بدلیل نوسان قیمت لطفا قبل از ثبت سفارش تماس بگیرید

کلینیک تعمیرات

بروزترین تجھیزات و کارشناسان مجرب

پشتیبانی و مشاوره

9205958191 - (98+)

سیستم مناسب v-ray

در این مقاله نحوه استفاده برنامه  V-Ray از سخت افزار سیستم شما برای رندرگیری را پوشش خواهیم داد. ساختار اطلاعات به گونه ای است که به توضیح چگونگی استفاده از اجزای سخت افزاری مختلف توسط وظایف محاسباتی مختلف توسط V-Ray کمک می کند.

این راهنما همچنین به سوالاتی مانند:

  • چگونه بهترین سخت افزار را برای رندر با وی ری انتخاب کنیم؟
  • V-Ray چگونه از اجزای سخت افزاری مختلف استفاده می کند؟

سیستم مناسب v-ray

بررسی اجمالی

با پیشرفت سریع قابلیت‌های نرم‌افزار و قدرت محاسباتی، طبیعی است که به دنبال راه‌حل سخت‌افزاری «مقاوم در آینده» باشید که بتوان برای چندین سال آینده از آن استفاده کرد. از آنجایی که سخت افزار یک موضوع بسیار گسترده با جنبه های مختلف بسیار است، هدف این مقاله ایجاد دستورالعمل های اساسی است که به درک بهتر الزامات سخت افزاری برای رندر با V-Ray کمک می کند.

V-Ray توسعه و بهینه سازی شده است تا از قابلیت های تمام اجزای سخت افزاری استفاده کند: CPU، GPU، RAM، ذخیره سازی، شبکه و مادربرد. به عنوان یک قانون کلی، هر چه سخت افزار سریعتر باشد، رندر سریعتر است.

هر دو دستگاه CPU و GPU را می توان به طور همزمان با V-Ray استفاده کرد. هنگام استفاده از موتور CPU V-Ray، تمام هسته‌های پردازنده موجود برای رندر درگیر می‌شوند، اما در عین حال می‌توان از دستگاه‌های GPU برای حذف نویز و اعمال جلوه‌های لنز استفاده کرد.

روش دیگر، هنگام استفاده از موتور V-Ray GPU، V-Ray از کارت‌های گرافیک برای رندر استفاده می‌کند، اما تا حدی از CPU نیز استفاده می‌کند (به عنوان مثال، هنگام محاسبه راه‌حل Light cache GI). مورد استفاده دیگر، رندر هیبریدی در V-Ray GPU است، که در آن هر دو بخش GPU و CPU می توانند همزمان به کار گرفته شوند. این بدان معنی است که رویکرد رندر اولویت سخت افزاری را تعریف می کند.

کمترین سیستم مورد نیاز

سیستم مورد نیاز برای همه محصولاتی که از نسخه اصلی V-Ray استفاده می کنند یکسان است. بهتر است سخت افزار خود را بر اساس تحقیقات انتخاب کنید. V-Ray بینشی در مورد عملکرد V-Ray با پیکربندی های سخت افزاری مختلف ارائه می دهد.

ویندوز، لینوکس یا مک

V-Ray از سیستم عامل های ویندوز، لینوکس و مک پشتیبانی می کند و انتخاب به ترجیحات شخصی بستگی دارد. یک نقطه ضعف مهم در سیستم عامل مک وجود دارد زیرا هیچ پشتیبانی رسمی برای رندر GPU وجود ندارد. اگر قصد دارید از V-Ray GPU استفاده کنید، ویندوز یا لینوکس گزینه های بهتری خواهند بود.

سیستم مناسب v-ray

CPU

CPU مهمترین جزء سخت افزاری برای رندر است. تقریباً تمام محاسبات را هنگام استفاده از موتور CPU V-Ray انجام می دهد، که آن را به واحدی تبدیل می کند که بیشترین تأثیر را بر زمان های رندر دارد. CPU سریعتر برابر با رندر سریعتر است.

مهم است که مشخص شود که CPU در هنگام استفاده از موتور رندر GPU V-Ray نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این به این دلیل است که برخی از محاسبات را روی CPU انجام می دهد، به این معنی که زمان رندر GPU V-Ray با CPU های سریعتر، سریعتر است. رندر هیبریدی (CPU + GPU) همچنین می تواند عملکرد V-Ray GPU را هنگام استفاده از CPU قدرتمندتر افزایش دهد.

V-Ray بر روی هر دو پردازنده AMD و Intel اجرا می شود، بنابراین انتخاب به اولویت کاربر بستگی دارد. به طور کلی، یک CPU قوی تر، از یک سیستم CPU دو سوکت یا چند سوکت بهتر است.

پردازنده گرافیکی

رندر GPU با افزایش عملکرد، روز به روز محبوب تر می شود. هرچه سرعت کارت گرافیک بیشتر باشد، رندر GPU سریعتر است. اگرچه دستگاه‌های GPU مستقیماً هنگام رندر کردن روی CPU استفاده نمی‌شوند، اما همچنان می‌توان از آنها برای افزایش سرعت حذف نویز و جلوه‌های لنز استفاده کرد.

در حال حاضر، V-Ray GPU فقط بر روی دستگاه های NVIDIA اجرا می شود. کارت های گرافیک AMD دیگر پشتیبانی نمی شوند زیرا AMD سرمایه گذاری در OpenCL را برای رندر متوقف کرد. دستگاه های AMD هنوز با حذف نویز و جلوه های لنز سازگار هستند. GPU V-Ray از پردازنده‌های گرافیکی NVIDIA با قابلیت CUDA از نسل Maxwell به بعد (یعنی سری GeForce 900 به بعد) پشتیبانی می‌کند.

چندین دستگاه GPU را می توان روی یک دستگاه کنار هم قرار داد تا عملکرد را افزایش دهد. ماشین‌های چند پردازنده‌ای فقط می‌توانند تا چند CPU را نگه دارند، در حالی که ده‌ها یا بیشتر GPU را می‌توان روی یک سیستم انباشته کرد. کارت‌های معماری مختلط را نیز می‌توان در کنار هم قرار داد تا زمانی که درایور گرافیک از همه آنها پشتیبانی کند و قابلیت محاسبه کارت‌ها 5.2 و بالاتر باشد، یعنی نسل Maxwell یا بالاتر.

حافظه

حافظه تاثیر مستقیمی بر سرعت رندر ندارد. با این حال، هر چه صحنه پیچیده تر باشد، ممکن است به حافظه بیشتری نیاز داشته باشد. اگر صحنه به حافظه بیشتری نسبت به حافظه سیستم موجود نیاز دارد، احتمال اینکه رندر نشود بسیار زیاد است. راه حل این است که یا حافظه بیشتری نصب کنید یا صحنه را برای استفاده کمتر از RAM/VRAM بهینه کنید.

حافظه رم CPU

حافظه CPU (RAM) – حافظه ای است که با پردازنده کار می کند و توسط موتور رندر CPU V-Ray استفاده می شود. حافظه CPU قابل استک است، به این معنی که مقدار کل حافظه برابر است با مجموع تمام بلوک های حافظه نصب شده روی سیستم.

استفاده از فایل صفحه سیستم عامل می تواند به جلوگیری از خرابی حافظه کمک کند. با این حال، صفحه بندی فایل بسیار کندتر از RAM است و رندر را به شدت کند می کند. به خاطر داشته باشید که اندازه فایل صفحه باید به صورت خودکار یا حداقل دو برابر اندازه RAM فیزیکی موجود تنظیم شود.

حافظه GPU VRAM

VRAM حافظه نصب شده بر روی GPU است که با RAM سیستم متفاوت است. بر خلاف رم سیستم، GPU دارای اندازه ثابت VRAM است که قابل افزایش نیست. برخلاف RAM، VRAM را نمی توان روی هم قرار داد. به عبارت دیگر، داشتن دو دستگاه GPU با 8 گیگابایت VRAM هر کدام معادل 16 گیگابایت کل VRAM نیست. در واقع، از آنجایی که V-Ray GPU باید صحنه را در هر دستگاه GPU کپی کند، شما به دستگاه GPU با کمترین مقدار VRAM محدود خواهید شد. به عنوان مثال، استفاده از دو GPU برای رندر، که در آن یکی دارای 4 گیگابایت و دیگری دارای 8 گیگابایت VRAM است، شما فقط با استفاده از 4 گیگابایت VRAM محدود شده‌اید.

سیستم مناسب v-ray

اورکلاک کردن

اورکلاک می‌تواند عملکرد سخت‌افزار را افزایش دهد، اما در عین حال ممکن است منجر به نقص سخت‌افزار شود، بر پایداری سیستم تأثیر بگذارد یا باعث خرابی تصادفی سیستم شود. گروه رسا اورکلاک سخت‌افزاری را توصیه نمی‌کند و اگر هنگام رندر با مشکلی مواجه شدید، اکیداً پیشنهاد می‌کنیم به نرخ‌های ساعت پیش‌فرض سیستم برگردید.

شبکه

سرعت شبکه هنگام استفاده از رندر شبکه یا رندر توزیع شده یا زمانی که صحنه ها و دارایی ها در درایو شبکه ذخیره می شوند، نقش مهمی ایفا می کند. هنگامی که V-Ray شروع به رندر می کند، باید تمام اطلاعات را در حافظه سیستم بارگذاری کند. اگر شبکه خیلی کند باشد و صحنه از دارایی های زیادی استفاده کند، ممکن است زمان بیشتری برای انتقال دارایی ها صرف شود تا رندر واقعی. V-Ray ابزاری برای تشخیص تنگناهای شبکه ارائه نمی دهد، اما چنین ابزارهایی را می توان به صورت آنلاین یافت.

ذخیره سازی

درست مانند شبکه ها، سرعت ذخیره سازی هنگام خواندن یا نوشتن فایل ها توسط V-Ray اهمیت دارد. درایوهای ذخیره سریعتر اجازه می دهند تا عملیات خواندن و نوشتن سریعتر انجام شود. درایوهای حالت جامد (SSD) معمولاً بسیار سریعتر از درایوهای هارد دیسک سنتی (HDD) هستند و به برنامه‌های شما اجازه می‌دهند سریع‌تر شروع شوند و می‌توانید فایل‌ها را سریع‌تر ذخیره کنید. علاوه بر این، درایو را می توان برای کش کردن داده های صحنه استفاده کرد و دوباره SSD ها مزیت بیشتری نسبت به هارد دیسک ها دارند.

برای دریافت جزئیات بیشتر درباره بهترین برند ها و مدل های موجود برای رندرگیری با وی ری، با ما تماس بگیرید تا یه مشاوره حرفه ای به شما ارائه بدیم. بدون تعطیلی پاسخگوی شما عزیزان خواهیم بود.

پرزنت حضوری 02155958090

مشاوره آنلاین 09205958191

مسن تر

تفاوت باند اکتیو و پسیو

جدیدتر

سیستم مناسب کرونا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید
دسته بندی محصولات
دنبال کردن:
jQuery(document).ready(function() {