بدلیل نوسان قیمت لطفا قبل از ثبت سفارش تماس بگیرید

09205958191
از شنبه تا پنجشنبه هر هفته
info@rsa-co.com

کلینیک تعمیرات

بروزترین تجھیزات و کارشناسان مجرب

پشتیبانی و مشاوره

9205958191 - (98+)

نحوه عملکرد بلندگوها

درک مکانیک ابزارهای خود بسیار مفید است تا هم مشکلات را برطرف کنید و هم اطمینان حاصل کنید که آنها از بالاترین کیفیت برخوردار هستند. این به ویژه برای بلندگوها صدق می کند. برای اینکه بهترین صدا را از آنها منتشر کنید، باید نحوه کار آنها و نحوه ارتعاش ذرات هوا از آنها را درک کنید. در سطح پایه، بلندگو یک مبدل است که شکلی از انرژی را به دیگری تبدیل می کند. بلندگوها برق را می گیرند و آن را به انرژی صوتی تبدیل می کنند.

پالس های مثبت منجر به حرکت بلندگو به جلو و پالس های منفی آن را به عقب می برند. این منجر به فشرده شدن مولکول های هوا به گروه ها می شود و ناحیه ای با تعداد مولکول های کمتری را پشت سر می گذارد که به آن نادر شدن می گویند. این نواحی با فشار بالا باعث ارتعاش پرده گوش شما می شود که در نهایت همان چیزی است که می شنوید.

اجزای بلندگو

قطعات مختلفی برای بلندگو وجود دارد، در این مورد ما در مورد یک بلندگوی پیستونی صحبت خواهیم کرد.

قسمت اول مخروط است. وظیفه مخروط این است که به عنوان دیافراگم برای بلندگو عمل کند. اغلب از کاغذ یا کولار تشکیل شده است. مخروط به جلو و عقب جابجا می شود تا امواج فشار فوق الذکر را ایجاد کند که منجر به شنیده شدن صدا می شود.

قسمت دوم درپوش گرد و غبار است. این بخش بیشتر برای اطمینان از ورود گرد و غبار به سیم پیچ صدا وجود دارد زیرا می تواند آسیب زیادی به بلندگو وارد کند. شکل درپوش گرد و غبار همچنین می تواند نحوه تولید صدا را تغییر دهد و در بلندگوهای بزرگتر اغلب قطر بیشتری دارد.

نحوه عملکرد بلندگوها

قسمت دیگر محیط اطراف است. این قسمت به عنوان نیروی تثبیت کننده مخروط عمل می کند تا به حالت استراحت خود بازگردد. فراگیر، مخروط را به آرامی به قاب می‌چسباند تا از انعطاف‌پذیری اطمینان حاصل کند و اجازه دهد مخروط آزادانه حرکت کند.

پایه بلندگو به عنوان سبد شناخته می‌شود که به واسطه آن قطعات مختلف به هم متصل می‌شوند، تا بتوان آن را به درستی در جعبه نصب کرد. این ویژگی به بلندگو این امکان را می‌دهد که به شکلی سفت و پایدار قرار گیرد و اغلب به عنوان قسمتی از بلندگو به عنوان مقاوم‌ترین و پایدارترین جزء شناخته شود.

جزء دیگر آهنربا است. این مولفه برای ایجاد میدان های مغناطیسی متضاد استفاده می شود که ارتعاشاتی را ایجاد می کند که ما قادر به شنیدن آن هستیم.

آخرین جزء سیم پیچ صدا است. که سیم پیچی است که به راس مخروط متصل است. این بخش بر روی نیروی محرکه به مخروط با واکنش به میدان مغناطیسی عبوری از آن متمرکز است. اغلب توسط عنکبوت که جزء ساخته شده از (معمولاً) پنبه است به منظور قرار دادن سیم پیچ صدا کمک می کند.

آهنرباها و سیم پیچ صدا

دو آهنربا در بلندگو وجود دارد. یکی آهنربای ثابت و دیگری آهنربای الکتریکی است که توسط سیم پیچ صدا ایجاد می شود. این دو به عنوان اجزای اصلی در ارتعاش مخروط با هم کار می کنند. جریانی از طریق سیم پیچ صوتی ارسال می شود که نیروی الکترومغناطیسی ایجاد می کند و سپس با آهنربای ثابت اطراف آن برای ایجاد ارتعاش در تعامل است.

این کار با تغییر جهت جریان الکتریکی آهنربای الکتریکی انجام می شود که به نوبه خود باعث واکنشی می شود که می تواند منجر به جاذبه یا نیروی دافع به سمت آهنربای ثابت شود. در حالی که بار مثبت باعث فشار می شود، بار منفی باعث پسرفت یا کشش می شود. این امواج فشاری را که می شنویم ایجاد می کند.

تجسم دیجیتال

شکل موجی که هنگام استفاده از سینت‌ها به طرزی سر و کله زده می‌شود، در واقع نمایش دیجیتالی از فرم امواج صوتی است. دامنه‌ها به عنوان نمایشی از حرکت فشار در این امواج مشاهده می‌شوند. می‌توان گفت که یک خط مرکزی (0) وجود دارد که نمایانگر حالت استراحت بلندگو است. منحنی از این خط مرکزی به دامنه 1 بالا می‌رود و به -1 پایین می‌آید، سپس الگو را تکرار می‌کند. این به این معناست که در نقطه 1، بلندگو بیشترین فشار خود را به سمت مخاطب ارائه می‌دهد. در نقطه 0، در حالت استراحت قرار دارد، و در نقطه -1، در بیشترین پس‌رفت یا کشش قرار دارد.

نحوه عملکرد بلندگوها

فرکانس و گام

اکنون که به توضیح دامنه‌ها و اصول ابتدایی مربوط به امواج پرداخته شده است، درک ارتباط بین فرکانس، گام و طول موج (فاصله بین دو فشار در یک موج کسینوس) بسیار حائز اهمیت است. به عبارت ساده، این موضوع مرتبط با سرعتی است که بلندگوها فشار و کشش را انجام می‌دهند. فرکانس به تعداد فشارها و کششهایی اطلاق می‌شود که می‌توانند در یک ثانیه اتفاق بیفتند، طول موج نشان‌دهنده مدت زمان بین هر فشار و کشش است، و گام صدایی که از فرکانس ناشی می‌شود.

هنگامی که فرکانس را افزایش می‌دهید، گام نیز به شدت افزایش می‌یابد. فرکانس به واحد هرتز اندازه‌گیری می‌شود، به عبارت دیگر، تعداد چرخه‌های هر ثانیه را نشان می‌دهد. یک چرخه زمانی نمایانگر تکمیل الگوی کامل توسط موج است، به عنوان مثال، یک موج کسینوس که از دامنه‌ی یک فشار شروع شده و در دامنه‌ی بعدی به پایان می‌رسد. این به این معناست که از یک فشار شروع می‌شود، به یک کشش و سپس بازگشت به یک فشار دیگر می‌رود. طول موج و مقدار هرتز دارای رابطه معکوس هستند. با افزایش طول موج، مقدار هرتز کاهش می‌یابد که باعث پایین آمدن گام می‌شود.

نتیجه

اکنون که مکانیک نحوه عملکرد امواج را می‌دانید، مهندسی دیجیتالی آنها با استفاده از DAW یا synths آسان‌تر است. می‌توانید امواج را برای گامی پایین‌تر فشرده کنید یا دامنه را افزایش دهید تا صدا را افزایش دهید، یا شاید به روش‌های خودتان با اشکال منحنی بازی کنید تا صدای خود را ایجاد کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و ارتباط با کارشناسان ما می توانید از طریق شماره های زیر در ارتباط باشید.   02155958090   09205958191

مسن تر

کامپیوتر جدید برای استودیو

جدیدتر

7 نکته درباره مانیتور گیمینگ خمیده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید
دسته بندی محصولات
jQuery(document).ready(function() {