بدلیل نوسان قیمت لطفا قبل از ثبت سفارش تماس بگیرید

کلینیک تعمیرات

بروزترین تجھیزات و کارشناسان مجرب

پشتیبانی و مشاوره

9205958191 - (98+)

بهترین میکروفون برای ضبط صدا

شما نمی توانید ارزش یک میکروفون خازنی را دست کم بگیرید، به خصوص وقتی صحبت از ضبط آواز یا اجرای آواز به میان می آید. توانایی میکروفون شما در گرفتن صدای شما و حذف صداهای منحرف کننده از فضای ضبط، دو عامل مهم در تعیین کیفیت کلی صدای شما هستند. اینجا جایی است که بهترین میکروفن خازنی برای آواز می تواند با تصویر مطابقت داشته باشد.

بنابراین، چه در یک  تجهیزات استودیوی ضبط حرفه ای و چه در راحتی در خانه خود وکال را ضبط کنید، به یک میکروفون خازنی خوب نیاز دارید. در این راهنمای دقیق، همه چیزهایی را که در مورد میکروفون های خازنی باید بدانید، و همچنین نحوه انتخاب مدلی را که برای شما مناسب تر است، کشف خواهید کرد.

بهترین میکروفون برای ضبط صدا

میکروفون خازن یا میکروفون پویا

میکروفون های خازنی از نظر فرکانس و پاسخ های گذرا نسبت به میکروفون های پویا برتری دارند. آنها به معنای واقعی کلمه بهترین میکروفون ها برای ضبط صدا هستند. یک میکروفون خازنی برای ایجاد سیگنال الکتریکی به ظرفیت خازنی بستگی دارد. یک صفحه رسانا یک دیافراگم باریک در انتهای خروجی میکروفون است، در حالی که دیگری یک صفحه پشتی سفت و سخت است.

فاصله بین دیافراگم و صفحه پشتی به دلیل ارتعاشات ناشی از عبور امواج صوتی از دیافراگم تغییر می کند. این پدیده منجر به تغییر در ظرفیت مدار می شود. خازن نوسان به یک سیگنال الکتریکی تبدیل می شود و سپس به تقویت کننده، میز میکس یا رابط صوتی شما ارسال می شود.

ویژگی خاص این طراحی یک دیافراگم نازک است که نسبت به دیافراگم های موجود در انواع دیگر میکروفون ها آزادانه تر و سریع تر می لرزد. بنابراین، میکروفون‌های خازنی پاسخ فرکانسی وسیع‌تری دارند و به آن‌ها اجازه می‌دهند صداها را با دقت بالاتری بازسازی کنند. آنها به ویژه در دریافت نویزهای ظریف بالاتر از طیف فرکانس که خارج از دسترس حتی برخی از بهترین میکروفون های پویا هستند، موثر هستند. به همین دلیل، نوازندگان از میکروفون های خازنی برای ضبط گیتارهای آکوستیک استفاده می کنند.

میکروفون های خازنی اغلب به یک منبع تغذیه خارجی برای مدار داخلی خود نیاز دارند (همچنین به عنوان برق فانتوم نیز شناخته می شود). بنابراین، شما باید یک رابط صوتی یا منبع تغذیه فانتوم طراحی شده برای آنها خریداری کنید. اگر می خواهید از میکروفن خازن خود بیشترین بهره را ببرید.

مواردی که باید هنگام جستجوی میکروفن خازنی برای ضبط صدا در نظر بگیرید

اگر در استودیوهای خانگی ضبط می‌کنید، انتخاب میکروفون مناسب بسیار مهم است، که معمولاً مانند استودیوهای حرفه‌ای، آکوستیک پیشرفته را ندارد. بنابراین در اینجا لیستی از مواردی است که باید هنگام خرید یک میکروفون خازنی در نظر داشته باشید.

  • تغییرات در الگوی پیکاپ

الگوی پیکاپ به ناحیه ای اشاره دارد که میکروفون صدا را از آنجا دریافت می کند. به عنوان مثال، یک میکروفون مجهز به یک کپسول همه جهته صدا را (تقریباً) به خوبی از جلو و عقب دستگاه دریافت می کند. اگر می‌خواهید گروه کوچکی از خوانندگان یا نوازندگان سازهای کوبه‌ای را ضبط کنید، یا فضایی عالی داشته باشید و می‌خواهید علاوه بر صدای واقعی که ضبط می‌کنید، ویژگی‌های طبیعی اتاق را نیز در نظر بگیرید، یک الگوی پیکاپ همه‌جهت می‌تواند ویژگی خوبی باشد. .

هنگام ضبط صداهای زنده با استفاده از میکروفون خازنی، به یک الگوی قطبی نیاز دارید که کاردیوئید یا سوپرکاردیوئید باشد، زیرا این میکروفون ها قادر به دریافت صداهای بسیار ظریف هستند.

  • محدوده دینامیک و فضای سر

وقتی یک میکروفون خازنی گران‌تر می‌خرید، برای محدوده دینامیکی و فضای سر که باید با آن کار کنید، هزینه می‌کنید. محدوده دینامیکی را به عنوان تفاوت بین ساکت ترین و بلندترین سطوحی که دستگاه ضبط می تواند تولید کند در نظر بگیرید. در حالی که برخی از میکروفون‌ها پاسخی فوق‌العاده در کل محدوده دینامیکی خود خواهند داشت، میکروفون‌های دیگر چنین پاسخی ندارند.

  • ساخت و ساز

مهم نیست که چقدر مراقب باشید، در نهایت میکروفون خود را از دست خواهید داد. ضربه های تصادفی به راحتی میکروفون های خازنی را به دلیل ساختار مکانیکی آنها از بین می برد. میکروفون خازنی انتخابی شما باید مجهز به پایه ضربه گیر باشد تا به کپسول آسیبی نرسد.

علاوه بر این، باید از یک میکروفون خازنی مجهز به فیلتر پاپ یا شیشه جلو برای کاهش صداهای ناخواسته و انفجاری استفاده کنید. میکروفون‌های خازنی به‌ویژه در برابر ضربه‌ها آسیب‌پذیر هستند و فیلتر پاپ خارجی در محیط زنده غیرعملی است.

  • محدوده فرکانس

هنگام جستجو برای سطوح بالای اطلاعات در همه فرکانس ها، محدوده فرکانس ضروری است. اگر صدای عمیقی دارید، میکروفون باید بتواند صدا را بدون تحریف کیفیت گفتار شما، حتی اگر بلند باشد، دریافت کند. همین اصل در مورد صداهایی با لحن بالاتر نیز صدق می کند.

اگر می‌خواهید رجیسترهای بالاتر و جزئیات دقیق‌تر صدای خود را بدون تحریف ضبط کنید، میکروفونی با محدوده فرکانس بالا بخرید.

  • tube ها در مقابل FET ها

مدار فعال داخلی یک میکروفون خازنی یا بر اساس فناوری لوله از دهه 1900 یا فناوری FET حالت جامد از دهه 1940 خواهد بود. صدای تولید شده توسط FET ها، بر خلاف گرمای غنی از هارمونیک که توسط لوله ها ایجاد می شود، تمیزتر و خالص تر است.

بهترین میکروفون برای ضبط صدا

آیا میکروفون های خازنی برای وکال بهتر هستند؟

بله، میکروفون های خازنی از نظر حساسیت، پاسخ فرکانسی و محدوده دینامیکی برتر هستند. بنابراین، مطمئنا، آنها برای آواز بهتر هستند. به عنوان مثال، میکروفون های خازنی هنگام ضبط آواز یا سازهای آکوستیک در یک استودیو، بالاترین کیفیت را ایجاد می کنند.

کلمات پایانی

بهترین راه برای استفاده از میکروفون این است که صدای تمام شده ای را که می خواهید تصور کنید و سپس از آن برای رسیدن به آن استفاده کنید. میکروفون ها و برنامه های صوتی مختلف نتایج متفاوتی را ارائه می دهند. با این اوصاف، آزمایش با هر تعداد میکروفون که می توانید در دستان خود داشته باشید، بهترین راه برای یافتن این است که کدام یک برای نیازهای شما ایده آل است.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان گروه رسا تماس بگیرید و از آنها مشاوره ی رایگان دریافت کنید.    02155958090    09205958191

مسن تر

اهمیت سیستم پرسرعت در حسابداری

جدیدتر

بهترین سیستم برای تولید موسیقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید
دسته بندی محصولات
دنبال کردن:
jQuery(document).ready(function() {