بدلیل نوسان قیمت لطفا قبل از ثبت سفارش تماس بگیرید

09205958191
از شنبه تا پنجشنبه هر هفته
info@rsa-co.com

کلینیک تعمیرات

بروزترین تجھیزات و کارشناسان مجرب

پشتیبانی و مشاوره

9205958191 - (98+)

نکات مهم در خرید ورک استیشن

خرید ورک استیشن جدید باید به خوبی برنامه ریزی شود. شما معمولاً برای ساعات زیادی در روز به ایستگاه کاری خود نیاز دارید، و زمانی که ورک استیشن جدید شما در استفاده روزمره شما آنطور که می خواهید کار نمی کند، آزاردهنده است. به همین دلیل توجه به چند فاکتور هنگام خرید ورک استیشن مهم است. پنج نکته زیر هنگام خرید ورک استیشن ضروری است.

فاکتور 1:

هنگام خرید ورک استیشن می خواهید چه بودجه ای سرمایه گذاری کنید؟

اولین سوالی که باید به آن پاسخ دهید این است: بودجه من چقدر است؟ ایستگاه های کاری در محدوده قیمت بسیار گسترده ای عرضه می شوند. با این حال، شما باید با سیستم های ارزان قیمت سازش کنید یا بدون ویژگی های خاصی کار کنید. هنگام انتخاب باید این را در نظر بگیرید. سیستم‌های ارزان‌تر تا حدی مبتنی بر سخت‌افزار قدیمی‌تر هستند. این باعث می شود که رابط ها به روز نباشند. برای مثال، این روی پورت‌های USB یا سرعت شبکه تأثیر می‌گذارد. اگر هیچ پورت USB از نوع C و استاندارد 3.2 وجود نداشته باشد، این می تواند به زودی قابلیت های سیستم را محدود کند.

هنگام بودجه بندی و انتخاب به کیفیت سیستم ها نیز توجه کنید. قطعات با کیفیت بالا، قابلیت اطمینان و طول عمر طولانی را تضمین می کنند. به خصوص با ورک استیشن شما، سیستم باید به طور پایدار اجرا شود. ایستگاه های کاری اغلب برای ساعات زیادی در روز استفاده می شوند. با سیستم های با کیفیت بالاتر، از مزایای ایستگاه های کاری بی صدا و کم مصرف بهره مند می شوید. به ویژه سیستم های صرفه جویی در مصرف انرژی مورد تقاضا هستند زیرا شرکت های بیشتری به فناوری اطلاعات سبز توجه می کنند.

با افزایش هزینه های برق، بهره وری انرژی یک موضوع مهم است. هزینه های اضافی را می توان از طریق قبض برق جبران کرد. در عین حال، مولفه های اقتصادی در وهله اول ایستگاه های کاری بی صدا را ممکن می کنند و شما در حین کار از این موضوع بهره مند می شوید.

نکات مهم در خرید ورک استیشن

فاکتور 2:

برای چه هدفی به ورک استیشن نیاز دارید؟

نکته مهم زیر هدف از ورک استیشن جدید شما است. در اینجا، شناسایی نرم‌افزاری که استفاده می‌کنید و میزان انرژی مورد نیاز آن ضروری است. عوامل مرکزی عبارتند از:

  • عملکرد پردازنده
  • اندازه حافظه کاری
  • ظرفیت هارد دیسک
  • عملکرد گرافیکی

عملکرد پردازنده سرعت کار را تعیین می کند. CPUهای دو هسته ای میان رده در حال حاضر برای کارهای ساده ای مانند کار با برنامه های آفیس یا تحقیق در اینترنت کافی هستند. از سوی دیگر، برنامه‌های کاربردی خاص مانند نرم‌افزار CAD یا برنامه‌هایی برای ویرایش ویدیو، تقاضای بیشتری دارند. آنها از فرکانس کلاک بالای پردازنده و تا آنجایی که ممکن است هسته‌ها بهره می‌برند و هر هسته پردازنده اساساً CPU خودش است که می‌تواند به طور اختصاصی روی یک کار کار کند.

بنابراین، پردازنده‌هایی که دارای چندین هسته هستند برای انجام چند وظیفه‌ای مناسب‌تر هستند، یعنی کار بر روی چندین کار به طور همزمان. به عنوان مثال، PrimeStation Pulsar شرکت Prime Computer به یک پردازنده قدرتمند هشت هسته ای از AMD مجهز شده است. به لطف Multithreading، این پردازنده می تواند روی 16 فرآیند به طور همزمان کار کند. وضعیت مشابه ظرفیت حافظه کاری است. اگر فقط می خواهید کارهای ساده ای انجام دهید، 4 گیگابایت حافظه اغلب کافی است. از سوی دیگر، برنامه های کاربردی از 16 یا حتی 32 گیگابایت حافظه کاری بهره می برند. در اینجا نیز همین امر صدق می کند: اگر به چندین برنامه به طور همزمان نیاز دارید، نیاز به حافظه فعال افزایش می یابد.

یک نکته خاص کارت گرافیک است. اکثر ایستگاه های کاری به عملکرد گرافیکی خاصی نیاز ندارند. با این حال، اگر از نرم افزاری استفاده کنید که می تواند محاسبات را روی پردازنده های گرافیکی انجام دهد، کارت های گرافیک حرفه ای ارزشمند هستند. به عنوان مثال، این مورد در مورد برخی از برنامه های CAD است. CAD یا ایستگاه های کاری یادگیری عمیق چنین کارت های گرافیکی دارند و محاسبات را به شدت تسریع می کنند.

فاکتور 3:

گزینه های ارتقا در هنگام خرید ورک استیشن چقدر مهم هستند؟

آنچه امروز فناوری پیشرفته است، فردا فقط متوسط است. این حکمت به ویژه در مورد IT صادق است. با این حال، تا زمانی که بتوانید ورک استیشن خود را ارتقا دهید، این مشکلی نیست. اگر سیستم جدید شما طوری طراحی شده است که امکان ارتقاء بعدی وجود دارد، می توانید در صورت لزوم عملکرد را افزایش دهید. بخصوص ارتقاء رم در زمان های بعدی رایج است و این اغلب مشکل کندی سیستم را حل می کند. اطمینان حاصل کنید که اسلات های رایگان وجود دارد و سیستم به طور بالقوه می تواند رم بیشتری را مدیریت کند.

یک نکته به همان اندازه مهم، رابط هارد دیسک های اضافی و SSD است. به این ترتیب در صورت لزوم می توانید ظرفیت ذخیره سازی ورک استیشن خود را افزایش دهید و اسلات های NVMe و رابط های SATA ضروری هستند. همچنین مطمئن شوید که سیستم فضای کافی برای هارد دیسک ها و SSD ها را دارد. مردم اغلب لپ‌تاپ را با یک ایستگاه کاری اشتباه می‌گیرند، و با این حال، بسیاری از این نوت‌بوک‌های جمع‌وجور فضایی برای هارد دوم را ندارند.

رابط های PCI Express نیز ضروری هستند. آنها برای کارت های توسعه مانند کارت های گرافیکی یا شبکه طراحی شده اند. استاندارد PCI-E نیز مهم است. سیستم های مدرن مجهز به PCI-E 4.0 یا 5.0 هستند. این تضمین می کند که آنها در آینده مقاوم هستند. به این دلایل، نگاه دقیق به تجهیزات همیشه مهم است.

نکات مهم در خرید ورک استیشن

فاکتور 4:

الزامات اندازه ورک استیشن شما چیست؟

اندازه یک کامپیوتر نقش مهمی دارد. یک برج بزرگ امکانات زیادی را برای ارتقاء بعدی ارائه می دهد. با این حال، چنین موردی نیز فضای زیادی را اشغال می کند. با مینی پی سی، برعکس است. حتی می توانید آنها را پشت مانیتور نصب کنید. از طرف دیگر، ارتقاء بعدی معمولاً اصلاً امکان پذیر نیست.

در بسیاری از موارد، مصالحه یک راه حل بهینه است. یک ایستگاه کاری جمع و جور در فضا صرفه جویی می کند و گزینه های کافی برای گسترش ارائه می دهد. رایانه های کوچکتر نیز حمل و نقل آسان تر هستند. این هنگام رفت و آمد بین مکان های کاری مختلف مفید است.

اندازه ورک استیشن بر سایر عوامل نیز تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، این شامل خنک کننده می شود. فضای موجود در کیس مشخصات سیستم خنک کننده را مشخص می کند. برخی از تامین کنندگان، مانند Prime Computer، ایستگاه های کاری بدون فن را در محدوده خود دارند. برای این کار موارد خاصی لازم است.

یک ورک استیشن با مفهوم خنک کننده غیرفعال مزایای تعیین کننده ای را در استفاده روزمره ارائه می دهد. هیچ صدایی از این سیستم ها منتشر نمی شود. بنابراین، از یک طرف، ورک استیشن شما بسیار ساکت‌تر است و کار راحت‌تری را ممکن می‌سازد. از سوی دیگر، ایستگاه های کاری بدون فن نیز برای کارهای خاصی از پیش تعیین شده اند. اینها عمدتاً مناطقی هستند که با مشتری تماس دارند.

فاکتور 5:

وقتی می خواهید یک ایستگاه کاری بخرید، طراحی و زیبایی شناسی چه نقشی دارند؟

طراحی ایستگاه کاری جدید شما را نباید دست کم گرفت و هم ظاهر خالص و هم ویژگی های کاربردی را شامل می شود. برای مثال، موقعیت‌یابی رابط‌ها ضروری است. برخی از کیس ها پورت هایی را در جلو ارائه می دهند، برخی دیگر آنها را در بالای کیس قرار می دهند و برخی از سازندگان آنها را در قسمت جلویی پایین تر قرار می دهند. بسته به جایی که ایستگاه کاری خود را قرار می دهید، بعداً دسترسی به پورت ها آسان تر خواهد بود.

اگر ورک استیشن شما روی میز است، به نظر مهم است. موارد جزئی بیشتر در اینجا امتیاز می گیرند زیرا فضای کمتری را اشغال می کنند و موردی که از نظر بصری نیز جذاب باشد بهتر در فضای کار جا می گیرد. به این ترتیب، ورک استیشن جدید شما بخشی از مبلمان اداری می شود. هیچ حسابداری برای سلیقه وجود ندارد – بنابراین فقط نظر خود شما مهم است.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما از طریق شماره های زیر در ارتباط باشید.02155958090  09205958191

 

مسن تر

کوچکترین کامپیوتر جهان

جدیدتر

بهترین سیستم برای استریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید
دسته بندی محصولات
jQuery(document).ready(function() {