بدلیل نوسان قیمت لطفا قبل از ثبت سفارش تماس بگیرید

09205958191
از شنبه تا پنجشنبه هر هفته
info@rsa-co.com

کلینیک تعمیرات

بروزترین تجھیزات و کارشناسان مجرب

پشتیبانی و مشاوره

9205958191 - (98+)

تفاوت بین میکس و مسترینگ چیست؟

اگر موسیقی در رگ‌های شما جریان دارد و سال‌ها صرف تسلط بر هنر خود، نوشتن آهنگ‌های خود و بهبود استعداد خود کرده‌اید، زمان بسیار خوبی است که به فکر ایجاد یک آهنگ حرفه‌ای باشید. اگر قبلاً هرگز ضبط نکرده باشید، دنیای مهندسی صدا می تواند بسیار پیچیده باشد، به خصوص زمانی که به معنای دستیابی به فرآیندها و اصطلاحات جدید باشد. اگر می‌پرسید تفاوت بین میکس و مسترینگ چیست، این مقاله از تیم استودیوی ضبط ما به همه سؤالات شما پاسخ می‌دهد و به شما کمک می‌کند تا از نقطه عطف مهم اولین آهنگ حرفه‌ای خود عبور کنید.

ردیابی، میکس و مسترینگ

هنگامی که برای اولین بار از یک  تجهیزات استودیو بازدید می کنید، با ردیابی آهنگ خود شروع می کنید. این یک فرآیند بسیار ساده است که فقط به ضبط آهنگ شما در یک ایستگاه کاری صوتی دیجیتال (DAW) اشاره دارد تا مهندسان صدا بتوانند روی آن کار کنند. اکنون همه چیز می تواند کمی پیچیده تر و فنی تر شود.

اختلاط چیست؟

میکس فرآیندی است برای ایجاد تعادل بین عناصر تکی در آهنگ ها، از جمله آواز و سازهای مختلف. این فرآیند به قبل از دهه 1950 برمی گردد، زمانی که مهندسان اختلاط را مهندس تعادل می نامیدند زیرا آنها برای متعادل کردن حجم هر ابزار کار می کردند. امروزه، با پیشرفت تکنولوژی، کار بسیار پیچیده‌تر است و با متغیرهای بسیار بیشتری سر و کار دارد – اما همچنان با تعادل در پایه شروع می‌شود!

تفاوت بین میکس و مسترینگ چیست؟

برخی از مهمترین عناصر یک میکس صوتی عبارتند از:

  • تعادل – این رابطه مبتنی بر حجم بین عناصر مختلف صوتی است. عناصر مختلف را به یک سطح یا سطح مناسب می رساند، بنابراین هیچ عنصر دیگری را غرق نمی کند.
  • پانوراما – هر عنصر صوتی باید در میدان صوتی وجود داشته باشد و با حرکت دادن آن برای ایجاد یک میکس استریو، به طور کامل در دسترس باشد.
  • فرکانس – این مربوط به نمایش مناسب همه فرکانس های صوتی است و به یک گوش بسیار حساس نیاز دارد. در حالی که این را می توان در مرحله ردیابی انجام داد، در طول اختلاط به طور موثرتری به دست می آید.
  • بعد – این محیط مسیر است، که در آن از ابزارهای طنین و تاخیر برای ایجاد چیزی که ترکیبی «تر» نامیده می‌شود، پر از افکت‌هایی استفاده می‌شود که آهنگ را زنده می‌کند.
  • علاقه – اینها عناصری هستند که برای برانگیختن واکنش عاطفی مطلوب از آهنگ در شنونده استفاده می شوند. قسمتی که اشک در چشمان شما جاری می شود یا باعث می شود به رقص در بیایید.

امروزه، میکس می تواند یک پروژه عظیم با جلسات حتی بیش از 100 آهنگ باشد. همچنین این همان جایی است که چشمگیرترین تغییرات در مسیر رخ می دهد، و معمول است که تنظیمات گسترده ای را در عناصر مختلف انجام دهید، آن را بهینه سازی کنید و آن را با ضربات گسترده تغییر دهید. این باعث می‌شود که میکس یکی از پیچیده‌ترین و سخت‌ترین مراحل تولید آهنگ، شکستن هر قطعه به عناصر اصلی و بازسازی آن به مراتب بیشتر از مجموع قطعات آن باشد.

مهندس صدا می‌تواند به هر عنصر به طور جداگانه نگاه کند (معمولاً هر ساز یا جزء صوتی به طور جداگانه ذخیره می‌شود، نام‌گذاری شده و کد رنگی برای وضوح مشخص می‌شود) تا به حجم، دینامیک، فرکانس‌ها و مکان مکانی هر عنصر نگاه کند. این کار برای اطمینان از این است که صداها خیلی بلند یا خیلی نرم نباشند، یکدیگر را غرق نکنند، گذراها خیلی مزاحم نباشند، و صدای آنها نزدیک یا دورتر از شنونده باشد. اگر به آوازهای لید بیشتر، ضرب آهنگ درام قوی‌تر، بیس لطیف‌تر یا لید گیتار ملایم‌تری نیاز دارید، مهندس میکس شما می‌تواند آنها را ارائه دهد.

هر مهندس اختلاط گردش کار خاص خود را دارد تا به این امر کمک کند، اما تمایل دارد که شامل دو مرحله مجزا باشد. در مرحله اول، مهندس بر روی عناصر فنی تمرکز می کند تا نسخه معتبر و با بهترین نتیجه از آهنگ را ایجاد کند. این مرحله روشمندتر و علمی‌تر فرآیند است، جایی که شما سعی می‌کنید نتیجه‌ای را ایجاد کنید که با مجموعه‌ای از معیارهای خاص برای یک مسیر حرفه‌ای مطابقت داشته باشد. این می تواند فوق العاده تکراری باشد و مهندسان میکس باید بتوانند یک آهنگ را بارها و بارها و بارها و با تمام جزئیات در طول این فرآیند بشنوند.

مرحله دوم جایی است که ارزش واقعی یک مهندس اختلاط عالی مطرح می شود. در اینجا، خلاقیت به اندازه تخصص مهم است، و مهندس میکس شما از استعدادهای خود استفاده می کند تا ترکیب را به همان اندازه جلب توجه کند، به همان اندازه که از نظر احساسی جذاب باشد. ممکن است.

این مرحله در مورد تغییر دادن متغیرها برای ایجاد پاسخ مناسب در شنونده و تنظیم دقیق هر عنصر است تا تا حد امکان واضح و خاطره انگیز باشد. گشادکننده‌های استریو، فازرها، کر، اشباع و اتوماسیون ابزارهایی هستند که معمولاً در این مرحله برای ایجاد یک آهنگ تا حد امکان فراواقعی و فراگیر استفاده می‌شوند و مهندسان میکس می‌توانند بخش‌هایی از مسیر را با قطع کردن قطعات و قسمت‌ها ویرایش کنند.

اتصال در بخش های جدید برای تغییر مسیر نهایی. معمولاً گفته می شود که این فرآیند بیشتر صدای نهایی آهنگ را تشکیل می دهد و آهنگ را برای فرآیند مسترینگ نهایی آماده می کند. نرم افزار میکس محبوبی که به شما امکان می دهد به هر ساز و عنصر صوتی به طور جداگانه دسترسی داشته باشید عبارتند از Adobe Audition، Logic Pro X، FabFilter Pro-Q3، Waves Renaissance Maxx، و iZotope Neutron 3 Standard. وقتی آهنگ شما به این سطح از دقت رسید، هنوز تمام نشده است. اکنون زمان آن است که به سمت تسلط برویم.

تسلط چیست؟

این آخرین فرآیند پالایشی است که یک آهنگ قبل از توزیع طی خواهد کرد – گیلاس در بالای آن که کار سخت تکمیل شده در فرآیند اختلاط را انجام می دهد و آن را به سطحی حتی بالاتر ارتقا می دهد.

این همان چیزی است که آهنگ شما را به همان سطح میکس های حرفه ای می رساند و باعث می شود که آن را با کیفیتی کاملاً تمام شده مانند هر آهنگ دیگری که در رادیو می شنوید، از یک لیست پخش پخش کنید یا در یک موسیقی متن می شنوید، صدا کند. همچنین این چیزی است که یک آلبوم کامل را زنده می کند و هر آهنگ را با هم می آورد تا یک واحد منسجم و هیجان انگیز ایجاد کند.

برای انجام این کار، مهندسان مسترینگ کل ترکیب را پردازش می کنند تا آهنگ را بلندتر کند، کیفیت را بهبود بخشد و مطمئن شود که روی همه انواع سیستم های صوتی و فرمت های مورد استفاده برای توزیع کار می کند. این امر با استفاده از ابزارهای ولوم، اکولایزر و فشرده سازی و همچنین یک محدود کننده به دست می آید. لیمیترها یکی از جالب‌ترین قطعات تجهیز مسترینگ صدا هستند، زیرا باعث می‌شوند آهنگ بلندتر از آنچه هست به نظر برسد و حتی در صدای کمتری نیز به آهنگ قدرت یکسانی بدهد.

تفاوت بین میکس و مسترینگ چیست؟

برخی از مهمترین عناصر مسترینگ صدا عبارتند از:

دینامیک – فشرده سازی، محدود کردن، و دروازه به حفظ هر عنصر صوتی در سطح لذت بخش کمک می کند، مطمئن شوید که هیچ عنصری در صدای کلی خیلی شدید نمی شود.

اکولایزرها – اینها با تقویت یا کاهش محدوده فرکانس خاص، آهنگ آهنگ را شکل می دهند.

فیلترهای هارمونیک – این فیلترها به ایجاد حس انرژی و هیجان در ترکیب کمک می کنند.

کاهش عمق بیت و تبدیل نرخ نمونه – همچنین به نام dither، ضبط های با طول کلمه بالاتر را به عمق بیت کمتر تبدیل می کند و در عین حال محدوده دینامیکی یکسانی را حفظ می کند و تضمین می کند که کیفیت در بین فرمت ها یکسان می ماند.

در حالی که مهندسان میکس به هر ابزار و عنصر صوتی در سطح فردی دسترسی دارند، مهندسان مسترینگ با کل آهنگ به عنوان یک آیتم واحد کار می کنند تا آن را صیقل دهند، عناصر را روشن کنند، و تراک را شفاف کنند. داشتن گوش‌های تازه‌ای که به یک میکس گوش می‌دهند مانند این است که یک ویراستار حرفه‌ای به مقاله قبل از انتشار آن نگاهی بیاندازد، و آهنگ را به طور کلی مورد بررسی قرار دهد تا جریانی منسجم‌تر و نتیجه چشمگیرتری ایجاد کند.

مسترینگ همچنین یک سطح ضروری از کنترل کیفیت است که اگر می‌خواهید آهنگ شما همان حس حرفه‌ای یک آهنگ برنده گرمی را داشته باشد، لازم است. این فرصت را به یک حرفه ای ثانویه و با تجربه می دهد تا به ترکیب نگاه کند و هر گونه خطا یا فرصتی را برای اصلاح بیشتر که ممکن است در فاز اختلاط شلوغ و بسیار تکراری از دست رفته باشد، پیدا کند. نقش آنها اتخاذ تصمیمات نهایی است که به آهنگ کمک می کند تا واقعاً بدرخشد و زیبایی شناسی و پیام مورد نظر شما را به نمایش بگذارد.

نرم افزارهای معروف مسترینگ شامل Steinberg WaveLab Elements 10، FabFilter Pro-L2، Magix Sequoia و FI Studio است.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما از طریق شماره های زیر در ارتباط باشید.  02155958090    09205958191

مسن تر

کوتاه شدن عمر لپ تاپ

جدیدتر

توصیه های سخت افزاری برای واقعیت مجازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید
دسته بندی محصولات
jQuery(document).ready(function() {