بدلیل نوسان قیمت لطفا قبل از ثبت سفارش تماس بگیرید

کلینیک تعمیرات

بروزترین تجھیزات و کارشناسان مجرب

پشتیبانی و مشاوره

9205958191 - (98+)

 ورک استیشن چیست؟

اگر چند کاربر بخواهند از سیستم استفاده کنند، بهترین گزینه این است که از ورک استیشن استفاده کنند. ورک استیشن workstation امکان پردازش های سنگین را برای چند کاربر فراهم می کند. اما دقیقا این سیستم ها چه سیستم هایی هستند و چطور کار می کنند را در ادامه مقاله به آن ها می پردازیم.

سیستم ورک استیشن چیست؟

در بعضی از پروژه ها، که یک گروه از کاربران که باید باهم روی آن پروژه حرفه ای، همزمان کار کنند، از کامپیوتر استیشن استفاده می کنند. در واقع این سیستم ها قابلیت پردازش سنگین را دارند که کاربران می‌توانند از این سیستم استفاده کنند. سیستم ورک استیشن که به آن (ws) نیز می گویند، تشکیل شده از چند نمایشگر رزولوشن و پردازنده که قدرت این نمایشگر و پردازنده ها خیلی بالاتر و قوی تر از کامپیوتر های شخصی (pc) می باشد.

از ویژگی های بارز و مهم این سیستم این است که قابلیت انجام چند کار را به طور همزمان دارند و توانایی این قابلیت نیز از کامپیوترهای شخصی نیز بیشتر است. اما این قدرت و توانایی بالا این سیستم از کجا فراهم می شود؟ در‌واقع با اضافه کردن تعداد بیشتر RAM و افزایش درایو های مختلف این توانایی ایجاد می شود. علاوه بر این این سیستم ها قدرتمند می توانند از آداپتور ها و یا دیگر ابزار های جانبی یا سرعت بالا استفاده کند.

این سیستم ها رندر کردن تصاویر، ویرایش عکس ها، نقشه‌کشی به کمک کامپیوتر (CAD)، انیمیشن سازی و ارائه نمودارهای ریاضی پیچیده را با حجم پردازش زیادی انجام دهند. اولین کاربرد سیستم های ورک استیشن در بخش های صنعتی بوده تا با ارائه دادن تجهیزات و ابزارها امکان فراهم کردن همکاری تیمی و انجام کارهای سنگین را به وجود بیاورد. فعالیت هایی مثل ساخت تصاویر سه بعدی، بهره گیری از چند نمایشگر و انجام محاسبات با سرعت بالاتر می باشد.

 ورک استیشن چیست؟

تجهیزات مورد استفاده در ایجاد یک ورک استیشن

استفاده از یک RAM، که قابلیت تصحیح خطا (EEC) را دارد و امکان جلوگیری از بروز خطا در پردازش های سنگین را دارد. برای پردازش بهتر به سوکت های اضافی جهت اضافه کردن اسلات های رم بیشتر، نیاز دارید. استفاده از چند سوکت پردازنده که با توجه به نوع مادربرد، امکان پشتیبانی تا چهار پردازنده را دارد.

برای نمایش تصویر در چند نمایشگر با نمایشگرهای خاص به چند خروجی گرافیکی نیاز دارید. نیاز به یک سیستم قابل اعتماد با ساختارهایی که امکان رفع نیازمندی های کاربران را داشته باشد. برای دریافت تصویرهای با کیفیت تر به کارت گرافیک هایی با سرعت و عملکرد بالاتر نیاز دارید.

شرکت هایی که این سیستم ها را به بازار عرضه می کنند، شرکت هایی مانند HPE، SAMSUNG، IMB، APPLE، MICROSOFT می باشد. هدف تمامی این سیستم ها ارائه قدرت پردازش های بالا به تیمی از کاربران می باشد اما این سیستم ها در ساختار نرم افزاری و سخت افزاری خودشان تفاوت دارند.

 ورک استیشن چیست؟

مزایای استفاده از ورک استیشن

امکان استفاده چندین کاربر از یک نرم افزار به طور همزمان، یکی از ویژگی های بارزی است که این نوع سیستم ها دارند. بعضی از نرم افزار های صنعتی و تخصصی که از قیمت بالایی برخوردار می باشند، با دسترسی کاربران به نسخه اشتراکی ، باعث کاهش هزینه استفاده از پروانه نرم افزار  شود.

یکی دیگر از مزایای مهم سیستم های ورک استیشن، این است که به راحتی می توانید بر روی فعالیت کاربران نظارت کامل داشته باشید. در نتیجه این کار باعث کاهش هزینه استفاده از سیستم های فایروال، آنتی ویروس ها و دیگر تجهیزات امنیتی شود و روی فعالیت کاربران به راحتی نظارت داشت.

معایب بکارگیری سیستم های ورک استیشن

یکی از معایب این نوع سیستم ها می توان به هزینه های سخت افزاری بالا آن ها اشاره کرد. استفاده از سخت افزارهای قوی در تشکیل یک ورک استیشن، هزینه راه اندازی آن ها را دارد که همین موضوع باعث افزایش هزینه آن ها می باشد.

این سیستم ها امکانات زیادی را در اختیار کاربران جهت اشتراک منابع، قرار نمی دهد. به طور کلی سطح ارائه کاربری و اشتراک گذاری آن ها متوسط است و علاوه بر آن سرعت آن ها با بیشتر شدن کاربران، کاهش پیدا می کند.

همانطور که نتیجه گرفتیم، سیستم های ورک استیشن از  سخت افزارهای قوی‌استفاده می کنند که همین موضوع باعث سریع تر شدن فعالیت های اشتراکی می شود و علاوه بر آن هزینه استفاده از پروانه نرم افزارها از طریق اشتراک در استفاده از نرم افزارها کاهش پیدا می کند. کسانی مانند طراحان سه بعدی، مهندسان، ادیتور های ویدیوئی و دانشمندان داده می توانند از این نوع سیستم ها استفاده کنند .

 ورک استیشن چیست؟

نتیجه گیری

بنابراین هر کسی یا گروهی برای انجام همزمان یه کار که نیاز به قدرت پردازش بالا دارد، می تواند از سیستم های ورک استیشن استفاده کند و از مزایای آن لذت ببرد. اگر شما هم به صورت تیمی کار می کنید و برای انجام فعالیت ها با قدرت بالا به یک ورک استیشن نیاز دارید، گروه رسا اینجاست تا به شما کمک کند.

برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان می توانید از طریق شماره های زیر اقدام فرمایید.

55958090  و  09205958191

مسن تر

بهترین هدفون استودیویی

جدیدتر

گیمینگ یا رندرینگ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید
دسته بندی محصولات
دنبال کردن:
jQuery(document).ready(function() {