بدلیل نوسان قیمت لطفا قبل از ثبت سفارش تماس بگیرید

کلینیک تعمیرات

بروزترین تجھیزات و کارشناسان مجرب

پشتیبانی و مشاوره

9205958191 - (98+)

تفاوت باند اکتیو و پسیو

بلندگوها ساده ترین محصولات برای خرید نیستند. مردم معمولاً بلندگوها را با هدف خاصی خریداری می‌کنند، اما با انتخاب بی‌پایانی از سبک‌ها، اندازه‌ها و قیمت‌های مختلف استقبال می‌شوند. اگر چیزهای زیادی در مورد صدا نمی دانید، واضح است که می تواند ترسناک باشد.

انتخاب اکتیو یا پسیو

اگر تجهیزات صوتی می‌خرید، یکی از انتخاب‌های اصلی که باید انجام دهید این است که باندهای اکتیو یا پسیو می‌خواهید. همه بلندگوها در یکی از این دسته بندی ها قرار می گیرند و تفاوت باند اکتیو و پسیو همیشه واضح نیست.

 • باند های اکتیو چیست؟

بلندگوی اکتیو، بلندگوی با تقویت کننده داخلی است. آنها اغلب به عنوان بلندگوهای برقی شناخته می شوند زیرا باید به سوکت یا باتری وصل شوند. آنها برای تولید صدا به اجزای اضافی نیاز ندارند و می توانید دستگاه های صوتی خود را مستقیماً به آنها وصل کنید.

 • باند های پسیو چیست؟

بلندگو پسیو  بلندگوی بدون تقویت کننده داخلی است. برای اینکه کار کنند، باید به یک تقویت کننده متصل شوند. آنها توسط آمپلی فایر تغذیه می شوند و بنابراین نیازی به وصل شدن ندارند. برای استفاده از بلندگوهای پسیو، باید دستگاه های صوتی خود را به آمپلی فایر متصل کنید.

تفاوت باند اکتیو و پسیو

مزایا و معایب اسپیکرهای اکتیو

خرید بلندگوهای اکتیو آسانتر است و برای تنظیم صحیح نیازی به دانش صوتی ندارند.

مزایا:

 • تنظیم بلندگوهای اکتیو آسان تر است

راه اندازی بلندگوهای اکتیو به طور قابل توجهی آسان تر است. شما به سادگی دستگاه صوتی خود را وصل می کنید و آنها بدون نیاز به اجزای دیگر کار می کنند.

 • بلندگوهای اکتیو ممکن است صدای بهتری داشته باشند

صدای بلندگوهای اکتیو همیشه بهتر از پسیو نیستند، اما می دانید که با خرید آنها چه چیزی به دست می آورید. آمپلی فایر داخلی است و برای تولید کیفیت صدای مطلوب با بلندگو طراحی شده است.

بلندگوهای غیرفعال یا همون پسیو نیاز دارند که تقویت کننده خود را انتخاب کنید. کیفیت صدا به توانایی شما در انتخاب یک بلندگو و تقویت کننده مناسب برای یکدیگر بستگی دارد.

 • بلندگوهای اکتیو از فضای کمتری استفاده می کنند

بلندگوهای اکتیو سنگین تر از پسیو هستند، زیرا دارای تقویت کننده داخلی هستند. اما تقویت کننده داخلی همچنین به این معنی است که آنها فضای کمتری را اشغال می کنند. اگر می خواهید چیزی قابل حمل داشته باشید یا فضای زیادی در دسترس ندارید، این بلندگوهای اکتیو را ایده آل می کند.

 • بلندگوهای اکتیو Wi-Fi و بلوتوث دارند

اسپیکرهای اکتیو اغلب به Wi-Fi و بلوتوث برای پخش بی سیم صدا مجهز هستند. بلندگوهای پسیو را می توان برای پخش بی سیم استفاده کرد، اما فقط در صورتی که به تقویت کننده ای با آن عملکرد متصل باشد.

معایب:

 • بلندگوهای اکتیو گران تر هستند

اسپیکرهای اکتیو معمولا گرانتر هستند. با این حال، توجه به این نکته مهم است که بلندگوهای غیرفعال اگرچه ارزان تر هستند، اما نیاز به خرید یک تقویت کننده جداگانه دارند.

 • بلندگوهای اکتیو را نمی توان ارتقا داد

اسپیکرهای فعال از نظر سفارشی سازی و ارتقاء محدود هستند. اگر چیزی قوی تر می خواهید تقویت کننده قابل تعویض نیست.

تفاوت باند اکتیو و پسیو

مزایا و معایب بلندگوهای پسیو

بلندگوهای پسیو سفارشی سازی بیشتری را ارائه می دهند، اما باید بدانید که چه چیزی می خرید.

مزایا:

 • بلندگوهای پسیو به شما امکان می دهند آمپلی فایر را انتخاب کنید

بلندگوهای پسیو به شما این امکان را می دهند که آمپلی فایر خود را انتخاب کنید. به شرطی که در انجام این کار راحت باشید، یک بلندگوی پسیو گزینه های بیشتری از نظر کیفیت صدا فراهم می کند. شما همچنین می توانید با اجزای مختلف آزمایش کنید تا زمانی که ترکیبی را که دوست دارید پیدا کنید.

 • بلندگوهای پسیو به راحتی قابل ارتقا هستند

ارتقاء سیستم‌های بلندگوی پسیو آسان‌تر است. اگر می‌خواهید تقویت‌کننده را جایگزین کنید یا قطعه‌ای را اضافه کنید، می‌توانید بدون تعویض بلندگو این کار را انجام دهید. تعمیر سیستم های بلندگوی پسیو به همین دلیل آسان تر است. اگر آمپلی فایر کار نمی کند، می توانید آن را تعمیر یا تعویض کنید. اگر تقویت کننده یک بلندگوی اکتیو خراب شود، ممکن است لازم باشد کل بلندگو را تعویض کنید.

 • بلندگوهای پسیو در اندازه های بیشتری موجود هستند

بلندگوهای پسیو در طیف وسیع تری از اشکال و اندازه های مختلف موجود هستند. همچنین می توانید هر تعداد که می خواهید به یک سیستم اضافه کنید. این با بلندگوهای اکتیو مقایسه می شود که برای کار مستقل طراحی شده اند و نمی توان آنها را با هم ترکیب کرد.

 • بلندگوهای پسیو نیازی به وصل شدن ندارند

اسپیکرهای پسیو توسط تقویت کننده تغذیه می شوند و بنابراین نیازی به وصل شدن به پریز ندارند. این به شما امکان می دهد یک سیستم بلندگو با سیم های کمتر ایجاد کنید.

بلندگوهای اکتیو نیاز به یک سیم دارند که به منبع صدا (مگر اینکه بی سیم) و یک سیم به منبع تغذیه برود. بلندگوهای پسیو هم برق و هم صدا را از یک سیم دریافت می کنند. همچنین نیازی به نگه داشتن بلندگوهای پسیو در کنار پریز برق وجود ندارد.

معایب:

 • بلندگوهای پسیو به دانش صوتی نیاز دارند

اگر تجهیزات صوتی را درک نکنید، ممکن است بهترین عملکرد را از بلندگوهای پسیو دریافت نکنید. کیفیت صدای بلندگوهای پسیو به شدت به تقویت کننده ای که استفاده می کنید و نحوه تنظیم سیستم بستگی دارد.

 • بلندگوهای پسیو قابل حمل نیستند

بلندگو های غیرفعال یا همان پسیو نمی توانند کاری انجام دهند مگر اینکه به یک تقویت کننده متصل شوند. این باعث می شود که اگر چیزی قابل حمل می خواهید کاملاً نامناسب باشند.

تفاوت باند اکتیو و پسیو

کدام یک برای شما مناسب است؟

بلندگوهای اکتیو ایده آل هستند اگر می خواهید چیزی را تنظیم کنید که به راحتی تنظیم شود و به اجزای اضافی نیاز نداشته باشد. از آنجایی که آمپلی فایر داخلی است، می دانید که همه چیز از قبل برای تولید صدای بهینه تنظیم شده است. بلندگوهای اکتیو برای هر هدفی که قابلیت حمل اهمیت دارد نیز محبوب هستند.

بلندگوهای پسیو گزینه های بیشتری را ارائه می دهند و به شما امکان می دهند سیستم صوتی خود را سفارشی کنید. اگر نوع خاصی از آمپلی‌فایر را می‌خواهید یا گزینه ارتقاء می‌خواهید، بلندگوهای پسیو منطقی‌تر هستند. از آنجایی که آنها نیازی به وصل شدن ندارند، آنها همچنین گزینه های اضافی را در مورد محل قرار دادن آنها ارائه می دهند.

صدای بلندگوهای اکتیو و پسیو اغلب یکسان است

بلندگوهای اکتیو و پسیو اغلب برای یک هدف مناسب هستند. در حالی که استفاده حداکثری از بلندگوهای پسیو مستلزم درک تجهیزات صوتی است، هیچ کدام از گزینه ها لزوما صدای بهتری نسبت به دیگری تولید نمی کنند.

هر دو نوع اسپیکر در سیستم‌های صوتی خانگی محبوب هستند و بنابراین، بلندگوی مناسب شما تا حد زیادی به ترجیحات شخصی بستگی دارد. خرید و نصب بلندگو های اکتیو ساده ترین است، اما بلندگوهای پسیو به شما این امکان را می دهند که آمپلی فایر خود را انتخاب کنید.

اگر هنوز نمیدونید که باند اکتیو براتون بهتره یا پسیو میتونید از مشاوره رایگان ما کمک بگیرید. از آنجایی که نزدیک محرم هست و برای اجرای زنده و هیئت ها به باند های حرفه نیاز دارید، باید بهترین ها رو انتخاب کنید. اگر محصول مورد نظرتون رو از رسا تهیه کنید، علاوه بر گارانتی اصلی محصول، آموزش نگهداری و نصب آن راهم به شما رائه میدیم.

پرزنت حضوری 02155958090

مشاوره انلاین 09205958191

مسن تر

بهترین میکروفون های اجرای زنده

جدیدتر

سیستم مناسب v-ray

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید
دسته بندی محصولات
دنبال کردن:
jQuery(document).ready(function() {