بدلیل نوسان قیمت لطفا قبل از ثبت سفارش تماس بگیرید

کلینیک تعمیرات

بروزترین تجھیزات و کارشناسان مجرب

پشتیبانی و مشاوره

9205958191 - (98+)

7 مشکل رایج کامپیوتر اداری و نحوه رفع آن

مشکلات کامپیوتری می تواند برای فعالیت های روزمره شما مضر باشد. آنها می توانند مشتریان را ساعت ها در یک زمان منتظر بگذارند. یا بدتر از آن – ممکن است تمام داده های حساسی را که دارید از دست بدهید. اما نگران نباشید.

خبر خوب این است که شما ممکن است به سرعت اکثر مشکلات رایج رایانه مانند خرابی، کندی، یا اتصال ضعیف اینترنت را با برخی عیب‌یابی برطرف کنید. بنابراین قبل از اینکه وحشت کنید و با کارشناسان ما در واحد کلینیک  تماس بگیرید و از مشاوره های رایگان آنها استفاده کنید. این راه حل های ساده را برای هفت مشکل رایج رایانه اداری امتحان کنید. برخی از رایج ترین مشکلات کامپیوتری تجاری عبارتند از:

 • کامپیوتر روشن نمی شود
 • خرابی سیستم
 • کندی کامپیوتر / صفحه نمایش منجمد
 • اینترنت کند / اینترنت قطع شده است
 • گرم شدن بیش از حد
 • سیستم عامل غیرعادی عمل می کند
 • کامپیوتر خود به خود راه اندازی مجدد می شود

7 مشکل رایج کامپیوتر اداری و نحوه رفع آن

کامپیوتر من روشن نمی شود

هیچ چیز بدتر از باز کردن دفتر در صبح نیست، فقط متوجه می شوید که رایانه شما روشن نمی شود. قراره بقیه روز چیکار کنی؟ خوشبختانه، کامپیوتر شما فقط روشن نمی شود. اغلب اوقات، یک بررسی دوبار ساده مشکل را حل می کند. چگونه کامپیوتری را که روشن نمی شود تعمیر کنیم، برای رفع این مشکل می توانید راه حل های زیر را امتحان کنید:

 1. منبع تغذیه کامپیوتر را بررسی کنید
 2. شارژ لپ تاپ به مدت 1 ساعت
 3. کابل های مانیتور را بررسی کنید
 4. لپ تاپ را به اجبار خاموش کنید
 5. دستگاه های خارجی را از برق بکشید

چرا کامپیوترها روشن نمی شوند

ممکن است کامپیوتر به دلایلی روشن نشود. بله، برخی از این موارد به کمک حرفه ای نیاز دارند، اما بیایید به برخی از مشکلات اساسی که هر کسی می تواند حل کند نگاهی بیندازیم. یکی از مشکلات رایج عدم اتصال کامپیوتر به برق است. درست است. هر چند وقت یک بار و هنگامی که صحبت از منبع تغذیه رایانه شخصی می شود، این اتفاق اغلب رخ می دهد.

اگر روی لپ تاپ کار می کنید، ممکن است مشکل شما به این دلیل باشد که لپ تاپ شما خالی شده است. آن را به برق وصل کنید و سعی کنید آن را روشن کنید. اگر جواب نداد، یک ساعت صبر کنید و دوباره امتحان کنید. در موارد دیگر، ممکن است مشکل به هیچ وجه کامپیوتر نباشد. ممکن است مانیتور شما کار نکند.

اگر رایانه شما صدا می دهد، اما صفحه نمایش روشن نمی شود، سعی کنید مانیتور خود را از برق بکشید و دوباره وصل کنید. اگر کار نکرد، سعی کنید از مانیتور دیگری استفاده کنید (اگر دارید). برای لپ‌تاپ‌ها، دکمه پاور را نگه دارید تا به اجبار خاموش شود، سپس دوباره آن را روشن کنید. ممکن است مشکل شما مربوط به “حالت خواب” باشد، بنابراین این روش آن را بیدار می کند.

هنوز کار نمی کند؟

آخرین چیزی که می توانید قبل از تماس با متخصصان امتحان کنید این است که همه دستگاه های خارجی مانند مانیتور، چاپگرها یا هارد دیسک های خارجی را از برق بکشید. خرابی دستگاه های خارجی می تواند از بالا آمدن رایانه شما جلوگیری کند. بنابراین آن را حذف کنید و یک بار دیگر امتحان کنید.

خرابی سیستم (صفحه آبی مرگ)

بنابراین فرض کنید کامپیوتر شما به خوبی راه اندازی می شود. عالی! اما در حالی که شما در حال کار هستید، یک اتفاق وحشتناک رخ می دهد. کامپیوتر شما خراب می شود و با پیام خطای صفحه آبی مرگ (BSOD) مواجه می شوید. ترسناک به نظر میرسه؟ خوب… نه دقیقا.

نحوه تعمیر خرابی کامپیوتر

اگر BSOD برای شما آمده است، چه کاری باید انجام دهید:

 1. کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید
 2. اسکن برای ویروس ها
 3. درایورهای دستگاه را بررسی کنید
 4. فضای ذخیره سازی را بررسی کنید
 5. انجام تست های تشخیصی

7 مشکل رایج کامپیوتر اداری و نحوه رفع آن

چرا صفحه آبی مرگ بالا می آید

اگر با BSOD مواجه شدید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید. گاهی اوقات رایانه ها با اشکالاتی مواجه می شوند و BSOD شما ممکن است یک مشکل یکباره باشد که با یک راه اندازی مجدد ساده قابل رفع است.

اما اگر مدام برگردد، ممکن است مشکلات دیگری وجود داشته باشد – مانند ویروس های کامپیوتری. درست مانند ویروس‌های واقعی، ویروس‌های رایانه‌ای وارد سیستم شما می‌شوند و هر جا که بتوانند ویران می‌کنند. و اگر آنها وارد MBR کامپیوتر شما شوند، شما خود را رو در رو با BSOD خواهید دید.

خوشبختانه، نرم افزار آنتی ویروس خوب باید به راحتی از شر آنها خلاص شود و این مشکل را حل کند. اما ویروس ها تنها عامل BSOD نیستند. گاهی اوقات، ممکن است دستگاه‌های خارجی دچار مشکل شده باشد (دوباره).

برای رفع این مشکل، به مدیر دستگاه خود مراجعه کنید (ممکن است با تایپ آن در کادر جستجوی خود آن را پیدا کنید)، و مطمئن شوید که تمام درایورهای دستگاه شما به روز هستند (مخصوصاً دستگاه های جدید).

همچنین باید دوباره بررسی کنید که آیا آنها به درستی به برق وصل شده اند یا خیر. در مرحله بعد، باید فضای ذخیره سازی خود را بررسی کنید. یا به طور خاص، بررسی کنید که آیا فضای ذخیره‌سازی کافی برای به‌روزرسانی سیستم دارید یا خیر.

گاهی اوقات، زمانی که سیستم شما بدون داشتن فضای کافی به روز می شود، فایل ها خراب می شوند. بنابراین بررسی کنید، در صورت لزوم برخی از فایل ها یا برنامه ها را حذف کنید، سپس به روز رسانی را اجرا کنید. در نهایت، می توانید آزمایش های تشخیصی را نیز انجام دهید.

رایانه شخصی یا لپ تاپ شما باید یک ابزار تشخیصی داخلی داشته باشد که می توانید برای شناسایی مشکل از آن استفاده کنید. استفاده از آن می تواند مشکل را برطرف کند یا حداقل به شما کمک کند نشان دهد چه چیزی اشتباه است.

کامپیوتر آهسته / صفحه نمایش منجمد

یک کامپیوتر کند هنوز کار می کند. اما چه کسی آن را می خواهد؟ علاوه بر این، یک کامپیوتر کند تنها چند قدم با یخ زدن کامل فاصله دارد. بنابراین در اینجا چند راه وجود دارد که می توانید یک بار دیگر سرعت رایانه خود را افزایش دهید.

چگونه کامپیوترهای کند را تعمیر کنیم

اینها برخی از ساده ترین راه ها برای افزایش سرعت کامپیوتر شما هستند:

 1. برنامه های ناخواسته را حذف کنید
 2. پاکسازی دیسک
 3. برنامه های راه اندازی را متوقف کنید

چرا کامپیوترها کند می شوند

کامپیوترها با افزایش سن سرعت خود را کاهش می دهند. این طبیعی است. اما حتی قدیمی‌ترین رایانه نیز لازم نیست به شدت کند باشد. اگر رایانه شما مملو از برنامه های سنگینی است که از آنها استفاده نمی کنید، از شر آنها خلاص شوید!

این کار فضا را آزاد می کند و به رایانه شما اجازه می دهد تا عملکرد بسیار بهتری داشته باشد. در عین حال، خلاص شدن از شر فایل های موقت ایده بسیار خوبی است. برای انجام این کار، پاکسازی دیسک کامپیوتر خود را اجرا کنید. کامپیوتری که باید هر بار که راه اندازی می شود برنامه های زیادی را بارگذاری کند نیز کند خواهد بود.

برای مبارزه با این موضوع، به تنظیمات > راه‌اندازی برنامه‌ها بروید و هر چیزی را که نیاز ندارید را هنگام روشن کردن رایانه حذف کنید. اگر سرعت رایانه شما همچنان کاهش یابد، ممکن است در نهایت با یخ زدن رایانه مواجه شوید. اما با خلاص شدن زودهنگام از شر این مشکلات، نگران هیچ کدام نخواهید بود!

اینترنت کند / اینترنت قطع شده است

مگر اینکه فقط یک کامپیوتر در دفتر خود برای ذخیره تمام داده های خود داشته باشید (FYI، یک عمل وحشتناک)، احتمالاً بسیاری از عملیات IT شما به صورت آنلاین انجام می شود. به همین دلیل است که وقتی سرعت اینترنت پایین می‌آید (یا بدتر از آن خراب می‌شود)، می‌توانید خود را در تنگنا قرار دهید. دو نوع علت برای این وجود دارد، داخلی یا خارجی. به عبارت دیگر، یک مشکل در انتهای شما یا یک مشکل در انتهای ارائه دهنده اینترنت شما. بیایید روی مشکلات داخلی تمرکز کنیم.

نحوه رفع کندی اینترنت

 1. سرعت را در دستگاه های دیگر بررسی کنید
 2. مودم خود را ریست کنید
 3. برنامه های پس زمینه را ببندید
 4. مطمئن شوید که یک روتر خوب دارید

چرا اینترنت کند می شود

قبل از انجام هر کار دیگری، ضروری است ابتدا مطمئن شوید که مشکلی در اینترنت وجود دارد – نه فقط رایانه شما. برای انجام این کار، سرعت اینترنت خود را در سایر دستگاه های موجود در دفتر بررسی کنید. به این ترتیب، می توانید مطمئن شوید که مشکلی در رایانه شما وجود ندارد.

هنوز کند است؟

قدم ساده بعدی این است که سعی کنید مودم خود را ریست کنید. مودم شما ممکن است هر از گاهی بیش از حد مورد استفاده قرار گیرد که باعث کند شدن آن می شود. اگر آن را خاموش کنید، بگذارید یک یا دو دقیقه استراحت کند و دوباره آن را روشن کنید، ممکن است عملکرد خود را بازگرداند.

کار نمی کند؟

برنامه های پس زمینه ای که پهنای باند اینترنت شما را می خورند را بررسی کنید. Task Manager را با کلیک کردن بر روی ctrl + alt + del باز کنید و ببینید کدام برنامه‌ها در پس‌زمینه اجرا می‌شوند. هنگامی که به روز رسانی خودکار آنها را بکشید و غیرفعال کنید، ممکن است مشکل شما حل شود.

در نهایت، ممکن است مشکل این باشد که روتر شما بیش از حد بارگذاری شده است. اگر یک روتر ارزان دارید، مشکل شما ممکن است این باشد که به اندازه کافی قوی نیست که بتواند سرعت مورد انتظار شما را ارائه دهد. ارتقاء روتر شما این مشکل را برطرف می کند.

گرم شدن بیش از حد

رایانه ها و لپ تاپ ها مقداری گرما از خود ساطع می کنند. این طبیعی است. اما اگر متوجه شدید که هوا به طور غیر طبیعی گرم می شود، چیزی اشتباه است (و خطرناک!). اگر کاری در مورد آن انجام ندهید، دیری نمی‌گذرد که چیزی خراب می‌شود و کامپیوتر خود را از دست خواهید داد. به همین دلیل بسیار مهم است که فوراً اقدام کنید.

نحوه رفع گرمای بیش از حد CPU/لپ تاپ

 1. دریچه ها را بررسی کنید
 2. فن را بررسی کنید
 3. برنامه های سنگین را ببندید
 4. کامپیوتر خود را تمیز کنید

گرم شدن بیش از حد

چرا کامپیوترها بیش از حد گرم می شوند

قبل از هر کاری، دریچه های هوای کامپیوتر یا لپ تاپ خود را بررسی کنید. اگر چیزی آن را مسدود کند، باعث گرم شدن بیش از حد می شود و می تواند دستگاه شما را نابود کند. پس از انجام این کار، یک قدم جلوتر رفته و بررسی کنید که آیا فن کار می کند یا خیر.

آیا می‌دانید که هر وقت دکمه پاور را فشار می‌دهید، صدای زمزمه را می‌شنوید؟ این همان فن هایی است که روی سیستم خنک کننده رایانه شما کار می کنند. اگر چیزی نمی شنوید، طرفداران خود را بررسی کنید. اگر آنها کار نمی کنند، می توانید یک تعمیر کوچک DIY انجام دهید، یا می توانید آنها را جایگزین کنید.

اما حتی اگر دریچه های شما آزاد باشد و فن شما کار کند، ممکن است همچنان گرمای بیش از حد را تجربه کنید. این امر مخصوصاً اگر برنامه های بسیار سنگینی را اجرا می کنید صادق است. اگر رایانه شما به اندازه کافی قدرتمند نباشد که بتواند یک برنامه خاص را مدیریت کند، وقتی می خواهید آن را اجرا کنید بیش از حد گرم می شود. در صورتی که از تعداد زیادی برنامه به طور همزمان استفاده می کنید، همین امر صادق است. پس حتما اینها را ببندید.

در نهایت، مطمئن شوید که هر چند وقت یکبار کامپیوتر خود را تمیز کنید. اگر گرد و غبار در رایانه شما نشست کند، می تواند مانع از انجام صحیح کار سیستم خنک کننده شود. تمیز کردن منظم تضمین می کند که این اتفاق نمی افتد.

سیستم عامل با عملکرد غیرعادی

سیستم عامل فعال است؟ یا شاید شما در حال دریافت یک دسته پیام خطا از یک برنامه نرم افزاری هستید. در هر صورت، ناهنجاری ها می توانند سردرد بزرگی باشند.

 1. نحوه تعمیر سیستم عامل غیرعادی
 2. کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید

یک آنتی ویروس اجرا کنید

چرا سیستم عامل ها دیوانه می شوند؟ سیستم عامل شما (مانند ویندوز 10 یا Big Sur) یا برنامه نرم افزاری شما ممکن است به دلایلی فعال باشد. و متاسفانه، برخی از آنها بسیار فنی هستند. اما قبل از انجام هر کار دیگری، با راه اندازی مجدد کامپیوتر خود شروع کنید. اگر مشکل برطرف شد، عالی است!

 اگر نه، چیزی که می خواهید امتحان کنید اجرای یک برنامه آنتی ویروس است. ویروس ها انواع مشکلات را ایجاد می کنند و سیستم عامل غیرعادی یکی از نشانه هایی است که شما آلوده هستید! اگر باز هم جواب نداد، احتمالاً باید با یک متخصص برای کمک تماس بگیرید.

راه اندازی مجدد خودکار

مورد دیگری که ممکن است با آن مواجه شوید، راه اندازی مجدد خودکار است. بدون هیچ پیام خطایی، کامپیوتر شما خاموش می شود و دوباره راه اندازی می شود. چرا؟ و چگونه آن را تعمیر می کنید؟ بیایید دریابیم.

نحوه تعمیر راه اندازی مجدد خودکار:

 1. راه اندازی مجدد خودکار را خاموش کنید
 2. CPU را خنک کنید
 3. نرم افزار خراب را حذف نصب کنید
 4. یک آنتی ویروس اجرا کنید

چرا کامپیوترها به صورت خودکار راه اندازی مجدد می شوند

ویندوز 10 یک باگ آزاردهنده داشت که پس از به روز رسانی، به طور خودکار رایانه شما را مجددا راه اندازی می کرد. خوشبختانه راهی برای غیرفعال کردن این ویژگی راه اندازی مجدد وجود دارد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به کنترل پنل > عملکرد و نگهداری > سیستم > پیشرفته > شروع و بازیابی > تنظیمات بروید. در آنجا یک چک باکس با عنوان “راه اندازی مجدد خودکار” پیدا خواهید کرد.

هنگامی که تیک آن را بردارید، ویندوز 10 شما نباید به طور خودکار راه اندازی مجدد شود. اگر CPU شما بیش از حد داغ شود، ممکن است خود به خود دوباره راه اندازی شود. به نحوه حل این مشکل در بالا مراجعه کنید! همچنین ممکن است متوجه شوید که راه‌اندازی مجدد تنها زمانی شروع می‌شود که نرم‌افزار جدید را نصب کنید یا به‌روزرسانی انجام دهید. اگر اینطور است، بهتر است آن نرم افزار را حذف کنید تا ببینید علت آن است یا خیر.

به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار گاهی ممکن است خراب یا آلوده شوند و باعث راه‌اندازی مجدد شوند. در نهایت، همیشه به یاد داشته باشید که نرم افزار آنتی ویروس مورد اعتماد خود را اجرا کنید. بسیاری از مشکلات رایج کامپیوتر فقط در نتیجه ویروس هایی هستند که رایانه شما را آلوده می کنند. با داشتن یک برنامه خوب برای محافظت، از شر بسیاری از این موارد خلاص خواهید شد.

اگر با توجه به متن بالا باز هم سیستم شما مشکل دارد می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و مشکل سیستمتان را به آنها بگویید تا شما را بهتر راهنمایی کنند.برای ارتباط با کارشناسان گروه رسا می توانید از طریق شماره های زیر با آنها در ارتباط باشید.    02155958090   09205958191

 

مسن تر

بهترین سیستم برای ایلستریتور

جدیدتر

زمان مناسب ارتقاء سیستم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید
دسته بندی محصولات
دنبال کردن:
jQuery(document).ready(function() {