بدلیل نوسان قیمت لطفا قبل از ثبت سفارش تماس بگیرید

کلینیک تعمیرات

بروزترین تجھیزات و کارشناسان مجرب

پشتیبانی و مشاوره

9205958191 - (98+)

سیستم صوتی سالن های همایش

بسیاری از افراد رفتن به سالن های همایش را تجربه کرده اند و می دانند یک سخنرانی با یک کیفیت صدای عالی و خوب خیلی عالی تر از کیفیت پایین صدا می باشد. در‌واقع در بسیاری از سالن ها که در آن برنامه های مختلف اجرا می شود و یا برای سخنرانی مورد استفاده قرار می گیرند، یک کیفیت صدای عالی و با کیفیت از مهم ترین موارد در اجرا می باشد و در کیفیت برنامه اجرایی و سخنرانی نیز تاثیرگذار می باشد.

بنابراین در برنامه ریزی در اجرای یک برنامه یا یک سخنرانی عالی اولویت قرار دادن اجرای یک سیستم صوتی عالی نیز از موارد مهم می باشد. پس بهتر است در این زمینه تحقیق کنید تا یک سیستم صوتی برای سالن همایش خود را تهیه کنید.

سیستم صوتی سالن های همایش

سیستم صوتی برای سالن های همایش

سالن های همایش یکی از مهم ترین سالن ها می باشند بنابراین ارتباط بین افراد در این سالن ها جزء موارد مهم محسوب می شود و برای بالا بردن این کیفیت نیاز به یک سیستم صوتی مناسب برای این سالن ها دارید تا افرادی که در این سالن ها وجود دارند از کیفیت سخنرانی و برنامه های شما لذت ببرند و جذب آن شوند.

نصب سیستم صوتی در سالن های همایش از موارد تخصصی و حرفه ای محسوب می شود و به افرادی متخصص و با تجربه در این زمینه نیاز دارد. مواردی مانند نویز در صدا و یا قطع و وصل شدن صدا در هنگام سخنرانی باعث می شود تا افراد خسته شوند و سالن را ترک کنند. رفع مواردی این چنینی این مشکل را حل کرده و به کیفیت سخنرانی شما کمک می کند.

سیستم صوتی سالن های همایش

تاثیر سیستم صوتی در سالن نمایش

صدای رسا و با کیفیت

صدای با کیفیت و رسا یکی از موارد مهم و تاثیر گذار در سخنرانی می شود و باعث جذب و لذت افراد می شود، کیفیت سیستم صوتی به کیفیت صدای شما کمک زیادی می کند در واقع مشکلاتی مانند نویز و یا قطع و وصل شدن صدا یا بی کیفیت آن با تهیه و اجرای یک سیستم صوتی عالی برطرف می شود و باعث بالا رفتن کیفیت اجرای شما می شود.

میزان صدا

علاوه بر کیفیت عالی صدا، از موارد مهم دیگر میزان صدا می باشد، به طوری که صدای خیلی زیاد باعث می شود تا افراد در سالن اذیت شوند و همینطور کم بودن صدا نیز باعث می شود که افراد صدا را به خوبی نشنیده باشند و این موضوع نیز باعث آزار افراد سالن می شود. در واقع صدا باید به صورت یکنواخت در تمام نقاط سالن پخش شود تا به خوبی برنامه ها اجرا شوند.

ابعاد و اندازه سالن همایش

از موارد تاثیر گذار دیگر در اجرای سیستم های صوتی در سالن های همایش، اندازه و ابعاد سالن همایش مورد استفاده می باشد، در واقع سیستم صوتی باید بر اساس اندازه سالن انتخاب و اجرا شود، بنابراین اگر سالن همایش بزرگ و وسیع باشد به تجهیزات و اسپیکرهای بیشتری نیاز دارید و همچنین بعضی از تجهیزات باید قدرتمند تر باشند، بنابراین یکی از نکات مهم قبل از اجرای سیستم صوتی، توجه به ابعاد سالن موردنظر است.

تجهیزات سیستم صوتی سالن های همایش

سیستم های صوتی در سالن های همایش دارای تجهیزات زیادی می باشند که استفاده از هر کدام از این تجهیزات که وظیفه های مختلفی را انجام می دهند به افزایش کیفیت اجرا اضافه می کنند. شفافیت، کیفیت و یکپارچگی جزء مواردی هستند که یک سیستم صوتی عالی و مناسب ایجاد می کنند. از جمله تجهیزات سیستم های صوتی سالن های همایش می توان به موارد زیر اشاره کرد.

بلندگوها

از مهم ترین و اصلی ترین تجهیزات این سیستم ها، بلندگوها می باشند، همانطور که می دانید بلندگوها وظیفه رساندن صدا به افراد حاضر در سالن می باشد بنابراین این صدا باید از کیفیت بالایی و بدون نویز برخوردار باشد تا افراد از کیفیت صدا لذت ببرند و باعث خستگی آن ها نشود.

بهتر است تا قبل از خرید بلندگو به مواردی مانند باز و بسته بودن محیط، اندازه سالن و تعداد صندلی ها توجه کرد. کیفیت بلندگوها رابطه مستقیمی با کیفیت صدا خروجی دارند بنابراین از اهمیت ویژه ای برخوردارند. بلندگوها سایزهای مختلفی دارند که با توجه اندازه سالن نیز باید آن‌ها را انتخاب کرد.

میکروفون ها

مورد دیگر که از مهم ترین تجهیزات سیستم صوتی سالن های همایش می باشد، میکروفون ها می باشند. در واقع صدای خروجی اژ میکروفون ها باید یک صدای باکیفیت و بدون نویز باشد تا سخنران با کیفیت بالایی صدا را ارائه دهد. در انتخاب و تهیه میکروفون، میکروفونی که انتخاب می کنید بایید ویژگی یک میکروفون سخنرانی خوب را داشته باشد و صدای های اضافی را پخش نکند.

میکروفون ها انواع مختلفی دارند مانند میکروفون های‌ داینامیک و کاندنسر که با توجه به انواع و مشخصات هر کدام از آن‌ها، میکروفون مناسب سخنرانی را تهیه کنید. از بهترین میکروفون هایی که برای سخنرانی هستند می توان به میکروفون AKG مدل D5 و Shure SM58 اشاره کرد.

آمپلی فایرها

آمپلی فایر ها یک دستگاه الکترونیکی می باشند که وظیفه آن ها تقویت صدا می باشد که نقش مهمی در سیستم های صوتی نیز دارند. علاوه بر میکروفون و بلندگو، از آمپلی فایر با کیفیت نیز باید استفاده کنید. اما نکته قابل توجه این است که بعضی باندها درون خود دارای آمپلی فایر می باشند و به نصب یک آمپلی فایر جدا، نیاز ندارند. در مواردی که صدای خروجی بی کیفیت می باشد و افراد حاضر در سالن به خوبی صدا را دریافت نمی کنند، آمپلی فایر در این زمینه مشکل را برطرف می کند.

میکسر در سالن های همایش

یکی دیگر از این تجهیزات، میکسر می باشد و این دستگاه وظیفه ای که بر عهده دارد منظم کردن و ترکیب کردن سیگنال های صوتی می باشد اما این دستگاه ویژگی های دیگری مانند پردازش سیگنال و تنظیم کننده های سطح  را دارد و همچنین این دستگاه حجم صدا و افکت ها و ورودی های مختلف را نیز تنظیم می کند، مواردی که قبل از خرید میکسر برای سالن های همایش باید به آن توجه کنید، تجهیزات الکترونیکی که در اتاق موجود هستند و همچنین توجه به ورودی ها و خروجی ها می باشند.

سیستم صوتی سالن های همایش

نتیجه گیری

نتیجه گرفتیم که برای بالا بردن کیفیت سخنرانی و برنامه های دیگر در سالن های نمایش به یک سیستم صوتی عالی نیاز داریم و همچنین اجرای یک سیستم صوتی مناسب به یک تیم حرفه ای نیاز دارد. برای تهیه یک سیستم صوتی برای سالن های همایش می توانید با گروه رسا تماس بگیرید و می توانید از کارشناسان حرفه ای ما در این زمینه کمک بگیرید. و همچنین محصولات را با پک اصلی و گارانتی رسمی تهیه کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طریق شماره های زیر اقدام فرمایید.

55958090  و  09205958191

مسن تر

سیستم صوتی سالن تئاتر

جدیدتر

سیستم صوتی مدارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید
دسته بندی محصولات
دنبال کردن:
jQuery(document).ready(function() {