بدلیل نوسان قیمت لطفا قبل از ثبت سفارش تماس بگیرید

کلینیک تعمیرات

بروزترین تجھیزات و کارشناسان مجرب

پشتیبانی و مشاوره

9205958191 - (98+)

تفاوت PC سفارشی و کامپیوتر های آماده

PC Gaming برای مدت طولانی علاقه بسیاری از گیمرها بوده است و با دنیای در حال تغییری که اکنون در آن زندگی می کنیم، حتی افراد بیشتری به دنبال پیوستن به این رتبه هستند. این گاهی اوقات می تواند برای بسیاری از افراد یک گام دلهره آور باشد، به خصوص اگر آنها تازه کار با کامپیوتر هستند یا تجربه کمی با آنها دارند.

خوشبختانه، گزینه های زیادی در مورد رایانه های بازی وجود دارد که برای متخصصان و تازه کارها عالی است. روزهایی که برای اینکه بتوانید آخرین نسخه Doom را برای از بین بردن انبوه شیاطین از بین ببرید، نیاز به دانستن جزئیات کامل ساخت یک رایانه شخصی دارید، گذشته است.

به عنوان یک گیمر کهنه کار یا تازه وارد، اولین چیزی که باید از خود بپرسید این است که آیا می خواهید رایانه شخصی بازی خود را بسازید یا می خواهید یک سیستم حرفه ای  از پیش ساخته شده بخرید که می دانید به درستی کار خواهد کرد. هر دو گزینه مزایا و معایبی دارند، بنابراین بیایید نگاهی بیندازیم و ببینیم آنها چیست.

تفاوت PC سفارشی و کامپیوتر های آماده

کامپیوتر بازی خود را بسازید

یکی از محبوب ترین انتخاب ها در بین گیمرها این است که کامپیوتر بازی خود را بسازید. این شامل تامین منابع تمام سخت افزارها و اجزای سازنده، نصب همه چیز و مدیریت جنبه های نرم افزاری کارها است. این می تواند یک تجربه سرگرم کننده و مفید باشد، اما همچنین می تواند باعث شود موهای خود را با ناامیدی بیرون بکشید.

دقیقا همان چیزی را که می خواهید بسازید

مزیت شماره یک ساخت رایانه شخصی بازی خود این است که می توانید دقیقاً آنچه را که می خواهید بسازید. با این همه سخت افزار در دسترس شما، واقعا می توانید سیستم رویاهای خود را بسازید. آیا می خواهید با کیفیت 4K بازی کنید؟ شما می توانید یک سیستم را دقیقاً برای آن طراحی کنید. آیا می خواهید یک هیولای بازی با کیفیت 1440p بسازید که از نظر گردش کار و بهره وری نیز یک نیروگاه باشد؟ شما می توانید آن را نیز بسازید.

ساختن رایانه شخصی خود به شما این امکان را می دهد که هر جزء را که در رایانه می خواهید با دقت انتخاب کنید و به لطف اطلاعات و پشتیبانی فراوان در اینترنت، هرگز آسان تر نبوده است. مهمترین چیزی که باید به خاطر بسپارید این است که تحقیقات خود را انجام دهید و کارهای زیادی را انجام دهید.

در مقایسه با سیستم های از پیش ساخته شده، نکته مهم در مورد ساختن سیستم های خود این است که گزینه های زیادی در دسترس شماست. این برای افرادی که بودجه سختی در ذهن دارند بسیار مناسب است زیرا می توانید ساخت خود را متناسب با بودجه ای که دارید تنظیم کنید.

درک بهتری از نحوه عملکرد رایانه های شخصی داشته باشید

یکی از چیزهای بزرگ در مورد ساخت رایانه شخصی این است که در طول مسیر چیزهای زیادی یاد می گیرید. شما نه تنها در مورد انواع مختلف فن آوری های موجود یاد می گیرید، بلکه اصول عملکرد آنها را نیز یاد می گیرید.

دانش یکی از بزرگترین ابزارهایی است که یک گیمر رایانه شخصی در زرادخانه خود دارد. این نه تنها به شما امکان می دهد سیستم خود را بسازید، بلکه به شما این فرصت را می دهد که هر گونه مشکلی را که ممکن است در آینده با آن مواجه شوید برطرف کنید و به راحتی موارد را به دلخواه ارتقا دهید.

همانطور که به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار جدید را نصب می‌کنید، اجزای جدید را اضافه می‌کنید و غیره همیشه این احتمال وجود دارد که مشکلات فنی ایجاد شود. با درک اصول عملکرد یک رایانه شخصی، می‌توانید بسیاری از مشکلاتی را که قبلاً ممکن بود باعث خاراندن سرتان می‌شد، پیدا کنید و آن‌ها را حل کنید.

اگر بعد از چند سال رایانه شما کمی با بازی کردن مشکل پیدا کرد، با اندکی دانستن اینکه چگونه می توانید تعیین کنید که کدام یک از اجزاء را ارتقا دهید تا جان تازه ای به رایانه بازی خود تزریق کنید.

می توان اشتباه کرد

این واقعیت که هنگام ساخت رایانه بازی خود، سخت افزار و انتخاب های زیادی در دسترس شماست، می تواند کمی شمشیر دولبه باشد. با توجه به گزینه های گسترده موجود، می توان به راحتی اجزای اشتباه را انتخاب کرد.

هیچ چیز بدتر از هدر رفتن پول شما نیست، خرید تمام سخت افزارهای مورد نیاز و نصب همه آنها فقط برای اینکه متوجه شوید RAM شما با مادربرد شما سازگار نیست یا اینکه به دلیل مشکلات بایوس نمی توانید از CPU با ساخت خود استفاده کنید.

مشکلات مشابهی نیز ممکن است در لحظه بوت کردن رایانه شخصی شما در سیستم عامل رخ دهد. سخت افزار خاصی به دلیل مشکلات درایور یا اشکالات در خود نرم افزار نمی تواند کار کند. این موارد همیشه در هنگام ساختن رایانه شخصی خود، به ویژه برای کاربران رایانه های شخصی با تجربه کمتر، یک خطر هستند.

تفاوت PC سفارشی و کامپیوتر های آماده

رایانه های شخصی بازی از پیش ساخته شده

اگر ساختن رایانه شخصی بازی خود چیزی نیست که مورد علاقه شما یا شما باشد، پس یک سیستم از پیش ساخته شده گزینه مناسبی برای شماست. سیستم های از پیش ساخته شده کامپیوترهایی هستند که توسط سازنده برای شما مونتاژ شده اند و گزینه بسیار خوبی هستند.

سادگی و سهولت استفاده

تهیه یک کامپیوتر بازی از پیش ساخته شده به همان سادگی است. این به سادگی یافتن برندی است که می‌خواهید با آن بروید، نوع رایانه‌ای را که می‌خواهید بر اساس آنچه در دسترس است انتخاب کنید و آن را بخرید. همین است، واقعاً به همین سادگی است.

سیستم های از پیش ساخته شده توسط سازندگان برای شما مونتاژ می شوند و هنگامی که خرید خود را انجام دادید، کافی است همه آن را در خانه وصل کنید و کار خود را انجام دهید. این گزینه عالی برای افرادی است که تجربه زیادی با رایانه ندارند، زیرا به این معنی است که می توانند بدون نیاز به کثیف کردن دستان خود، یک دستگاه عملکرد فوق العاده داشته باشند. پیش ساخته‌ها نیز گزینه‌ای فوق‌العاده برای آن دسته از افرادی هستند که نمی‌خواهند تمام تحقیقات، انتخاب اجزا و نصب را که برای ساختن رایانه‌های شخصی بازی خود لازم است، انجام دهند.

 

ماشین های بازی با تنظیم دقیق

یکی از بهترین چیزها در مورد انتخاب دسکتاپ از پیش ساخته شده این است که همه چیز به دقت توسط سازندگان برای شما انتخاب شده است. این بدان معناست که سخت افزار درون کامپیوتر به دقت با یکدیگر مطابقت داده می شود تا اطمینان حاصل شود که بهترین عملکرد ممکن را به دست می آورید. برخلاف رایانه‌های شخصی بازی که می‌توانند منجر به مشکلات سخت‌افزاری شوند، سیستم‌های از پیش ساخته شده اطمینان حاصل می‌کنند که تمام سخت‌افزارهای داخل با خوشحالی با یکدیگر کار می‌کنند.

بسیاری از سیستم های از پیش ساخته شده نیز نرم افزار و بهینه سازی بایوس را ارائه می دهند که توسط فروشندگان تکمیل شده است تا تمام عملکردی که می توانند از سخت افزار خارج شود. این بدان معنی است که اگر نمی دانید چه کاری انجام می دهید، نیازی به تغییر تنظیماتی ندارید که ممکن است مضر باشند. می توانید مطمئن باشید که در حین بازی همه چیز به خوبی کار می کند و مواردی مانند دمای بدنه مستقیماً خارج از جعبه تحت کنترل باقی می مانند.

انبوهی از گزینه ها نیست

یکی از ایرادات انتخاب پیش ساخته این است که گزینه های زیادی به جای ساختن خود ندارید. در حالی که این می تواند چیز خوبی باشد زیرا به سادگی کارها می افزاید، همچنین می تواند آنچه را که می توانید از بین سخت افزار انتخاب کنید تا حد زیادی محدود کند.

همچنین فروشندگان زیادی وجود ندارند که سیستم های از پیش ساخته شده را ارائه دهند، بنابراین شما در مورد برندهایی که می توانید انتخاب کنید کمی محدود هستید. شما می‌خواهید در صورت امکان از افرادی که سیستم‌های از پیش ساخته شده را در مکان‌هایی مانند رسانه‌های اجتماعی ارائه می‌دهند دوری کنید و اطمینان حاصل کنید که با یک فروشنده معتبر همراه هستید.

اغلب می‌توانید دقیقاً همان چیزی را که به دنبال آن هستید در یک رایانه از پیش ساخته شده بیابید، اما اگر به چیزی نیاز دارید که کمی متناسب‌تر با نیازهای شما باشد، ممکن است گزینه‌های زیادی در دسترس نداشته باشید.

هر کدام که انتخاب کنید، همیشه چیزی وجود دارد که برای شما مفید است

نکته مهم در مورد بازی های رایانه شخصی امروزه این است که بیش از هر زمان دیگری در دسترس است. روزهایی که به لطف تعداد منابع موجود آنلاین و در دسترس بودن سیستم های از پیش ساخته شده، باید باهوش ترین فرد در اتاق باشید، گذشته است.

مثل همیشه مهم نیست که چه چیزی را انتخاب می کنید، خودتان بسازید یا از قبل ساخته شده، مهم این است که ابتدا تکالیف خود را انجام دهید و سعی کنید قبل از خرید تا آنجا که می توانید درک کنید. هر گزینه ای که انتخاب می کنید، چیزی وجود دارد که برای شما کار می کند و آنچه را که به دنبال آن هستید به شما می دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما از طریق شماره های زیر در ارتباط باشید و از آنها مشاوره های رایگان دریافت کنید.   02155958090   09205958191

مسن تر

سخت افزار حرفه ای اکسپرس برای گیمرها

جدیدتر

بازی طولانی تر و ایمن تر با ارگونومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید
دسته بندی محصولات
دنبال کردن:
jQuery(document).ready(function() {