بدلیل نوسان قیمت لطفا قبل از ثبت سفارش تماس بگیرید

کلینیک تعمیرات

بروزترین تجھیزات و کارشناسان مجرب

پشتیبانی و مشاوره

9205958191 - (98+)

نابودی لپ تاپ با استخراج بیت کوین

همه ما در مورد استخراج ارزهای دیجیتال نظرات متفاوتی داریم. برخی آن را دوست دارند، در حالی که برخی دیگر چندان مشتاق آن نیستند. اما مواردی وجود دارد که اکثر ما می توانیم در مورد آنها توافق داشته باشیم. یکی از آنها این واقعیت است که استخراج ارز دیجیتال در لپ تاپ ایده وحشتناکی است و باعث نابودی لپ تاپ با استخراج بیت کوین می شود.

عمل ماینینگ ارز دیجیتال بهتر است به سیستم های حرفه ای یا دستگاه های استخراج هدفمند واگذار شود. در اینجا، دقیقاً بحث خواهیم کرد که چرا هرگز نباید لپ تاپ را برای ماینینگ بخرید یا از آن استفاده کنید.

  1. ماینینگ روی لپ تاپ سودآور نیست

اولاً، یکی از اصلی‌ترین موانع استخراج در لپ‌تاپ‌ها از این واقعیت ساده ناشی می‌شود که پردازنده‌های گرافیکی لپ‌تاپ معمولاً ضعیف‌تر و پرهزینه‌تر از انواع دسکتاپ آن‌ها هستند. دلیلی وجود دارد که می‌توانید یک لپ‌تاپ گیمینگ را به خوبی تهیه کنید، در حالی که به نظر می‌رسد این روزها اکثر پردازنده‌های گرافیکی هنوز موجود نیستند – ماینرها به لپ‌تاپ‌ها نگاه نمی‌کنند، و دلیلی برای آن وجود دارد.

مطمئنا، ما هر دو پردازنده گرافیکی Ampere و RDNA 2 را برای لپ‌تاپ‌ها در دسترس داریم و برای بازی فوق‌العاده هستند. اما وقتی صحبت از اسب بخار واقعی به میان می‌آید، لپ‌تاپ Nvidia GeForce RTX 3080 Ti از نظر معیارها و عملکرد مناسب استخراج تقریباً به سرعت RTX 3060 Ti دسکتاپ است.

این مشکلی را ایجاد می‌کند که طی آن چندین ماه طول می‌کشد تا حتی در بیشتر موارد چیزی نزدیک به بازگشت سرمایه را ببینید. لپ تاپ مجهز به RTX 3080 Ti حدود 3000 تا 3500 دلار برای شما هزینه خواهد داشت.

شما حتی پنج سال طول می کشد تا پول خود را از سرمایه گذاری خود پس بگیرید. این در مورد حرارت‌های خوب است که شما آن را ندارید—لپ‌تاپ شما احتمالاً قابلیت خنک‌سازی کافی برای خروج مؤثر گرما را ندارد، و رایانه‌تان دائماً برای نگه‌داشتن آن درگیر حرارت است. و ما حتی الکتریسیته را هم در نظر نگرفته‌ایم—هزینه‌های برق را به خاطر داشتن لپ‌تاپ روی شارژر که 24 ساعته و 7 روز هفته برق می‌گیرد، اضافه کنید، و درآمدتان حتی کمتر شود.

بهتر است پول را برای یک دستگاه استخراج مناسب یا فقط یک رایانه رومیزی خرج کنید. پیدا کردن پردازنده‌های گرافیکی هنوز سخت است، اما اگر می‌خواهید استخراج کنید، احتمالاً حتی بهتر از استفاده از لپ‌تاپ‌های گیمینگ، پردازنده‌های گرافیکی را از ما خریداری کنید.

نابودی لپ تاپ با استخراج بیت کوین

  1. لپ تاپ ها برای ماینینگ ساخته نشده اند

سپس، ما این واقعیت را داریم که لپ تاپ ها برای ماینینگ در نظر گرفته نشده اند و بنابراین، نباید برای آن استفاده شوند. و این فقط توصیه یک سازنده نیست، بلکه نحوه طراحی لپ تاپ ها آن را به یک ایده وحشتناک تبدیل می کند. ابتدا، بیایید بررسی کنیم که چرا GPU های دسکتاپ به طور کلی می توانند ارز دیجیتال استخراج کنند:

رایانه‌های رومیزی، به‌ویژه رایانه‌های برج میانی و تمام‌برج، فضای زیادی برای تنفس قطعات دارند. و این فضا ضروری است. استخراج رمزارز یک فعالیت محاسباتی شدید است که می‌تواند کل GPU شما را فعال کند، اعداد را برای تأیید تراکنش‌ها بررسی کند و حرارت زیادی را در این فرآیند از بین ببرد.

پردازنده‌های گرافیکی رومیزی مجهز به خنک‌کننده فعال هستند – فن‌ها یا خنک‌کننده‌های آبی – که می‌توانند به آن‌ها در دفع حرارتی که می‌فرستند کمک کنند. و کیس کامپیوتر دارای فضای داخلی زیادی و فن های ورودی/اگزوز قوی است که به گرما کمک می کند تا راه خود را از کامپیوتر پیدا کند. لپ تاپ ها هم همینطور. اما آن‌ها برای مقابله با نوع گرمایی که استخراج گرما از بین می‌رود، مجهز نیستند.

لپ‌تاپ‌ها، حتی لپ‌تاپ‌های مخصوص بازی، ظاهری نازک‌تر دارند و فضای داخل آن بسیار محدودتر است. فن هایی که در داخل مجهز شده اند نیز بسیار کوچکتر و ضعیف تر هستند. آنها برای انجام عملیات روزانه کافی هستند و لپ تاپ های بازی حتی می توانند برخی از بازی ها را بدون عرق کردن انجام دهند. اما ماینینگ فعالیت بسیار سخت تری است. شما باید این واقعیت را در نظر بگیرید که ماینینگ معمولاً یک فرآیند 24 ساعته در 7 روز هفته است و استرس غیر ضروری زیادی به لپ تاپ خود وارد می کنید.

نه تنها می توانید در درازمدت به GPU خود آسیب برسانید، بلکه می توانید فن های کوچک را نیز از بین ببرید، که می تواند اوضاع را پیچیده تر کند. علاوه بر این، باتری دستگاه شما نیز عاشق گرما نیست. و اگر لپ تاپ شما واقعا داغ شود، باتری نیز ممکن است فرسوده شود. این زنجیره‌ای از رویدادهای نامرتب است که می‌تواند باعث شود لپ‌تاپ شما خیلی زودتر از آنچه در غیر این صورت می‌شد، بمیرد.

نابودی لپ تاپ با استخراج بیت کوین

  1. معضل زباله های الکترونیکی

ما قبلاً ثابت کرده‌ایم که ساختن ارز دیجیتال با لپ‌تاپ شما می‌تواند به آن کمک کند تا با مرگ زودهنگام مواجه شود، اما پس از مرگ چه اتفاقی می‌افتد؟ بسته به آنچه انجام داده اید، ممکن است بتوانید آن را به زندگی بازگردانید، اما بیشتر لپ تاپ هایی که برای استخراج استفاده می شوند معمولاً فقط یک مقصد دارند – محل دفن زباله، جایی که تبدیل به زباله الکترونیکی می شود.

هنگامی که یک GPU به دلیل ماینینگ خراب می شود، در بیشتر موارد، دیگر چیزی برای زنده شدن آن وجود ندارد، به این معنی که باید پرتاب شود. میانگین طول عمر یک پردازنده گرافیکی ماینینگ تقریباً نصف عمری است که با استفاده معمولی دوام می‌آورد، و این با حرارت مناسب است. همین اتفاق برای لپ‌تاپ‌ها نیز می‌افتد—اگر GPU را بسته به مدل استفاده کنید، ممکن است تعمیر آن امکان پذیر باشد، اما در بیشتر موارد، با این کار از بین رفته است و بخشی از آمار رو به رشد زباله‌های الکترونیکی را تشکیل می‌دهد.

همچنین می‌توانید به اجزای دیگر آسیب بزنید، و آن‌ها می‌توانند سطوح گرانشی متفاوتی داشته باشند، از قابل تعمیر تا مستقیم. با این وجود، این بدان معناست که همه چیز زودتر از آنچه باید به محل دفن زباله ختم می شود.

نابودی لپ تاپ با استخراج بیت کوین

لطفا روی لپ تاپ خود ماین نکنید

کلیات داستان این است که تحت هیچ شرایطی نباید ماین را روی لپ تاپ خود انجام دهید. شما شانس زیادی برای آسیب رساندن به آن، یا حداقل کاهش طول عمر آن دارید، در حالی که در عین حال به هیچ عنوان پول زیادی به دست نمی آورید.

برای استخراج، روش های دیگر بسیار بهتر خواهد بود. اگر می‌خواهید فقط از یک GPU برای به دست آوردن برخی سودهای غیرفعال استفاده کنید، می‌توانید یک سیستم حرفه ای با خنک‌کننده کافی بسازید. همچنین اگر قصد استخراج اتریوم را دارید یا اگر ترجیح می دهید بیت کوین استخراج کنید، می توانید یک سیستم ماینر مناسب راه اندازی کنید.

برای داشتن یک سیستم حرفه ای و مخصوص این کار، باید قطعات درستی رو انتخاب کنید، پس حتما نیاز به یک مشاور خواهید داشت. رسا اینجاست تا به صورت حضوری و یا حتی آنلاین به تو کمک کنه تا بهترین تصمیم رو بگیری. برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

پرزنت حضوری 02155958090

مشاوره آنلاین 09205958191

مسن تر

کارت گرافیک ماین شده نخر

جدیدتر

سخت افزار مناسب لومیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید
دسته بندی محصولات
دنبال کردن:
jQuery(document).ready(function() {