بدلیل نوسان قیمت لطفا قبل از ثبت سفارش تماس بگیرید

کلینیک تعمیرات

بروزترین تجھیزات و کارشناسان مجرب

پشتیبانی و مشاوره

9205958191 - (98+)

راهنمای خرید آمپلی فایر

آمپلی فایرها یکی از تجهیزات صوتی حرفه ای هستند که در اجراهای زنده نیزاستفاده می شوند. آمپلی فایر یک دستگاه الکترونیکی تقویت صدا است که برای اینکه باند شما صدای باکیفیتی داشته باشد شما به یک آمپلی فایر نیاز دارید و در صورت وصل کردن باند خود به یک آمپلی فایر صدایی بدون نویز و کیفیت بالایی را خواهید داشت.

امروزه در بسیاری از مکان های بزرگ اداری و تجاری از سیستم های صوتی استفاده میشود و این مکان ها به دلیل بزرگی به آمپلی فایرها برای تقویت صدا نیاز دارند و نه تنها در مکان های عمومی بلکه مراسم ها و اجراهای زنده برای داشتن یک صدای با کیفیت و بدون نویز به آمپلی فایر ها نیاز است.

اگر باند شما صدای بی کیفیتی دارد با استفاده از یک آمپلی فایر میتوانید مشکل بی کیفیتی باند خود را حل کنید و صدایی با کیفیت بالا داشته باشید.

آمپلی فایرها به چهار صورت طراحی می شوند:

  • تک کانال
  • دو کانال
  • چهارکانال
  • شش کانال

برای ساپورت کردن از یک جفت باند، 2 کانال. برای ساپورت کردن از یک جفت باند و ساب ووفر، 4 کانال. برای ساپورت کردن از دو جفت باند و یک ساب ووفر و یا یک باند جفتی و دو عدد ساب ووفر، 6 کانال.

حتما برای شما سوال شده است که برای خرید یک آمپلی فایر خوب باید چه نکاتی را در نظر بگیرید تا از خرید خود پشیمان نشوید. در ادامه نکاتی که باید در خرید یک آمپلی فایر خوب در نظر بگیرید را بررسی خواهیم کرد.

قدرت آمپلی فایر

از مهم ترین نکاتی که باید در خردی آمپلی فایر رعایت کنید، قدرت آمپلی فایر است. این قدرت بر اساس وات مشخص می شود در واقع واحد توان الکتریکی وات است.

مقدار خروجی در این دستگاه با این واحد مشخص می شود و در آمپلی فایر های مختلف مقدار وات متفاوت است.

برای اینکه بدانید به چه مقدار قدرت نیاز دارید بستگی به کار و نیاز شما دارد.

برای تشخیص مقدار موردنیاز آمپلی فایر دو روش وجود دارد:

در روش اول که بیشینه وات است ، مقدار توانی که آمپلی فایر به صورت لحظه ای منتشر می کند و این روش تنها کافی نیست. بهتر است از روش دوم که دقت به درجه بندی توان پیوسته آمپلی فایر است نیز توجه کنید. برای داشتن اطلاعات دقیق تر درمورد اندازه گیری توان بهتر است تا دفترچه راهنما را مطالعه کنید.

حالت های مختلف در آمپلی فایر

با بررسی مدل های مختلف آمپلی فایر متوجه می شوید که آمپلی فایرها در حالت های مختلف طراحی می شوند که میتوانید با توجه به این موضوع بر اساس نیاز خود پیکربندی های مختلف را تنظیم کنید.

حالت استریو

در حالت استریو، دو منبع مانند خروجی های چپ و راست میکسر صوتی به آمپلی فایر متصل شده و هر کدام از آنها به صورت مجزا از هم کار می کنند و برای ایجاد شدن صدا در صحنه استریو، این دو کانال از طریق اتصالات خروجی به بلندگوها وصل می شوند.

حالت موازی

در این حالت، به هر دو کانال تقویت کننده، یک منبع  صوتی واحد متصل می شوند و در این حالت یک سیگنال مشابه به هر دو بلندگو از خروجی ها ارسال می شود و در این صورت تنها یک ورودی به آمپلی فایر ارسال می شود. سپس آمپلی فایراز طریق چند کانال به صورت خودکار تغذیه می کند.

حالت بریج

در حالت بریج، آمپلی فایر استریو برای استفاده از قدرت دو کانال، مانند ویژگی های یک تقویت کننده مونوی قدرتمند است. در واقع برای تقویت سیگنال ورودی از هر دو کانال به صورت مونو استفاده می شود.

­­­تعداد کانال های ورودی و خروجی

تعداد کانال های مورد نیاز، از دیگر ویژگی های مهم در انتخاب آمپلی فایر است. در بیشتر آمپلی فایرها برای اتصال چند زوج بلندگو به صورت مونو یا استریو دارای دو کانال هستند. البته آمپلی فایرهایی با کانال بیشتر مانند 4 یا 8 کاناله در بازار نیز موجود هستند.

این آمپلی فایرها برای استفاده در سیستم های صوتی پیچیده و چند کاناله تولید شده اند. برای اینکه کار شما راحت تر شود بهتر است مدل های چند کاناله را انتخاب کنید، این مدل ها با اتصال بلندگوهای بیشتر به یک آمپلی فایر باعث آسان شدن کار شما می شوند. این مدل ها به دلیل پیچیدگی، نسبت به تقویت کننده های دوکاناله با خروجی های مشابه از قیمت بیشتری برخوردارند.

به پنل اتصالات آمپلی فایر توجه کنید.

زمان خرید آمپلی فایر حتما تمام منبع ها و کابینت های بلندگو خود را بشمارید تا مطمئن شوید آمپلی فایر برای برقراری با باند، از اتصالات کافی برخوردار باشد. به طور کلی آمپلی فایرها دارای اتصال XLR هستند در کابل کشی های متراژ بالا، این درگاه اتصال بهترین گزینه است و باعث کاهش نویز صدای شما می شود.

ضریب آمپدانس

اهم، مقاومت الکتریکی یک مدار را نشان می‌ دهد. به طور کلی، آمپلی فایرها برای کار با بلندگوهای 4، 8 و 16 طراحی شده اند. هنگامی که آمپدانس تقویت کننده را با توجه به اهم بلندگو و عملکرد ان را متناسب با بلندگوی متصل در نظر بگیرید، میتوایند بهترین نتیجه را بگیرید. اگر برای آمپلی فایر، آمپدانس بلندگو بالا باشد، توان آمپلی فایر کافی نخواهد بود علاوه بر این اگر اهم بلندگو کم باشد آمپلی فایر بلندگو را نمی خواند که باعث آسیب به دستگاه و آمپلی فایر می شود.

سیم کشی آمپلی فایر

برای اینکه آمپلی فایر با بالاترین توان خود کار کند به منبع تغذیه مداوم نیاز دارد در این صورت باید اقدام به تهیه کابل سیم کشی باکیفیتی بکنید.استفاده از سیم کشی های بی کیفیت و ضعیف اتصال آمپلی فایر را به خوبی برقرار نمی کند و دستگاه شما به خوبی از برق استفاده نمی کند و نسبت به هزینه ای که کردید از عملکرد عالی دستگاه بهره مند نخواهید شد.

بهترین آمپلی فایر

در این مقاله ما 3 نمونه از آمپلی فایرهای محبوب را به شما معرفی می کنیم.

آمپلی فایر اهمی داس مدل DAS PA-2700

یکی از بهترین آمپلی فایرها، آمپلی فایرPA-2700 اهمی است که این دستگاه برای بلندگوهای پسیو اهمی ساخته شده که میزان ورودی و خروجی و تعداد کانال بسته به توان خروجی با یکدیگر تفاوت دارند. این آمپلی فایر قابل حمل یا پرتاب بوده و با قابلیت رک صورتی می باشد.

از ویژگی های این دستگاه بدنه فلزی با وزنی سبک است. این بدنه برای استفاده طولانی مدت به گردش هوا و خنک کننده بیشتر کمک می کند زیرا دارای دو فن با سرعت بالا در انتهای دستگاه است. این دستگاه دارای دو کانال خروجی با کانکتور اسپیکون به صورت اهمی است و برای کنترل صدای خروجی، دارای سر ولوم های مجزا است.

و میزان گین ولتاژ برابر با 36 دسیبل است. از دیگر ویژگی های این دستگاه می توان به توان خروجی 1000 وات بر روی هر کانال در 8 اهم، توان خروجی 1350 وات در هر کانال بر روی 4 اهم و توان خروجی 2700 وات در حالت بریج بر روی 8 اهم اشاره کرد و هر کانال دارای یک ورودی و یک خروجی با کانکتور XLR است. پاسخ فرکانسی این دستگاه از 20 هرتز تا 20 کیلو هرتز است. و داراس سه حالت  پارالل، بریج و استریو می باشد.

راهنمای خرید آمپلی فایر

پاور آمپلی فایر اهمی داس سری PA مدل PA-1500

این مدل یکی از بهترین مدل ها از خانواده PA است. که قابلیت پرتاب و قابل حمل بودن یکی از ویژگی های مهم آن است. این دستگاه دارای دو کانال با توان خروجی متفاوت و دو ورودی XLR و دو خروجی لووپ می باشد. میزان گین ولتاژ این دستگاه برابر است با 33 دسیبل.

 و همچنین برای استفاده بلند مدت دارای دو فن برای خنک کنندگی می باشد. از دیگر ویژگی ها توان خروجی 500 وات بر روی 8 اهم و 750 وات بر روی 4 اهم در هر کانال، توان خروجی در حالت بریج برابر با 1500 وات و پاسخ فرکانسی برابر با 20 هرتز تا 20 کیلوهرتز می باشد. همچنین این دستگاه شامل دو خروجی اسپیکون نصبی و دو هاب ولوم چرخشی برای کنترل میزان دسیبل خروجی می باشد و در تمامی اجراها شما می توانید از این دستگاه استفاده کنید.

راهنمای خرید آمپلی فایر

پاور آمپلی فایر CROWN MA12000I

از دیگر آمپلی فایر های عالی می توان به CROWN MA12000I اشاره کرد. این مدل یکی از محبوب ترین آمپلی فایر‌های کرون می باشد. یکی از ویژگی های مهم این دستگاه این است که سیستم خنک کننده آن از سوختن برد آمپلی فایر جلوگیری می کند. این آمپلی فایر به راحتی در رک قرار می گیرد.

با استفاده از آمپلی فایر، کار تقویت سیگنال‌های صوتی به بالاترین حد ممکن خواهد رسید. زیرا صدای ورودی با ترکیب و تغییر دامنه سیگنال ها کمی تضعیف شده و برای خروج از سیستم، مناسب نیست. از ویژگی های این دستگاه می توان به توان خروجی ۶۰۰۰ وات در حالت استریو روی ۲ اهم، توان خروجی ۴۵۰۰ وات در حالت استریو روی ۴ اهم و توان خروجی ۲۴۰۰  وات در حالت استریو روی ۸ اهم اشاره کرد.

راهنمای خرید آمپلی فایر

نتیجه گیری

برای اینکه آمپلی فایری که انتخاب میکنید بهترین عملکرد را داشته باشد باید به نکات مهمی توجه کنید که در این مقاله ما بعضی از این نکات را بررسی کرده ایم. بنابراین اگر در انتخاب خرید آمپلی فایر به اطلاعات بیشتر نیاز دارید کارشناسان ما میتوانند به شما در این زمینه کمک کنند.

برای گرفتن مشاوره های رایگان می توانید از طریق شماره های زیر اقدام بفرمایید. 02155958090   09205958191

همچنین شما میتونید از طریق چت آنلاین و واتساپ در همین صفحه به صورت آنلاین با کارشناسان ما صحبت کنید.

مسن تر

بهترین میکروفون برای مداحی

جدیدتر

ویژگی های پاور میکسر دایناکورد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید
دسته بندی محصولات
دنبال کردن:
jQuery(document).ready(function() {