بدلیل نوسان قیمت لطفا قبل از ثبت سفارش تماس بگیرید

کلینیک تعمیرات

بروزترین تجھیزات و کارشناسان مجرب

پشتیبانی و مشاوره

9205958191 - (98+)

راه اندازی یک استودیوی ضبط حرفه ای

راه اندازی یک استودیوی حرفه ای برای همه ما یک رویا است، پس چگونه می توانید به یک راه اندازی حرفه ای دسترسی پیدا کنید یا حتی امکانات خود را به عنوان یک عملیات پول ساز اداره کنید؟ اگر موسیقی می‌سازید و می‌خواهید تا آخر عمر این کار را انجام دهید، تقریباً در راه تبدیل آن به یک حرفه خواهید بود. تا به حال، شما DAW و پلاگین های مورد علاقه خود را دریافت کرده اید، چند آهنگ زیر کمربند خود دارید، و احتمالاً موسیقی خود را قبلاً در جهان منتشر کرده اید.

بیشتر تهیه‌کنندگان تمایل دارند به چیدمان خودشان تکیه کنند، و ما جرأت می‌کنیم که اکثر کسانی که شروع به کار می‌کنند، چیزی که می‌توان آن را استودیو حرفه‌ای نامید، ندارند – به احتمال زیاد آنها در جایی خارج از اتاق خواب کار می‌کنند. اما برای برخی، این کافی نیست و اینجاست که دنیای استودیوهای حرفه ای وارد می شود.

راه اندازی یک استودیوی ضبط حرفه ای

برای بسیاری از تولیدکنندگان و مهندسان، یک کنسرت کار در یک محیط استودیو حرفه ای نه تنها یک منبع درآمد مفید است، بلکه راهی عالی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تجهیزات و صدا است. اما چگونه وارد در می شوید؟ چه نوع مشاغلی وجود دارد؟ و چگونه استودیوی خود را راه اندازی می کنید – استودیویی که واقعاً می تواند مشتریان پولی را دریافت کند؟

ابتدا با استودیوهای حرفه ای موجود مقابله کنیم. و به هر حال، وقتی می‌گوییم «استودیوی حرفه‌ای»، منظورمان فضایی است که به روی مشتریان خارجی برای ضبط باز است، که به مهندسان ضبط پول می‌پردازد و به عنوان یک تجارت فعالیت می‌کند.

تعداد بسیار کمی از استودیوها تهیه کنندگان اختصاصی داخلی خود را دارند – مانند کسانی که تنها هدفشان ساخت موسیقی است. این استعدادها معمولاً آزاد هستند و هر زمان که برای پروژه‌های خاص مورد نیاز هستند وارد شوند. اگر یک استودیو به اندازه کافی خوش شانس باشد که فردی با استعداد موسیقی داشته باشد، تقریباً همیشه نقش دوگانه ای مانند مهندس یا تکنسین تجهیزات خواهد داشت. بیایید نگاهی دقیق‌تر به این نقش‌ها بیندازیم، و اینکه واقعاً چگونه می‌توانید برخی از آنها را بازی کنید.

با شروع از پایین قطب توتم، دونده قرار دارد. این تا حد زیادی رایج ترین راه برای دسترسی به یک شغل در یک استودیوی حرفه ای است، و این شغلی است که شما دوست ندارید. اگر در ابتدا حتی بتوانید تجهیزات را لمس کنید، خوش شانس خواهید بود. وظیفه شما این است که چای درست کنید، بیاورید و حمل کنید، برای اعضای گروه همبرگر بفرستید و مکان را تمیز نگه دارید.

اگر مورد اعتماد هستید، ممکن است برخی از کارهای صوتی خسته‌کننده‌تر مانند پرش به جلسات طولانی، یا ویرایش نفس‌های بیرون را به عهده بگیرید. این شغل در صورتی که اصلاً دستمزد داشته باشد، دستمزد ضعیفی دارد.

چرا میخواهی چنین کاری بکنی؟ زیرا هیچ راهی بهتر از این برای یادگیری اصول کار استودیویی وجود ندارد. دونده بودن یک شروع ثابت برای این مسیر شغلی خاص است، و اگرچه از آن متنفر خواهید شد، ارزش انجام آن را دارد.

در مرحله بعدی، دستیاران مهندسان قرار دارند که گاهی اوقات مهندسان جوان نامیده می شوند، که مستقیماً با مهندس اصلی برای ضبط جلسات کار می کنند. آنها مسئول اطمینان از اینکه مهندس هر آنچه را که نیاز دارند، از نظر صوتی دارد، دارند. آن‌ها اتاق زنده را راه‌اندازی می‌کنند، اتصالات کابل را بررسی می‌کنند، جای پچ را نصب می‌کنند، برچسب‌ها را زیر فیدرها می‌نویسند و جلسات DAW را مرتب نگه می‌دارند. هر استودیویی لوکس دستیاران را ندارد، اما هنوز تعداد زیادی از آنها در اطراف وجود دارد.

موقعیت مهندس احتمالاً جایی است که می خواهید باشید. دونده و دستیاران مسئول عملکرد روان جلسات ضبط و میکس مشتری هستند، اما مهندس کسی است که تصمیم می گیرد اوضاع چگونه به نظر برسد.

به عنوان یک مهندس، شما در کنترل میز هستید. مهمتر از آن، شما کنترل یک جلسه را در دست دارید و مسئول راضی نگه داشتن مشتری با توجه به صدای آنها هستید. شما باید دستیاران خود را مدیریت کنید، دانش عمیقی از تجهیزات استودیویی که استفاده می کنید داشته باشید و به طور کلی یک جفت گوش محکم داشته باشید.

حتی به عنوان یک مهندس، شما ممکن است زیر نظر یک تهیه کننده کار کنید که می تواند عکس ها را بخواند. و البته، افراد دیگری بالاتر از شما خواهند بود: مدیران استودیو، مدیران منابع انسانی، افراد تبلیغاتی (اگر استودیوی شما به اندازه کافی بزرگ باشد)، حسابداران و غیره. مانند هر چیز دیگری، استودیوهای حرفه ای یک محیط شرکتی هستند، بنابراین انتظار داشته باشید که هر از گاهی به همین شکل عمل کنند.

راه اندازی یک استودیوی ضبط حرفه ای

بررسی تجهیزات

اگر در حال مطالعه MusicTech هستید، احتمالاً ایده خوبی در مورد نحوه عملکرد صدا و تجهیزات ساخت موسیقی دارید. اگر به دنبال کار در یک استودیوی حرفه ای هستید، دانش پایه همیشه خوب است، اما ممکن است بخواهید بیشتر بدانید که کدام تجهیزات به ویژه ضروری هستند.

(این با این اخطار همراه است که اگر تازه کار هستید و برای یک موقعیت دونده می‌روید، از شما انتظار نمی‌رود که چیزهای زیادی بدانید. فعلاً، فرض کنید برای نقش دستیار تهیه‌کننده درخواست داده‌اید، و از آنجا برو.)

شما باید ایده ای از نحوه عملکرد میز (یا کنسول) میکس داشته باشید. ما جرأت می‌کنیم که یک استودیوی حرفه‌ای وجود نداشته باشد که هنوز یک کنسول با اندازه خوب در آن نباشد، و کاملاً ضروری است که بدانیم تمام فیدرها و دستگیره‌ها چه می‌کنند. این بدان معنا نیست که شما باید در مورد عملکرد داخلی تمامی کنسول‌هایی که تا به حال ساخته شده‌اند، دانش تخصصی داشته باشید – آن‌ها بزرگ و گران هستند، این چیزها، و شانس بازی کردن با آنها نادر است. اما از شما انتظار می رود که عملکردهای فیدرها، بخش EQ، نحوه کار یک patchbay و نحوه کار ارسال را بدانید.

شما می توانید بیشتر این را با استفاده از میکسر دیجیتال در DAW انتخابی خود بفهمید (یکی که در Reason 8 یک شبیه سازی عالی از یک میز است) و هنگامی که کار را انجام دادید، مهندس اصلی شما را از زیر و بم کار شما راهنمایی می کند. میز استودیو اگر او مجبور است به شما توضیح دهد که چگونه چیزی مانند EQ کار می کند، ممکن است در حرفه اشتباهی باشید.

در حالی که ما درباره DAW صحبت می کنیم، ابزار Pro هنوز هم در استودیوهای حرفه ای رایج ترین است، بنابراین یاد بگیرید که چگونه کار می کند. Logic Pro X یکی دیگر از موارد خوب برای داشتن دانش است.

دانستن چگونگی کارکرد دنده‌های بیرونی ضروری نیست، زیرا انواع مختلفی وجود دارد – هر چند درک کلی از افکت‌ها و اختلاط مفید خواهد بود. شما همچنین باید با تکنیک میکروفون آشنا شوید، یعنی نحوه میکروفون گیتار، انواع مختلف میکروفون، و تعداد استفاده از آنها در کیت درام. یکی از متداول‌ترین تست‌ها برای هر جوکی استودیویی جدید با پنج کلمه مخوف شروع می‌شود: «برو با میکروفن درام»…

چگونه شروع کنیم؟

مانند هر صنعت خلاق، رقابت برای ورود به یک استودیو سخت است. استودیوهای بسیار زیادی وجود دارد، و از آنجایی که بحران مالی سخت‌تر می‌شود (و به نظر می‌رسد هرگز از بین نمی‌رود)، استودیوهای کمتری مهندسان تمام وقت را استخدام می‌کنند.

در اینجا واقعاً هیچ قانون محکمی وجود ندارد – بازار کار در نوسان است و صنعت صوتی نیز از این قاعده مستثنی نیست. قبلاً به موقعیت دونده اشاره کردیم. این احتمالاً یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای ورود به خانه است – چه به عنوان یک دونده پولی یا به عنوان یک کارآموز استودیویی بدون حقوق. گردش مالی بین دوندگان زیاد است و استودیوها به افراد خوب جایزه می دهند، بنابراین آنها همیشه در جستجوی استعدادهای جدید هستند.

به ندرت می توان مشاغلی را در این سطح آگهی کرد. بهترین راه برای ورود این است که در مورد نوع استودیوهایی که می خواهید در آن کار کنید تحقیق کنید، ببینید چه کسی آنها را اداره می کند و مستقیماً به آنها نزدیک شوید. تا زمانی که مودب باشید، بدترین چیزی که می توانند به شما بگویند این است که نه. و اتفاقاً خیلی زیاد به شما “نه” گفته می شود. همه انجام میدهند. فقط با آن رول کنید.

بیایید به سناریوی دیگری نگاه کنیم. اگر یک مهندس آزاد نسبتا با تجربه هستید و به دنبال یافتن خانه دائمی تری هستید، چه؟ بیایید، برای بحث، فرض کنیم که شما رابطه قبلی با استودیویی که می خواهید در آن کار کنید، ندارید. چگونه می توانید آنها را متوجه خود کنید؟

اصول استاندارد کاریابی در اینجا اعمال می شود. این فقط در مورد یک رزومه غلط املایی و یک لباس مصاحبه مناسب نیست. شما باید تا حد امکان تحقیقات بیشتری انجام دهید، ترجیحاً با صحبت کردن (محرمانه) با مشتریان قبلی و همچنین مهندسانی که قبلاً در آنجا کار کرده اند.

یکی از بهترین راه ها این است که خود را به عنوان راه حلی برای مشکلی که دارند معرفی کنید. شاید آنها به دنبال گسترش لیست مشتریان خود هستند، و شما مخاطبین مفیدی از کارهای گذشته دارید، یا شاید آنها به دنبال این هستند که در زمینه ای که در آن تجربه دارید، منشعب شوند. اگر می توانید مشکلی را شناسایی کنید و خود را به عنوان راه حل معرفی کنید. ، شما فورا ارزشمندتر می شوید. و نسخه ی نمایشی قاتل نیز کمک می کند.

بیشتر مشاغل از طریق مخاطبین موجود می آیند. مشاغل باز می شوند، مهندسان مورد نیاز هستند، و اگر برای آشنایی با افراد در رویدادهای صنعتی و آنلاین وقت گذاشته اید، نام شما می تواند ذکر شود.

مسن تر

سیستم حرفه ای مورد نیاز استودیو

جدیدتر

5 نکته برتر برای صدای زنده بهتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید
دسته بندی محصولات
دنبال کردن:
jQuery(document).ready(function() {