بدلیل نوسان قیمت لطفا قبل از ثبت سفارش تماس بگیرید

کلینیک تعمیرات

بروزترین تجھیزات و کارشناسان مجرب

پشتیبانی و مشاوره

9205958191 - (98+)

شغل هایی در استودیو برای کسب درآمد

آیا با وجود اینکه یک پرفورمر نیستید رویای کار در صنعت موسیقی را دارید؟ آیا جلوه‌های صوتی را که در فیلم‌ها می‌شنوید جذاب می‌دانید و می‌خواهید بخشی از ساخت آنها باشید؟ در آن زمان، کار در یک استودیو ضبط متفاوت به نظر می رسید. ناگفته نماند که خیلی سخت تر بود. مهندسان کت‌های آزمایشگاهی می‌پوشیدند، با ماشین‌های غول‌پیکر کار می‌کردند و دست‌هایشان را کثیف می‌کردند تا در واقع وسایل مورد نیاز خود را برای این کار مهندسی و بسازند.

با سرعت امروز و فناوری تقریباً هر کسی را قادر می‌سازد تا از اتاق خواب خود موسیقی تولید کند. اما این در یک چشم به هم زدن یا بدون تلاش جدی برای دانستن آنچه می خواهید و انجام کارهای لازم برای داشتن آن اتفاق نمی افتد. بنابراین، اگر می خواهید در صنعت موسیقی حرفه ای داشته باشید، از شما دعوت می کنیم این مقاله را بخوانید. و در مورد انواع مشاغلی که می توانید در یک استودیوی ضبط داشته باشید بیاموزید.

استودیو رانر

هر استودیو ضبط نیاز به یک هدایت کننده دارد. یک کارمند ضروری که باعث می شود عملیات به خوبی پیش برود. دونده های استودیو معمولاً مسئول تمیزی و مرتب بودن استودیو هستند. آنها همچنین اطمینان حاصل می کنند که آشپزخانه به طور کامل انبار شده است، وعده های غذایی را تحویل می گیرند، بسته ها را دریافت می کنند و تحویل می دهند.

علاوه بر اینکه به طور کلی از بقیه اعضای تیم با سازماندهی ایستگاه های کاری و نگه داشتن وسایل موجود پشتیبانی می کنند، رانرهای استودیو در کارهای اداری متفرقه مانند اسکن، بایگانی و چاپ نیز کمک می کنند.

به لطف ماهیت کار، دونده استودیو با هر اینچ از استودیو آشنا می شود، نه اینکه فرصتی برای یادگیری نحوه کار همه چیز را ذکر کنیم. به همین دلیل، این یک نقطه ورود ایده آل برای هر کسی است که مشتاق ایجاد حرفه ای در صنعت است.

اکثر موقعیت ها در یک داستان ضبط به سطح گسترده ای از مهارت ها و تجربه نیاز دارند که فقط در طول زمان می توانید به آن دست پیدا کنید. هنگامی که به عنوان دونده کار می کنید، نسبت به افراد خارجی برای ایجاد روابط و مهارت های مورد نیاز برای یک شغل پیشرفته برتری دارید. در واقع، اینجا جایی است که برخی از نمادین ترین مهندسان صدا در حرفه خود شروع کرده اند.

شغل هایی در استودیو برای کسب درآمد

آهنگساز

تولیدکنندگان موسیقی هم جنبه خلاقانه و هم جنبه تجاری کسب و کار را درک می کنند. وظیفه آنها مدیریت و نظارت بر فرآیند ضبط و تولید است. آن‌ها همچنین با نوازندگان و شرکت‌های ضبط ارتباط برقرار می‌کنند و محیطی را ایجاد می‌کنند که هنرمندان را قادر می‌سازد خلق کنند و خودشان را بیان کنند.

بنابراین، تولیدکنندگان موسیقی در بسیاری از جزئیات یک پروژه ضبط مشارکت دارند، از جمله، اما نه محدود به کنار هم قرار دادن ایده های موسیقی، انتخاب مواد برای ضبط، استخدام نوازندگان، کار با هنرمندان و نوازندگان بر روی اشعار، متعادل کردن بودجه ضبط، و تأثیرگذاری بر میکس ها.

شغل یک تهیه کننده موسیقی سخت است و نیاز به مشارکت در هر مرحله از فرآیند موسیقی دارد. اما اگر می خواهید یکی شوید، باید مفاهیم پایه صوتی و موسیقی را یاد بگیرید و با انواع نرم افزارها آشنا شوید. علاوه بر این، برای داشتن شهرت به عنوان یک تولید کننده عالی موسیقی، باید دانش خوبی از مهندسی و میکس داشته باشید.

به‌عنوان یک تهیه‌کننده موسیقی مشتاق، ما شما را تشویق می‌کنیم که از داستان‌های مشهورترین و موفق‌ترین تولیدکنندگان موسیقی جهان الهام بگیرید و بینش‌هایی پیدا کنید. چطور با کوئینسی جونز شروع کنید؟ یک تهیه‌کننده افسانه‌ای که سه تا از موفق‌ترین آلبوم‌های مایکل جکسون را تولید کرد: Off the Wall (1979)، Thriller (1982)، و Bad (1987). و همچنین آهنگ خیریه معروف 1985 “We Are the World”.

مدیر استودیو ضبط

در حالی که تهیه کنندگان فرآیند ضبط را مدیریت می کنند، مدیران استودیو مسئول نظارت بر عملیات روزانه خود استودیوی ضبط هستند. آنها هنگام اجاره فضا با نوازندگان، تهیه کنندگان و مدیران گروه همکاری نزدیک دارند.

مدیران استودیو همچنین مسئول استخدام مهندسان صدا و ماهر برای اجرای تجهیزات هستند. این موقعیت به خودی خود به دانش فنی یا پیشینه موسیقی به اندازه مهارت های تجاری و مدیریتی نیاز ندارد.

مهندس صدا

مهندسان صدا نقش مهمی در تولید یک ضبط یا اجرای زنده دارند. آنها از ابزارها و تکنیک های مختلفی مانند جلوه های صوتی، تساوی، میکس و بازتولید و تقویت صدا برای ضبط و دستکاری صداها استفاده می کنند. کار آنها ترکیب آلات موسیقی و فناوری برای ایجاد صدایی برای فیلم‌ها، تلویزیون، بازی‌های ویدیویی، موسیقی، رادیو و آگهی‌های تبلیغاتی و بسیاری چیزهای دیگر است.

به عنوان یک مهندس صدا، تکنیک‌های ضبط سنتی و متبحر با فناوری را برای ضبط موسیقی، کار با صدای آنالوگ و دیجیتال، کمپرسورها، میکروفون‌ها و جریان سیگنال ترکیب می‌کنید. علاوه بر این، شما مسئول سازماندهی جلسات ضبط و تعمیر هر گونه مشکل فنی در صورت بروز خواهید بود.

برای ایجاد شغل به عنوان مهندس صدا، باید در فن آوری های ضبط چندگانه به خوبی آشنا شوید و مهارت های مدیریت فایل را توسعه دهید. آموزش اضافی در میکس و ویرایش نیز ممکن است مفید باشد.

طراح صدا

طراحان صدا، صدا را برای طیف وسیعی از تولیدات، از جمله فیلم، تلویزیون، رادیو، بازی‌های ویدئویی و تبلیغات، اما نه محدود به آن، پیدا می‌کنند یا ایجاد می‌کنند. کار آنها با مرور فیلمنامه و یادداشت صداها برای ایجاد در استودیوی ضبط شروع می شود. چنین صداهایی ممکن است جلوه های صوتی مانند انفجار یا صداهای جوی مانند ترافیک یا صدای پس زمینه کافی شاپ باشند.

برای اینکه یک طراح صدا باشید، باید در ایجاد جلوه های صوتی از دستگاه های سخت افزاری و نرم افزاری، سینت سایزرهای برنامه، ابزارهای دیجیتال و زنجیره افکت های سفارشی مهارت داشته باشید.

هنرمند فولی

آیا می‌دانستید که صداهای واقعی بازیگران یا اشیاء مورد استفاده در یک فیلم همیشه در زمان ضبط به همان شکلی نیست که در زندگی واقعی وجود دارد؟ به همین دلیل است که ما هنرمندان فولی داریم. آنها مسئول تقلید برخی از صداهای زندگی روزمره برای فیلم، تلویزیون یا دیگر انواع رسانه ها هستند. به عنوان مثال، این صداها ممکن است صدای راه رفتن، تاب خوردن لباس، بوسیدن یا شکستن شیشه باشد.

هنرمندان فولی از اشیاء تصادفی برای ایجاد این صداهای آشنا استفاده می کنند. پس از ضبط این صداها آنها را به ویرایشگر صدا می برند که بقیه کار را بر عهده دارد.

ویرایشگر صدا

نقش ویرایشگرهای صدا، که به عنوان ویرایشگرهای صوتی دیجیتال نیز شناخته می‌شوند، شامل مدیریت طیف گسترده‌ای از سیستم‌های ویرایش صدا برای برش، کپی و پاکسازی مواد صوتی ضبط شده است.

پس از اینکه همه صداهای درگیر در یک پروژه ضبط شدند، ویرایشگرهای صدا ضبط‌ها را تمیز می‌کنند و هر مشکلی را که پیدا می‌کنند برطرف می‌کنند. سپس، آنها تمام آن ضبط ها را به میکسر صدا می فرستند.

وظایف یک ویرایشگر صدا و یک میکسر صدا یکسان نیست. ویرایشگر صدا وظیفه ویرایش تمامی صداهای ضبط شده را بر عهده دارد. از طرف دیگر، میکسر صدا وظیفه دارد همه آن قطعات را در کنار هم قرار دهد تا آنها را به یک پروژه نهایی تبدیل کند و اگرچه این شبیه به نقش یک تکنسین صدا است، اما امکانات ضبط به خوبی تثبیت شده معمولاً از ویرایشگران اختصاصی برای انجام وظایف پس از تولید استفاده می کند.

شغل هایی در استودیو برای کسب درآمد

تکنسین صدا

تکنسین های صوتی در کنار هنرمندان و تهیه کنندگان برای ایجاد ضبط کامل کار می کنند. وظیفه اصلی آنها اطمینان از کیفیت ضبط از نقطه نظر فنی است. این موقعیت مستلزم دانش فنی تجهیزات مدرن استودیویی مانند DAW، میکس برد و سایر تجهیزات ضبط است.

میکسر صدا

به عنوان یک میکسر صدا، وظیفه شما این است که کنسول میکس را کار کرده و میزان صدا و کیفیت صدا را کنترل کنید. هنگامی که بیش از یک میکروفون در جلسه ضبط درگیر باشد، کار شما بسیار مهم می شود.

میکسرهای صدا همچنین وظیفه ویرایش همه اجزا را با هم دارند، مانند یک فیلم یا برنامه تلویزیونی. در حین انجام این کار، آنها مسئول اطمینان از سطوح بهینه صدا و رسیدگی به مسائلی هستند که بر کیفیت صدا تأثیر می گذارد. برای کار به عنوان میکسر صدا، به دانش پیشرفته ای در فناوری میکس صدا نیاز دارید. و توانایی انجام تنظیمات صدا در زمان واقعی هنگام ضبط.

فناوری ابزار

فناوری های ساز عمدتاً با آلات موسیقی کار می کنند. برخی از فناوری ها بر روی یک مورد تمرکز می کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است در دو یا چند مورد تخصص داشته باشند. با این حال، در برخی موارد، تکنسین های ساز مسئولیت تمام سازهای موجود در استودیو را بر عهده دارند. برای کار به عنوان یک فناوری ساز، باید دانش گسترده ای در استفاده، راه اندازی و نگهداری آلات موسیقی و تجهیزات موسیقی داشته باشید.

نتیجه

استودیوهای ضبط برای فعالیت به استعدادها، مهندسان و سایر افراد حرفه ای نیاز دارند. بنابراین، آنها مکان هایی با فرصت های زیادی هستند. هر موقعیت در یک استودیوی ضبط، وظیفه خاصی را بر عهده دارد. با این حال، همه آنها برای تولید موسیقی و صداهای فوق العاده ای که هر روز می شنویم همکاری می کنند.

با این حال، در دسترس بودن تضمین نمی کند که شغل رویاهای خود را به دست آورید، مگر اینکه سخت روی توسعه مهارت های مورد نیاز برای آن کار کنید. از هر فرصتی برای یادگیری، ایجاد تجربه و بهبود مهارت های خود استفاده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان گروه رسا تماس بگیرید و از مشاوره های رایگان ما استفاده کنید.   02155958090    09205958191

مسن تر

لپ تاپ گیمینگ برای بازی و پخش زنده 2

جدیدتر

کامپیوتر جدید برای استودیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید
دسته بندی محصولات
دنبال کردن:
jQuery(document).ready(function() {