه می دهد، صدای باکیفیت و طبیعی می باشد. این میکروفون دارای الگوی قطبی کاردیود با پاسخ فرکانسی 50 هرتز تا 15 کیلوهرتز می باشد همین موضوع به شما صدایی شفاف و بدون نویز را ارئه می دهد. و دارای امپدانس 150 اهم و متغییر تا 300 اهم می باشد و بسیار مقاوم و محکم می باشد.

بهترین میکروفون برای سخنرانی

 

بنابراین برای خرید میکروفون بهتر است که با انواع میکروفون و ویژگی های آن آشنا باشید. اگر به یک میکروفون عالی برای سخنرانی نیاز دارید، برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طریق شماره های زیر اقدام فرمایید.

02155958090  و  09205958191

مسن تر

چیدمان اصولی بلندگوها برای هیئت

جدیدتر

بهترین هدفون استودیویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید
دسته بندی محصولات
دنبال کردن:
jQuery(document).ready(function() {