بدلیل نوسان قیمت لطفا قبل از ثبت سفارش تماس بگیرید

کلینیک تعمیرات

بروزترین تجھیزات و کارشناسان مجرب

پشتیبانی و مشاوره

9205958191 - (98+)

سیستم مورد نیاز premiere pro

همانطور که بسیاری از توسعه‌دهندگان نرم‌افزار عمل می‌کنند، Adobe لیستی از سیستم مورد نیاز پریمیرپرو را نگه می‌دارد تا بتواند از کارکرد سخت‌افزار سیستم شما با نرم‌افزار خود مطمئن شود. با این حال، بیشتر فهرست‌های “نیازمندی‌های سیستم” معمولاً فقط اصول اولیه سخت‌افزار مورد نیاز برای اجرای نرم‌افزار را پوشش می‌دهند، بدون آن که بهترین انتخاب‌های سخت‌افزاری را برای عملکرد بهتر مشخص کنند. علاوه بر این، گاهی اوقات این لیست‌ها ممکن است قدیمی باشند، ویرایش‌های سخت‌افزاری قدیمی را نشان دهند، یا به سادگی حاوی سخت‌افزاری کمتر از حد مطلوب باشند.

پردازنده (CPU)

پردازنده (یا CPU) یکی از اجزای بسیار حیاتی در سیستم‌های کاری Premiere Pro است. در حالی که شتاب GPU در حال توسعه و بهبود است، اما هنوز انتخاب پردازنده معمولاً تأثیر بسیار بیشتری بر عملکرد کلی سیستم دارد. با این حال، باید به یاد داشت که CPU قوی تر همیشه بهتر نیست، زیرا تعداد هسته‌هایی که Premiere Pro می‌تواند به طور مؤثر از آن‌ها استفاده کند محدود است. این یکی از دلایلی است که استفاده از یک ایستگاه کاری دو پردازنده Xeon به عنوان گزینه‌ای مناسب برای Premiere Pro شناخته نمی‌شود. با توجه به تعداد هسته‌های موجود در پردازنده‌های مدرن، یک پردازنده معمولی به راحتی با هزینه کمتر از دو پردازنده Xeon، عملکرد بهتری ارائه می‌دهد.

 • کدام CPU برای Premiere Pro بهترین است؟

انتخاب بهترین پردازنده برای استفاده با Premiere Pro به طور قابل توجهی به نوع کاری که شما انجام می‌دهید و همچنین به بودجه شما وابسته است. برای وظایف کاری که اصولاً از فرمت‌های H.264 و H.265 (HEVC) استفاده می‌کنند، پردازنده Core i9 13900K از اینتل با عملکرد بسیار خوبی به لطف ویژگی QuickSync داخلی آن به عنوان یک انتخاب مناسب مطرح می‌شود، همچنین با قیمت مناسبی همراه است. از سوی دیگر، برای کار با فیلم‌های RED، پردازنده‌های Threadripper Pro 5975WX و 5995WX از ای‌ام‌دی در صدر لیست قرار دارند. با عرضه مدل‌های جدید، انتخاب‌ها ممکن است تغییر کند، بنابراین برای آخرین اطلاعات، می‌توانید مقالات عملکرد پردازنده ما را مشاهده کنید.

 • آیا تعداد بیشتر هسته‌های CPU Premiere Pro را سریع‌تر می‌کند؟

تا حدودی، افزایش تعداد هسته‌ها ممکن است عملکرد را بهبود بخشد، اما این اثر بیشتر برای فعالیت‌هایی مانند صادرات ویدئو صادق است تا پخش زنده. با این حال، Premiere Pro قادر به بهره‌گیری کامل از تعداد بالای هسته‌ها نیست، بنابراین سیستم‌هایی با تعداد هسته‌های بسیار بالا مانند ایستگاه‌های کاری دوگانه Xeon به دلیل عملکرد پایین‌تر در هر هسته، عملکرد بدتری نسبت به یک ایستگاه کاری با CPU تکی دارند.

همچنین، باید به یاد داشته باشید که این موضوع به طور جهانی یک قاعده مشخص نیست و به میزانی که از پردازنده اینتل یا AMD استفاده می‌کنید، متفاوت است. بنابراین، بهتر است به جای انتخاب پردازنده بر اساس تعداد هسته یا دیگر مشخصات، به عملکرد و مقایسه مستقیم بین پردازنده‌های مختلف توجه کنید.

 • آیا Premiere Pro با پردازنده های Intel یا AMD بهتر کار می کند؟

در حال حاضر، عملکرد پردازنده‌های AMD در Premiere Pro به ویژه برای پخش زنده و صادرات، به طور کلی قوی‌تر است. با این حال، پردازنده‌های Core اینتل، به ویژه مدل‌های جدید نسل سیزدهم، گزینه‌های بسیار خوبی محسوب می‌شوند. این پردازنده‌ها عملکردی نزدیک به پردازنده‌های AMD Ryzen با قیمت مشابه را ارائه می‌دهند، همچنین دارای Quick Sync هستند که می‌تواند برای پردازش رسانه‌های H.264 و HEVC استفاده شود، در نتیجه از GPU برای انجام آن وظایف استفاده می‌شود. این امکان آزاد کردن GPU را فراهم می‌کند تا برای پردازش جلوه‌های شتاب‌دهنده GPU، debayer فیلم‌های R3D و سایر وظایف مشابه استفاده شود.

سیستم مورد نیاز premiere pro587

کارت گرافیک (GPU)

 • Adobe Premiere Pro چگونه از کارت‌های گرافیکی (GPU) استفاده می‌کند؟

در چند سال اخیر، Adobe به طور چشمگیری از قدرت GPU استفاده کرده و Premiere Pro به ویژه از GPU‌های مدرن بهره‌مند است. اگرچه اگر فقط با یک کلیپ ساده و بدون افکت کار می‌کنید، استفاده از GPU کمتر معمول است، اما بر اساس اینکه چه افکت‌های شتاب‌دهنده GPU در پروژه‌های خود استفاده می‌کنید، داشتن یک کارت گرافیک قدرتمند می‌تواند بسیار مهم باشد.

 • کدام GPU (کارت ویدئو) برای Premiere Pro بهترین است؟

Premiere Pro از استفاده از GPU بهره‌مندی زیادی دارد، اما انتخاب بهترین کارت گرافیک بستگی به تعداد افکت‌های شتاب‌دهنده GPU و نیاز به صادرات مداوم به H.264/HEVC دارد. برای اکثر کاربران، تفاوت چشمگیری بین کارت‌های گرافیکی مختلف NVIDIA وجود ندارد، حتی اگر چند نسل به عقب برگردید. با این حال، اگر به دنبال استفاده بیشتر از جلوه‌های شتاب‌دهنده GPU و نیاز به سرعت بیشتر در صادرات H.264/HEVC هستید، استفاده از کارت‌های پیشرفته‌تر بهترین گزینه خواهد بود. هر چند که قیمت آنها کمی بالاست، اما GeForce RTX 4080 یک گزینه قوی است – و بدون شک RTX 4090 سریعترین است.

 • Premiere Pro به چه مقدار VRAM (حافظه ویدیویی) نیاز دارد؟

علاوه بر قدرت خام GPU، اهمیت دارد که کارت گرافیک شما دارای VRAM (حافظه کارت ویدئو) کافی برای پروژه‌های شما باشد. این مقدار ممکن است بر اساس طول و پیچیدگی دنباله‌های شما متغیر باشد، اما به طور کلی توصیه می‌شود که حداقل مقادیر زیر از VRAM را برای دنباله‌های خود در نظر بگیرید:

 • آیا چندین پردازنده گرافیکی عملکرد را در Premiere Pro بهبود می بخشد؟

Premiere Pro از نظر فنی ممکن است از استفاده همزمان از چندین کارت گرافیکی پشتیبانی کند، اما تجربه ما نشان می‌دهد که این کار با افزایش بسیار محدودی در عملکرد همراه است. در بیشتر موارد، به جای استفاده از چندین کارت گرافیکی رده پایین، استفاده از یک کارت گرافیکی رده بالاتر بهبود قابل توجهی در عملکرد به همراه خواهد داشت.

 • آیا Premiere Pro به کارت Quadro نیاز دارد؟

Premiere Pro با کارت‌های Quadro عملکرد عالی ارائه می‌دهد، اما برای بیشتر کاربران، استفاده از کارت‌های GeForce گزینه بهتری است. کارت‌های GeForce نه تنها به لحاظ هزینه مقرون به صرفه‌تر هستند، بلکه می‌توانند با عملکرد کارت‌های Quadro رقابت کنند یا حتی بهتر باشند. با این حال، استفاده از کارت‌های گرافیک Quadro دو مزیت اساسی دارد – دارای VRAM بیشتری هستند که برای کار با گردش‌های کاری 8K مفید است و در درازمدت به طور کلی قابل اعتمادتر هستند. با این حال، برای اکثر کاربران، این مزایا ارزش هزینه‌های بسیار بالاتری را ندارند، بنابراین معمولاً از کارت‌های GeForce استفاده می‌کنیم.

 • کدام GPU ها از رمزگشایی سخت افزاری در پریمیر پرو پشتیبانی می کنند؟

رمزگشایی سخت‌افزار مبتنی بر GPU در Premiere Pro نه تنها به کارت گرافیکی که دارید، بلکه به میزان کدک، عمق بیت و سطح زیرنمونه‌سازی رنگی نیز بستگی دارد. این مسئله برای پاسخ دادن به سوالات پرتکرار مانند این بسیار پیچیده است، بنابراین ما یک مقاله جامع برای روشن کردن این موضوع داریم.

 • آیا Premiere Pro با NVIDIA بهتر اجرا می شود یا AMD؟

برای Premiere Pro، ما مشاهده کرده‌ایم که با استفاده از کارت‌های NVIDIA GeForce/Quadro، عملکرد بالاتری نسبت به کارت‌های AMD Radeon/Radeon Pro با قیمت مشابه داریم. به همین دلیل، به شدت توصیه می‌شود که از یک کارت مبتنی بر NVIDIA برای Premiere Pro استفاده کنید.

 • چگونه می توانم از صفحه نمایش 10 بیتی HDMI یا SDI برای Premiere Pro پشتیبانی کنم؟

در حالی که تمام کارت‌های ویدئویی در ایستگاه‌های کاری Premiere Pro از نمایشگرهای 10 بیتی پشتیبانی می‌کنند، اگر دقت رنگ برای شما اهمیت دارد، توصیه می‌شود از یک مانیتور Blackmagic Decklink Mini 4K یا کارت‌های Studio 4K 6G-SDI PCI-E استفاده کنید. این کارت‌های مانیتورینگ ویدئویی به‌طور خاص طراحی شده‌اند تا سیگنال‌های ویدئویی را بدون تغییر به نمایشگر شما ارسال کنند و در نتیجه بهترین کیفیت تصویر و رنگ ممکن را فراهم کنند. برای استفاده کامل از این کارت‌ها، به یک صفحه نمایش اختصاصی و بسیار دقیق نیاز دارید که بتواند نرخ فریم و وضوح پروژه شما را مدیریت کند.

سیستم مورد نیاز premiere pro588

حافظه (RAM)

هر چند مقدار دقیق رم مورد نیاز شما به طول، کدک و پیچیدگی پروژه خود بستگی دارد، اما به‌طور کلی برای Premiere Pro حداقل 32 گیگابایت را توصیه می‌کنیم. اما باید به یاد داشته باشید که استفاده از حافظه در Premiere Pro ممکن است به سرعت افزایش یابد، بنابراین حیاتی است که اطمینان حاصل کنید که RAM کافی در دسترس دارید. همچنین، اگر اغلب با چندین برنامه به طور همزمان کار می‌کنید، ممکن است بخواهید رم بیشتری در سیستم خود داشته باشید زیرا هر برنامه به رم مخصوص به خود نیاز دارد.

 • فضای ذخیره سازی (هارد دیسک)

ذخیره‌سازی یک جنبه است که اغلب از آن غافلگیر می‌شویم و در ایستگاه‌های ویرایش ویدیو اغفال می‌شود. اگرچه ممکن است پردازنده یا کارت گرافیک تمام پردازش‌ها را انجام دهند، اما اگر فضای ذخیره‌سازی شما قادر به پشتیبانی از این پردازش‌ها نباشد، سرعت و کارایی آن‌ها اهمیتی نخواهد داشت. مسئله‌ای که فضای ذخیره‌سازی را پیچیده می‌کند، این است که نه تنها باید با انواع مختلف درایوهای موجود امروز آشنا باشید، بلکه می‌خواهید آن‌ها را به گونه‌ای پیکربندی کنید که عملکرد در Premiere Pro به حداکثر برسد.

 • از چه نوع درایو ذخیره سازی برای پریمیر پرو استفاده کنم؟

سه نوع اصلی درایو برای استفاده در یک ایستگاه کاری ویرایش ویدیو وجود دارد: SSD، NVMe، و درایو پلاتر سنتی. از بین این سه، درایوهای پلاتر سنتی از لحاظ سرعت کمتری برخوردار هستند، اما با قیمتی بسیار مقرون به صرفه ارائه می‌شوند و در ظرفیت‌های بسیار بزرگتر نسبت به درایوهای SSD یا NVMe در دسترس هستند. به همین دلیل، آنها عمدتاً برای استفاده در درایوهای ذخیره‌سازی بلندمدت مناسب هستند، اما در بیشتر موارد برای کارهای مستقیم ویرایش ویدیو، بهتر است از درایوهای SSD یا NVMe استفاده شود.

درایوهای SATA SSD نسبت به یک درایو پلاتر بسیار سریع‌تر عمل می‌کنند، اما همچنین گران‌تر هستند. این درایوها برای انجام وظایف متنوعی مانند نگه داشتن سیستم عامل و برنامه‌های کاربردی، ذخیره رسانه، و پروژه‌هایی که بر روی آن‌ها فعالانه کار می‌کنید، یا به عنوان درایو کش/خراش بسیار مناسب هستند.

درایوهای NVMe در دو نوع (M.2 و U.2) موجود هستند، ولی هر دو نسبت به درایوهای SSD به طور چشمگیری سریع‌تر هستند. این درایوها کمی گران‌تر از SSD هستند، اما به جای این‌که تا دوازده برابر سریع‌تر باشند! با این حال، در اکثر موارد، افزایش عملکرد با استفاده از درایو NVMe به طور چشمگیری محسوس نخواهد بود زیرا SSD‌های معمولی امروزی به اندازه کافی سریع هستند و به ندرت به عنوان یک گلوگاه عملکرد محسوب می‌شوند. فقط زمانی که با نرخ بیت بالایی فیلم‌برداری می‌کنید (بیش از 2000 مگابیت در ثانیه)، استفاده از درایو NVMe برای رسانه مناسب است.

 • کدام پیکربندی فضای ذخیره سازی در پریمیر پرو بهتر کار می کند؟

ما توصیه می‌کنیم حداقل یک پیکربندی سه درایو را در نظر بگیرید، با انواع و اندازه‌های مختلف درایو که به بودجه و سطح عملکرد مورد نیاز شما بستگی دارد:

1. **سیستم عامل و برنامه‌های کاربردی (SSD یا NVMe):** این درایو شامل سیستم عامل شما و نصب اصلی Premiere Pro است. استفاده از یک SSD برای این منظور به شدت توصیه می‌شود، زیرا سرعت راه‌اندازی سیستم‌عامل و برنامه‌های کاربردی را بهبود می‌بخشد. همچنین می‌توانید برای بهبود عملکرد کوچکتر به یک درایو NVMe سریع‌تر نیز ارتقا دهید.

2. **فایل‌های پروژه (SSD، NVMe یا NAS):** نگه‌داشتن فایل‌ها و دارایی‌های پروژه در درایو خود عمدتاً مربوط به سازماندهی است، اما در صورت نیاز به بازیابی یا نصب مجدد سیستم عامل، کار را نیز آسان‌تر می‌کند. از آنجایی که همه فایل‌های مهم در درایو خودشان هستند، حتی اگر سیستم عامل شما خراب شود، باید امن باشند. می‌توانید از یک درایو SSD یا NVMe برای فایل‌های پروژه‌تان استفاده کنید، و یا در صورت نیاز به اشتراک‌گذاری دسترسی با سایر کاربران در یک سازمان، از یک درایو ذخیره‌سازی شبکه پرسرعت استفاده کنید.

3. **حافظه پنهان و خراش رسانه (NVMe):** درایوی که ما به شدت توصیه می‌کنیم به‌طور پیش‌فرض درایو NVMe را برای فایل‌های cache/scratch استفاده کنید. داشتن یک درایو اختصاصی برای حافظه پنهان رسانه و فایل‌های اسکرچ می‌تواند عملکرد را هنگام پخش و تمیز کردن ترکیب‌ها بهبود بخشد.

4. **درایوهای ذخیره‌سازی اختیاری (SSD یا HDD):** علاوه بر سه درایو بالا، برخی از افراد ممکن است ترجیح دهند تعدادی درایو دیگر را نیز به سیستم خود اضافه کنند. ممکن است چندین درایو برای فایل‌ها و دارایی‌های پروژه‌شان، یا یک هارد دیسک سنتی باشد که به عنوان یک لایه پشتیبان/بایگانی میانی عمل کند.

 • آیا می توانید یک پروژه Premiere Pro را از یک درایو خارجی ویرایش کنید؟

از نظر فنی، شما می‌توانید فیلم‌ها و پروژه‌های خود را در یک درایو خارجی نگه دارید و مستقیماً از آن درایو ویرایش کنید. با این حال، این یکی از رایج‌ترین علل مشکلات عملکرد و پایداری است که از مشتریان خود می‌شنویم. ما به شدت توصیه می‌کنیم که یک درایو داخلی به اندازه کافی بزرگ داشته باشید تا بتوانید تمام فایل‌های خود را قبل از ویرایش در یک درایو محلی کپی کنید. درایوهای خارجی برای پشتیبان‌گیری و بایگانی عالی هستند، اما برای کار کردن ایده‌آل نیستند.

سیستم مورد نیاز premiere pro589

دستگاه صوتی

هر چند صدا ممکن است دغدغه اصلی همه ویرایشگرهای ویدیو نباشد، اما صدای با کیفیت بخش مهمی از هر ایستگاه کاری ویرایش ویدیو است. طیف گسترده‌ای از گزینه‌های صوتی وجود دارد که می‌توان از میان آن‌ها را انتخاب کرد، از جمله صدای داخلی که در مادربرد تعبیه شده است، یک کارت صدای مجزا PCI-E یا یک USB DAC. هر یک از این گزینه‌ها مزایا و معایب خود را دارند و بسته به نیازها و الزامات شما ممکن است یکی از آن‌ها را ترجیح دهید. به عنوان مثال، استفاده از یک کارت صدای مجزا ممکن است کیفیت صدا را بهبود بخشد، در حالی که یک USB DAC به عنوان یک گزینه قابل حمل و آسان برای اتصال به سیستم شما عمل می‌کند.

 • آیا صدای آنبرد برای Premiere Pro به اندازه کافی خوب است؟

کیفیت صدای آنبورد که در اکثر مادربردها ارائه می‌شود در طول سال‌ها به طور چشمگیری بهبود یافته است. با این حال، از آنجایی که تراشه صوتی روی همان PCB باقی مانده مادربرد قرار دارد، گاهی اوقات ممکن است مشکلاتی در نویز سیگنال وجود داشته باشد که می‌تواند کیفیت صدا را کاهش دهد. اگر از خروجی‌های دیجیتال برای استریو یا 5.1 استفاده می‌کنید، این یک فاکتور نیست، اما اگر از هدفون یا بلندگوهای آنالوگ استفاده می‌کنید، ممکن است کیفیت آن به خوبی سایر دستگاه‌های صوتی اختصاصی نباشد.

 • آیا کارت صدای PCI-E یا USB DAC برای Premiere Pro بهتر است؟

USB DAC در حال حاضر بهترین توصیه ما برای ویرایش ایستگاه‌های کاری است. نه تنها کیفیت عالی است، بلکه به ندرت درایوری با Premiere Pro در تضاد است و بسته به ورودی‌ها و خروجی‌های مورد نیاز طیف وسیعی از گزینه‌ها وجود دارد. در حالی که کارت‌های صدا می‌توانند کیفیت صدای عالی را با هزینه نسبتاً کم ارائه دهند، نرم‌افزار مورد نیاز اغلب پف کرده است و گاهی اوقات می‌تواند مشکلاتی را با Premiere Pro ایجاد کند.

اگر به دنبال بهترین سیستم برای تدوین ویدیوهای خود هستید اما نمیدونید از کجا شروع کنید و یا چه چیزی نسبت به بودجه ای که دارید برای شما مناسب تر هست، همین حالا با رسا تماس بگیر تا بهترین مشاوره رو بگیری.

پرزنت حضوری 02155958090

مشاوره آنلاین 09205958191

مسن تر

چرا هارد اکسترنال شناسایی نمی شود؟

جدیدتر

بلنگو پسیو چه کاربردی دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید
دسته بندی محصولات
دنبال کردن:
jQuery(document).ready(function() {