بدلیل نوسان قیمت لطفا قبل از ثبت سفارش تماس بگیرید

کلینیک تعمیرات

بروزترین تجھیزات و کارشناسان مجرب

پشتیبانی و مشاوره

9205958191 - (98+)

عیب یابی صفحه مانیتور

خرابی صفحه مانیتور می تواند به دلیل بیش از حد داغ شدن و گرمای زیاد اتفاق بیفتند که شما باید به دنبال عیب یابی صفحه مانیتور خود باشید تا بتوانید مشکل را حل کنید. خرابی کل سیستم هم نیز می تواند یکی از دلایل خرابی صفحه ماینتور شما باشد. صفحه مانیتور بسیار حساس است و در مواقع جابه جایی ،گرد گیری باید کاملا حواستان باشد که آسیب نبیند و ضربه نخورد.

کابل معیوب

تمام کابل هایی که به مانیتور می باشد را بررسی کنید تا خراب و پاره نشده باشند.کابل دوشاخه مانیتور را چک کنید تا درست به پریز متصل شده باشد.اتصال برق مانیتور را چک کنید وقت مانیتور روشن است ال ای دی کنار دکمه پاور باید روشن باشد. کابل برق مناسب مانیتور را با کابل قبلی جایگزین کنید تا متوجه شوید که مشکل از کابل است یا خیر. برای جایگزینی کابل توجه داشته باشید که مانیتورها از کابل های متفاوت VGA ،S-Video ،DVI و HDMI پشتیبانی می کنند.

عیب یابی صفحه مانیتور

کارت گرافیک خراب

کارت گرافیک دریافت و پردازش تصاویر و تحویل آنها را به مانیتور بر عهده دارد. گرمای شدید و حتی یک اتصال کوتاه و نقص داخلی باعث خرابی کارت گرافیک می شود.وقتی کارت گرافیک خراب شود هیچ تصویری به مانیتور ارسال نمی شود. در این مرحله باید با یک مانیتور دیگر تست کنید تا مشکل را متوجه شوید.

اگر مانیتور تصویر رانشان نداد چیکار کنیم؟

اگر مانیتور شما تصویر سیاه پخش کند به این معنی است که کارت گرافیک شما آسیب دیده است و باید کارت گرافیک سیستم خود را تعویض کنید. تمام بخش های کامیپوتر در حین کار گرما تولید می کنند. و برای همین فن های پلاستیکی  در تمام پخش های کامپیوتر تبعیه شده اند. در صورت عدم تهویه مناسب گرما در کامپیوتر می ماند و به بخش های داخلی آسیب می رساند.برای اینکه متوجه این آسیب دیدن شوید می توانید از روی این علائم که قفل شدن مکرر،خاموش شدن سریع،قطع تصویر و….حدس بزنید مشکل از کجاست.

موضوع دیگر دریچه های کیس با گرد و غبار، پرز و موی حیوانات خانگی پوشیده شوند هوای گرم حبس می شود. به همین خاطر دریچه های کیس را به صورت دوره ای تمیز کنید تا هوا بتواند آزادانه در جریان باشد.

عیب یابی صفحه مانیتور

خرابی کل سیستم

اگر مراحل بالا را انجام دادید و باز هم مانیتور شما تصویر را سیاه نشان می داد و کل سیستم شما قفل می کند احتمال داردخرابی برای کل سیستم شما باشد. که می تواند شامل قطعات خراب،برنامه های ویروسی و… باشد.

مشکلات مانتیور و عیب یابی آن

در بعضی مواقع احتمال دارد که پیکسل های LCD سیستم شما بسوزد. در صورت سوختن پیکسل قطعا ایراد از LCD است و باید آنها را عوض کنید. اما زمانی که شما متوجه  قطعی در LCD خود  می شوید ممکن است ایراد از هایولتاژ و یا حتی چیپ گرافیک سیستم باشد در این صورت باید دستگاه باز شود و پس از انجام تست روی تک تک موارد مشکوک به سراغ نتیجه ی نهایی برویم و مشکل را برطرف سازیم . علاوه بر آن گاهی ممکن است ایراد از خود LCD باشد و آن مشکل قابل تعمیر باشد.

یکی از دلایلی که پیکسل های دستگاه شما می سوزد این است که ضربه فیزیکی بهش وارد شده است. ممکن است قسمتی از تصویر دستگاه شما دچار پیکسل سوختگی شده باشد ، باید بدانید که ضربه باعث ضعیف شدن پیکسل های دستگاه شما شده و این پیکسل سوختگی هرچند کم هم میتواند گسترش پیدا کند و تمامی پیکسل های دستگاه شما را از بین ببرد ولی این حالت به مرور زمان اتفاق می افتد.

عیب یابی صفحه مانیتور

در اخر می توانید این مراحل را انجام بدهید

از یک ویروس یاب برای اسکن سیستم کمک بگیرید. نرم افزار و سخت افزار را که اخیرا روی سیستم نصب کردید را حذف کنید. اگر تمام مراحلی را که در مقاله برای شما به اشتراک گذاشته ایم انجام دادید و باز هم مشکل مانیتور شما عیب یابی نشد می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید و از آنها مشاوره های رایگان دریافت کنید و در صورت لازم به صورت حضوری سیستم خود را بیاورید تا رفع اشکال شود.

اگر با مطالب بالا باز هم به مشکل برخوردین و مانتور شما همچنان تصویر سیاه پخش می کرد. گروه رسا با تجربه چندیدن ساله آماده بهترین خدمات به شما می باشد. راهای ارتباطی با ما از طریق شماره های 02155958090 و 09205958191 می باشد.

مسن تر

نکاتی در مورد نگهداری از لپ تاپ 

جدیدتر

راهنمای ارتقاء کامپیوتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید
دسته بندی محصولات
دنبال کردن:
jQuery(document).ready(function() {